Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

lizz reče pred 2 minutama:

zelo podpiram. prediskutirajte, posnemte in posljite. hvala.

ah razocaranje

lizz reče Pravkar:

a to pomen da ze imamo zelo obiskano temo kjer nas vsi berejo in se o nas pogovarjajo mislec da so sami ful boljsi zarad tega?

 

pusti ti to.. dejmo jih raje cringeat naprej, mogoce nam vspe, da jim od cringa spremenimo glavo v crno luknjo.. that will be fun.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 27 minutami:

Kje pa te zadeve lahko dobim? NIsem še pil nobenega japonskega...

 

Dobiš jih v Mercator Hipermarketih in v Leclercu.

 

Japonski whiskiji so sicer zelo cool, oni so ufurali dosti unikatno špuro na način, da delajo res hardcore blended viskače (in s tem mislim res hardcore - tko tud iz 300 različnih sodov imaš lahko zblendan en viski, podobno kot top konjak). Je pa ful problem v zadnjih 3-4 letih, da jim je nepričakovano visoko povpraševanje popolnoma osušilo zaloge. Ne da imajo probleme z zalogo - ni je več. In posledično starejših viskijev sploh ni več v redni proizvodnji, tisto kar je pa še ostalo, je pa noro drago. Hibiki 17 sem npr kupil 5 let nazaj za 60 eur po flaši. Danes stane med 400 in 500 eur. Yamazaki 18 isto - včasih je bil tam malo nad 100€, zdej je med 500 in 600 €. Suntory (lastniki Hibikija) so mislim da fuknili ogromno keša v modernizacijo obratov in povečanje kapacitet, mislim da sem zasledil cifro 300 mio € investicij, ampak kaj kurac, če bomo zadeve pili šele čez 20 let :D:D

 

Tako da top tier japonci so zdaj skoraj vsi NAS (no age statement), ampak s temi pa nimam izkušenj oz še nisem sprobal. Ne dvomim, da so tudi ti zelo zelo dobri :)

Povezava do prispevka
Galko reče pred 12 minutami:

Hibiki 17 sem npr kupil 5 let nazaj za 60 eur po flaši. Danes stane med 400 in 500 eur. Yamazaki 18 isto - včasih je bil tam malo nad 100€, zdej je med 500 in 600 €. Suntory (lastniki Hibikija) so mislim da fuknili ogromno keša v modernizacijo obratov in povečanje kapacitet, mislim da sem zasledil cifro 300 mio € investicij, ampak kaj kurac, če bomo zadeve pili šele čez 20 let :D:D

 

Mi je en kolega iz Londona, ki sva v rednih stikih zaradi nekih vlaganj v delnice ipd... rekel, da so njegova druga investicija Whiskeyi. Tega nisem razumel, ker v Sloveniji to ni tako razvito, niti ni take kupne moči, niti verjetno nekega kupa entuzijastov, ki bi dajali toliko za to pijačo. On pa kupuje neke limited editione znanih Whiskeyev in jih špara leta in leta... Velika večina jih baje full pridobi na ceni. Vsi pa ne, ampak nekaj pa tudi ne izgubijo je rekel.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 minutami:

KJE JE FAKING CRINGE EMOJI FOR GOD'S SAKE


Daj, vsaj malo utemelji ta "cringe"; v smislu: zakaj bi bila ta fotka primerna za cringe emoji oz. na splošno, kaj je zate cringe itd. 
Razen, če imaš kakšne težave, npr. iz otroštva (odnos foter-sin) ali karkoli glede scanja v javnosti.. Potem je OK. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Dobiš jih v Mercator Hipermarketih in v Leclercu.

 

Japonski whiskiji so sicer zelo cool, oni so ufurali dosti unikatno špuro na način, da delajo res hardcore blended viskače (in s tem mislim res hardcore - tko tud iz 300 različnih sodov imaš lahko zblendan en viski, podobno kot top konjak). Je pa ful problem v zadnjih 3-4 letih, da jim je nepričakovano visoko povpraševanje popolnoma osušilo zaloge. Ne da imajo probleme z zalogo - ni je več. In posledično starejših viskijev sploh ni več v redni proizvodnji, tisto kar je pa še ostalo, je pa noro drago. Hibiki 17 sem npr kupil 5 let nazaj za 60 eur po flaši. Danes stane med 400 in 500 eur. Yamazaki 18 isto - včasih je bil tam malo nad 100€, zdej je med 500 in 600 €. Suntory (lastniki Hibikija) so mislim da fuknili ogromno keša v modernizacijo obratov in povečanje kapacitet, mislim da sem zasledil cifro 300 mio € investicij, ampak kaj kurac, če bomo zadeve pili šele čez 20 let :D:D

 

Tako da top tier japonci so zdaj skoraj vsi NAS (no age statement), ampak s temi pa nimam izkušenj oz še nisem sprobal. Ne dvomim, da so tudi ti zelo zelo dobri :)

 

Zanimivo. Ce znas kupovat viskije ze tako lahko zasluzis s tem, ce bi nekje dobu insiderski info o tem da japoncem zmankuje viskija bi bil pa to ocitno lahko lifechanging cashmoney. In to z viskiji, res yolo :D

 

Jaz sem letos odkril svoj najljubsi viski - Balvenie 12. Pri nas je neki cez 50, v DE od koder mi ga prinese kolega pa precej manj. Nisem bas strokovnjak da bi ga znal opisat, samo ful dober in noro piten tejst ma. Res proper price performance zame. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:


Daj, vsaj malo utemelji ta "cringe"; v smislu: zakaj bi bila ta fotka primerna za cringe emoji oz. na splošno, kaj je zate cringe itd. 
Razen, če imaš kakšne težave, npr. iz otroštva (odnos foter-sin) ali karkoli glede scanja v javnosti.. Potem je OK. 

Zato ker je en od vaju reku O HUE HUE FUCK THE POLICE IDIVA SE TU POSCAT KAK SMESNO BO CUJES.

 

*edit

Vidim da je znak photoshopiran - na telefonu sem in nisem gledal. Cringe level ostane tam-tam ker je HUE HUE KAK SMESNO BI BILO TU CE BI NALIMALI GOR ZNAK ZA PREPOVEDANO SCANJE CUJ.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...