Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 1 minuto:

Aja, pa poleti ko grem lavfat velikokrat spijem pol sumece tablete magnezija ker ORNK pomaga. Ce je ne me velikokrat misice zategujejo ponoci. 

Magnezij je must proti krčem v mečih, lahko potrdim. Kjere frke sem mel s tem, ne se jebat. Magnezij ful ful pomagal.

Povezava do prispevka

spacer.png

 

"Do zdej ste b’le še d’vice,
do zdej še niste dale,
do zdej ste jo imele
zato le, da ste scale."

 

"To mi v glavo iti neče,
Bežat’ z doma zavolj žene,
Žene, kurbe nepoštene."

 

"Če tudi je fest
Pa le Ti ni zvest
Če je tudi kavalir
Pa je največi k….."

 

"Na maram za Kranjca,
je hladne krvi!
Imam rajši Taljana,
ker bolj mu stoji.

Le pojd tja v Italjo,
v mesto Torin!
Prinesla boš mucko
nazaj brez kocin."

 

"Oj, fantje mladí,
kaj nič ne diši
vam breskvica medna?
Vsaj nekaj že vredna!
Jo dober kup dam!

Za ringeljcov par,
za rinčice dar
na prodaj imam.
Ne čakajte več;
bi znala preživa
postati črviva.
Oh, potlej je preč!"

 

"Jej, pij in kavsaj, za večnost se ne ravsaj!"

 

 

P.S.: Želim vam vesel praznik, ki ga izkoristite za igračke ali pa druženje z bližnjimi.

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 1 uro:

Ne vem zakaj bi povprecen zdrav osebek mogo zret neke prehrambene dodatke. Smisel vidim edino v tem da naredis neke preiskave, pa ti pol povejo evo to ti majnka, pa tega s prehrano neos dobo, tak da jej te pa te tablete. To kr tak na oko je kuj neka pomoje.

 

Valjda ti je jasno, da današnje sadje, zelenjava in ostala živila v trgovinah niso enako polnovredna kot nekoč - ne morejo bit, ob taki masovni proizvodnji.

Pojesti duplo pa tudi ne moremo.

Tako da če se ukvarjaš s športom (ali pa tudi ne), so prehrambeni dodatki neka dobra varovalka, da česa pomembnega v telesu ne zmanjka - v tem ni nič slabega.

Slabo je edino, če prehrambeni dodatek začneš uporabljati kot prehrambeni nadomestek.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 7 minutami:

 

Valjda ti je jasno, da današnje sadje, zelenjava in ostala živila v trgovinah niso enako polnovredna kot nekoč - ne morejo bit, ob taki masovni proizvodnji.

Pojesti duplo pa tudi ne moremo.

Tako da če se ukvarjaš s športom (ali pa tudi ne), so prehrambeni dodatki neka dobra varovalka, da česa pomembnega v telesu ne zmanjka - v tem ni nič slabega.

Slabo je edino, če prehrambeni dodatek začneš uporabljati kot prehrambeni nadomestek.

 

Ustavi malo svojo superiorno intelektualno pozicijo s tem tvojim "valda ti je jasno".  Kr to mas zaj kr neke domneve v prvem stavku...

Povezava do prispevka

mam celo polico prehranskih dodatkov

sam pol je varianta, 4 se nucajo samo za zmanjšat probleme naslednji dan po žuranju (niso čudežni se pa fajn poznajo)

3 zdej stojijo k jih je berba jemal pa verjetno jih bom eventuelno ponucala

2 sta bla zgrešena nakupa, nek kalcij k so mi ga reklamiral k mam težave s kožo ob izpostavljanju soncu, noben od njiju ni kaj naredil

 

2 sta pa dejansko moja, DM kombinacija za bodoče mamice, ki mi na konc dejansko pomaga s kožo, in omega 3, za kere mi je prehranski dnevnik povedal, da jih ne pojem zadost

Povezava do prispevka

@Fuksija kakšne težave s kožo ob soncu natančneje? Zdaj sem se spomnil, da je moj foter imel neko finto (sicer pred veliko leti) in vedno ko smo bili na morju je dobil ogromno micenih izpuščajev (v bistvu kot neke pikice, ki pa so ga srbele). Zato je non stop (dobesedno) ŽRL rozine, skorajda na kg.  Ampak mu je že po par dnevih dejansko pomagalo. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

No ja, po fotru glih nisem. On pri 80-ih še vedno vsak dan poje pol kile zaseke, cel kup česna in grmado paprika špeha. 
Kitajsko pa "apriori" zavrača. Vedno ko naročimo skupaj, se samo zmrduje in poskusi mogoče zgolj grižljaj piščanca na sečuanski način. Vse ostalo je sranje, mačke in pesi, nezdravo in brez okusa. Jaz pa samo LoL. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 minutami:

@Fuksija kakšne težave s kožo ob soncu natančneje? Zdaj sem se spomnil, da je moj foter imel neko finto (sicer pred veliko leti) in vedno ko smo bili na morju je dobil ogromno micenih izpuščajev (v bistvu kot neke pikice, ki pa so ga srbele). Zato je non stop (dobesedno) ŽRL rozine, skorajda na kg.  Ampak mu je že po par dnevih dejansko pomagalo. :) 

mozolje mam

itak jih je tolk pa tolk skosssss in sem na praktično najmočnejši over the counter kozmetiki + tehle dodatkih da je zadeva pretežno pod kontrolo

sam pač ne negujem tud ramen tko in pol mam vsak začetek poletja k pokažem ramena soncu kr izbruh

 

sej enkrat bom dost odrasla da bom redno namazana s faktorjem pa bo verjentno boljš, k je res očitno da me sfuka nenadno povečanje izpostaljenosti soncu in bi blo bolj človeku prijazno to počas povečevat

sam še nisem tam

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 34 minutami:

pravi ded tale tvoj fotr

ne pa te novodobne pičke


Ja, saj je pravi ded. Evo, ravnokar sem za družinsko kosilo naročil kitajsko. Nič kaj dosti, vse skupaj borih 31 € za 5 ljudi (DaPubec bi bil šesti, ampak za nič na svetu ne je kitajske!). In pazi to: foter je dobil živčnega. On pa že ne bo kitajske jedel! "Za ta denar bi dobil pol pečenega odojka! Mate preveč dnara, pa kdo se bo sploh lahko tega najedel... " Itd. Brezveze, jaz pa samo hočem malo veselja ob kulturnem prazniku nardit. Pa za njega sem še posebej vzel sečuanskega piščanca + česnovo omako :) 
image.png.b053a7ae1cc9122ddc64901d767ddae2.png
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

Če veš, da ne mara :D


To ma samo v glavi. Iz inata oz. apriori. Drugače itak vse možno poje. Ampak, če jaz kdaj kaj naročim/skuham/kakorkoli že, potem je vedno brezveze, se ne splača, ni zdravo ali pač enostavno no-go. :) 
Sem ga par dni nazaj opazoval, ko smo imeli KFC. Pri skupnem obroku se je samo zmrdoval in pametoval, da on to doma boljše in ceneje nardi, a zvečer pa se je non stop skrivoma plazil po kuhinji in pojedel večino, kar je ostalo od prej. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Gorc legenda, ne stoj se self harmat z ženskami. :D

Pa čestitke za napredek stari. Respect.

Kje si stari moj, sem cist pozabu na ta del foruma, sami dobri ljudje tukaj

 

Hernier reče pred 1 uro:

Gorc, dobrodošel nazaj med Konjzolaši

 

Zdaj ko si ojačan, lahko sprobaš Bloodborne spet :)

Lahko bi ce bi znal igrat take igre🙃

 

Zdle sm dljal sf5😁

Povezava do prispevka

Jebat ga. ampak ti kitajci pa res obvladajo svoje delo. Sicer nima veze pri kateri restavraciji naročiš (ajde, neka mala odstopanja sicer so), ampak vedno je hrana odlična in za ta denar je jaz osebno doma ne morem pripraviti. Sem veliko delal, ampak že navaden chop sui mi nikoli ni uspel tako OK, kot je ta na dostavi. Včasih se prav vprašam, v čem je finta? 

Recimo, že samo 300 ml neke česnove omake za 1,50 € je odličnega okusa in več kot dobrodošlo na samem pustem rižu, katerega res ne "šparajo" ko dostavijo porcije. 
DaPubec je pa samo rakov čips pojedel (1,50 € za lepo porcijo), ki je pa tudi meni odličen. Ajde, dobiš v Merkatorju za 5 € celo škatlo iz katere lahko spečeš res veliko porcij, ampak  moraš pa uporabit polno res precej vrelega olja in če pol sekunde preveč zapečeš je že adios. Kje se to meni dandanes da? 
Drugi primer: pečeni rezanci s piščancem (danes so bili celo v akciji -20%, kar so mi šele naknadno obračunali :). Ma kje bom to sam šel delat? Za 4,88 € sem dobil super dobro (res okusno) porcijo, komot za 2 osebi. 
Tretji primer: piščanec po sečuansko. To je sicer tudi ena izmed standarnih jedi, ki jih naročamo. Ampak je pač dober. Mičkeno pikanten, a niti malo preveč, marsikomu verjetno celo premalo, ampak to je stvar okusa in vedno lahko dozačiniš, dočim odzačinit pa ne moreš, arašidi pa tudi dodajo svoje. 
Roko na srce, sem pa jaz itak večinoma goveji chop sui jedel. Z obilo riža in mičkeno omenjene česnove omake.  Pa še to ne cele porcije, zato imam še nekaj malega jutri za malico. Govedina slastno okusna, mehka, mešana zelenjava ravno prav al' dente... Ni da ni. 
Četrti primer: svinjski chop sui. Skoraj enako kot goveji, samo da je svinja. Malenkost bolj mastnega okusa.
V glavnem: Uspe jim, tem kitajcem, pa je kakor je!  

Naslednjič bom naročil Mravlje plezajo na drevo, Letečega zmaja s feniksom in Prasketajoče trojno cvrtje (ker edino tega še nikoli nisem in sem pač radoveden). Plus obvezno goveji chop sui, ker brez tega enostavno ne morem. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
kemik reče pred 2 minutama:

Sam dej mal merki doma, fotr ti ne je tega, tamal pa samo tist čips -- to je že pol familije jebote :D


Več kot pol leta je že odkar smo nazadnje kitajsko naročili.
Foter je pa danes pojedel tričetrt konkretne porcije sečuanskega piščanca z obilo riža (in začuda ni nekaj pljuval naokoli). Dočim pubec pa itak imel za kosilo neke nugetse iz lidla/hoferja, juho in celo skledo zelene solate s kančkom začimb in krutončkov.  

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 56 minutami:

@DaCapo kje ti to narocas v mariboru to? Ker men so vec al manj vse chajnese restavracije v maribor bolj ko ne smeti


Skoraj 90 % je Zlata Srna in to že kar nekaj let. Sem pa tudi že vse drugo kar je obstajalo in še obstaja v MB poskusil. Načeloma je vse dokaj podobno, kot sem že omenil. Mičkena odstopanja so mogoče v ceni (ca. 1 € gor al pa dol) in kakšnih dodatkih. Kitajska palača, recimo, ima edina zelo dobro pekinško račko, dočim druge imajo samo hrustljavo račko (kar dejansko ni docela enako). Itd.  ;) 
Zdaj... smeti gor al pa dol. Itak se zavedam, da to ni prava "kitajska" hrana, ampak meni je pač res OK. Evropejcem prirejeno, dokaj poceni, čisto dovolj nasitno, poleg tega pa po tej hrani tudi nikoli nimam nobenih težav z želodcem. 

Btw, po okusu in porcijah sodeč je MB kitajska praktično identična tudi LJ kitajski. V LJ sem namreč preživel več kot leto dni in redno naročal, zato ne govorim kar v tri krasne. Pač to, kar se pogovarjamo okoli "hitre" hrane na dostavo.  :)
 

P***, pred par leti sem imel eno dobro kitajsko v MB, ampak so zaprli in se preselili v LJ. Tudi nekaj Zlato.. v imenu (to je očitno zelo pogosto). Spomnim se, da so bili hitri kot mungo, imeli obilne porcije (itak tudi niso varčevali z rižem)  in da je vedno pripeljal en majhen, dokaj mlad kitajec s katerim sva se odlično razumela in me je učil celo neke osnove kitajščine. Prijazen na polno, slovensko znal komaj kakšno besedo, ampak res res faca. Nazadnje, ko sem naročil pri njih so me pa policali in rekli, citiram: "Opravičujemo, mi smo v Lubljana zdaj, ne gre Maribor, žal, cajt_je!".   

Dočim, kljub 90% naročilom preko omenjene Zlate srne, pa imam še vedno vsaj en lep spomin na dostavo iz Shangai City (Mercator center na Taboru):

kitajska_papica.jpg.a249138539e674fa0c4d1de494d21838.jpg

Mislim namreč na to, da ko se dostavljalka (original kitajka) obleče v takšno fancy obleko in v par minutah pripelje z avtom in je več kot totalno prijazna, že da stranki nek res dober vtis. Sicer me boli đoko, tud če bi v trenerki prišla, ampak mi je bilo pa vseeno res nekako kul. :)

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 17 minutami:

Mene bl zanima kdo je neoriginalni kitajc. 


Kakšni mešanci maybe? (foter evropejec, mati kitajka ali obratno)
Mogoče tud kak "na videz" Kitajec, ki pa ne zna besede kitajsko in te nagovarja v polomljeni srbohrvaščini?
Ali pa tisto, ko naročiš iz kitajske, pripelje pa ti random Slovenec.
Zato sem pač poudaril "original". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...