Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Dobim štiri PS1 marjance, pinballe... vtaknem prvo The Web v PS3, pridem do menija, zaženem... obstane na loading,vtaknem fantastic Journey... se zažene ampak ima glich na spodnjem delu ekran, vtaknem Worms Pinball ne zazna spominske kartice, vtaknem True Pinball... no ta pa dela... fuck no, štirih tri ne delajo, jebeš tako kompatibilnost. Na PS1 in PS2 delajo brez težav, samo kdo bo zdaj to imel stalno priklopljeno... zda imam v prihajajnju še legendarni Timeshock, itak nebo delal na PS3... sem pa videl, da je 4k verzija ne steamu ampak hočejo 16€ za eno tablu fuuuuuu...pa še PC!

104167878_1100003767037884_9094057231759435482_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8bfeb9&_nc_oc=AQmGgIuY4KIwsJunqZxL9CK5z0Jlg5sB5HccTm1GmMdVnh_hHNsDsn784WHAhAgedkI&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&oh=6aa215f9e84bef218aa7f51e36a34f01&oe=5F117297

Povezava do prispevka

Jaz sem pa tako nenavezan na te stripe, oziroma njihovo vrednost jemljem res kot skorajda izključno entertainment (razne "moralne dileme" znotraj raznih Avengersov so mi mega hecne), da mi je res vseeno, kdo in kakšne barve so protagonisti. V bistvu bolj upam, da se je "doba superherotov" z Endgame zdaj malo zaključila in bomo dobili širši razpon pop-ultra-big-budget-hollywooda

Povezava do prispevka

Mene recimo moti. če delajo film po neki 'pisni' predlogi in potem karakterje v filmu spreminjajo al po izgledu ali pa po obnašanju.

Te spremember so nepotreben nateg in cuzanje denarja zaradi zastonj reklame naslova knjige ali stripov.

Kaj so naredili z  recimo Deadpoolom v Wolverin:origins.

Če delaš po knjižni predlogi pol delaj po nej, če pa hočeš nekaj inovirat pa delaj 'svoj' film is se ne šlepaj.

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 24 minutami:

Če delaš po knjižni predlogi pol delaj po nej, če pa hočeš nekaj inovirat pa delaj 'svoj' film is se ne šlepaj.

 

Meni je tole res najbolj glup mindset ever. Pa ne zaradi inkluzivnosti ali whatever, tudi ne ciljam samo na superhero vsebine, ki so pripovedno res precej trash (v besedi in sliki), samo omejevat kakršnokoli delo striktno s specifikami podlage je totalno kontraproduktivno. Že itak sta medija knjiga in film v osnovah sporočanja toliko različna, da je prej koristno kakršenkoli material uporabit samo za oporo in si pustit svobodo prilagajanja vsebine prednostim medija. Tudi z vidika pestrosti izdelkov je super, da ima vsak pravico furat svojo interpretacijo novih ali že obstoječih konceptov. A zdaj, ker je en napisal knjigo o neki kulski ideji, s kulskim settingom, kulskimi liki, pa mormo to idejo al 100% replicirat, ali pa se je sploh ne dotaknit? Sigurno dobiš smeti tipa wolverine origins, samo dobiš tudi carske izdelke tipa blade runner. Pizda, blade runner film ne bi smel obstajati, ker si je vzel svobodo v adaptaciji knjige, dajmo bit resni no.

 

Drugač pa ta "nepotreben nateg cuzanja denarja" je z drugimi besedami "razlog, da takšni filmi sploh obstajajo". Ne vem v katerem svetu nekajsto milijonski projekti, ki zaposlijo tisoče ljudi, raje ne bi obstajali, ali pa bi postavili na kocko prihodnost studija ali prihodnost dela za ves ta folk, samo zato, da ne bodo fanboyi butthurtali zaradi res nepomembnih malenkosti. Pač, prodati čimveč vstopnice je dobesedno prva naloga blockbusterja, avtorji/umetniki/ustvarjalci lahko samo upajo, da jim uspe svojo vizijo nekako dovolj neokrnjeno spravit v postavljene okvirje, ki drugače lahko samo lepo lp-jajo domov in kucajo jezne poaste po redditu. :D

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Sicer nima veze s tem zgoraj, ampak mene ful trigera spomenik Avseniku v obliki harmonike na križišču v Lescah.

 

Ker črne tipke niso razporejene tako, kot so v resnici na klavirkski harmoniki oziroma klavirju nasploh.

 

In pol grem googlat, kdo je to delal in vidim da so bile že pripombe na to in je kao odgovor umetniška svoboda. Mrš vse ima neko mejo.

 

 

 

Glede filmov sepa strinjam, ker ko ti bereš knjigo si nekatere stvari predstavljaš in pol gledaš film in je itak nekaj drugega. Zato je nemogoče narest isto, kot po knjigo in posledično tudi brezveze.

Povezava do prispevka

Slinch, ma ogromno je takih filmov ala blade runner, ki ga omenjaš, torej ki so profitirali, ker so si upali nadgraditi osnovno literarno delo. Se strinjam.

darksaga reče pred 26 minutami:

Mene recimo moti. če delajo film po neki 'pisni' predlogi in potem karakterje v filmu spreminjajo al po izgledu ali pa po obnašanju.

Te spremember so nepotreben nateg in cuzanje denarja zaradi zastonj reklame naslova knjige ali stripov.

Kaj so naredili z  recimo Deadpoolom v Wolverin:origins.

Če delaš po knjižni predlogi pol delaj po nej, če pa hočeš nekaj inovirat pa delaj 'svoj' film is se ne šlepaj.

Tole je kar omejeno razmišljanje, priporočam odprtje duha :D Sicer malo zastarela, ampak kul knjiga na to temo:

https://www.amazon.co.uk/Rethinking-Novel-Debate-Kamilla-Elliott/dp/0521107504

Razen če se res omejimo na trasharije ala Wolverine Origins. Sam to so take smeti, da v bistvu jih je brezveze kakorkoli obravnavat, ker nimajo nobene vrednosti, niti "gledam zadet in pijan in uživam" 

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 31 minutami:

Mene recimo moti. če delajo film po neki 'pisni' predlogi in potem karakterje v filmu spreminjajo al po izgledu ali pa po obnašanju.

Te spremember so nepotreben nateg in cuzanje denarja zaradi zastonj reklame naslova knjige ali stripov.

Kaj so naredili z  recimo Deadpoolom v Wolverin:origins.

Če delaš po knjižni predlogi pol delaj po nej, če pa hočeš nekaj inovirat pa delaj 'svoj' film is se ne šlepaj.

KUBRICK INTENSIFIES

Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 minutami:

 

Glede filmov sepa strinjam, ker ko ti bereš knjigo si nekatere stvari predstavljaš in pol gledaš film in je itak nekaj drugega. Zato je nemogoče narest isto, kot po knjigo in posledično tudi brezveze.

 

mislim, da je bolj govora o stvareh, ki so eksplicitno navedene v knjige, ne za tiste, ki si jih sam predstavljaš.

Pa da dam kak primer, kjer niso spreminjali rase/spola

 

Lucifer v stripih je blondinec,  v seriji črnolas

Marisa Coulter v His Dark Materials  črni ravni lasje, Nicole Kidman v filmu - blond 

 

pač popolnoma brezvezna in nepotrebna sprememba. Ok, pr Madame Coulter je vsaj deloma smiselno zaradi barve njenega Daemona 

pa še pol je v La Belle Sauvage, ki je sicer izšla krekpo kasneje kot film, opisana kot "zlatolaska"

Povezava do prispevka
Galko reče pred 10 minutami:

zdej ste me spomnili na tisti zadnjo Wolverine R-rated razfukancijo. Evo tisto je bila pa proper roba in zelo kul "interpretacija", kako bi morali izgledati superhero filmi :D:D Fuck tam ga pa res lepo poka, skoraj že na nivoju kakega Raid 2 

Logan?

Povezava do prispevka

Ja nekak dvomim da je bil film narejen z namenom, da ga boš imel ful neki v mislih in da ga bodo ob 100 letnici screenal v Cannesu  :D 

 

Jaz se spomnim istih scen plus da je imel Wolverine take dost nasty koščene špice pa da so na koncu eni superpowered otroci brutalno poklali neke vojake pa kaj se zgodi z Wolverinom na koncu. Pa da poka.

Povezava do prispevka

Kaj pa znaš povedati o filmih

- Dredd

- Sicario

 

če si mogoče gledal? Jaz o Dreddu dobesedno nič razen da je noro carski čizer pa da ima Karl Orban v tistem piskru na glavi še lepšo čeljust kot sicer pa da so na začetku ene carske stolpnice v puščavi pa da glavna protagonistka "Mama" dila drogo

 

O Sicariu pa tudi samo to da je carski actioner pa da se ga vmes žgejo po enih tunelih pa da se neki omenja utapljanje folka v kislini pa da ima 10/10 zaključek pa mislim da je ena cool scena na prehodu meje med ZDA in Mehiko

Povezava do prispevka

Mame in protagonista se spomnim iz Dredda. Sicario nisem gledal, bom v kratkem :D 

zasledovalec reče pred 2 minutama:

A ste gledal The Hunt? Pomoje vam bom hud, ce niste lih Ana Jurc, pa iscete nek globji pomen v vsak trash filmu. Lindelof je pisal scenarij + Betty Gilpin raztura.

 

https://www.imdb.com/title/tt8244784/

Tega ne, sem pa gledal norveški Jagten (prevod isto The Hunt) in zraven boksal v steno od nervoze, priporočam. Tudi če ne gledate fegetskih evropskih filmov, tale vam bo hud :D 

uredilo bitje ĆAMIR
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 5 minutami:

Mame in protagonista se spomnim iz Dredda. Sicario nisem gledal, bom v kratkem :D 

Tega ne, sem pa gledal norveški Jagten (prevod isto The Hunt) in zraven boksal v steno od nervoze, priporočam. Tudi če ne gledate fegetskih evropskih filmov, tale vam bo hud :D 

Men je fenomenalen. Zarad tega filma sem spoznal trenutno mojega najljubšega režiserja.

 

Toplo priporočam še ostale njegove filme. Razen Enemy ajde. Tisto mi je bilo precej krneki.

 

Komaj čakam Dune fak.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...