Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jaz mislim da obstajajo vsaj štiri vrste ljudi.

 

Tisti, ki aktivno podpirajo manjšine, in vzklikajo ko so te manjšine v filmih/igrah, saj je to maščevanje za zlobo belih moških zadnjih 100 let.

 

Tisti, ki nas te stvari načeloma ne ganejo, smo nevtralni, ne maramo pa vsiljevanja ameriške woke politike v serije/filme/igre in uničevanja literatne podlage. Pri tem nas čisto nič ne moti, če vzamem kot primer skandinavsko mitologijo, da Odina igra nek nabit zamorc, če to ne pokvari filma/igre kot celote. Vsekakor pa nas moti, ko se literarna zapuščina povsem uniči z namenom ugajati zgoraj omenjeni skupini (lep primer tega je Watchmen serija). 

 

Tretja skupina - literarni puristi. Ne odstopajo od source materiala in jih moti vsaka sprememba igralcev, ki ne odraža opredeljene literarne podlage. To nima veze z njihovo osebno/politično filozofijo, ker bodo prav tako pizdili, če bi v seriji o Michael Jordanu slednjega igral kitajc. 

 

Četrta skupina pa so tisti, ki so odkrito ali prikrito homofobični in so proti vsakršni drugačnosti.

 

Glavni problem današnje woke družbe je, da skupini dve in tri mečeta v isti koš kot četrto. Če rečeš karkoli proti manjšini ali aktualnim trendom si rasist, sexist, fašist in ostalo. Drugačna mnenja od woke mnenja so pač nedopustna. 

  • Račka +1 8
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 10 minutami:

@KE RIT ksenifob se dokaj hitro prelevi v rasista ko se mu ponudi priložnost. Izražanje mnenja je ena izmed teh priložnosti. 

 

In zato mu dajmo prepovedati govor! Evo točno to je bil skozi celotno zgodovino argument vseh totalitanih sistemov, najhujših izkoriščanj, pobojev in državne prisile.

 

Kdo je tisti, ki bo določal kateri govor, katera mnenja so "prava"? 

 

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 14 minutami:

Vsekakor pa nas moti, ko se literarna zapuščina povsem uniči z namenom ugajati zgoraj omenjeni skupini (lep primer tega je Watchmen serija). 

 

 

No, tvoj fail je že, ker misliš, da retardirani liberalci to počnejo (ali raje rečem počnete) z dejanskim namenom ugajanja/pomaganja črncom ali pa indijancem. Oh no, no. Izključni namen tega početja je, da se oni sami pri sebi bolje počutijo in mislijo, da so na ta način popravili zgodovinske zločine. Ali pa, da bodo s pretvarjanjem, da 6 rasističnih looney-tunes risank ni nikoli obstajalo, odpravili rasizem.

 

Še večji hec pa je seveda dejstvo, da ravno podpora ljudi "prostotržnemu" kapitalizmu in vsemu, kar pride z njim, omogoča razvoj takih bedarij. Neomejena svoboda zasebnih podjetij, da počnejo karkoli je ultra super, še posebej ko pobijajo ljudi in povzročijo ekološko katastrofo. Sam ko mi črnca poturijo v špil, jih je pa treba takoj razbit, regulirat in disciplinirat.

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
gojc reče pred 48 minutami:

Pa naj še kdo zanika, da nismo v Sloveniji v celoti povzeli ameriški SJW modus operandi.

 

Tale plakat je bil izključno dan kot še en primer kako naši avtorji in marketing navzlic BLM dogajanju ves svoj fokus namenijo temu, da je Jacinta črna (čeprav je le eden izmed kopice karakterjev v delu).

Kako žaljivo do igralke in njenih gledališko-plesnih sposobnostih, da je zreducirana na barvo kože. 

 

In potem sledi klasični triggered odziv lokalnega SJW norčka, ki stvari jemlje iz konteksta in označuje folk za rasiste.

 

Točno to. Avtorji namerno izpostavljajo njeno barvo kože, da dosežejo nek odziv. Ne pa, da bi bila pač umeščena kot ena random gledališka igralka, ki je pač črna. Mora se namerno potiskati to dejstvo v ospredje. Pa sploh nima veze tisto kar pravi Ćamir ali je rojena v Sloveniji, Franciji ali Gani. Če bi bilo to nekaj čist običajnega, ne bi bilo potrebno tako močno izpostavljati sploh.

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 11 minutami:

Zakaj Kagao v bold? Ker ni slovenski priimek? 

 

Sovir je pač rasist.

 

Ajde šerifi dejte ukrepat in sankcionirat te rasistične izpade ( predvsem dva uporabnika sta problematična) !

A bom moral poseči po višji instanci ?

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 1 uro:

Neomejena svoboda zasebnih podjetij, da počnejo karkoli je ultra super, še posebej ko pobijajo ljudi in povzročijo ekološko katastrofo. Sam ko mi črnca poturijo v špil, jih je pa treba takoj razbit, regulirat in disciplinirat.

 

Prva pametna stvar, ki si jo povedal po dolgem času:ninja:

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 1 uro:

No, tvoj fail je že, ker misliš, da retardirani liberalci to počnejo (ali raje rečem počnete) z dejanskim namenom ugajanja/pomaganja črncom ali pa indijancem. Oh no, no. Izključni namen tega početja je, da se oni sami pri sebi bolje počutijo in mislijo, da so na ta način popravili zgodovinske zločine. Ali pa, da bodo s pretvarjanjem, da 6 rasističnih looney-tunes risank ni nikoli obstajalo, odpravili rasizem.

 

Še večji hec pa je seveda dejstvo, da ravno podpora ljudi "prostotržnemu" kapitalizmu in vsemu, kar pride z njim, omogoča razvoj takih bedarij. Neomejena svoboda zasebnih podjetij, da počnejo karkoli je ultra super, še posebej ko pobijajo ljudi in povzročijo ekološko katastrofo. Sam ko mi črnca poturijo v špil, jih je pa treba takoj razbit, regulirat in disciplinirat.

 

A ni kitajska ena največjih svetovnih onesnaževalcev?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Točno to. Avtorji namerno izpostavljajo njeno barvo kože, da dosežejo nek odziv. Ne pa, da bi bila pač umeščena kot ena random gledališka igralka, ki je pač črna. Mora se namerno potiskati to dejstvo v ospredje. Pa sploh nima veze tisto kar pravi Ćamir ali je rojena v Sloveniji, Franciji ali Gani. Če bi bilo to nekaj čist običajnega, ne bi bilo potrebno tako močno izpostavljati sploh.

Ta igralka igra najbolj izpostavljeno vlogo v tem Cankarjevem tekstu (ni količinsko največ prisotna, požene pa dogajanje in ga najbolj zaznamuje). Koga pa naj dajo na naslovnico? Nek stranski lik? Ali naj dajo črnki neko stransko vlogo? Lej stari, meni si kul lik, samo to je definitivno ksenofobno razmišljanje. Dejansko nočeš videti temnopolte osebe na plakatu, čeprav je Slovenka in igra najbolj ekstravagantno vlogo v predstavi ter je posledično logično ona na plakatu. Ne vem no, meni se to ne zdi kul

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 39 minutami:

Ta igralka igra najbolj izpostavljeno vlogo v tem Cankarjevem tekstu (ni količinsko največ prisotna, požene pa dogajanje in ga najbolj zaznamuje). Koga pa naj dajo na naslovnico? Nek stranski lik? Ali naj dajo črnki neko stransko vlogo? Lej stari, meni si kul lik, samo to je definitivno ksenofobno razmišljanje. Dejansko nočeš videti temnopolte osebe na plakatu, čeprav je Slovenka in igra najbolj ekstravagantno vlogo v predstavi ter je posledično logično ona na plakatu. Ne vem no, meni se to ne zdi kul

 

Lol ok no... mene sploh ne moti niti malo, da je črnka na plakatu. Mnenje pač imam, da ne sodi v tako delo. V katerem koli drugem primeru, ko se mi zdi primerno umeščeno v delo me ne moti tudi, če je na našem plačatu 30 črncev in 20 azijcev pa noben slovenec.

 

Sicer nima veze, ne spuščam se sploh rad v take debate, razen res občasno ko nanese tukaj na forumu. Drugače v bistvu teh zadev sploh ne bi opazil. V družbi in privat se absolutno nikoli ne menimo o takih zadevah. Bi 99% tega itak šlo mimo mene, če ne bi tu in tam tukaj na forumu zasledil teh in podobnih debat, ter kakih linkov do woke zadev. Sam tega nikoli ne spremljam, niti ne iščem.

 

Sem izrazil svoje mnenje, sedaj pa se umikam iz debate :D Navsezadnje mi niti ni toliko pomembno, ker vnaprej vem, da predstave ne bom nikoli videl in življenje gre gladko dalje naprej.

Povezava do prispevka

A slišiš tomazek pozna on tebe in tvoje ksenofobične mržnje :rofl:

 

 

 

 

Ćamir spet projecira neke svoje fantazije na drug folk...

 

Kakšno podlo in hinavsko podtikanje in namigovanje fak :wacko: 

Tudi nihče ni govoril ali pa sploh omenjal  besed kot so ''lewčur'', ''pedri'' in ''pičkice''. Edina dva ki to konstantno počneta sta ti in sovir. Res klasičen ad hominem manever.

 

In to me spomni, da isto počneš po beli tehniki in gnoju. Vsakič ko je govora o ilegalnih migracijah preventivno uleti čamir s svojimi rjuharicami :rofl:  Model več let je že od tistega totalno idiotskega članka v novi24 ampak samo ti edini še vedno uporabljaš to besedo :wacko:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Lol ok no... mene sploh ne moti niti malo, da je črnka na plakatu. Mnenje pač imam, da ne sodi v tako delo. V katerem koli drugem primeru, ko se mi zdi primerno umeščeno v delo me ne moti tudi, če je na našem plačatu 30 črncev in 20 azijcev pa noben slovenec.

 

Sicer nima veze, ne spuščam se sploh rad v take debate, razen res občasno ko nanese tukaj na forumu. Drugače v bistvu teh zadev sploh ne bi opazil. V družbi in privat se absolutno nikoli ne menimo o takih zadevah. Bi 99% tega itak šlo mimo mene, če ne bi tu in tam tukaj na forumu zasledil teh in podobnih debat, ter kakih linkov do woke zadev. Sam tega nikoli ne spremljam, niti ne iščem.

 

Sem izrazil svoje mnenje, sedaj pa se umikam iz debate :D Navsezadnje mi niti ni toliko pomembno, ker vnaprej vem, da predstave ne bom nikoli videl in življenje gre gladko dalje naprej.

Najprej povej, če si kdaj prebral kakšno Cankarjevo delo od začetka do konca. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...