Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 1 uro:

Mah v ZDA si scancelan res že za vsako bedarijo (bojim se da počasi tudi k nam prihaja ta cancel kultura, na srečo pa niti približno ne v taki meri). Dejansko se je najbolje izklopiti iz facebooka, twitterja, youtuba in vseh spletnih aplikacij in javno ne nastopati:(

 

Je pa kar ironično, da vse te neumnosti in omejevanje govora prihajajo iz land of democracry, land of the free in države, ki je vedno dajala svobodo govora na prvo mesto med vsemi ustavnimi pravicami (še posedovanje orožja imajo v amandmajih za svobodo govora:D

 

1.  najboljš je, če si neka javna oseba/celebrity in maš v pogodbi, da morš bit in objavljat na social media. To si lahk pogledaš podcast od Tim Poola (Timcast IRL) o Billu Burru in Gini Carano.  Njiju se komaj dotakne, ampak to o social media pa dobro razdela

 

2. Jah, zakonsko preganjan še vedno ne boš, če na javnem mestu rečeš karkoli. Je pa meni, kot zagovorniku totalne svobode govora (torej tud, da nema canclanja) neskončo gadno, kaj se dogaja.

Povezava do prispevka

Fakof s to vsiljeno pravičnostjo. Dosegajo ravno nasprotno kot si želijo... še večji gnus, odpor, kreganje in razkol povzročajo. Evo spet jih malo bolj sovražim.

 

Naj bojo koji kurac čejo v igrah, ki nimajo nobene pisne, vnaprej znane podlage in zgodbe (ala Cyberpunk). Naj pa mi ga fafnejo, ko vsiljujejo nekaj kar ne obstaja v originalu (če delajo po licenčni zadevi). Kaj pride še, da boš lahko igral trans Kratosa? "5 cis spolnih prijateljev" še deci podturite...

 

Dzaver edini pameten tu, ko sam razume kaj je pretiravanje in da ma glih kontra učinek.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

In kaj je to totalna svoboda govora? A da lahko govoriš kar ti paše in ni posledic?

 

Torej rečeš šefu da ma njegova žena dobro rit in da je on en mali pezde? Se pa takoj po vzletu avijona začneš dret da maš bombo? 

 

Američani imajo velik svobode. Tako govora kot tud posledic. Če neprimerni komentarji prinašajo izgubo... 

Povezava do prispevka

Mislim da si dobesedno edini na forumu, ki mu to kar se v ZDA dogaja zadnji dve leti s cancel kulturo čisto normalno oz v tem ne vidi prevelike panike. Ko včasih Turbo pa islamski terorizem ffs.

 

Boš tele tvoje idiotske izgovore povedal tudi prfoksom na kampusih, kjer se dobesedno nihče več ne upa predavati, če se boji, da bo z vsebino predavanja razjezil woke norce? Folku ki leti iz jobov zaradi zadev, ki so bile še včeraj obično mnenje, danes je pa tabu tema? Avtorjem ki jim kenslajo dela zato, ker se nekim xy norcem zdijo žaljiva? Še tisoče ostalim prizadetim, da ne omenjam nas potrošnikov / občinstva, ki dobivamo manj kvalitetne izdelke?

  • Račka +1 8
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Kaki izgovori? 

 

Nisem na tekočem s cancel kulturo, mogoče zato ker nism ciljna publika. Ubistvu zdej prvič slišim da je to menda neka uveljavljena fraza.

 

Jest ne delam razlike pri svobodi, gospod Galko. Ti tako rad jokaš ko NBA maha naokol z black lives matter zastavicami. To da jim ne namenis niti centa samo pomeni da uveljavljas posledice svobode govora.

 

Sem mnenja da je folk preobčutljiv, sam žal tud ti spadas mednje.

 

Pa američani imajo dost več svobode govora. V Evropi še nism vidu folka naokol hodit z "Faggots will go to hell" napisi.

 

Povezava do prispevka

In ja, ne vidim problema. Ženskih ghostbusterjev nism gledal, pa tud na internetu nism jokal ker so ga posnel. Za klečanje med himno mi je glih tolk gladko kt za himno samo. Če bo naslednji Mario črn mi je tud vseen. Če bo igralno bom igral, če ne pač ne bom.

 

 

Glasovanje z denarnico ftw. Cepetanje o muh freedoms vsakič ko ti kej ne paše je pa patetično.

 

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 1 uro:

In kaj je to totalna svoboda govora? A da lahko govoriš kar ti paše in ni posledic?

 

Torej rečeš šefu da ma njegova žena dobro rit in da je on en mali pezde? Se pa takoj po vzletu avijona začneš dret da maš bombo? 

 

Američani imajo velik svobode. Tako govora kot tud posledic. Če neprimerni komentarji prinašajo izgubo... 

 

tale gospod obrazloži 10000x bolje, kot bom sam kadarkoli sposoben

 

 

drgač pa zarad mene, če ma kerakoli institucija/firma/whatever vnaprej predpisan nek code of conduct, nimam s tem nobenega problema

če te odjebejo zaradi tvojih izjav v privatnem življenju, ne glede na to, kako javno izpostavljen si, mi je izredno problematično

največji problem pa imam s sovražnim govorom v javnosti. Ne, da se strinjam s samo izjavo, ampak zame izjava pred množico "vzemite orožje v roke in pobijte vse cigane", ne bi smela biti kazensko preganjana niti slučajno

in se tud osebno niti slučajno ne strinjam z ogromno večino izjav, zarad katerih je folk "cancelled". Še tu na forumu sem pomoje med top5 obtoženih woke SJWjstva :D

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

@MIHA_IS_GOD ne seri. Ne vidiš cancel kulture ker je nočeš videti. Tako kot rasisti ne vidijo rasizma. Marca 2021 mi bo oseba, ki toliko previsi na forumih kot jaz, pisala, da prvič sliši za ta izraz, pejdi te bučke prodajati svojemu otroku, lažnjivec.

 

Kar se NBA primera tiče imaš prav. Sem za podporo NBA BLM gibanju, dokler spada v kontekst. Ko se pa ta podpora preraste v navijaštvo in se tako agresivno zmeša s politiko kot se je lani v NBAju, bom pa svoje nestrinjanje izrazil z skenslanjem naročnine. Tako kot delam pri fizičnih revijah (zadnja odjava: National Geographic) in z vklaplanjem ad blockerjev na komercialnih straneh, kjer posiljujejo s politično agendo. Ampak jaz imam izbiro. Folk ki leti iz joba, je javno diskreditiran in izločen iz družbe zaradi cancel witchuntov, pa te izbire nima. To je to, kar ti nočeš razumeti.

 

Drugo tvoje sprenevedanje je pa sklicevanje na svoboda govora de jure in popolno igoriranje stanja svobode govora de facto. Hočeš prikazadi ZDA kot državo kjer everything goes, kar pa 100% in absolutno ni res. Samocenzura ga hara ko v kakem orwellovem romanu čim se samo malo dotika tem, ki so kao tabu. Oziroma ne, kjer imaš mnenje drugačno od "obče sprejetega".

 

Povezava do prispevka

Trump je preživel cel mandat, v Evropi bi letel po par mesecih. To je tvoja praksa.

 

Problem vidiš zato ker te je nekdo prepričal da je problem, kar je zdrav znak svobode govora. Če bi bla cenzura kt praviš ti niti vedu ne bi o odpuščanjih profesorjev. Ne mislim niti gledat kaj točno je blo z njim, ampak kot kaže ima zdej več pozornosti kt kadarkoli prej. Huda cenzura.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 21 minutami:

Problem vidiš zato ker te je nekdo prepričal da je problem, kar je zdrav znak svobode govora. Če bi bla cenzura kt praviš ti niti vedu ne bi o odpuščanjih profesorjev. Ne mislim niti gledat kaj točno je blo z njim, ampak kot kaže ima zdej več pozornosti kt kadarkoli prej. Huda cenzura.

 

Eno je cenzura, drugi je nor spletni pregon ljudi, ki ne naredijo nič narobe. Kaj ti bo 5 minut slave, če zgubiš službo in ti zjebejo life. Ampak najlažje je srati doma anonimno za računalnikom.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

Eno je cenzura, drugi je nor spletni pregon ljudi, ki ne naredijo nič narobe. Kaj ti bo 5 minut slave, če zgubiš službo in ti zjebejo life. Ampak najlažje je srati doma anonimno za računalnikom.

 

čakaj torej smo za svobodo govora ali ne?

Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 minutami:

Jep to se strinjam, čapci ki so me zafkravali zaradi debelosti v osnovni šoli, so mi naredili največjo uslugo v življenju. Začel vsak dan trenirati in kvihtati, v sedmem razredu sem jih tepel ko prasce.

Aj ne seri... Ti nis nobenga nikol tepu. 75kg pa še to če si imaš zimski plašč na seb. 

 

To da je dikriminacija problem pa verjamem, da se zavedaš, da je problem, ker res spremeni pravila igre, kakršnekoli že...

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 16 minutami:

Trump je preživel cel mandat, v Evropi bi letel po par mesecih. To je tvoja praksa.

 

Problem vidiš zato ker te je nekdo prepričal da je problem, kar je zdrav znak svobode govora. Če bi bla cenzura kt praviš ti niti vedu ne bi o odpuščanjih profesorjev. Ne mislim niti gledat kaj točno je blo z njim, ampak kot kaže ima zdej več pozornosti kt kadarkoli prej. Huda cenzura.

 

Naš Jajo se mu kar bliža, da ne omenjamo Orbana in njegovih ukrepov proti kateri je Trump zelen ko pomladanska trava, pa sta oba še vedno tu. Imata pa ameriški Vse je showbiz sistem in evropski bolj klasični sistem preveč razlik, da bi bila tvoja primerjava smiselna.

 

Pa spet totalno zgrešen argument, da če do mene pride informacija o (samo)cenzuri profesorjev in drugega folka, da potem to ni cenzura, ker sem vseeno dobil ta info. Mislim wat da fak no. A na kitajskem tudi ni cenzure, ker smo mi slisali o tem? Naci nemčija ni imela cenzure, ker se je o tem razvedelo? Mislim kaj ti sploh blebečeš?

 

In pa še finalna cvetka, "ne mislim niti gledati o tem". Odličen life moto, če nekaj nočeš slišati pač ignoriraš, m m mmmm, zgodovina nas uči da je to vedno super rešitev za vse. Lej sej tud rasizma ni, ne ne ameriški cop ni zadušil zamorca pred kamero, pač ga ni a ne, ne mislim niti gledati o tem.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Jaz sem drugač v čisto vsaki debati do zdaj (pa jih je sigurno bilo že slab ducat) prosil za kak seznam teh "manj kvalitetnih izdelkov", torej robe, ki je zaradi sjw agende™ utrpela očitno škodo in smo tako namesto bisera dobili smeti, pa začuda še nikoli ni padel kak primer.

 

Oh well

Povezava do prispevka

Vsak film, serija, igrica,.... kjer v združbi 5-10 ljudi imaš belca, črnca, latinosa, aziata, homoseksualca, lezbo, transič (kak več ali manj...kakor kdaj)...

 

Ker to ni noben realen reprezentativen vzorec neke družbe, ampak nekaj na kup nametano, da se ne bi komu zamerili (pa če paše v kontekst al ne sploh ni važno... samo, da je).

 

Upam, da sem pomagal, lp

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galko reče pred 14 minutami:

 

Naš Jajo se mu kar bliža, da ne omenjamo Orbana in njegovih ukrepov proti kateri je Trump zelen ko pomladanska trava, pa sta oba še vedno tu. Imata pa ameriški Vse je showbiz sistem in evropski bolj klasični sistem preveč razlik, da bi bila tvoja primerjava smiselna.

 

Pa spet totalno zgrešen argument, da če do mene pride informacija o (samo)cenzuri profesorjev in drugega folka, da potem to ni cenzura, ker sem vseeno dobil ta info. Mislim wat da fak no. A na kitajskem tudi ni cenzure, ker smo mi slisali o tem? Naci nemčija ni imela cenzure, ker se je o tem razvedelo? Mislim kaj ti sploh blebečeš?

 

In pa še finalna cvetka, "ne mislim niti gledati o tem". Odličen life moto, če nekaj nočeš slišati pač ignoriraš, m m mmmm, zgodovina nas uči da je to vedno super rešitev za vse. Lej sej tud rasizma ni, ne ne ameriški cop ni zadušil zamorca pred kamero, pač ga ni a ne, ne mislim niti gledati o tem.

Jajo je mel probleme zarad kruha v smeteh. Orban je pa dober primer, sam gre bolj v škodo tvojim woke kultura je rak argumentom. 

 

Ja, ne rabim prebrat celega interneta. Za novice spremljam razne STA like medije ker me ne zanimajo mnenja.

 

Naci Nemčija praviš. Goodwin's law ti je kej znan? Črn Spiderman je isto kt uplinjanje židov, got it.

Povezava do prispevka

Potem bi ti pa na tem mestu prav prišla modrost dedka Petra "Drž gobec če ne veš" 

 

Slinch reče pred 12 minutami:

Jaz sem drugač v čisto vsaki debati do zdaj (pa jih je sigurno bilo že slab ducat) prosil za kak seznam teh "manj kvalitetnih izdelkov", torej robe, ki je zaradi sjw agende™ utrpela očitno škodo in smo tako namesto bisera dobili smeti, pa začuda še nikoli ni padel kak primer.

 

Oh well

 

brat slinch

 

a si ti res tole napisal

 

dej reci da nisi tega napisal

 

bratje forumaši

 

saj ni zdele tega napisal a ne??

Povezava do prispevka
Galko reče pred 21 minutami:

Potem bi ti pa na tem mestu prav prišla modrost dedka Petra "Drž gobec če ne veš" 

 

 

brat slinch

 

a si ti res tole napisal

 

dej reci da nisi tega napisal

 

bratje forumaši

 

saj ni zdele tega napisal a ne??

Vem dovolj da vem kdaj nekdo pade v prepad alternativne resnice. Tud po par vrsticah in besedah vem kaj lahko pričakujem.

 

Ktera prituhnjena cenzura. Ti bi moral delat v marketingu. 

Povezava do prispevka

  

Slinch reče pred 12 minutami:

 

423c375c2e12c1a708ecc1694e472ff1.gif

 

evo se bom držal samo bolj modernih TV serij oz kar mi pade na pamet pa ker je res easiest job

 

Watchmen - eden najbolj kul stripov se spremeni v Blacks VS Whites nadaljevanko o rasizmu, kjer so vsi cool liki črnci. Vključno z Doctor Manhattnom :D

 

The Mandalorian - glavni ženski lik leti iz serije in faše odpoved, ker si je igralka drznila omeniti, da ne podpira "utiševanja" konzervativcev in da se je tako začel tudi pogrom proti Židom (ampak uporabnik Miha ne misli gledati o tem, niti ni bilo na STA)

 

The Expanse - za enega od glavnih likov priredijo scenarij (sicer narejen po knjigi), ga v seriji ubijejo in ga fuknejo na cesto, ker je v RL fasal obtožbe o spolnem nadlegovanju (torej obtožen, ne obsojen)

 

Zadnja sezona Fargo - rasizem in black power in močne ženske skozzzzz, ma okej nej bodo, če ne bi bila tudi zarad tega serija tko ene 3x slabša in preveč tryharderska od npr S01 in S02

 

Succession - nadaljevanka o vplivnih CEO-tih in medijskih mogulih, ki je mogoče edina, ki ima all-white cast... Ampak z razlogom, da pokaže, da so na vplihnih mestih samo belci. Dejansko je to quote od človeka, ki vodi projekt - v nadaljevanki ne bo drugih ras kot samo belcev, ker hočemo prikazati, da belci vladajo corporate ameriki :D 

 

Neki se tudi novi Doctor Who omenja, da je ratal zelo kvaliteten show zadnje čase, ko ga poka od kvalitetnih LGBTQX lajnerjev :D 

 

Ogromno tekočih serij - zelo površinsko pumpanje empowermenta aka razni random strong woman / black power / vzemi neko manjšino power lajnerji, ki delujajo popolnoma vsiljeno in ja, uničujejo izkušnjo. Ker so pač serije delane od glupih pop instant gratification američanov za glupe pop instant gratification američane. Nažigajo ti to svojo politiko z lopato v usta na najbolj debilen in nesubtilen način. Recimo moj najljubši akcijski film je Aliens. Vseh časov, best ever. Kdo igra glavno vlogo v njem? Ženska. Jebena najbolj cool in zafukana ženska kadarkoli. Ki pa za svoje badassovstvo ne rabi spuščat lajnerjev "Suck my XX chromosome" ali kaj podobnega. Pač človek z več kot 2 možganskima celicama aka neameričan bo njeno ženskost dojel skozi materinski odnos do punčke Newt, ki potem carsko clasha z Alien queen in njenim materinskim odnosom do alien jajc // revengom do Ripley. Druga najljubša serija vseh časov, direkt za The Wire? Jebena Moja genialna prijateljica, ultimate woman power serija. Ampak spet, narejena pametno, subtilno, inteligentno... in seveda nikjer ni ne duha ne sluha o kakih netflix avtoricah z modrimi čupami, ki bi zadevo znale povedati tako kot je treba, torej z maksimalno ekspozicijo in na način, da bo sporočilo ja razumel še moj maček Nežek. Ja, imam jebenega moškega mačka z imenom NEŽEK, tako pro women sem v resnici.

 

zdaj grem pa spat

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...