Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Pač Izrael je zdaj KONČNO na zmagovalni strani - prvič po par tisoč letih. Imajo mednarnodno priznano državo; stabilno demokracijo sredi shit-tier skorumpiranih napol monarhij napol teokracij napol plemenskih zvez; so visoko tehnološko razviti; imajo fenomenalen vojaško-obvščevalni aparat; super delujoče gospodarstvo in neomejeno podporo globalne supersile. Na tistem delu sveta, kjer so, so 100 let pred ostalimi. Potem dodaš pa še zgodovinski imperativ, da so jih tisočletja vsi fukali in pobijali, evo zdej si bodo pa zdaj oni končno vzeli tisto, kar jim pripada, in to primerno zaščitili.

 

Oziroma takole, zgodovinski imperativ jim daje pravico, da

a) etnično sčistijo državo in na ta način zminimizirajo možnost napadov od znotraj

b) priklučijo državi rodovitna ozemlja, ki so zraven, in na ta način zmanjšajo zunanjo odvisnost od virov

c) so vojaško dovolj samozadostni, močni in brezobzirni, da si zagotovijo varnost

 

In imaš to kar imaš. In zelo dobre razloge in motiv za določeno vizijo, in imajo sredstva, da svojo vizijo dejansko uveljavijo.

Povezava do prispevka

@Galko ew model, sej ne vem a trollas a resno tko razmisljas da ima kdorkol pravico nardit etnicno cistko. nazi much? sploh pa a ni mal ironicno da dela etnicno cistko ravno ljudstvo nad katerim je blo izvajano etnicno ciscenje? tko k da bi se delal norca iz svoje lastne zgodvine. 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Aha, sam so Židi usmerili svoje genocidne lovke v napacno smer. Medtem ko so jih po Evropi klali od države do države, so bili precej zaščiteni v middle eastu.

 

In ja, za razliko od Nibloniana, dal sem skozi eno vojno in vido etnična čiščenja od blizu, moja familija je zgubila praktično vse. Verjetno zato ne morem tak hladnokrvno in politično razmišljat. Gre se za humanost, ne za maščevanja.

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 4 minutami:

@Galko ew model, sej ne vem a trollas a resno tko razmisljas da ima kdorkol pravico nardit etnicno cistko. nazi much? sploh pa a ni mal ironicno da dela etnicno cistko ravno ljudstvo nad katerim je blo izvajano etnicno ciscenje? tko k da bi se delal norca iz svoje lastne zgodvine. 

 

Vučko3 reče pred 2 minutama:

Aha, sam so Židi usmerili svoje genocidne lovke v napacno smer. Medtem ko so jih po Evropi klali od države do države, so bili precej zaščiteni v middle eastu.

 

In ja, za razliko od Nibloniana, dal sem skozi eno vojno in vido etnična čiščenja od blizu, moja familija je zgubila praktično vse. Verjetno zato ne morem tak hladnokrvno in politično razmišljat. Gre se za humanost, ne za maščevanja.

 

Gledam iz vidika realpolitike. Verjamem da @Vučko3 če si to videl v živo da ne moreš tako "hladokrvno" razmišljati v tem. @Niblonian pa tudi ni sposoben zadevo videti drugače kot skozi svoja rožnata idealizirana očala. 

 

Ampak to ne spremeni dejstva, da se ne bo zgodil zelo podoben scenarij, kot ta ki sem ga opisal. Še enkrat - imajo eno najbolj tragičnih, nasilja in žrtev polnih zgodovin od vseh narodov, ki so ga kadarkoli lurkali po Zemlji. Mogoče najbolj od vseh. In zdaj imajo sredstva, da si v njihovih očeh končno zagotovijo varno prihodnost. Ne bo lepo za muslimane, bo nehumano in grdo. Ampak bo pa Izraelu prineslo varnost in mir, čeprav zelo krvav in krivičen.

Povezava do prispevka

men je v celi situaciji najbolj nerazumljivo (verjetno, ker nisem vpleten) ta nezmožnost realpolitke s strani Palestincev. Praktično z vsemer kar delajo že desetletja, si pljuvajo v lastno skledo. O rešitvi dveh držav niti slišati niso želeli.

Fine, have it your way, pol pač boste brez in bo sam še slabše za vas. 

To in obrat Arabcev, ki so meli prej Palestince za cigane/pse, zdej so pa bestiči.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 minutama:

 

nazi ti je fukal babico v rit

 

cist mogoce je bla kot otrok zaprta kr par let v taboriscu. Upam da se boljs pocutis zdej ko ves resnico. 

 

Se kr si gnoj od cloveka ker podpiras etnico ciscenje. 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

@Bessie njih so muslimani ob širjenju islama na vzhod klali do te mere, da naj bi bile nekatere celotne doline dobesedno rdeče od krvi - pač scum politeistični pogani. Tisto je bilo res brutalno, da del zgodovine evropejcem ful ni poznan. Ampak vseeno ne bi rekel, da se jih je tako sistemizirano in organizirano preganjalo in pobijalo kot Jude... Jih je pa res ogromno umrlo ja, pač izjemno velik narod so bili vedno in potem so bile tudi žrtve v miljonih.

 

Niblonian reče pred 3 minutami:

 

cist mogoce je bla otrok zaprta kr par let v taboriscu. Upam da se boljs pocutis zdej ko ves resnico. 

 

Se kr si gnoj od cloveka ker podpiras etnico ciscenje. 

 

zelo sem pretresen ob tej novici, srce me boli, sploh ker se tudi del moje familije ni skrival po šumi in jedel govna skozi vojno a ne.

 

Pa še enkrat si zabalinaj v to svojo zamaščeno tintaro - podpirati ni enako razumeti. Ko bo Izrael naredil novo naselbino na zaseden ozemlju glih ne bom šel mahati z zastavico in se dret medinat yisrael Z-Lot style. Se pa tudi ne bom klele repenčil in skakal in driskal - kot neki penasti slovenček iz jebenega Berlina :rofl: 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 20 minutami:

 

 

Gledam iz vidika realpolitike. Verjamem da @Vučko3 če si to videl v živo da ne moreš tako "hladokrvno" razmišljati v tem. @Niblonian pa tudi ni sposoben zadevo videti drugače kot skozi svoja rožnata idealizirana očala. 

 

Ampak to ne spremeni dejstva, da se ne bo zgodil zelo podoben scenarij, kot ta ki sem ga opisal. Še enkrat - imajo eno najbolj tragičnih, nasilja in žrtev polnih zgodovin od vseh narodov, ki so ga kadarkoli lurkali po Zemlji. Mogoče najbolj od vseh. In zdaj imajo sredstva, da si v njihovih očeh končno zagotovijo varno prihodnost. Ne bo lepo za muslimane, bo nehumano in grdo. Ampak bo pa Izraelu prineslo varnost in mir, čeprav zelo krvav in krivičen.

pa ti res verjameš, da teh par palestincev s kamni in par pokalicami ogroža obstoj izraela in izraelskih ljudi? :avadodo:teh 5 milijonov izralecev pa nikoli ne bo imelo zaresne varnosti (karkoli že to pomeni) sred množice 250 milijonov muslimanov

 

no ja, ogrožajo izrael na isti način, kot par talibanov s kalaši in tremi toyotami ogroža ZDA;

 

sicer se strinjam s tabo, da se bo zgodba končala z izginotjem palestincev kot etnične skupine

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka

@Galko sori ce si hurt ko ti nekdo postavi ogledalo pred faco. To da ti razumes je ena stvar. Da pa opravicujes in jim dajes pravico je pa druga stvar. Dej nehi se izgovarjat. 

 

Pa sori da te razocaram niti mal pence okol mojih ust. Bl semi zdis ti triggered ko ti nekdo rece da si nazi. Sam sej se bos navadu. Bolj bos pisal in izpostavljal svoja mnenja o genocidih in etnicnih cistkah, bolj bos pocutil udobno v svoji kozi kot nazi. Sam pliz ne se jezit ko ti nekdo rece da etnicna cistka niti podrazno ni sprejemljiva v danasnjih casih.  

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 21 minutami:

men je v celi situaciji najbolj nerazumljivo (verjetno, ker nisem vpleten) ta nezmožnost realpolitke s strani Palestincev. Praktično z vsemer kar delajo že desetletja, si pljuvajo v lastno skledo. O rešitvi dveh držav niti slišati niso želeli.

Fine, have it your way, pol pač boste brez in bo sam še slabše za vas. 

To in obrat Arabcev, ki so meli prej Palestince za cigane/pse, zdej so pa bestiči.

Imaš rešitev treh držav zelo blizu. Ful fajn jim gre. 

 

 

Povezava do prispevka

@Galko mislim da judje nimajo za kruh v primerjavi z indijanci kar se tiče kolk so koga iztrebljal... sej veš, le mrtev indijanc je dober indijanc, pa za vsak skalp si dobil par dolarjev... tko najbolj napihnjene številke so da so jih ene 5100 miljonov iztrebli v vseh teh letih, ko so evropejci uletel čez lužo, cca leta 1900 jih je bilo ob štetju v ZDA samo še okoli 200k, potem so pa začel mal popuščat in danes se lahko vsak ki ima vsak malo native krvi razglasi za native in je cifra večja cca 70mio. 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
AMF reče pred 17 minutami:

Koliko dolarjev bi dobil danes za skalp Indijanca?

Nimam pojma, na črnem trgu verjetno pa verjetno kar nekaj.

 

Navedek

Scalping also occurred during the Sand Creek Massacre on November 29, 1864, during the American Indian Wars, when a 700-man force of U.S. Army volunteers destroyed the village of Cheyenne and Arapaho in southeastern Colorado Territory, killing and mutilating[43][44] an estimated 70–163 Native Americans.[45][46][47] An 1867 New York Times article reported that "settlers in a small town in Colorado Territory had recently subscribed $5,000 to a fund ‘for the purpose of buying Indian scalps (with $25 each to be paid for scalps with the ears on)’ and that the market for Indian scalps ‘is not affected by age or sex’." The article noted this behavior was "sanctioned" by the U.S. federal government, and was modeled on patterns the U.S. had begun a century earlier in the "American East".[48]:206

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 8 minutami:

pa ti res verjameš, da teh par palestincev s kamni in par pokalicami ogroža obstoj izraela in izraelskih ljudi? :avadodo:teh 5 milijonov izralecev pa nikoli ne bo imelo zaresne varnosti (karkoli že to pomeni) sred množice 250 milijonov muslimanov

 

no ja, ogrožajo izrael na isti način, kot par talibanov s kalaši in tremi toyotami ogroža ZDA;

 

sicer se strinjam s tabo, da se bo zgodba končala z izginotjem palestincev kot etnične skupine

 

Vojaško jim Palestinci itak niso nevarni že kakih 60 let, bližnji sosedje pa kakih 40 let. Njim še Iran ni vojaško nevaren, dokler ne razvijejo jedrske bombe. Bolj gre za to, da so politični faktor - veliko jih je, da so grožnja notranji varnosti in da pač preprosto niso pravi Izraelci. Kar je v teh okoliščinah - brutal zgodovina, konstanti napadi Muslimanov in trenutna velika vojaška moč Izraela - dovolj, da se jim zliva driska po faci in da se jih sistematično izriva iz države, ki naj bi bila tudi njihova. 

 

Palestinci so res poor scum ja. Čist nobenemu, ampak res čist nobenemu ni njihovo preživetje in prosperiteta v niti najmanjšem interesu. Faking Kurdi imajo več supporta ko oni, pa vemo, kako se vsaka njihova zgodba konča.

 

Drgač Saladin mislim da je bil Palestinec? Ali Kurd? Eden od teh dveh je bil za ziher. Zdej bi ga še bolj rabili, heh.

 

Niblonian reče pred 5 minutami:

@Galko sori ce si hurt ko ti nekdo postavi ogledalo pred faco. To da ti razumes je ena stvar. Da pa opravicujes in jim dajes pravico je pa druga stvar. Dej nehi se izgovarjat. 

 

Pa sori da te razocaram niti mal pence okol mojih ust. Bl semi zdis ti triggered ko ti nekdo rece da si nazi. Sam sej se bos navadu. Bolj bos pisal in izpostavljal svoja mnenja o genocidih in etnicnih cistkah, bolj bos pocutil udobno v svoji kozi kot nazi. Sam pliz ne se jezit ko ti nekdo rece da etnicna cistka niti podrazno ni sprejemljiva v danasnjih casih.  

 

 

Zelo mi gre na živce zloraba besede "nazi", na živce mi gre kako se prosto opleta s besedo, ta trend so začeli američani, zdaj se je prijel pa še pri nas. Kaj si misliš ti o meni mi je hudičevo vseeno - je jasno iz tvojih politika-related postov, da si v razumevanju sveta okrog zelo otročji in naiven. Me pa triggera razmetavanje z naziji vseprevprek. Zmanjšuje in reletivizira prave nazije. 

 

 

Bessie reče pred 2 minutama:

@Galko mislim da judje nimajo za kruh v primerjavi z indijanci kar se tiče kolk so koga iztrebljal... sej veš, le mrtev indijanc je dober indijanc, pa za vsak skalp si dobil par dolarjev... tko najbolj napihnjene številke so da so jih ene 500 miljonov iztrebli v vseh teh letih, ko so evropejci uletel čez lužo, cca leta 1900 jih je bilo ob štetju v ZDA samo še okoli 200k, potem so pa začel mal popuščat in danes se lahko vsak ki ima vsak malo native krvi razglasi za native in je cifra večja cca 70mio. 

 

Jap, Indijanci so ga konkretno dobili po grbi. Tako severni kot srednje in južno ameriški. Tisto te tudi naredi kar živčnega ja

Povezava do prispevka

Ne vem, Galko, sam ti pišeš tko kot skozi zgodovino se jim je delala krivica, s čimer se strinjam, in zdej oni delajo krivico drugim in to razumem. Like, ok, da razumeš še nekak štekam sam ni pa niti najmanj opravičljivo da so totalni gnoji. Kakšna sreča da majo zaveznike na zahodu a.

Povezava do prispevka

Res je, v kontekstu ZDA podpore je treba popraviti tudi izjavo "bodo izginili kot etnična skupina" - v primeru, da obstoječa razmerja moči še trajajo v tem stoletju; ker se pa ZDA moč počasi krha, bo tudi za Izraelce svet postal precej bolj zanimiv (ponovno)

Povezava do prispevka

Sori @Galko se strinjam oznaka Nazi je mogoce mal zgresena.

 

Kako se potem klicete danes? Hocem bit as PC as possible. Ker sem pac naiven kar se tice svetovne politike in definitivno nisem dost woke da bi bil seznanjen z vsemi novimi oznakami za ljudi z razlicnimi politicnimi pogledi. 

 

Torej kako naj imenujemo cloveka kateremu se zdi iztrebljenje celotne etnicne skupine povsem sprejemljivo? To dejanje razume na podlagi zgodovine, ter ker je  iztrebljenje tako ali tako neizbezno zadevo celo podpira. 

 

Obljubim da bom sel nazaj in editiral vse poste ter zamenjal oznako Nazi z tisto pravo, ki mi jo bos posredoval. 

 

V pricakovanju tvojega odgovora 

 

lp iz Berlina 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...