Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 23 urami:

Btw, mi smo v bivši firmi imeli cel kup nekih "team building seminarjev" in podobnih zadev. Zdaj, koliko je kdo od tega odnesel nisem prepričan, ampak vsaj meni je bilo vedno zabavno.

Marketing_teambuilding.jpg.016d14aae8edb1c417f273b6dfc2e24f.jpg

Ugani, kateri na sliki sem jaz! :) 

 

 

fak kira izgiba casa. tisti trenutek, ko mi kdo uleti v pisarno s kako idejo o team buildingu, dam odpoved. 

Povezava do prispevka
raveer reče pred 12 minutami:

fak kira izgiba casa. tisti trenutek, ko mi kdo uleti v pisarno s kako idejo o team buildingu, dam odpoved. 


Eh, ni ravno izguba časa. Recimo, da traja tri dni. Vse plačano s strani firme, ni da ni... Enostavno se pač "odklopiš" in sodeluješ v dogajanju. Zelo različne variante team buildingov namreč obstajajo in znajo biti še kako zabavne. Enkrat smo recimo imeli tridnevno zadevo, ki je potekala nekako tako: Prvi dan: začetek v hotelu, neki miselni vzorci in razne krajše ekipne "igre", nato smo se okoli 11. ure spokali v grad Mokrice, kjer smo preživeli preostanek dneva (lov na skriti zaklad, božansko kosilo, zvečer pa priprava koktejlov z nekim kao svetovnim mojstrom iz Slovenije).  Drugi dan: skoraj celodnevni karting v Raceland Krško. To je bilo sploh noro dobro (pa verjetno tudi ne poceni).  Tretji dan: obisk neke podzemne jame, z dostopom do "votlin", kjer navadni turisti sploh ne morejo. Se marsikaj o "jamarstvu" naučiš. V vse to je seveda všteto vse od zajtrka, malic, kosil in večerij. Pa še druženje pozno v noč s sodelavci/sodelavkami. Dejansko je bilo meni super. Kot pravim, res en tak odklop. :)

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Berbasecks: hja, saj vsakomur svoje. Namen teh team buldingov je bil itak (vsaj tako je bilo šefovo mnenje), da se pač bolj povežemo kot ekipa itd. Pa glede na to, da nas je bilo itak malo (mislim da 13) in smo bili že tako ali tako zelo povezani (ne samo službeno, ampak lahko rečem, da dokaj prijateljsko) nam je bilo prav fino. Edini problem je, da take zadeve stanejo precej €. Apak to ni moj problem. Plače so bile OK, nagrade tudi, pa dodatki in regresi in božičnice... Škoda, da je potem vse šlo v k*****. :)  

@Arey: da, saj to. Prav fun lahko izpade zadeva. "Team bulding" je pač to neko ime, ki se je prijelo in ga večinoma vodstvo uporablja oz. organizatorji (ki potegnejo lep €). Pikniki so pa drugo. Tega smo meli še več, kot pa "official team buildingov". Ni pa tudi čudno, da je pri nas potem vse propadlo. Jaz še vedno pravim, da je šlo preveč službenega € za take "ne nujne" zadeve, pa je kakor je, čeprav smo se imeli res fino.

edit: Uradne Team Buldinge (vsaj 1x na leto) smo imeli vedno preko te "agencije": 

Ustvarjamo prave time | www.tba.si

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
raveer reče pred 1 uro:

fak kira izgiba casa. tisti trenutek, ko mi kdo uleti v pisarno s kako idejo o team buildingu, dam odpoved. 

 

Res ja... glede na slike mislim, ne na splošno. Taki team building kjer je na mizi samo brezalkoholna pijača? lol :D

 

Mi mamo kak rafting na Tari, Uni... fešta od jutra do večera par dni... Sodelavke pijane in razuzdane... Fijuuuuu.....

 

Al pa obiski adrenalinskih parkov, degustacij v pivovarnah...

 

Seveda ni nič obvezno, ampak kogar ni... pač manjka :) In izpade čudak.

 

@DaCapo kolko si jih kresnil na team buildingih? Jaz še nisem... sem pa kaj druga lepega delal.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 56 minutami:

Res ja... glede na slike mislim, ne na splošno. Taki team building kjer je na mizi samo brezalkoholna pijača? lol :D

Dobro, tista slika je bila pač iz bolj "formalnega" dela, pred kosilom, kjer smo pač delali na organizaciji itd. Dam še eno z alkoholom:

 coctail_bar.thumb.jpg.43d4d1ab0bf6068c6e6e37c425671cb7.jpg

@Berbasecks: itak da smo mi imeli vse znotraj delovnega časa. Nikoli ob kakšnih vikendih, praznikih itd. Poleg tega pa tudi 100% obvezno ni bilo. Če bi se našel kdo, ki ne bi želel iti iz takšnega ali drugačne razloga, bi bil pač tisti čas doma (brez nekih težav itd. to smo imeli zelo dobro urejeno).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

Če bi se našel kdo, ki ne bi želel iti iz takšnega ali drugačne razloga, bi bil pač tisti čas doma (brez nekih težav itd. to smo imeli zelo dobro urejeno).

 

Kol'kor kaplic, tol'ko let
bog nam daj na svet živet!
Živio, oj živio, oj živio na svet'!
Naj bo stara al' pa mlada,
vsaka ima fanta rada.
Živio, oj živio, oj živio na svet'!

Kdor pa kislo se drži,
ta za našo družbo ni!

Živio, oj živio, oj živio na svet'!

Povezava do prispevka

Hehe, ta je bila tudi popularna:

Mi ga spet žingamo,
domov še ne gremo,
žene se kregajo,
zastonj nas čakajo.

Nam pa to nič ni mar,
le enkrat se živi;
pesem naj naša
izbriše vse skrbi.

Prvi, drugi, tretji, četrti, peti in ta šesti dan,
prav noben od naše družbe ni še prav čist' nič zaspan;
Hojla drija drom
Doma pa rompompom.

Zato pa zapojmo vsi,
Tralala, tralala.
Veselja še konec ni,
domov se ne mudi.

:)

Povezava do prispevka
raveer reče pred 3 urami:

fak kira izgiba casa. tisti trenutek, ko mi kdo uleti v pisarno s kako idejo o team buildingu, dam odpoved. 

kolega, ki dela za ameriško firmo v slo (katere solastnik je njegov otroški kolega), bo imel teambuilding v kolumbiji spomladi drug let

 

na tak teambuilding bi verjetno šel, a?

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 29 minutami:

na tak teambuilding bi verjetno šel, a?

 

Itak, da ne, lol... Dajte mu mesečno plačo, drugače mu itak vsi grete na kurac. On je na firmi, da iztrži čim več za čim manj dela. A je možno, da se mu honorar, ki ga delodajalec plača za Kolumbijo, izplača v kešu raje, če noče it?

 

Prefukat in odpustit vse individualiste. Naj se samozaposlijo. Press

  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 1 uro:

kolega, ki dela za ameriško firmo v slo (katere solastnik je njegov otroški kolega), bo imel teambuilding v kolumbiji spomladi drug let

 

na tak teambuilding bi verjetno šel, a?

ne. ves ta psiholoski newage hr hokus pokus meni pac ne potegne. sem pac rahlo poseben avtist. kot je jay rekel, dovolj casa se druzimo ze tako ali tako (sem 120% zaposlen). s tistimi, s katerimi se razumem se tudi tu pa tam dobim in mi res ni treba se nekih aktivnostih, kot jih zgori dacapo nanizal. omfs. raje dam vlaku lupcka. edino kar mi je blo pogojno uzitno, ko so pred novoletnim kosilom najeli esacpe room. pa sem z drugim kolegom avtistom (lahko bi bil moj brat dvojcek, samo da je na drugi celini rojen) vzel dve decvi in smo postavli rekorda dveh razlcnih soban, medtem ko so ostali se v prvi rundi bluzli.

Povezava do prispevka

Avtisti so čisto kul osebe! 
Recimo, bratranec mojega sina je neke vrste "blagi" avtist in ima odlične sposobnosti. Pri igranju iger si zapomni ama čisto in res vse! Iz glave bo v trenutku recimo vedel vse kar rabimo za craftanje tega in onega, koliko imamo česa na zalogi, kaj nam manjka itd.  Do "pike" natančno, brez da bi čekiral inventar ali pač karkoli v meniju igre. Kulsko pač. :) 
So pa avtisti po drugi strani načeloma precej nedružabne osebe, sploh ko gre za druženje v kakšni "večji" skupini. Takrat se pač zaprejo v svojo lupino.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...