Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

 

Galko reče pred 14 urami:

čestitke bolj lasatemu od obeh štajerskih doktorjev znanosti :D:D 

 

imam eno extreme pro cook & bakery vprašanje. Kako priporočate, da se peče pizza - na kateri podlati? Kaj je problem: pač zdaj uporabljam bolj tekoče testo (60% vode - top choice) in šamotni kamen. In valda moram na nečim "prinesti" obloženo pizzo na kamen. Alu folija je obupna izbira. Peki papir še slabša - oboje se trga, cufa in oz se zapeče na pizzo. Direktno na loparček je ne morem dati, ker ne gre dol iz loparčka oz se zalepi gor, ker je testo tok vodeno.

 

Kaj torej? Neki mini jekleni / plehnati pekači mogoče, ki se mi ne bodo zalepili in raztrgali na pečeni pizzi? Ki se jih da fino oprati? In kje se to kupi? 

 

Cernec prosim lepo, 60 % tekoce testo, rookie numbers. O tekocem testu se zacnemo menit nad 80% hidracije. Al mas to spet neki svoj nacin racunanja kolko je vode noter? :)

 

Grejes kaj kamen prej sam v pecici? Jaz drgace uprabljam podobno metodo kot Dopellganger...

 

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 2 urama:

 

 

Cernec prosim lepo, 60 % tekoce testo, rookie numbers. O tekocem testu se zacnemo menit nad 80% hidracije. Al mas to spet neki svoj nacin racunanja kolko je vode noter? :)

 

Grejes kaj kamen prej sam v pecici? Jaz drgace uprabljam podobno metodo kot Dopellganger...

 

 

Pizda 80% wtf :D :D kako iz česa takega sploh oblikuješ pizzo, a jo vliješ v modelček al neki :D 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

 

Pizda 80% wtf :D :D kako iz česa takega sploh oblikuješ pizzo, a jo vliješ v modelček al neki :D 

Jest testo položim na pekač za pizzo (ikejin). Najprej raztegnem na moki, pol na rokah ko tud otresem višek moke in dokončam na pekaču kjer popravim da je lepo okrogla. Kamen mi je poču tko da zdej položim pekač na dno pečice in se lepo zapeče v cca 8-9 min.

 

Ko sm delal z loparčkom na kamen je bla kar loterija kako se bo končal. 

 

Se pa da tud 100% hidracijo tko delat. Testo takrat oblikujes z naoljenimi rokami. Ampak to men ni če nimaš pečice ki gre tistih 400 stopinj.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 19 urami:

Pa evo to tud igram 


Uf, Sanitarium bi mi pa res sedel! Po enih sto letih odkar sem ga igral in takrat še celo imel neko "rip" verzijo, ki ni imela vmesnih filmčkov, tako da mi je bilo precej zgodbe neznane. :) Bo treba dat priliko v kratkem.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jazbeca dostavil ocitno ne prevec brithen poba. Kaj kurca modelu ni jasno, da ce nekaj komaj stalaci noter, ni nujno da bos komaj potengnil ven. Rezultat sta dva porezana prsta in dobesedno iz kaslca iztrgana revija. Moda kdo ve kaksen je postopek reklamacije pri posti brez obiska poslovalnice. Ker se mi tamanj da cakat v vrsti 2 do 3 ure in potem gledat debilne maskirane kure kako 20 minut letajo sem in tja. Za info, obisk 1107 je direkt material za kak Lynch filem. Ce se ne da reklamirat brez obiska, jih iz inata za 6.90 eur tozim.

 

 

2021-04-09 18.17.48.jpg

2021-04-09 18.18.13.jpg

2021-04-09 18.24.37.jpg

  • Solzice 3
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

tko bom reku

 

pošta je nesposobna

 

pritožba bo najbrž romala v smeti

 

poštar je nek model ki itak dela za minimalca tko da teško ga blame_am da se mu jebe čeprav te čutim in sem jezen s tabo jezni brat

 

to da si si porezal prst si pa pač štor, tle ti noben ne more pomagat

 

on the bright side, lahko bi blo huje, lahko bi z mobitelom delal slike špila namesto uporabe namenske screenshot funckije

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 8 minutami:

tko bom reku

 

pošta je nesposobna

 

pritožba bo najbrž romala v smeti

 

poštar je nek model ki itak dela za minimalca tko da teško ga blame_am da se mu jebe čeprav te čutim in sem jezen s tabo jezni brat

 

to da si si porezal prst si pa pač štor, tle ti noben ne more pomagat

 

on the bright side, lahko bi blo huje, lahko bi z mobitelom delal slike špila namesto uporabe namenske screenshot funckije

 

Fora je, da sem doma in obstaja zvonec. Kateri celo deluje. Lahko bi napisal pildek ali storil 5 korakov in pustil revijo na okenski polici. Magari fuknil po tleh ali dal na predalnik. Porezal pa sem prste na glupem predalu, ki znotraj ni obdelan. Zadevo sem mogo deep throatat, ker revija direkt not pase in je bila prakticno prilimana na zadnjo stranico in obdana iz vseh strani. Odprtina je za centi manjsa, tako da props modelu, da zadevo not spravil.

Povezava do prispevka
raveer reče pred 31 minutami:

Kaj kurca modelu ni jasno, da ce nekaj komaj stalaci noter, ni nujno da bos komaj potengnil ven.


Si  kaj razmišljal o malce večjem nabiralniku? Saj ne da bi zdaj branil poštarja (ker nekateri znajo biti res f****), ampak kaj naj on? Vrže pred vrata? Ti zvoni za osebni prevzem? Določene pošiljke pač priučeno dajo v nabiralnik po liniji najmanjšega odpora. 
Moja Jazbina je pa recimo prišla v nulo. In dejansko niti nimam nekega enormnega nabiralnika. Je pa tudi zanimivo, da je tvoja pakirana v nek papirnat ovitek, dočim moja je prišla samo v prozorni foliji. Hmmm..


edit: sem videl tvoj nov post. Imaš prav, poštar bi lahko komot dal na kakšno polico ali pozvonil. Osebno nimam nobenih težav z našimi lokalnimi poštarji, zato mogoče malce preveč posplošujem. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


Si  kaj razmišljal o malce večjem nabiralniku? Saj ne da bi zdaj branil poštarja (ker nekateri znajo biti res f****), ampak kaj naj on? Vrže pred vrata? Ti zvoni za osebni prevzem?
Moja Jazbina je recimo prišla v nulo. Pa dejansko niti nimam nekega enormnega nabiralnika. Je pa zanimivo, da je tvoja pakirana v nek papirnat ovitek, dočim moja je prišla samo v foliji. Hmmm..

Malo tezko je skoordinirat menjavo vrstnih nabiralnikov v vhodu, kamoli treh, do cesar pride, ker gre kao za eno enoto, ko treba kaj nabavit. Drugace pa ja, pricakujem pildek ali cin cin. Sploh ker zdaj v tem tednu obstaja velika verjetnost da bos doma, ali ne?

Povezava do prispevka
raveer reče pred 4 minutami:

Malo tezko je skoordinirat menjavo vrstnih nabiralnikov v vhodu, kamoli treh, do cesar pride, ker gre kao za eno enoto, ko treba kaj nabavit. Drugace pa ja, pricakujem pildek ali cin cin. Sploh ker zdaj v tem tednu obstaja velika verjetnost da bos doma, ali ne?


Se strinjam. Imel si pač nesrečo z glupim poštarjem (upam, da se to ne ponavlja prepogosto). :) Ampak vseeno me še zanima, kako to, da si dobil pakirano v papirju (ovojnici) s pripisom Pošta Slovenije, dočim sem jaz recimo dobil v foliji? Verjetno je to odvisno od kraja bivanja... ali? Škoda, da sem folijo že zavrgel, ker imam zdaj občutek, da mi ni dostavila Pošta Slovenije. Sicer pa nima veze. Radovednost pač :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nimam pojma kako je s pakiranjem. Prvi je prisel v foliji in tega je tudi stisal noter, vendar prelozenega, in sem ga lahko ven potegnil. Ta folija revijo tudi zascitila pred poskodbami. Do sedaj tukaj nisem imel nekih problemov, razen da prakticno nikoli ne pozvonijo in vedno pisejo pildke. Zdaj ko bi pa to pricakoval, pa ne, gremo tisat noter. Sem pa imel vedno prigode potem, ko na posti iskali moje pakete.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...