Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče Pravkar:


Imaš prav. To je pač ta wok-box varianta, kjer si sam "namečeš" sestavine. Ampak OK, za ta denar mi je OK.

Zakaj si sam ne narediš tega? To je fuuuul izi narest, edino pravi kombo srirache-sojine omake-rjavega cukra rabiš ugotovit

Povezava do prispevka

@Weraziel:

Hja, verjetno na sliki tako zgleda. V bistvu so arašidi pomešani v celi porciji (in očitno z njimi niso varčevali). In niti slučajno niso zgolj "surovi" dodani.  

Pa itak sem tudi sam že poskušal, pa mi nikoli ni tako OK ratalo, kot ta naročena varianta. Poskusil sem pripravljati vse žive variante, verjemi. Omaka, dodatki, ni da ni... Enostavno mi nikoli ni uspelo. Ali je bilo preveč pocasto, ali premalo, ali ni imelo "tapravega" okusa itd. Ampak.. imam wok in nisem se še predal! :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Weraziel reče Pravkar:

To tud jaz znam, samo problem je, da včasih v kitajskih restavracijah delajo tud azijci iz drugih držav :D


Jap, kot sem že omenil: tale od danes (vizualno je deloval čisto aziatsko) je celo priznal, da ne zna besede kitajsko. Born & raised in Slovenia.
Imam pa tudi OK izkušnje z enim drugim dostavljalcem, ki obvlada nekaj več in si je celo vzel čas, da sva kakšnih pet minut malo vadila. 
Zmaga pa še vedno tista (fotko sem že objavil) punca, ki je prišla oblečena v luštkano kitajsko obleko. Pri njej je bilo pa skoraj obratno (ker SLO skoraj ni znala). :)  

Povezava do prispevka

@tomazek: Mhm, 40 € je kar veliko, glede na to, da je igra konec koncev vseeno dokaj kratka in praktično nima vrednosti ponovnega preigravanja (razen po več letih, ko bo itak za đabe). Ampak je pa zelo všečna zadeva in vredna igranja. Tako da... poročaj ko boš končal. 

Btw,  lignjev pa vseeno ni tako enostavno loviti. Primorec Ke_Kit mogoče to res bolj obvlada, dočim jaz se pač spomnim, da smo jih lovili na panulo in dejansko ni bilo ravno nekega "velikega" ulova. Pa še tistih nekaj ulovljenih je šlo za vabo za ribe. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 urami:

Ful ful premalo mastno in spolzko. :D

Sej je dost srirache in sojine omake, pa še riž nardiva v rice cookerju in je bolj fluffy kukr se dobi pri kitajcih. Midva sva profesionalca. Še uno korejsko kvazi-zelje sva dala zraven, sploh nism mogu nehat jest

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@Weraziel: kaj točno pa si delal? Ker na sliki je precej dosti mletega mesa (ali pa se motim?), pri teh dostavljalcih pa na takšno varianto še nisem naletel. 
Jaz imam konkretni litoželezni wok doma, pa ga mogoče 1x na leto uporabim :( Zdaj me kar vest peče.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ja, malo bolj mix kitajske in korejske kuhinje je to.

 

Najprej se na ponvi ali woku pripravlja meso, potem daš meso ven v neko posodo, začneš pražit čebulo (oboje delam v sezamovem olju), kasneje daš še papriko, por, male čebulne liste (ne vem kako se jim reče), arašide (ali pa indijske oreščke, samo ti so dražji), tisto kvazi-zelje k si ne morm imena zapomnit in se to tud dela nekaj minut, potem pa reguliraš sam okus z sojino omako, česnom v prahu, rjavim cukrom in sriracho, pa nazaj daš zraven spet meso.

 

Soje in česna v prahu se da bl malo, rjavi cuker je blo 3 žličke, srirache pa kukr hočeš, da je pekoče. Absolutno pa ni treba nič solit, zato je sojina omaka tu, da je soljeno in žmohtno hkrati.

 

Glede na to, da imava rice cooker, je potem vse res narejeno v roku 20, 25 minut, skupaj s pripravo. Raje naročava drugo hrano, azijsko pa veva da lah nama hitrej rata narest pa bolš.

 

 

Tu bi komot lah tud kakšni kalčki bli al pa na kocke narezana bučka. V vsakem primeru, ne morš neki velik zajebat, zelo sočno rata vse skupaj

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 40 minutami:

Kimči?

ne, ni kimči, ker tudi ni zelje, ako se spomnim mojo vprašat bo povedala

@lizz feler? dokler ne probaš ne govort da je feler, lih zdele jem kar je ostalo od včeraj in je zakon. vse kar se da hitr narest in je zakon okusa ne more bit feler

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 5 minutami:

ne, ni kimči, ker tudi ni zelje, ako se spomnim mojo vprašat bo povedala

@lizz feler? dokler ne probaš ne govort da je feler, lih zdele jem kar je ostalo od včeraj in je zakon. vse kar se da hitr narest in je zakon okusa ne more bit feler

 

riz je sprijet oz. razkuhan

pa tole kar si naredu sori res ne zgleda podobno kvazi kitajski hrani

Povezava do prispevka
lizz reče pred 21 minutami:

 

riz je sprijet oz. razkuhan

pa tole kar si naredu sori res ne zgleda podobno kvazi kitajski hrani

?? sej sm rekel, da si delam azijsko hrano

 

in riž je namerno tak, da je bolj puffy, ker nama je tako bolj všeč 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...