Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 uro:

To je enkrat izjavil nek oponaševalec Janše v radijskem programu Radio Gaga (seveda z ustreznim naglasom). Enih sto let nazaj, ko sem bil še v srednji šoli. 

V bistvu pa hočem povedat, da tu na forumu ne bomo na noben način žalili, poniževali ali kakorkoli drugače škodili ženskim uporabnicam. Ker jih je itak (pre)malo tukaj!  Zato se je pač potrebno potruditi za kulturno simbiozo.
Šalo na stran, ampak to bi moralo pisati tudi v pravilih foruma. ;)

0:44

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 urami:

Pozitivna diskriminacija je se vedno diskriminacija. Cilj mora bit da se do zensk obnasa isto kot do vseh ostalih. To da jih je na forumu malo je totalno nepomembno. 

men je to oredo

 

dejchu tud ne morem zamerit k je bogi pa ne ve kaj dela

vse bo v redu dejch, mi navijamo zate

Povezava do prispevka

@[]D [] []V[] []D mogoče veš, kako Torrentleech beleži "čas uploadanja"?

K me kr jebe, mam nek torrent (freeleech) 2 mesca v utorrentu, ki sigurno lavfa v povprečju 8h+ dnevno

sam praktično noben ne downloada. Torej je tista 2 tedna, da ni "hit & run" mišljeno 2 tedna dejanskega uploadanja?

 

sicer mam zdej itak tud 6TB zunanji disk, tko da ne bo problema res dolg puščat torrentov lavfat

Povezava do prispevka

Jaz tudi moram nabavit nov zunanji disk, svojega starega sem nafilal, ker pa sem hoarder ne brišem dovolj 

 

(pa drgač ajde res DL-jam same neke stvari, ki jih prav namenoma hočem arhivirat, recimo 100 gigsov mi je požrl že jeben Criterionov Dekalog, ki ima kvaliteto slike sicer za drkico ayy, tega ne bi mogu zbrisat v lajfu)

 

A priporočaš kak disk, kaj je kul p/p za te mega velikosti ala 6TB

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 17 minutami:

@[]D [] []V[] []D mogoče veš, kako Torrentleech beleži "čas uploadanja"?

K me kr jebe, mam nek torrent (freeleech) 2 mesca v utorrentu, ki sigurno lavfa v povprečju 8h+ dnevno

sam praktično noben ne downloada. Torej je tista 2 tedna, da ni "hit & run" mišljeno 2 tedna dejanskega uploadanja?

 

sicer mam zdej itak tud 6TB zunanji disk, tko da ne bo problema res dolg puščat torrentov lavfat

 

Ne rab bit aktivno.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 20 minutami:

Jaz tudi moram nabavit nov zunanji disk, svojega starega sem nafilal, ker pa sem hoarder ne brišem dovolj 

 

(pa drgač ajde res DL-jam same neke stvari, ki jih prav namenoma hočem arhivirat, recimo 100 gigsov mi je požrl že jeben Criterionov Dekalog, ki ima kvaliteto slike sicer za drkico ayy, tega ne bi mogu zbrisat v lajfu)

 

A priporočaš kak disk, kaj je kul p/p za te mega velikosti ala 6TB

 

 

Načeloma je vseen, sam mogoče se vseen rajš izogibi SMR diskov (čeprav jst mam enga bol za backup pa ni nobene panike). So sicer dost cenejši, sam tud potencialno dost počasnejši. Najbolj zdržijo kakšni NAS diski (ala Ironwolf), sam za casual uporabo je res povsem vseen.

 

Recimo:

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/6000GB-WD-Red-Plus-WD60EFZX-128MB-3-5Zoll--8-9cm--SATA-6Gb-s_1393202.html

 

To je navadn CMR disk,

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/6000GB-WD-Red-WD60EFAX-256MB-3-5Zoll--8-9cm--SATA-6Gb-_1297680.html

 

Tole je pa SMR, razlike u ceni 5 EUR.

 

Kle maš spisek

 

https://nascompares.com/answer/list-of-wd-cmr-and-smr-hard-drives-hdd/

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

@Hernier pomoje nism pravi naslov

js sm kr impulzivno kupil 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B07C7V494X/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

k mi je po ca 12-13 letih začel umirat en WD

sem pa sicer zamudil kak mesec, da bi lahko rešil še vse iz njega  (ajd, sej nism zgubil kaj res važnega)

 

 

@Ezoterik

torej dejansko je važno sam, da je v programu prižgan vsaj 2 tedna "v urah"

Povezava do prispevka

Glede zunanjih diskov... mene to res skrbi. Trenutno imam sicer backup za najpomembnejše zadeve na vsaj dveh diskih. En Samsung (2 TB) je pa že kar precej star (7 let). Tak 6 TB iz zgornjega linka bi mi dobro služil (plus cena je res ugodna). Me pa zanima, če je res OK (ker če mi odpove v par letih sem v riti). 

edit: v roku zadnjih 6-7 let sem namreč pokopal že 3 WD zunanje (te z napajalnikom, 1 TB po komadu). Nekaj fotk je bilo izgubljenih, drugače pa na srečo nič življenskega pomena. Ampak je vseeno bad.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 26 minutami:

hehe, pol je res zjebalo uno, k ne lavfam 24/7, js pa vrjetn po slabem mescu zbrisal :)

Kolkr jst vem moraš seedat 10 dni oz. 240 ur in ni pomembno ali to narediš v enem kosu ali po "etapah". Se mi je pa enkrat zgodil, da nisem vseh datotek v torrentu snel in mi ni štelo seedanja dokler nisem skinil še preostalih datotek.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 36 minutami:

Kupis vse na svetu razn enga NASa ne :) Fukni kes za nas pa mas raid2 al kok je in cao. 

2 diska, raid 1, en disk lahko crkne

 

Pomoje ce uporabis to hkrati pa imas se na neodvisnem zunanjem disku na vsake tolko cajta narjen backup in disk na drugi lokaciji, nimas kaj zajebat

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Se podpišem, ampak itak nič kaj dosti ne rabim, tak da meni ni neke krize. :) 

 

Saj ni konec sveta... Ampak tam sem vsake tolko označil filme in pogledal zadnjih par strani kaj je blo zadnje naloženo in preveril po imdb, če me kaj zanima in pogledal... Sedaj pa praktično nimam pojma kaj sploh prihaja ven, ker nekih spletnihstrani pa ne sledim, da bi bral kaj kdaj pride. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazek jaz sem si s Partisa pred par dnevi naložil vse epizode Lud Zbunjen Normalan, ker mi je res top serija. Imel sem sicer že v slabši kvaliteti na enem od backup diskov (in sem itak že pogledal pred časom), ampak sem si rekel, da bom spet pogledal komplet od začetka. Mislim, to je legendarna serija, ki jo takoj postavim ob bok Allo Allo in Only Fools And Horses (ki sta tudi moji omiljeni).  Novejših zadev pa, tako kot ti, tudi jaz ne spremljam najbolj. Sploh glede filmov. "Najnovejši" film, ki sem ga gledal je bil Bladerunner 2049.

Povezava do prispevka

Torej nove bone bo možno koristit tudi v knjigarnah za nakup knjig....

 

Zdej Mladinska knjiga ma recimo vidim, da večino tujih založnikov ala darkhorse, titanbooks.... 

Sicer stvari niso trenutno na zalogi ampak a mislite, da bo možno naročit in koristit bone za par artbookov :D

Povezava do prispevka

Novo pizdenje čez dostavne službe. Sem nalašč naročil trenažer k bratu v pisarno, ker je vedno nekdo tam. No paket je seveda lepo čakal pri zgornjih vratih ne da bi kdorkoli vedel, da je bil dostavljen, ker niso niti zvonili. Dobil sem samo obvestilo, da je paket dostavljen. DPD to, prejšnjič je bil DHL s Playstation 5. Gre za paket za 500 eur in ne kak mini paketek za 10 eur. 

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...