Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

What? Če ti ga še ni dal nej ti ga kr :). Sem na dopustu in nimam laptopa s sabo, da bi pogledal geslo.

 

Sam zgleda, da ti ga je tko že. Js itak ne uporabljam. 

 

Pa sej a niso na Partisu ostali vsi torrenti, al spet ne dela. Vsaj nazadnje, k sem gledal, a je gor nova plata od Koala Voice (je ni), so vse prejšnje še bile. 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 10 urami:

What? Če ti ga še ni dal nej ti ga kr :). Sem na dopustu in nimam laptopa s sabo, da bi pogledal geslo.

 

Sam zgleda, da ti ga je tko že. Js itak ne uporabljam. 

 

Pa sej a niso na Partisu ostali vsi torrenti, al spet ne dela. Vsaj nazadnje, k sem gledal, a je gor nova plata od Koala Voice (je ni), so vse prejšnje še bile. 

Ja, Tomazek mi ga je stisnil na ZS, sem mu rekel, da verjetno ne boš imel nič proti, ker sem rabil filme za danes (snel sem Big Hero 6 sinh verzijo)

 

Kako pa dostopam do Partisa? 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 19 urami:

 

 

Kalorije so kalorije, ker so dobesedno merska enota. Problem procesirane hrane je predvsem visoka kaloricna vrednost v majhnem volumnu hrane na racun visokega deleza mascob. Kombinacija sladkorja in mascob pa dobr senzoricno vpliva na nase mozgane, zato to radi jemo. In pol pojes 100g cokolade (high fat  high sugar) ki ima 500kcal, po drugi strani je pa tezko pojest 500g piscancjih prsi, ki ima lih toliko kalorij. Predvsem zaradi 5x vecjega volumna hrane.

 

Glede raziskave, 2 cloveka sta premalo, ampak afaik keto (oziroma low carb high fat dieta) ni glih najboljsa za vzdrzljivostne sporte. To je da shujsas na hitr (recimo), obenem se pa pocutis shit ves cas, ker nimas energije in moci, ker ne jes OHjev.

Ma ni res pa to dobro veš. Kalorije pridobiš  tako iz maščob kot tudi iz OH , blejakovin in pač ni enako za telo česa in koliko si zaužil. Kot si že sam omenil je zelo pomemben faktor telesna aktivnost, ki zelo vpliva na delovanje metabolizma, pa tudi še mnogo ostalih dejavnikov povzroči, da od človeka do človeka telesne funkcije delujejo zelo analogno in različno.  Vsak mora najti svoje ravnotežje in niti ni težko, če je volja tu. Ne ponavljaš stvari ki ne delujejo oziroma ti ne dajo želenega učinka, ko najdeš zmagovalno kombinacijo za svoj življenjski slog jo furaj in se je drži, dokler deluje, ko pa ne pa spet malo potestiraj... oh wait pa le ni tako preprosto :D

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 19 minutami:

Ma ni res pa to dobro veš. Kalorije pridobiš  tako iz maščob kot tudi iz OH , blejakovin in pač ni enako za telo česa in koliko si zaužil. Kot si že sam omenil je zelo pomemben faktor telesna aktivnost, ki zelo vpliva na delovanje metabolizma, pa tudi še mnogo ostalih dejavnikov povzroči, da od človeka do človeka telesne funkcije delujejo zelo analogno in različno.  Vsak mora najti svoje ravnotežje in niti ni težko, če je volja tu. Ne ponavljaš stvari ki ne delujejo oziroma ti ne dajo želenega učinka, ko najdeš zmagovalno kombinacijo za svoj življenjski slog jo furaj in se je drži, dokler deluje, ko pa ne pa spet malo potestiraj... oh wait pa le ni tako preprosto :D

 

 

Nevem kaj skusas povedat

 

Energijski vnos je edina stvar, ki narekuje koliko bo vaga pokazala (zauzite kalorije, ni vazno kaj)

 

Makrohranila so pa na drugem mestu pomembnosti in ja, je tudi pomembno koliko cesa zauzijes, ampak debata je tekla, da sladkor ni strup. Da nima veze koliko sladkorja pojes dnevno, v kolikor ne bos v energijskem presezku, se telesna mascoba ne bo nabirala. Predvsem prekomerna telesna mascoba aka prekomerna telesna teza je pa en glavnih faktorjev za razvoj bolezni in ne prevec zauzitega sladkorja.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 18 minutami:

Ejga momci, spravljam si skupaj nek "best of best of best of" pack emulatorjev in igric, optimiziran za sodobne kompe in res samo izbor najjačih igric po različnih kuratorjih, nič random sranja zraven, samo meta 90+ ali pa nerealen praise na netsih. Vsi emulatorji tudi potweekani, da delujejo v nulo z najbolj optimalnimi settingsi za 2021, za nekatere špile sem prav posebi nafukal not plugine. A koga zanima, da zadevo kam uploudam, ko končam? Vse bazira na retroarchu, tako da bo primerno tudi za gape boyja, ko izide. Do PS1/2 bodo igrice included, za novejše systeme pa samo optimiziran emulator, igric pa ne, da ne bo prevelik torrent. Če bodo interesenti, da bi še kdo imel, pol bom se še malo bolj potrudil :D 

 

Sliši se hype as fuck. Vem da je to že bolj Salomonov oglasnik 90s scena, ampak jaz ti takoj plačam za tak mix :D kaj kurac, verjetno ti bo šlo veliko časa za to plus kaj talega lahko naredi samo senior gaming kader.

 

lepo na sd kartico, nek limited edition art gor pa take my money :D

Povezava do prispevka

Užgal te bom z SD kartico. Najbolj da gre leta študija primerjalne književnosti igric in inženirskega truda v pripravo retro paketa igric in SW emulatorjev, potem pa to fukne na zip drive al pa kar kaseto, ki naredi ta biser dostopen ene 6 modelom in od enga punci, ki ves ta toaster hardware za original igrice itak že ma doma.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 1 uro:

Užgal te bom z SD kartico. Najbolj da gre leta študija primerjalne književnosti igric in inženirskega truda v pripravo retro paketa igric in SW emulatorjev, potem pa to fukne na zip drive al pa kar kaseto, ki naredi ta biser dostopen ene 6 modelom in od enga punci, ki ves ta toaster hardware za original igrice itak že ma doma.

 

ah kje, nisem tko mislil :) valda da taka zadeva mora iti primarno na torrente. Bi pa vsekakor imel kak tak miks nekje na trdem al neki. Itak sem imel plan, da si sam naredim SD kompilacije best of the best špilov za posamične sisteme, ko izide Gape boy po načelu 1 SD kartica = best of 1 platforma. Zdej če bo pa že Čamir prej kuriral pa sploh epic blast.

 

Nisem jst tista verzija retail loverjev, ki jim ful dogaja, da imajo samo oni v lasti neki ultra rare špil in nihče drug :D 

Povezava do prispevka

Meni je tole mega hype, samo se bojim da že vem kako bo izgledalo:

 

- čamir pogleda na metacritic, prečekira vse best of liste, cross referenca z dvometerskim kupom fizičnih revij od leta 1983: v mapici se znajde 248 špilov

 

- čamir polurka po spletnih forumih, pošilja msge najbolj eminentnim uporabnikom, slidne v ZSje parim devom garažnih igračk: v mapici ostane le še 52 špilov

 

- čamir odpre beležko, malo tuhta hm hm ja tako tista noter una ven, ja ta je res prelomna, hm, ta biser ima samo 6/10, žal mi je: v mapici ostne pet špilov, od tega tri tekstovne avanture iz leta 1977 in ena pakistanska igrica s kartami.

 

tenks pol :hmm:

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 5 urami:

pack emulatorjev in igric, optimiziran za sodobne kompe


Kaj točno pomeni sodobni komp? Dobrodošlo bi bilo, da napišeš Minimum in Recommended specifikaciji, tako da bom(o) vedeli bolj natančno. 
Drugače pa sem itak zainteresiran. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 urami:


Kaj točno pomeni sodobni komp? Dobrodošlo bi bilo, da napišeš Minimum in Recommended specifikaciji, tako da bom(o) vedeli bolj natančno. 
Drugače pa sem itak zainteresiran. :) 

Te NES/SNES/kajajzvemkajvsebo igracke lahko dandanes poganja toaster.. Bilo kaki komp mas ko bo v redu...

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 13 minutami:

Te NES/SNES/kajajzvemkajvsebo igracke lahko dandanes poganja toaster.. Bilo kaki komp mas ko bo v redu...

Točno to ... Bolj se gre za kurac(ijo), skratka da ni pack 3500 smeti od igric, pač pa izbor recimo najbolj prelomnih in kvalitetnih 

 

Skratka, point je v tem, da bi bil paket easy to use, ker bi bili emulatorji do največje mere prednastavljeni, glavni del pa seveda kuracija 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 14 urami:

v mapici ostne pet špilov, od tega tri tekstovne avanture iz leta 1977 in ena pakistanska igrica s kartami.

Hype Train

 

SyiAJ47.gif

 

Drugače bi tudi jaz bil zainteresiran za takšno zbirko, če namečeš noter malo več JRPGjev. Trenutno mi je emulacija največji razlog, da mi SteamBoy deluje zanimiv. Al bom pa samo Vito hacknil...

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 23 urami:

 

 

Nevem kaj skusas povedat

 

Energijski vnos je edina stvar, ki narekuje koliko bo vaga pokazala (zauzite kalorije, ni vazno kaj)

 

Makrohranila so pa na drugem mestu pomembnosti in ja, je tudi pomembno koliko cesa zauzijes, ampak debata je tekla, da sladkor ni strup. Da nima veze koliko sladkorja pojes dnevno, v kolikor ne bos v energijskem presezku, se telesna mascoba ne bo nabirala. Predvsem prekomerna telesna mascoba aka prekomerna telesna teza je pa en glavnih faktorjev za razvoj bolezni in ne prevec zauzitega sladkorja.

Vidim, da res govoriva en mimo drugega. Kalorije so res kalorije in s tem lahko primerjaš recimo kalorično vrednost krofa in palčke dinamita, ki je tam tam, a jaz pač ves čas pravim le to kar si tudi sam napisal, da je razlika v kakšni obliki jih zaužiješ in da ne paše vsakomur enaka formula koliko česa, kolikokrat in kdaj. Koliko jih zaužiješ je pa res pač cifra na koncu enaka ali jih 2000 zaužiješ s cukrom ali pa z maščobami, 6x na dan ali pa v enem šusu.

Povezava do prispevka

Lahko pa Kočevc za foro probaš en teden jesti samo zelje. 250 kalorij na kilogram - 8 kil na dan ga poješ - po tvoje 2000 kalorij, itak je isti kurac ali ješ sladkor ali piješ motorno olje. Po kakšnem tednu boš kar lepo zgubil vso odvečno salo, ki ga imaš :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...