Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

UnKn0wn reče pred 14 minutami:

Katere so najboljse price/performance restavracije v lj oz. zelo bliznji okolici? Da gre manjsa druzba na vecerjo, brez preferenc za tip hrane.

brez preference za hrano ti je nemogoče svetovat

kitajske restavracije merijo p/p po drugačnih vatlih kot fine dining

 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 8 minutami:

brez preference za hrano ti je nemogoče svetovat

kitajske restavracije merijo p/p po drugačnih vatlih kot fine dining

 

Mja, good point. Se vidi, da nimam pojma, kaj bi in da mi je totalno tuja scena. Bi rekel, da kaksno stopnicko pod “fine dining”, ne rabi met michelin zvezdice ali kaja sajovic seal of approval ampak bi pa blo fajn, da ni glih kitajc/burger. Neka “klasicna” restavracija
 

Povezava do prispevka

Aja drgač pa Kult 316 odlična hrana, samo mislim, da čez vikend ne delajo.

Cen so pa tudi OK. V bistvu je ful pocen, ker šola al neki.

 

Hladna predjed

***

Kompresirane kumare z robidami in praženimi semeni

(g, h)

***

Juha 

Juha rdeče pese s kislo smetano in mandlji

(g, h, i)

***

Glavna jed 1

Puranji medaljoni v smetanovi omaki, pečena polenta s skuto in zelišči, sotirana zelenjava

(a, f, g, h, i, j, l)

***

Glavna jed 2

Pečen vitlof v smetanovi omaki, pečena polenta s skuto in zelišči, sotirana zelenjava

(a, f, g, h, i, j, l)

***

Mešana solata

***

Sladica

Ajdova kocka s čokolado

(a, c, g, h)

***

1 hod: 9,00 €

    2 hoda: 10,00 €

  3 hodi: 11,00 €

  4 hodi: 12,00 €

 

Oziroma...

Kulinarična doživetja s spremljavo izbranih vin (za skupine najmanj 8 oseb) od 16. ure naprej.

3 hodni meni doživetja 20,00 €
4 hodni meni doživetja 25,00 €
5 hodni meni doživetja 28,00 €

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 minutama:

drugače tle v okolici ljubljane je vse drago, jaz bi še najbolj priporočal Ponvico, to je ene 10 minut ven iz Ljubljane, se splača rezervacijo narest, porcije velke, znajo zrezke delat

k smo s sodelavci jedl tam mi je blo vse tko zanič da sem rajš ostala lačna

je zdel par let od takrat, sam take stvari ostanejo s tabo :(

 

so ble pa plošče, računam da po naročilu naredijo boljš

 

 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 43 minutami:

drugače tle v okolici ljubljane je vse drago, jaz bi še najbolj priporočal Ponvico, to je ene 10 minut ven iz Ljubljane, se splača rezervacijo narest, porcije velke, znajo zrezke delat

Jz sm hater ponvice. Ne ker ni dobro ampak ni tok dobro kokr je drago. Sm pa redek s tem mnenjem tko da meh. 
 

Drgac p/p compa res ni je pa easily en izmed najboljsih placev za jest po se nekih cenah ki si jih lahko 3x na leto privoscis. :D

 

Drgac pa priporocam Kevder, za bolj domaci setting pa Kasca Mrlacnik, oboje na Brezovici. Slednja ma ful dobre pizze pa tut ostala hrana je odlicna. 
V lj pa ne poznam tok p/p placov ker grem al na malico al pa 2x letno na predrago vecerjo. :D

 

Pri Mari je tut super taka all-round restavracija, spodnji Kirn pa je se boljsi, slednjega bi ful priporocal za tak p/p s povdarkom na performance. 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 4 urami:

 

Schindler's list ni high Budget wtf? Ajd lahk bi dal Forrest Gumpa, sam to je tud specifika (izredno velik efektov za dramo, v stilu Curious Case of Benjamin Button, ki je mel, sicer leta 2009 150 mil (!!) budgeta).

Drugač se jst 100% strinjam s Slinchem, je pa res da kle verjetno izhajamo iz drugačnih izkušenj, maš folk, ki pač pogleda te najbolj high profile filme, al pa pač ljudi, ki gledamo vse. Jst ponavad pogledam kakšnih 300 filmov na leto (odvisno od leta sicer, sem jih tud že več pa tud mn) in pač kle se najde prostor za velik schlocka, itd. Razen zadnjih par let se mi drugače ponudba zdi dost podobna, namest velikih akcionerjev 90ih so pač superhero filmi, to je zdej ta neka muha, kot so bli monster movieji v 50ih (creature from black lagoon, godzilla, them, blob, mummy, it came from the sea), horror movieji v 60ih (psycho, little shop of horrors, innocents, haunting, rosemary's baby) disaster movieji v 70ih (airport, andromeda strain, juggernaut, towering inferno, china syndrom) al pa janky teen movieji v 80ih.

 

Da bi ljudje mel v 90ih več občutka za umetnost, to res težko rečeš :D Je blo pa res specifično obdobje, ki je zelo nice mix high budget filmov in velik indijev, ker je tehnologija za snemanje ratala ful bol cheap, dostopna in to je omogočil velik arthouse filmov, to se pol nadaljuje tud v 2000 in še do dandanes, sam valda zdej je pa problem hiperprodukcije, ki jo prinašajo streaming servici, ki rabijo ogromno contenta za svoj mill. Kle v tem oziru se spet bližamo hiperprodukciji VHS ere 80ih let, ko se je pač izdajal karkoli, sam da je blo. Sej do neke mere je bilo to skoz prisotno (B in C filmi), sam da pač tok sranja valda ni mogl bit, ker je svet večji, industrija je večja in zato je več sranja. Je pa ta korona res zjebala industrijo, zadnje dve leti so izjemno slabi filmi.

 

Generalno pa če pogledaš razne spiske best movies of the 90s, 00s, 10s, 80s, 70s, 60s, in to normaliziras na nekih 200 filmov, bo pomoje skoz podobna kvaliteta isto če se osredotočiš na b filme, al pa whatever. Glede ženskih likov pa whatever, kle ne boste odkril tople vode, ker je to stalno sranje že ves čas, ne vem a je zdej bolš al slabš, kot vedno je kakšen film eklankantno političen, kakšen smooth af (3 billboards, toni erdmann), isto serije, sam to je skoz blo tko, sam da je blo prej stereotip damsel in distress velik bol prisoten, praktično skoz se je reševal ženske, ki niso mele neke močne pozicije (valda odštejemo teh par izjem, ki se jih navaja). Zdej režiserji velik bol razmišlajo kakšen trop dajo v film. A je to dobr al ne, tok pameten nism, sam je pa očitno. Ene ful mori očitno.

 

 

 

No, sj tu jaz nisem temu oporekal, da je bil pač takrat ta žanr pač precej bolj popularen, kot je danes in da so danes super hero filmi boljši, kot takrat, ker so bolj pop. Pač rad provociram z izjavami, kar že veš, ki niso v skladu z mnenjalniškim konsenzom. To sem utemeljil z recimo koliko filmov je na imbd med top 100 iz 90ih, koliko iz 2000 in koliko 2010-2019. 4x več jih je v 90ih. Isto sem rekel za igre, da žal na metacriticu v zadnjih dveh letih ni bilo nekih AAA PC iger, ki bi bile vredna igranja, mogoče 2-3. Nintendo switch, ki je zelo uspešna in prodajna konzola, je praktično indie konzola, razen odyseyya ne vem, če sem kaj našel v zadnjih 4,5 letih od odkar obstaja.

Slinch je zbanaliziral ocene imbd in metacritic in se pravi posredno je postavil svojo oceno, kot bolj relevantno, sam sem se pa oslonil na prej omenjene vire. 
 

Zdej filme pa od nekdaj pogledam samo, ne vem 5-10 filmov na let, teh največjih block busterjev oziroma mainstream, to pač kar zasledim v medijih. In teh mainstream je bilo včasih veliko več in lahko Jurassic Park, MAtrix, Terminator 2.... gledam 100x.  Sj ne rečem, da zdej ni tolk dobrih filmov, ampak enostavno manj, kar očitno ni samo moje mnenje.

Zdej ljudje ala ti, čamir in slinch, k pogledate ne vem 300 filmov letno si verjetno mislite, WTF kaj ta atomic govori, sj je ogromno hudih filmov. Ja je ja, samo očitno ne pridejo do mene in do mainstream lestvice in tukaj potem rečem, ja lej mogoče pa ljudje nimajo več občutka za umetnost, oziroma imajo bistveno, kot v 90ih, kjer so bili tudi block busterji res dobri in res zaokroženi, od glasbe, igralske zasedbe, zgodbe in scenarija in so topali lestvice tudi, kjer so jih kritiki ocenjevali.

Recimo en bloodborne ima tudi vse, top glasbo, level design, gameplay, art, grafiko... Goty generacije po mnenju foruma, in je to faking ekskluziva, ki jo je kupilo dober odstotek lastnikov PS4. Očitno folk ne recogniza toliko, kot včasih. 

 

In povprečenež, kot sem sam, ki pogleda 5 filmov na leto in preigra 5 iger letno. Pogledam na metacritic, kaj bo zašvicalo grafo, ja pizda dobesedno nič, indie igre in remasterji (iz90ih) na top lestvicah. Potem vsi govorijo o nekih squid game itd..., skoraj da ne naslednji Game of Thrones, grem gledat to, pa sam WTF lol...

 

Tko da ja, v 90ih je bilo več top shit materiala, če ga pa ni bilo in imate prav in ga je sedaj več, potem pa folk očitno nima okusa za art, ker se enostavno smeti prebijajo v ospredje, bolj kot takrat.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 5 minutami:

 

To sem utemeljil z recimo koliko filmov je na imbd med top 100 iz 90ih, koliko iz 2000 in koliko 2010-2019.

Zdej filme pa od nekdaj pogledam samo, ne vem 5-10 filmov na let, teh največjih block busterjev oziroma mainstream, to pač kar zasledim v medijih. In teh mainstream je bilo včasih veliko več in lahko Jurassic Park, MAtrix, Terminator 2.... gledam 100x.  Sj ne rečem, da zdej ni tolk dobrih filmov, ampak enostavno manj, kar očitno ni samo moje mnenje.

 

 

 

 

 

nostalgično prefarbana očala dude, daj no

power rangersi so bili tudi top shit in sem jih gledal milijonkrat, sam sem bil pač star 8 al neki

Povezava do prispevka

Zadnji 2 leti (obdobje corone), ki sem spet gledal več filme, sem posvetil ponovnemu gledanju filmov 80', 90', 00'. Enostavno, ker kar sem novejšega gledal, je neprimerljivo večja verjetnost, da bo smeč in sem praktično opustil gledanje. Tu pa tam edino kako novejšo serijo pogledam. "Vse" novo je smeč. Upam, da sem pomagal.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@atomic Če res gledaš samo do 10 filmov na leto, nevem kako sploh lahko razpravljaš o kvaliteti filmov zdaj in prej. Mogoče si jih takrat gledal več in si jih tako več videl? Takrat so ble še videoteke in je bla krema bolj popularnih filmov hitro vidna. Tako ali pa drugače če zdaj filmov ne gledaš pol težko o tem razpravljaš.

Dobrih filmov je kar nekaj vsako leto, mogoče sicer ne iz 'holywoda' ampak jebi ga, ne delajo samo oni filmov. Korejski so prišli dokaj daleč, angleški (ala UK, ne USA) tudi niso slabi sploh in še marsikaj se najde.

Povezava do prispevka

Jaz sem jih lani/letos pogledal še najmanj do zdaj, moram malo nadoknadit. 

 

Ni se mi dalo gledat jih med lockdownom zares preveč, ker jih nekako nisem gledal iz užitka, ampak zato, da sem si zafilal kakšno uro v mojem "prenatrpanem" urniku :D

Povezava do prispevka

S kolegi na macnight vedno pogledamo še kakšen film, pa če sem iskren se skoraj ne spomnim kdaj smo gledali kakšnega res dobrega. Veliko stvari pride, samo večina zadev so res pasja jajca. Po drugi strani je Predator še danes vrhunski AAA film in Kickboxer še danes res cool chesse. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

S kolegi na macnight vedno pogledamo še kakšen film, pa če sem iskren se skoraj ne spomnim kdaj smo gledali kakšnega res dobrega. Veliko stvari pride, samo večina zadev so res pasja jajca. Po drugi strani je Predator še danes vrhunski AAA film in Kickboxer še danes res cool chesse. 

Ne pozabit bloodsport <3 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 40 minutami:

S kolegi na macnight vedno pogledamo še kakšen film, pa če sem iskren se skoraj ne spomnim kdaj smo gledali kakšnega res dobrega. Veliko stvari pride, samo večina zadev so res pasja jajca. Po drugi strani je Predator še danes vrhunski AAA film in Kickboxer še danes res cool chesse. 

Evo, sicer se ne strinjam s tem, da so novejši filmi slabši, meni izide res dosti dobrega stuffa, ampak kar se tiče nekega ogleda za trash večer s kolegi pa je scena res izredno slaba. Pač imaš te filme, ki jih je v redu gledat v družbi, pa so nekje med trashy in normal good (recimo Get Out mi je tak primer), ampak nekih proper trash akcijad pa izven superjunakov in bolj low budget stiliziranih akcijonerjev ne najdem zares

Povezava do prispevka

Ma saj hudih filmov je dobesedno na tone, to ni kaj. Problem je, ker določeni žanri vmes malo izginejo

 

Meni manjkajo dobre romantične komedije. Noro pogrešam cajte subverzivnih romantičnih filmov ala When Harry Met Sally, Four Weddings and a Funeral itd., ki jih res obožujem. Vse te netflix romcomi so mi take smeti, da postanem živčen, sam da razmišljam o tem

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...