Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Kastor reče pred 2 urama:

Basic + 2 kontrolerja... bomo videli, ohranjen je dobro :D 

 

btw eno vprašanje, vem da v zlatih časih so obstajali špili, ki so se igrali na sistem pošiljanja po emailu, se pravi en premakne in pošlje drugemu itd itd, a obstaja kak tak sistem pač da se igra na tak potezen način in da samo prižgeš komp, ko si na vrsti potem pa pač nasprotnik odigra, ko ima čas itd....

 

Predlagam šah. 

 

In to čisto resno :)

Povezava do prispevka

Ok otrok oddan v posvojitev...

 

sem postavil v glavi cenovni rang:

80 - gre z mano domov

100 - ga pustim s solzo v očeh

120+ - laufam iz trgovskega centra do avta in spizdim čez pločnik

 

končni rezultat je bil 100, čist korektna izmenjava, kot je v navadi pri prodaji rabljenih, čudežno ni delal gumb za eject, očitno ko sem menjal pasto nisem dobro priklopil nazaj... all in all zadovoljen, 100€ brez drkanja z bolho=great success

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

U kwa sem rasturil šah frenda. Uglavnem... 

 

Greva midva šah igrat in sem in sem na telefonu naštimal težavnostno stopnjo šaha najtežjo in kar je on premaknil sem jaz na telefonu, kar je računalnik naredil sem pa jaz v RL premaknil. Tipu nič jasno od kje sem se tako naučil šah, a pred tem me je skoz tresel.

:avadodo:

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

U kwa sem rasturil šah frenda. Uglavnem... 

 

Greva midva šah igrat in sem in sem na telefonu naštimal težavnostno stopnjo šaha najtežjo in kar je on premaknil sem jaz na telefonu, kar je računalnik naredil sem pa jaz v RL premaknil. Tipu nič jasno od kje sem se tako naučil šah, a pred tem me je skoz tresel.

 

12 minut pa te bodo banał ker boš merl accuracy preko 95 +

 

Ampak ja trololo 😂

 

Povezava do prispevka

Btw, ko še ni bilo online igranja in nasplošno niti ne računalnikov (razen kakšnega Spectruma), se je res veliko šaha igralo preko radijskih CB postaj. Jaz sem takrat sicer še bil zelo mlad in načeloma me šah niti ni zanimal, ampak kar nekaj mojstrov je bilo vedno na liniji. Itak vsak pod svojim nickom, npr. legendarni Gama (zdaj verjetno že krepko več kot 20 let pokojn), pa Stari itd. itd. Če ne drugega si samo poslušal dvoboje na res visoki ravni. Lepi spomini v glavnem. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 1. 10. 2021 at 14:38:

U kwa sem rasturil šah frenda. Uglavnem... 

 

Greva midva šah igrat in sem in sem na telefonu naštimal težavnostno stopnjo šaha najtežjo in kar je on premaknil sem jaz na telefonu, kar je računalnik naredil sem pa jaz v RL premaknil. Tipu nič jasno od kje sem se tako naučil šah, a pred tem me je skoz tresel.

MODEL

Povezava do prispevka

Za trenutek pustimo šah. Kaj pa Go? Igra/je igral kdo tukaj? Meni je svojčas bil Go fenomenalna zadeva, dejansko veliko boljša od šaha. Že kot mulc sem si kupil nek Go komplet in se naučil osnov in potem nekaj naprednejših mehanik. Zdaj sicer igram še zelo redko, ampak vseeno mi je igra res izredno pri srcu. 

Go.thumb.JPG.1fc3d81382751957415d7ae0041066ec.JPG

Edit: pa da ne ostanemo samo pri namiznih igrah. Hodi kdo kaj na Airsoft? Ker moj DaPubec je trenutno čisto "not padel", navdušen komplet, verjetno se bo celo včlanil v ta MB Airsoft klub in si celo sam nabavil nekaj opreme. Upam sicer, da to ni (spet) samo neka kratkotrajna zadeva (ker je že marsikaj dal skozi, od različnih športanj do različnih drugih aktivnosti). Pa tudi te če je kratkoročno, neko veselje mora biti. Včeraj je bil dejansko prvič na poligonu in je užival. Zato tudi namerava, da se bo redno včlanil. Jaz bi komot užival v tem, ampak zaenkrat sem še v preslabi "kondiciji". No, saj to bomo videli še v prihodnje. Nekaj, vsaj malce bolj realnega streljanja in taktike, kot to recimo doživljamo v igrah, je vsekakor dobrodošlo. Že zaradi fizične aktivnosti.
No, skratka zato pa tudi vprašam, če je kdo tukaj kaj bolj izkušen na tem Airsoft področju in lahko poda kak nasvet ali dva. Oz. napiše kakšno osebno izkušnjo/mnenje.  ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 56 minutami:

DaCapo, ti me spominjaš na YouTuberje, ki vedno na koncu članka ali videa rečejo "leave your comment down below, I'm really interested in your opinion". :D

Meni je pri DaCapotu carsko, da najprej začne z neko random debato, pol mu pa postane bad, ko se debata razvije ter nadaljuje in skuša v svoje poste kao uvalit not "/end offtopic" itd. parole, ki jih vsi ignorirajo :D 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@DaCapo najdita če imate kšno indoor varianto, ponavadi je fizično velik manj zahtevna + da se tud pozimi igrat. Tle v okolici Ljubljane vem da je v Medvodah eno predelano skladišče, gor mate ziher tud kaj takega. Sem bila ene 2x pa moram reč da me ni pritegnilo, sam ajde bla sem tud un debil k ne poseduje drugačne jakne kot rdeče :rofl:

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 23 minutami:

Kje se kej kupuje airsoft orozje, kjeri proizvajalci majo kvalitetne replike?

Nevem več na pamet sam kitajske scene so ratale že ful kvalitetne. Moja zadnja, par let nazaj, je bla m4 od Specna Arms in je bla neverjetno kvalitetna. Gladko Classic Army level, en izmed bolj poznanih, sam za pol cene in z dodatnimi featureji ala hitra menjava fedra.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Airsoft veteran tukaj, samo igram ne več ker nimam časa. Drgač pa najboljši šport ever.


Kulsko. Jaz se praktično nič ne spoznam, ker kot pravim je to pubecovo novo področje in še nisem imel časa karkoli "raziskati". Ne vem niti kakšne točno so razlike med vzmetnimi, električnimi in plinskimi zadevami. Edino kar sem ugotovil je, da so replike lahko sila drage. Tudi od 300 € naprej gredo cene. Verjetno zaradi same kvalitete (material, torej pravo železje in v določenih primerih les) itd. Na srečo zaenkrat še nismo tako daleč, da bi nabavljali, ker si opremo itak izposodi na poligonu. Ampak, če ga bo dolgoročno zanimalo, pa kaj veš...  Edino nekaj dodatne opreme je rekel, da si bo (v kratkem) kupil s svojo žepnino. Tu je mišljeno bolj kakšno oblačilo, pa radijska postaja (?) in podobno. Saj pravim, to področje je zame čisto novo. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:


Kulsko. Jaz se praktično nič ne spoznam, ker kot pravim je to pubecovo novo področje in še nisem imel časa karkoli "raziskati". Ne vem niti kakšne točno so razlike med vzmetnimi, električnimi in plinskimi zadevami. Edino kar sem ugotovil je, da so replike lahko sila drage. Tudi od 300 € naprej gredo cene. Verjetno zaradi same kvalitete (material, torej pravo železje in v določenih primerih les) itd. Na srečo zaenkrat še nismo tako daleč, da bi nabavljali, ker si opremo itak izposodi na poligonu. Ampak, če ga bo dolgoročno zanimalo, pa kaj veš...  Edino nekaj dodatne opreme je rekel, da si bo (v kratkem) kupil s svojo žepnino. Tu je mišljeno bolj kakšno oblačilo, pa radijska postaja (?) in podobno. Saj pravim, to področje je zame čisto novo. :) 

 

2 tedna je moj bet...anyone?

Povezava do prispevka

@MutomboJaz stavim na skoraj do konca leta, kolikor bo pač vreme zneslo, ker zna bit trmast pri določenih zadevah. Za naprej pa tudi sam nimam pojma. Glede na vse, česar se je že lotil, lahko iskreno rečem da ga hitro zapusti "zanimanje". Nogomet je recimo treniral 2 leti, pa košarko nekaj več kot leto dni, aikido zgolj pol leta itd.  

edit: DaPubec je bil na Airsoftu prvič in je pač navdušen. Sam je šel, ker njegovi prijatelji ne hodijo (ampak bodo mogoče poskusili). Zdaj pač sanja, da se bo kar redno včlanil in vsak vikend šel. Kot že omenjeno, tudi sam sem malce skeptičen glede dolgoročnosti. Sicer pa nama še vedno ostane Nerf, kjer imava toliko zaloge opreme, da je par omar napolnjenih.,  :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Radijska postaja: kr naroci Baofeng iz aliexpressa. Poceni in dobro. Lahko sicer kupi nek trash sam je baofeng realno dobra izbira. Forumski radioamater @Nighthawk approved. 
 

Drgac za zacetek kupis uniformo (ce je v klubu, drgac raj ne ker ma vsak klub svoj vzorec in bo kupoval 2x) repliko, kaksen poceni red dot. Kasneje pa se kaksen vest in low/midcape in ostalo navlako. Kupis AEG, kot pravim, nekaj kitajskega. Izgled ni vazen, glavno da mu je vsec, je pa fajn da ima m4 mage ker so zlo pogosti in vecina vestov ima zepke za njih. 
 

Aja, pa nujno dobra ocala. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...