Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Sovica reče pred 8 minutami:

1642217705893.png.184744f97a70e4f63a7966f963b3de99.png

Lahko je delo analista v gaming industriji. Ja valda da Nintendo dela na naslednjem špilu ene najbolj prodajanih Nintendo franšiz plus skoraj vsaj Mario Kart ima nek svoj nov twist. 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 3 urami:

sej ni treba pošiljat msgjev

naštimi si, da se ti vse sproti uploada na ps app (povežeš ps app pa ps5)

sicer tut to ni idealno. za starejše fajle (zajete preden vklopiš to opcijo) ne deluje pa upload je počasn

 

a ves da sploh nisem vedu za to opcijo ze iz ps4 ere posiljam msgje, tnx.  

Povezava do prispevka

Back to the Currywurst:
Danes sem poskusno pripravljal omako. Kot že iz tistega recepta iz sanj, s tem, da sem pač delal v živo in načeloma po okusu. Glede na majhno količino ne morem napisati natančno koliko česa sem dal. V bistvu je izpadla porcija za dva. 
Konec koncev je omakica izpadla dokaj OK, zagotovo pa ni noben kulinarični presežek. Pač, nek domač "ponaredek" al kaj pa vem :) .

Priprava: zelo na drobno sesekljano manjšo čebulo (polovico, če sem natančen) sem prepražil do skoraj mehkega, ampak ne docela, nato dodal malo zelo fino narezanega česna. Sledila je curry začimba v prahu in pa mičkeno kurkume (tudi v prahu). Še malenkost sem prepražil, nato pa dodal Heinz kečap (kar precej), malo Worcester omakice, sol, poper, žilčko rjavega sladkorja in ščepec rdeče sladke paprike. Nekaj časa sem pustil, da se je še pokuhalo. Obvezno sem ves čas mešal (najmanj 15 minut). Vmes sem sicer dodal še malo curry-a, ker mi je po okusu manjkal. Pikantnost sem pa izpustil (lahko bi dodal recimo več popra ali ščepec čilija v prahu, ampak se trenutno nagibam k manj pikantnim jedem). V glavnem to je to. Manj kot 30 minut dela, vse skupaj. 

Naslednjič pa spečem še klobasice in preverim, če je to "to" :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Da ti nebo omaka prej hin :D Fotko pričakujem, ko bo klobasa.


Možno, da bo fotka, ampak nisem še čisto ziher. Jutri recimo, ker dalj časa omakice ne nameravam pustit v hladilniku oz. bom naredil pač novo. Problem je, ker imam samo neke "mini" bratwurst klobasice, ampak ajde, za malo porcijo bo verjetno OK. Pa Itak bom na makro slikal. :) Danes sem pač samo testiral "recept" za omako...  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 49 minutami:


Uf, raje ne. Ugotovil sem, da sem malo alergičen na curry. Tak da mi je že nekaj ur precej slabo in točno vem, da je curry začimba kriva. :( 

Od alergije ti ponavadi ni slabo (želodčna slabost), slabo ti je lahko, če si preveč currywürst omakce pomlatu, sploh brez proper klobas(ic).

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 9 minutami:

Od alergije ti ponavadi ni slabo (želodčna slabost), slabo ti je lahko, če si preveč currywürst omakce pomlatu, sploh brez proper klobas(ic).


Nope. Omakico sem včeraj samo za test delal. Razen tega, da sem občasno poskusil, je sploh nisem jedel. Ampak danes in že prej ponoči imam samo curry v nosu in v grlu, na hajzl pa hodim vsake pol ure im dejansko mi nekaj ni OK v želodcu. Sem spil že 2 litra kamilic, pa zaenkrat še ni nekega efekta, samo še bolj bolj pogosto moram na WC... Prisežem. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

Alo, Airsoft mojstri! Iščem eno dobro repliko pištole. Ca. 150 €, več ne dam. Na baterijo (recimo, da preferiram) ali na plin?  Model? Vzmetne nekako odpadejo že v štartu. 

Kupi puško, s pištolo bo froc totalno nekonkurenčen. Pištola je kul addition za secondary ampak daleč od nujnega, prav pride samo v CQC ampak tudi tam ima kakšen mp5 več smisla.

 

Drgač električne pištole so najbolj lame ampak zahtevajo pa najmanj vzdrževanja in stroškov za uporabo. NBB so super ker delajo dobro poleti IN pozimi, GBB pa imajo kul faktor ker zaklep okoli skače sam v resnici razen kul faktorja ni bistvene prednosti. Zahtevajo pa največ vzdrževanja.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 21 minutami:

@Arey: puško že ima :) Pištolo sem mu pa misli kupit za RD aprila. Tnx, vidim, da se spoznaš, kaj pa meniš o tej zadevi?
SSP1 GBB Airsoft Pistol - Novritsch | Airsoft

 

Bi moral vedt da ima ze vse ja :avadodo:

Kupi mu nekaj na green gas, co2 za cqc ni primeren in ljudi ki ga uporabljajo bi blo treba ukinitnit iz airsoft tekem. 
Drgac o pistolah nimam pojma tko da vzemi te ideje z zrnom soli, vedu pa da ce je ne bo vzdrzeval (precej mazanja) bo GBB sam se za v kos cez pol leta. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...