Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 9 urami:

:D čizerski forumski "bratje" 

 

Ja postrežba in sestavine so bile res u pizdi, ampak v obrambo si štejem to da sem imel 1 uro časa da vse spečem in pripravim in da sem bil sfukan od joba. Če bi imel cajt bi pa sam naredil lepinje (z jogurtom, m m mmm) in spekel pleske na žaru, tako kot je treba :D Čebula v kosu je pa po kosovski tradiciji in mora tko bit :D

 

Drgač pa naslednjič pripeljem s sabo patentirano vevško pizzo s 55% vlažnim 2 dni uležanim testom in 100% moško spolno močjo, ne garantiram da se ne bo kdo posral v gate od vsega lepega :mafija:

Meni je bilo mega okusno, toliko o mojih kuharskih veščinah ...

 

Hernier reče pred 9 urami:

Kvaj pa to, da nam je Galko včeraj par konjzolašem postregel z domačim Vevče šiptar burgerjem

 

Highlight je bila čebula, ki je bila dvakrat prerezana in pol smo si jo mogli dalje trgat kot živali :D :avadodo: 

Potrjujem za čebulo. :D:D

Povezava do prispevka

To je topic o pizzah in ajvarju, ne o igricah :D

 

Drgač pa "prenašam" retail kolekcijo na ps5, switch in xsx. Bo ista kot na starih sistemih, samo bolj priročna za dostopanje bo. Ker se mi ne da več priklapljati wiiu vsakič, kadar mi npr iz police zadiši Bayonetta 2...

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Hej, ali kaj sanjate?
Mislim take "žive" sanje, ki si jih potem konkretno zapomniš, ko se zbudiš. Jaz včasih ne morem verjeti, kaj dela človeški um. Nekatere moje sanje so prav neverjetne in dejansko ne vem, če bi jih lahko povezal s kakšnimi dogodki, spomini in podobnim. Prav neke filmsko kadrirane zadeve, ki jih podoživljam in (načeloma) v njih uživam bolj kot v realnem svetu. Zato rad spim, ker vem, da me bodo vedno presenetile neke super-duper sanje. Saj, dostikrat je tudi kaj res nadležnega. Npr. ko se kje izgubim (bodisi v nekem ogromnem mestu, bodisi v ogromnem nakupovalnem centru) in za vraga ne najdem neke prave poti naprej).  

Zadnje noči sem večkrat sanjal o pokojnem prijatelju, ki je v RL naredil samomor, ampak v sanjah se je po ne vem koliko letih pojavil, sicer malce postaran, in me prav prestrašil, ko je rekel: "Hej, jaz sem se vrnil iz Indije". Jaz: "Ti si mrtev. Ne moreš bit to ti." On: "Eh, tisto ni bilo moje truplo. Napačno prepoznavo so naredili. Jaz sem bil ves čas v Indiji, zdaj sem pa pač prišel nazaj v SLO."  Niti malo mu nisem verjel, zato sem pobegnil in nekim neznancem začel govoriti, da me preganja "duh" pokojnega kolega. On je pa hodil za mano in se nasmihal s tistimi plavimi očmi, kot se je vedno, ko smo se še družili v RL.  ...

Najlubše pa so mi sanje, ko letim. Kao neka supermoč, ki jo moram še obvladati. Najprej se dvignem pol metra nad tla in lebdim, nato se začnem premikati naprej, kot na neki e-rolki. Sprva nekaj metrov in sestopim. Nato hitro zapopadem "sistem" in se dvignem 10 m v zrak. Poletim sem in tja, se spustim (da si odpočijem), nato pa z novo energijo še višje in nad strehe hiš. Nor občutek. In nato kar ne morem nehati leteti, ljudje pa me od spodaj gledajo kot čudo božje. Itd.

Včasih so tudi presenetljivo žalostne. Recimo: Prvoosebni pogled... Ob mizah so bili vsi znanci, prijatelji, kolegi, ljubice itd. Jaz sem hodil mimo in se vsem nasmihal. Ogromno pijače in hrane, vsi so bili nekako veseli. Proti koncu sila dolgega omizja pa sem zagledal trato na koncu katere je bilo veliko drevo. Ob njem je stal moj sin in jokal. Edini, ki je bil očitno žalosten. Stopil sem do njega in mu položil roko na ramo, ga mislil vprašati, zakaj je žalosten, potem pa sem videl, da gleda v tla ob vznožju drevesa. Tam je stal majhen nagrobnik z napisom: "Tukaj počiva ...moje ime_in_priimek". Potem sem se komaj zavedal kaj se dogaja. In sem se zbudil :)

P*****, če bi imel čas bi vse sanje, ki jih živo pomnim zapisal in sestavil v neko knjigo. Ker tega se je res nabralo. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

Kaj pa vzameš pred spanjem in koliko mg?


Pozno hodim spat in težko zaspim. :) 
Ampak sanje so potem tako "žive" (in zanimive), da ne morem verjeti, oz. pravzaprav niti dobro ubesediti. 

V bistvu me bolj zanima, če tudi drugi veliko in živo sanjate? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Alo, mi lahko nekdo (na guglu nekako ne najdem) na hitro razloži, v čem je problem, ko namesto bele svetlobe vidim zelenkasto ???. Ampak to izključno samo pri napravah in stvareh, ki svetijo oz. oddajajo belo svetlobo (vse možne vrste žarnic, tudi avtomobilske luči, led lučke, luna, večina zvezd na nebu...). Hec je pa tudi, ker z ekrani (TV, monitor, telefon, tablica...) nimam nobene težave in tam je bela še vedno polno bela. 
Čudno mi je pač, ker se je kar naenkrat danes pojavilo in me precej nervira. Zelena luna? Zelena luč na hodniiku? itd. Lol ja. 
Če ne bo OK bom jutri itak moral k nekemu okulistu al kaj vem kaj. Vseeno pa še malo vprašam tukaj (itak ne pričakujem nekega resnega odgovora, mogoče pa vseeno...  :blush: ) .  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 urami:

Alo, mi lahko nekdo (na guglu nekako ne najdem) na hitro razloži, v čem je problem, ko namesto bele svetlobe vidim zelenkasto ???. Ampak to izključno samo pri napravah in stvareh, ki svetijo oz. oddajajo belo svetlobo (vse možne vrste žarnic, tudi avtomobilske luči, led lučke, luna, večina zvezd na nebu...). Hec je pa tudi, ker z ekrani (TV, monitor, telefon, tablica...) nimam nobene težave in tam je bela še vedno polno bela. 
Čudno mi je pač, ker se je kar naenkrat danes pojavilo in me precej nervira. Zelena luna? Zelena luč na hodniiku? itd. Lol ja. 
Če ne bo OK bom jutri itak moral k nekemu okulistu al kaj vem kaj. Vseeno pa še malo vprašam tukaj (itak ne pričakujem nekega resnega odgovora, mogoče pa vseeno...  :blush: ) .  

K osebnem zdravniku po naročilnico k oftalmologu. Ne pa okulist LOL.

Povezava do prispevka

men sicer zveni kot nevrološki problem

tako kot ko si snameš obarvana očala in nekaj časa vidiš vse v komplementarnih barvah zato k možgani še naprej kompenzirajo

 

drugač s sanjami sem prilično, vem da vsako noč sanjam in občasno sem užaljena k zvoni budilka in me prekine

se pa niti ne trudim zapomnit kaj je bilo

mam par bežnih spominov in večinoma so super čudaški, tako kot pač so sanje

k sem bla otrok sem sanjala nek klavir na vrhu vlečnice na Rogli, kjer sem se naučila smučat, in razen da je bil precej v napoto pri izstopu ga ni nihče kej velik šmirglal

enkrat sem bežala iz neke ječe (bolj v smislu špila kot dejanske ječe) skupaj s sošolko iz osnovne, ki je na tisti točki verjetno že 5 let nisem videla irl pa nikol se nisva neki družili

edina nočna mora k se je spomnim v življenju je vsebovala risankasto sodno dvorano, ne spomnim se niti kaj je blo tolk bad, sam zbudila sem se komplet objokana

enkrat sem hodila po stopnišču z rdečo preprogo, moral je bil hotel al pa neki, in me je moja sestra prišla aretirat, ker sem alien, sam je imela ona zeleno kožo, ne jaz

včasih tud sanjam da sploh nisem udeleženka dogajanja, ampak ga sam opazujem, in je glavni lik čist ločen od mene

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

No, no... privošljivi pa ne glede na vse ne bi smeli biti, ko ima človek težave z zdravjem.

Jaz nisem privoščljiv, ampak saj se je sam odločil, da ne bo dal nič na zdravje, kaj naj zdaj, imo je še najbolj, da se hecamo, smeh je pol zdravja navsezadnje, morda ga to spasi :D 

Povezava do prispevka

Na tak način, kot si zdaj povedal, zveni čist drugače in ok. Po tistem zapisanem prej pa bi se mogoče lahko on počutil užaljeno/prizadeto. Drugače pa se čist strinjam, da se mogoče marsikaj lahko reši čez hec.

 

Drugače pa se itak vsi strinjamo že dolgo, da bi se moral spraviti na en konkreten zdravniški pregled in odkrito povedati zdravniku vse stvari o katerih piše tukaj (dietah, počutju,...).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...