Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@DaCapo V začetku je bil dober, pol je pa šlo vse počasi navzdol. Na koncu so ga zaprli, tak da ga več ni. Tak da, ja, pozen si. :)

 

So pa zdaj na istem mestu odprli maribox ali nekaj takega, ki je približno enak?

Nevem, ne hodim več tja, zdaj če grem grem tja v tuš cineplex al kaj je. To grem ene 2 tedna po tem ko je film odzunaj, ponavadi v torek ker je bol poceni. Not je ene 10 ljudi(s tabo vred), tak da te tudi prežvekujoče krave (kokice) ne motijo preveč ker se komot vsedeš bolj stran od drugih če je potreba ker maš kino  bolj al manj zase.

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 1 uro:

@DaCapo V začetku je bil dober, pol je pa šlo vse počasi navzdol. Na koncu so ga zaprli, tak da ga več ni. Tak da, ja, pozen si. :)

 

So pa zdaj na istem mestu odprli maribox ali nekaj takega, ki je približno enak?

Nevem, ne hodim več tja, zdaj če grem grem tja v tuš cineplex al kaj je. To grem ene 2 tedna po tem ko je film odzunaj, ponavadi v torek ker je bol poceni. Not je ene 10 ljudi(s tabo vred), tak da te tudi prežvekujoče krave (kokice) ne motijo preveč ker se komot vsedeš bolj stran od drugih če je potreba ker maš kino  bolj al manj zase.


Aha, saj to sem mislil Maribox. V Koloseju sem še nekajkrat bil, v Mariboxu pa ne (ampak tudi jaz mislim, da je dejansko isto - razen imena :) ).

Jap, v Cineplexu (bivši Planet Tuš) sem  bil pa kar nekajkrat. Načeloma vedno OK, samo enkrat me je res motilo, kp je neki mali otrok za mano redno brcal v moj stol. Sicer pa je bilo tudi pri meni dostikrat dokaj prazno, edino parkrat (ko smo skoraj na premeri bli) je bilo pa precej polno.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 21 minutami:


Mah, razmišljal sem, da bi DaPubeca peljal gledat novi Dune. :) Ampak če že, potem verjetno  v Cineplex. (Maribox ne poznam). 

 

DaPubec si bo prej al slej našel žensko in ne bo mel več časa zate. Čas je, da tudi ti priskrbiš neko, ki te bo masirala (po telesu in živcih) na stara leta (zraven tega seveda tudi kuhala, pucala... in na sploh skrbela zate) :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

kaj pa je to zaen krucifiks :D 

 

Navedek

Zelda: predstava, ki pretaplja logiko videoiger v uprizoritveni kod

 

"Interaktivna uprizoritev Zelda raziskuje svet videoiger skozi format igričarstva ter estetskih in narativnih elementov, značilnih za videoigre," opisuje avtorica koncepta in scenarija Varja Hrvatin.

 

Premiera se bo odvila nocoj na Novi pošti. Predstava prepleta gledališko fikcijo z naključnostjo in nepredvidljivostjo uprizarjanja v realnem prostoru in času. Gledalci lahko predstavo zgolj spremljajo ali pa v njej aktivno in anonimno sodelujejo. Za to potrebujejo pametni telefon z možnostjo prenosa podatkov, piše na spletni strani Slovenskega mladinskega gledališča (SMG), ki je koproducent predstave skupaj z Varjo Hrvatin.Premiera se bo odvila nocoj na Novi pošti. Predstava prepleta gledališko fikcijo z naključnostjo in nepredvidljivostjo uprizarjanja v realnem prostoru in času. Gledalci lahko predstavo zgolj spremljajo ali pa v njej aktivno in anonimno sodelujejo. Za to potrebujejo pametni telefon z možnostjo prenosa podatkov, piše na spletni strani Slovenskega mladinskega gledališča (SMG), ki je koproducent predstave skupaj z Varjo Hrvatin.

 

Koncept za uprizoritev Zelda izhaja iz dramaturgije videoiger in principa iger igranja vlog, kakršna je Dungeons and Dragons (Temnice in zmaji). "Tovrstne igre izhajajo iz želje, da bi uporabnika kar najbolj vključile v fiktivno dogajanje v virtualnem svetu in ga motivirale, da bi svoj lik skozi zastavljene misije popeljal vse do cilja. Bolj kot se igralec z likom poistoveti, bolj je motiviran za igro in večja je moralna odgovornost za sprejemanje njegovih odločitev," še piše.

 

Čeprav so scenariji zastavljeni vnaprej in preko ovir in izzivov vodijo od začetne točke A do končne točke B, pa je vse, kar je vmes, prepuščeno "virtualnemu" dialogu med gledalcem in igralcem, kar pomeni, da je vsaka ponovitev popolnoma drugačna. Gledalcu so predstavljene naloge ter načini spoprijemanja in soočenja z izzivi.

 

Navedek

 

65936054.jpg

https://www.rtvslo.si/kultura/oder/zelda-predstava-ki-pretaplja-logiko-videoiger-v-uprizoritveni-kod/599049

 

a se vsi prijavimo in usmerimo oba lika v to, da si čimprej obujeta štunfe? Ker grših stopal ne vem če sem že videl u lajfu :D 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

Kaj pa ta Maribox (bivši Kolosej) v Mariboru? Že zelo dolgo časa obstaja, ampak nisem bil še niti enkrat. Ima kdo kakšno izkušnjo?

Porihtan - so prenovili dvorane in menda tudi opremo. Ampak cineplex je še vedno boljš

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka

Pogledal film Dune. Vas je dosti gledalo? Saj ne bom nič spoilal brez brige :)

 

Žal mi je, da pred ogledom nisem sploh nič preveril o filmu in tako nisem vedel, da je to kao šele prvo del. Sem mislil, da je film celota. Če bi vedel, menda sploh ne bi gledal zdaj.

 

Drugače pa mi je film tak tak... Je za pogledat, ni pa mi noben presežek v smislu wooow. Zgodbe vnaprej nisem poznal, knjige nisem bral. Premalo mi je razložil in pustil mnogo preveč dvomov glede orožij in možnosti v tistem času, tehnologij ipd. Ne vem kako se ne morem odklopiti in v filmih ogromno razmišljam stvari v stilu: pa saj to je nemogoče, zakaj ni tako, zakaj prej to sedaj ono... Doma včasih tudi vmes med filmom grem googlat kako stvar, ki se mi zdi čudna. Fak... Moram še naučiti sprostiti in odmisliti stvari (ščiti, noži, sablje, laserji, rakete, vesoljske ladje...).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazek jaz ga imam sicer downloadanega, ampak še nisem uspel pogledat. Po eni strani si želim it v kino pogledat, ker Dune mi je ipak eden najbolj pričakovanih filmov zadnjih let. Je pa pri meni tako, da sem itak večkrat prebral knjigo oz. več njih, večkrat sem pogledal tudi Lynchevo verzijo (prvi Dune film), pa tudi t.i. fan made "remaster" Lyncheve verzije. Preigral sem tudi, mislim da vse Dune igre, od Dune, Dune II in naprej. V bistvu sem kar fan te "franšize" ali kako bi rekel. 
Menim, da bi bilo zate vsekakor boljše, če bi pred ogledom prebral knjigo. Pač glede na to, kar si napisal. Čeprav, ej: to je sci/fi, fantazija pač. Poleg tega pa gre za dokaj staro zadevo, Herbert jo je spisal oz. objavil že davnega 1965. Je pa res, da gre za neke vrste klasiko, oz. kultno zadevo. Če ti pač sede. Ker enim ja, drugim ne. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Ja verjamem. Jaz nisem nek fan in imam zgleda premalo podlage. Bi pa raje oba pogledal skupaj, če bi vedel, da je razdeljena zgodba. In kolko sem zdaj videl niti ni 2022 ampak šele 2023 nadaljevanje.


Če hočeš, ti na email pošljem Dune knjigo v SLO prevodu v epub formatu. Ni licencirana, zato jo lahko bereš kjerkoli. Tako boš vsaj bolj seznanjem s samim "Dune svetom". ;) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

Če hočeš, ti na email pošljem Dune knjigo v SLO prevodu v epub formatu. Ni licencirana, zato jo lahko bereš kjerkoli. Tako boš vsaj bolj seznanjem s samim "Dune svetom". ;) 

 

Fino, pošlji. Glih sem en dan mislil poiskat neko zimsko branje. Še z igrami je precej suša in bom končno mogoče malo več bral. Mogoče se celo spet navadim biti bolj zbran in ne vsake tolko vmes gledat kaj drugega :)

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

Ma sem sem

Poglej malo v temo Diablo

Tam sw krwgam z drevoredom pol mi je dovolj doze

 

Mene pa zanima kje je @Smrk ze ki si omenil pogresanje


Kul. Saj pravim, ne spremljam vsega. Smrk pa, kolikor sem nazadnje opazil v oni drugi izbi Rokodelstva, spet veliko riše/slika. Res dober je na tem področju (graffiti style). Sicer pa je to bil že od nekdaj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...