Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Dej zdej prlimi svojo sliko, da vidim kolk si normaln.

 

Pa se nekaj je, smesni ste vsi ki utrujate z vasim hejtanjem crncev v filmih. 

 

V Sloveniji jih je koliko? 10? To ni nasa problematika. Nekaterim to ni ocitno jasno, ampak Slovenija se ni zvezdica v ameriski zastavi. Pocutite se kot da se vam dogaja krivica, ker vam vsiljujejo crnce, medtem pa ste z odprtimi rokami sprejeli tujo kulturo, ki pac ni v vseh pogledih kompatibilna z naso. 

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 24 minutami:

 

 

Meni je bolj ali manj vseeno, kaki so ljudje, dokler niso nasilni, grozeči oziroma ne posegajo v pravice drugih, predvsem v pravico do tega, da se na svetu počutim relativno varno. 

 

:avadodo:

 

 

Kočevc reče pred 17 minutami:

 

 

 

 

 

 

 

Supreme specimen

 

Supreme specimen po sami definiciji ne more bit primer normalnosti :D

prej kak gorann 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 29 minutami:

Ja ker bitja k so vecino casa 100m pod vodo, rabijo res ogromno crnega pigmenta, da jih sonce ne opece lmao. 

Me zanima, če pri drugih namišljenih filmih ali serijah (še posebej za otroke) tudi vprašaš podobne stvari, ki imajo filmsko fiziko kot Rambo, Fast and Furious, Star Wars, Indiana Jones, Superman,....

 

Sem fiks, da če bi jo igrala latinoameričanka Sofia Vergara z njenimi joški bi bil pa lepo tiho in te nebi motilo, da Ariel ni bela.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Drugače pa pozabljate še neki. Niti 100 let še ni minilo, odkar je Hollywood dobesedno banal prikazovanje homoseksualcev na platnu. Ma kurac, 100 let ni minilo, odkar so banal prikazovanje poljubov hetero belcev in črncev. Pred malo več kot petdesetimi leti so šele začeli počasi greenlightat scenarije s homoseksualnimi liki. Šele dobrih dvajset so mainstream kinematografi v USA confi s tem, da predvajajo filme z gej liki. O tem, kaj so delal s črnci, ne bomo, dejansko je šele neki desetletij, kar se jih normalno vključuje v filme. V začetku šestdesetih jim je par subverzivnih režiserjev začelo dajati pomembnejše vloge recimo, to je bil začetek, razen kakih feel good prijazen črnec(tm) vlog v raznih adaptacijah Koča strica Toma in podobnih tekstov, ki so recimo izhajali en na 10 let.

 

Znači če pavšalno vzamemo, da je ameriška filmska kultura stara 120 let, se je črnce v tej umetnosti grobo in zelo odkrito šikaniralo 50 % časa, LGBT skupnost pa recimo 70 %. Se strinjam, da ne moremo samo obrnit trenda v obratno smer and call it a day, sam kar hočem povedat je, da se niti v sanjah še ni popravilo vse krivice, ki so jih te ljudje doživljali znotraj filmske industrije, zlasti temnopolti. Tako da tudi če vam gre količina "black power" tematik na živce, ne pozabit na ta vidik

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 12 minutami:

Problem je, ker se pojavljajo povsod tam kjer  ni treba. Recimo nimajo kej iskat v azijskih filmih, prav tako belci ne. Ching chong chink v filmu ne more bit belec, crnec ali latinos. Prav tako ne more bit tranny zenska kung fu menih

Kje maš pa črnce v azijskih filmih? Wwhat? Kolega, snemi si dol cel repertoar azijskih filmov random države (recimo japonskih ali pa južnokorejskih) zadnjih deset let, pa da te vidimo najt 5 črnskih likov na leto :D 

Povezava do prispevka
Chamir reče Pravkar:

Kje maš pa črnce v azijskih filmih? Wwhat? Kolega, snemi si dol cel repertoar azijskih filmov random države (recimo japonskih ali pa južnokorejskih) zadnjih deset let, pa da te vidimo najt 5 črnskih likov na leto :D 

 

 

Kolega crnic, to je bil samo primer z malo pretiravanja. Npr v ghost in the shell ni pasala belka, ceprav je huda muckica. 

Povezava do prispevka

ampak to je na primer stvar, ki tud mene moti in najbrž vedno bo

spreminjanje likov v obstoječih delih (tbh me tud večja odstopanja od zgodbe enako)

niti ni tukaj važna samo rasa, popizdeval sem nad Nicole Kidman kot Mariso Coulter v Golden Compass

 

potem je pa OK, če je Ariel črna

ni pa OK, če belka prevaja poezijo Amande Gorman  :D

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 uro:

Ja ker bitja k so vecino casa 100m pod vodo, rabijo res ogromno crnega pigmenta, da jih sonce ne opece lmao. 

Ah dej model 100m pid vodo jim je v risankah svetlo k 2m pod vodo na Cresu. Ker govorijo raki in skoljke, better be realistic. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 3 urami:

Podpiram, samo dajmo si priznat, da nam je za kozlat, ker nam grejo na kurac črnci, ne pa ker je slabo. Feget je vsaj iskren.

 

Kaj vem, ne bi rekel... Ne moti me gledat črnca v filmu, moti me ko je npravilno umeščen v film. Če ni predvedena vloga zanj, ne razumem zakaj ga je potrebno riniti notri. Zakaj se toliko zgledujemo po ZDA? Pa tudi tam verjamem, da niso združbe kolegov tak pisane kot nam jih prikazujejo... Kaj v Mehiki snemajo filme, ki so rasno in seksualno pisani? V Aziji snemajo take filme? V afriki snemajo........ Jaz se samo zavedam, da ni logično in niti življenjsko imeti v družbi enega manjšega kolektiva par ljudi vseh ras ipd. Vedno se združujejo podobni in podobno misleči, so pa seveda izjeme. So brez veze nastale one res totalno butaste fore, ki so se sami iz tega norca delali (pozabil sem keri bebavi film je že to bil - neki najstniški), ko črnec omeni, da je prisoten samo zaradi tega, ker mora biti en črnec prisoten v filmu. Zdaj se to širi na vse rase in na vse xyz spolne prakse.

 

Meni ni nič čudno, da ni belca v Japonskem samurajskem filmu recimo.

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 2 urama:

Tukaj na forumu še en vegan ni utrujal s čim, ti si pa že ene 50x nekaj ironično nabijal čez vegane, tako da v tem primeru si mi realno ti bolj moteč element družbe kot "nenormalni" ljudje, na katere namiguješ :D 

 

Jaz sem že večkrat naletel na forumu na lajno, da bomo kamlu ugotovili, da nam v modernem času več ni potrebno ubijati živali za preživetje... In da je to ven iz mode in naj začenemo drugače. Nazadnje včeraj ali prekvčeraj od Whore-ja. Jaz nikoli nisem zatežil veganu zakaj ne je mesa in me ne briga. Ko pa omeni to, da ubijamo živali in jih jemo... pa, da bomo pogruntali, da to ni prav... pa mi dvigne plafon. V živo bi ga že pripalil verjetno :D Daj mi mir, jaz pa ga dam tebi.

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 16 minutami:

Pišeš iz napačnega računa a mas res tak ego da govoriš o sebi v tretji osebi?

Mogoče pa to piše od njega bratranec

Edit: Sem pomešal uporabnika Galaksija z uporabnikom Static

uredilo bitje AMF
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 2 urama:

Nekaterim to ni ocitno jasno, ampak Slovenija se ni zvezdica v ameriski zastavi. Pocutite se kot da se vam dogaja krivica, ker vam vsiljujejo crnce, medtem pa ste z odprtimi rokami sprejeli tujo kulturo, ki pac ni v vseh pogledih kompatibilna z naso. 

 

Vesel sem, da je tako. Jaz se na to tematiko sploh ne spomnim dokler je ne zasledim na forumu. V svojem okolju kjer z največjim veseljem živim... nimam nobene problematike, niti je za časa svojega življenja ne pričakujem. Ker kdo za vraga bi se sploh želel priseliti sem :D Pa me dejansko ne moti noben in nobena rasa. Ampak zgolj do takrat, ko se ne vmeša v moje ustaljeno življenje in proba kaj pri meni spremeniti.

 

P.S.: Se opravičujem za več zaporednih postov... ampak sem malo zmeden s tem novim forumom in urejanjem postov ipd.

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 2 urama:

 Se strinjam, da ne moremo samo obrnit trenda v obratno smer and call it a day, sam kar hočem povedat je, da se niti v sanjah še ni popravilo vse krivice, ki so jih te ljudje doživljali znotraj filmske industrije, zlasti temnopolti. Tako da tudi če vam gre količina "black power" tematik na živce, ne pozabit na ta vidik

 

In jaz sem kriv za grehe iz preteklosti? Svaka čast... torej tudi Janša ne dela nič narobe, ko non stop vlači ven povojne poboje in ne vem kaj še vse, da moramo generacije dan danes non stop poslušati kaj se je zgodilo in plačevati grehe preteklosti.

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 2 urama:

Drugače pa pozabljate še neki. Niti 100 let še ni minilo, odkar je Hollywood dobesedno banal prikazovanje homoseksualcev na platnu. Ma kurac, 100 let ni minilo, odkar so banal prikazovanje poljubov hetero belcev in črncev. Pred malo več kot petdesetimi leti so šele začeli počasi greenlightat scenarije s homoseksualnimi liki. Šele dobrih dvajset so mainstream kinematografi v USA confi s tem, da predvajajo filme z gej liki. O tem, kaj so delal s črnci, ne bomo, dejansko je šele neki desetletij, kar se jih normalno vključuje v filme. V začetku šestdesetih jim je par subverzivnih režiserjev začelo dajati pomembnejše vloge recimo, to je bil začetek, razen kakih feel good prijazen črnec(tm) vlog v raznih adaptacijah Koča strica Toma in podobnih tekstov, ki so recimo izhajali en na 10 let.

 

Zdej si tko povedal, kot da filmi obstajajo 500 let :)

 

 

Povezava do prispevka

 

 

planetarium reče pred 3 urami:

To ni nasa problematika. Nekaterim to ni ocitno jasno, ampak Slovenija se ni zvezdica v ameriski zastavi. Pocutite se kot da se vam dogaja krivica, ker vam vsiljujejo crnce, medtem pa ste z odprtimi rokami sprejeli tujo kulturo, ki pac ni v vseh pogledih kompatibilna z naso. 

 

Good One Lol GIF by Justin - Find & Share on GIPHY

 

Slovenija je že zdavnaj ujela nivo ameriške prizadetosti :)

 

 

Na FDV ti profesorica predava o slovenskih hetero belih moških ! :worship:

Nedolgo nazaj smo imeli svoj #metoo

Da ne omenjamo linčanje folka zaradi ''napačnih'' izjav.

Aja pa na odrih se uprizarjajo slovenske klasike ala:

fTTsQUdl.png?1

 

Mi smo mentalno že dolgo le še ena zvezdica na ameriški zastavi ;)

 

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...