Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Avion reče Pravkar:

Tle bomo zdej ex Yu balkan boysi nekej pametovali "it ain't right" a celo otroštvo smo brali the ultimate gay couple Zagorja in Čika, kako se šopata analno tam v Darkwoodskem močvirju, pa nikome ništa. 


Se kar strinjam. Ravnokar spet berem Karl May knjige in tu je ogromno neke homoerotike (Vinetou in njegov "brat" Old Shatterhand). "Srčno sem ga ljubil" ... "Držala sva se za roke..."  Ni da ni. Čeprav je pisatelj takrat mislil drugače (verjetno pač neka iskrena "bratovska ljubezen), ampak danes, ko berem, pa nikakor ne morem mimo določenih pomislekov. :) 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Men je res fascinantno, kam je zašla ta filmska industrija.

 

V 80ih in 90ih si imel razne Švarcije pa Stallone, dobesedno gains na gains, vsi tipi smo hotl snifat koko pa delat stunte ko JCVD, istočasno pa samo samo avadodali Connorjevi pa Ripleyevi. Tko, side by side, nima veze mednožno stanje, badass like je bil badass lik. 

 

V nekako zlati dobi jebenega mačizma. 

 

Zdaj pa celotna holivudska filmska smetana ne premore napisat enega dobrega ženskega lika, valda je lažje potem 90% občinstva označit za seksiste kot pa sebe za nesposobnega. 

Men so blo tbh vsi ti alfa filmi kot otroku vecinoma cringe, ker sem jih jemal kot da hocejo bit resni. Dandanes jih cenim ker na njih gledam cist drugace, kot totalno zajebancijo.

 

drugace se strinjam, neskoncno moznosti za nove nore like filme serije junakinje.. mas pa prpu filing da je vse po najmanjsem naporu.

 

K vids nek remake in je glavna nota " zamenal smo spol/superman se tokrat lize z tipom" se lah sam vprasas, a je to res najvec kar ste lah filmu dodal, nobene druge dodatne vrednosti ? Torej je film domisljijsko cisti poden in nima za ponudit nic novega, razn farmat pozornost prek sunda.

 

To se je dobr kazal tudi pri npr SW - daisy cist fajn, ampak zgodba pa tak poden, da te pred poraznim zasluzkom lah zascitijo samo npc kricaci tipa slinchek in kid ki neki tm v tunelu kricijo "ker je zenska". 

 

Hollywood/filmska industrija se je sama zajebala po tisti stavki kako desetletje nazaj ko so strajkal pisatelji oni so si pa rekl "znamo mi to sami". 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 54 minutami:

Se kar strinjam. Ravnokar spet berem Karl May knjige in tu je ogromno neke homoerotike (Vinetou in njegov "brat" Old Shatterhand). "Srčno sem ga ljubil" ... "Držala sva se za roke..."  Ni da ni. Čeprav je pisatelj takrat mislil drugače (verjetno pač neka iskrena "bratovska ljubezen), ampak danes, ko berem, pa nikakor ne morem mimo določenih pomislekov. :) 

Homofobična/mačistična socializacija, jebi ga. Mislim, da ga ni korenjaka, ki ni dal tega skozi v naših mladih letih. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Drgac +1 na generalno shitty zenske like v modernem hollywoodu. Plus da ko mas zenki power lik morajo nujno moski liki bit totalno bebavi zravn, prav zalost. Vsakic me spomni na charlie’s angels remake ki ga hvala bogu nisem gledal ker je blo par snippetov iz youtuba dovolj. Prov uno, FEMALE EMPOWERMENT brez dejanskega empowermenta, uf sm triggered. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 15 minutami:

Drgac +1 na generalno shitty zenske like v modernem hollywoodu. Plus da ko mas zenki power lik morajo nujno moski liki bit totalno bebavi zravn, prav zalost. Vsakic me spomni na charlie’s angels remake ki ga hvala bogu nisem gledal ker je blo par snippetov iz youtuba dovolj. Prov uno, FEMALE EMPOWERMENT brez dejanskega empowermenta, uf sm triggered. 

This, vse objasnu. Vse traite, ki jih ocitajo tipom, nafukajo v najbolj obnoxious zenski lik, much wow.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 uro:

evo, najbolj carsko pove imo

"Superman was always gay. The only thing that changed is he's now boning dudes." :D

 

 

Tle me moti samo to, da je gay iz zelo feminilnim tipom. Pac nej gre ful on gay pa naj zapluje v objem nekemu bearu, ne pa tle nekemu fairyu iz roza laski. :D

Povezava do prispevka

Ni mi glih jasna tale debate glede ženskih vlog.

 

Ripley in Connor sta že ble omenjeni. Jih je pa še kar nekaj sem ziher da se vas jih kar nekaj spomni.

Kill Bill - Uma Thurman

Silence of the lambs - Jodie Foster (pozneje še Julliane Moore v nadeljevanju)

5th element - Leeloo - Mila Jovovich (še resident evil pol, prvi del ni bil smet)

Michelle Yeoh - kup filmov kitajskih in ameriških

Cynthia Rothrock - kup filmov kitajskih in ameriških

Cynthia Khan - Hong Kong 80s akcija

Mandelorian - Gina Carano, ena redkih zadnji čas, ki zgleda tako kot treba za akcijo, in ne neki anoreksični zobotrebec ki nekaj maha naokolo in nokautira dede ki so ene 5x težji od njiih :nicjasno:

Heloween - Jamie Lee Curtis

Pirati s karibov - Elizabeth Swan

Matrix  - Trinity

xmen (bomo rekli kar marvel universe) - Jean Grey, Mystique, Storm, ...

Guardians of the Galaxy - Gamora

Harry Potter - Hermione Granger (in kup drugih)

Lucy Lawless - Xena

...

 

Še in še. Od dobrih do slabih filmov in serij. Tak da, česa ni točno?

 

Povezava do prispevka

 

 

Nastel si dobre primere, jaz sem omenil samo Aliens/Terminator dvojec ker mi je najbolj ikonocen. Defintivno Jamie Lee Curtis, Uma Thurman ter Mila Jovovich so super omembe. Ampak spet smo pri tem, da so vsi ti filmi vecinoma iz 80ih in 90ih, zgodnjih 00ih; iz obdobja, kjer so akcijskim filmom vladali nabildani misicnjaki, pa smo vseeno navijali za zenske like, ker so bili super napisani.

 

Danes sem mnenja, da so zenski liki v tovrstnih filmih res klisejsko brezvezeni. In mi je valda skoda za to, da ne bo pomote. Samo zanimivo mi je, kak so sli te liki v kurac, prej so pa zenski liki bili ob boku vsem misicam Hollywooda.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

@DaCapo dober tek, ko naslednjič naročiš od kitajcev Chop Suey ali podobno :)

 

"Društvo za zaščito živali iz srbskega Zrenjanina je pristojne pozvalo k ukrepanju, potem ko se je na družbenem omrežju razširil posnetek, na katerem kitajska delavca na gradbišču tovarne z nožem odreta mačko. Kot so opozorili, so v zadnjem času prejeli že več obvestil, da kitajski državljani v lokalnih trgovinah in mesnicah povprašujejo po mačjem mesu."

 

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 11 minutami:

dober tek, ko naslednjič naročiš od kitajcev Chop Suey ali podobno

 

Haha, sicer dobra, ampak veš, tak iskreno mi je čisto vseeno kakšno meso je v določeni jedi, samo da mi je dobro oz. fino okusno in konkretno pripravljeno. Sicer pa itak najbolj preferiram goveji chop-sui, dočim piščanec je zadnji na mojem seznamu. Pa če sem že omenil perutnino, potem Imam stokrat raje račko. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Danes sem mnenja, da so zenski liki v tovrstnih filmih res klisejsko brezvezeni. In mi je valda skoda za to, da ne bo pomote. Samo zanimivo mi je, kak so sli te liki v kurac, prej so pa zenski liki bili ob boku vsem misicam Hollywooda.

 

Samo to je bila zlata doba midbudget filma, danes je finančno nemogoče nardit tak izdelek (in toliko teh).

 

Takrat je pač kraljeval akcijski cheeser, posnelo se jih je like 10 na teden, valda bo na tisoč filmov en mega hud. In primera, ki si ju dal, sta dobesedno najmočnejša predstavnika najmočnejšega žanra tistega obdobja, malo je hecno pojamrat ej že 15 let ni bilo nič takšnega, ja no shit :D V 90ih pa nisi imel hudih vestrnov 50ih in 60ih, v 50ih in 60ih pa nisi imel hudih mjuziklov 30ih in 40ih. Samo če pogledaš širše od teh za prste ene roke izbranih največjih, so bejbe povečini pač malo večji rekvizit.

 

Danes se tejle biserji zgodijo v drugih žanrih, z drugimi budgeti in drugo vrsto likov. Od Alicie v ex machina do Frances v 3 billboards. Badass bejbe, ampak na ne-90s-cheese način.

 

Slabi filmi so pa slabi filmi, kot so bili skozi celotno zgodovino medija. Samo ker dans ne morš prodat 20-50 mio akcionerja, ki bi si neki upal, pač al nardiš hudo dramico za 5mio, al pa safe & pandering blockbuster za 200mio. V bistvu če kaj, dobimo danes najširši spekter različnih filmov, samo jih je v vsaki niši tako zelo malo, da pregori kar ornk sd kartic, preden lih v tvooj nišo pade nekaj zares hudega. Zato smo v zadnjih, ne vem, 10ih letih dobili akcioner, ki se gladko kosa z najboljšimi vseh časov (fury road), ep, ki se kosa z najboljšimi (there will be blood), ww2 dramo (son of saul), scifi (under the skin), vestrn (revenant), čb nemi film (the artist), horror (fak ne vem kaj napisat zato bom napisal itfollowsbabadookhereditaryvvitchgokseongmidsommarsuspiria), erotični triler (handmaiden), scifi romcom (Her), scifi fantasy superhero com (Guardians), scifi akcioner (dredd), neo noir (drive) crime triler (sicario) družinsko dramo (marriage story) fak teško je, no ni, samo treba je ne gledat slabe filme :D No kje sem bil, ya v vsakem žanru je neki hudega, ni pa v nobenem ful. Aja pa skoraj vse našteto je holivud, ni zdaj da pišem o ćamir style turških socialnih dramah, kjer 5 ur gledaš brezdomca, kako v real time umira od lakote.

uredilo bitje Slinch
  • Račka +1 6
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...