Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Najbrž 3 dnevni potrditveni rok služi temu, da ne bi prišlo do kakšnih bedarij. Ti tukej najbrž nisi naredil nobene škode, sam jest kot tvoj nadrejeni ne bi bil preveč navdušen nad tvojim dejanjem. Zdej, če si delal za tako uspešno podjetje, jim tisti strošek za oglas verjetno ni predstavljal blazne težave. Bi pa lahko ob kakšni tvoji morebitni trapariji firma precej več izgubila, kot bi pridobila z nekim brezplačnim oglasom. 

Povezava do prispevka

@Jake the Mess: strinjam se v neki meri. Ampak jaz sem bil tako ali tako več kot zaupanja vreden, medtem ko je šef marketinga prišel precej let za mano in pač želel uveljaviti svoj "jaz", dočim firme pa praktično (še) ni poznal.
Oglas je bil pa tako ali tako brezplačen (kot sem že rekel, znanec mi je dobesedno podaril celo oglaševalsko stran), poleg tega sem vložil manj kot urico dela (obstoječi oglas sem dejansko samo preveril in poslal), tako da stroškov res ni bilo nobenih.  
Imaš pa komplet prav glede tega, da bi lahko firma precej več izgubila, kot pridobila. V smislu, da bi en "lolek" poslal neko ponesrečeno vsebino, bi bilo to res žalostno, če ne že katastrofalno.

Kasneje so mi tudi ponudili "boljše" delovno mesto. Dejansko bi lahko bil koordinator marketinga za SLO, HRV in BiH (šef marketinga bi bil seveda še vedno omenjeni gospod iz Dunaja). Ampak nisem sprejel, ker bi to pomenilo še več dela (že tako sem izgoreval, plus familijarni problemi, ker me pač nikoli razen med vikendi ni bilo doma). V največji meri pa nisem sprejel zaradi tega, ker bi odpadla kreativa (ki sem jo imel v tem poklicu najraje; torej da sem delal oglase in pač reklame). Kot koordinator bi samo skrbel za več ekip v več državah, se ukvarjral z birokracijo (analize, nebroj raznih planov oglaševanja, kontaktiranje teh in onih medijev... v glavnem zame dolgočasno (excell tabele in številke, številke..), ker sem ipak grafik po srcu in duši). 
No, potem so za omenjeno delovno mesto (koordinator marketinga) vzeli eno novo sodelavko iz Hrvaške. Zelo korektna, pametna in sposobna. Že prvi dan sva se dogovorila, da sem jaz "stric iz ozadja" za Slovenijo in se bo komplet ravnala po mojih "navodilih". Res dobro sva se ujela. Vse dokler niso franšize na hrvaškem zaprli, ona je dobila odpoved in se poslovila, jaz pa tudi kmalu za tem (iz drugih razlogov). Konec zgodbice/in kariere v tem biznisu. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo

Zdej bo izpadlo kot da te hočem drkat, ampak v resnici te samo ne zastopim. Se pravi nisi hotel vzeti napredovanja, ampak si raje delal svoje, zraven pa še tisto kar bi delal, če bi napredoval, ampak s to razliko da si to delal zastonj? Kako je to lahko pripomoglo k neizgorelosti in temu da bi bil več z družino? 

Povezava do prispevka
Aang reče pred 18 minutami:

No, če ji nisi vsaj tiča pokazal, se je to zate bolj slabo odvilo. :D


Nisem. Bil sem poročen in trdnega prepričanja, dočim ona pa je bila res samska. Ampak načeloma nikakor ni bila moj tip ženske, vizualno mislim, ker drugače sva se res ujela. 
Resnična zgodba o tem, kako je potekal njen razgovor za delo:
Šef marketinga na Dunaju jo je povabil na zadnji krog odločanja o zaposlitvi. Dejal ji je točno to: "Imamo dve kandidatki. Ena je iz Ukrajine, druga iz Hrvaške. Ena je lepotica, druga pa je pametna. No, mi smo se odločili za pametno. Čestitam za novo službo in dobrodošli pri nas!".

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 5 minutami:

@DaCapo

Zdej bo izpadlo kot da te hočem drkat, ampak v resnici te samo ne zastopim. Se pravi nisi hotel vzeti napredovanja, ampak si raje delal svoje, zraven pa še tisto kar bi delal, če bi napredoval, ampak s to razliko da si to delal zastonj? Kako je to lahko pripomoglo k neizgorelosti in temu da bi bil več z družino? 


Težko je mene zastopit, vem. AMpak tako je bilo. Raje sem delal svoje, s plačo sem bil zadovoljen, delo pa sem oboževal. Ker, kot pravim: če bi napredoval bi delal izključno na tabelah v Excellu, res da za višjo plačo, ampak meni povsem nezanimivo + nebroj vsakodnevnih sestankovanj. Za izgorelost in čas z družino pa priznam, da sem  v veliki meri kriv izključno sam. Takšni smo bili, dokaj mladi in zagnani. Saj, v prostih vikendih, ko sem bil doma sem se trudil na vse načine. Ampak 1 vikend ne more nadomestiti 5 dni v delovnem tednu. (to je šele kasneje prišlo za mano, ko je bilo res že čisto prepozno za vse).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Dodajam še to, da ko sem pustil službo, je bil sin star 5 let. Bivša do takrat ni delala (finančno nama je šlo čisto OK). Po ločitvi pa je bila seveda takoj primorana sprejeti načeloma dokaj slabo delovno mesto (šiviljstvo v neki mali privat firmi). Alimentacija gor ali pa dol.
Moja največja napaka, če smo že pri osebnih izpovedih, pa je, da je nisem forsiral v končanje njenega faksa (samo diploma ji je manjkala, ki pa je ni in ni dokončala). Ok.. otrok, fotra med tednom ni doma, 2 psa ... ampak vseeno. Včasih se sprašujem, če bi se lahko vse skupaj obrnilo kako drugače. Se pa vedno tolažim s tem, da je vsakomur namenjeno svoje in da se vedno najdeš nekje, kjer pač moraš biti. Življenje pač.. ;) 

edit: zdaj že malo težim, ampak psihološko gledano sem izredno čustven človek. Če recimo navežem na igre in tudi filme: solzne oči sem dobil, ko je mali žabec v Wolf among us moral na farmo, jokal sem med igranjem To the Moon, solzice med ogledom filma Green Mile .. itd. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 5 minutami:

Izpovednica.com majkemi.


Saj, v neki meri je pa to dobrodošlo :) Forum je ipak forum, boljše neke osebne izpovedi pisat (itak ne rabi noben brat, če noče), kot pa se predstavljat kot nek ultimativni lik najbolj trdega karakterja. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Šef marketinga na Dunaju jo je povabil na zadnji krog odločanja o zaposlitvi. Dejal ji je točno to: "Imamo dve kandidatki. Ena je iz Ukrajine, druga iz Hrvaške. Ena je lepotica, druga pa je pametna. No, mi smo se odločili za pametno. Čestitam za novo službo in dobrodošli pri nas!".

 

 

Man of principle. Jaz bi vedno, ampak res vedno, vzel slatkico. Tudi če je zabita ko kanta. Pogoj pa je da je samska in da nima težav s spanjem s šefom:D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 minutami:

 

Man of principle. Jaz bi vedno, ampak res vedno, vzel slatkico. Tudi če je zabita ko kanta. Pogoj pa je da je samska in da nima težav s spanjem s šefom:D


Hja, on ni vzel sladkice. Ker je imel že eno drugo "sladko" sodelavko v igri in mu je bilo očitno več kot dovolj. Seveda srečno poročen in oče dveh (še niti ne šoloobveznih) otrok. Je bila pa ta njegova "slatkica" res stvar okusa (meni zelo antipatična, recimo) in karakterno nemogoča za neko resno službeno delo. 
Omenjene kandidatke iz Ukrajine pa nisem nikoli spoznal v živo (ker kot že omenjeno, ni bila sprejeta). Na eni sliki, ki sem jo videl je sicer delovala res oh-in-ah (črni dolgi lasje z modrikastim odtenkom, pure zelene oči, ustnice za pojest, postava za naslovnico neke moške revije...). 

/to sem prej mogoče pozabil pripisati
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 48 minutami:

Dodajam še to, da ko sem pustil službo, je bil sin star 5 let. Bivša do takrat ni delala (finančno nama je šlo čisto OK). Po ločitvi pa je bila seveda takoj primorana sprejeti načeloma dokaj slabo delovno mesto (šiviljstvo v neki mali privat firmi). Alimentacija gor ali pa dol.
Moja največja napaka, če smo že pri osebnih izpovedih, pa je, da je nisem forsiral v končanje njenega faksa (samo diploma ji je manjkala, ki pa je ni in ni dokončala). Ok.. otrok, fotra med tednom ni doma, 2 psa ... ampak vseeno. Včasih se sprašujem, če bi se lahko vse skupaj obrnilo kako drugače. Se pa vedno tolažim s tem, da je vsakomur namenjeno svoje in da se vedno najdeš nekje, kjer pač moraš biti. Življenje pač.. ;) 

edit: zdaj že malo težim, ampak psihološko gledano sem izredno čustven človek. Če recimo navežem na igre in tudi filme: solzne oči sem dobil, ko je mali žabec v Wolf among us moral na farmo, jokal sem med igranjem To the Moon, solzice med ogledom filma Green Mile .. itd. :) 

Teško je. Ampak ja. Moj foter je bil večino mojega lajfa odsoten in imava šele zdaj, ko je v penziji, odnos. Zaradi tega sem tudi sklenil, da ni šans, da kdaj postavim službo pred ženo/družino, ma ni ga denarja za to. Mogoče bo tvoj mulc razmišljal podobno v lajfu :). Žal se ogromno ljudi vzame v roke prepozno, ko je zveza šla že preveč v kurac. Ti pa vseeno priporočam, da se daš nazaj "na trg", ker je dosti žensk tvojih let, ki jim je propadel zakon, kakšne moje sodelavke itd. Če ne boš v starosti, ko bo sin po možnosti živel nekje v tujini, preveč osamljen. Saj ne pravim, da rabiš it s prvo, ki gre mimo, ampak pač, da se mal odpreš za spoznat koga. 

Povezava do prispevka

@Hernier: itak. Se komplet strinjam. S fotrom sva se dejansko zbližala šele, ko je bil že v penziji in sem mu predstavil vnuka (na katerega je res sila nor).
Dočim pubec me pa ceni, dejansko kot prijatelja in zaupnika in ne samo kot.. pač, fotra. To imam kar OK urejeno (vsaj upam :) ).
Še zadnje, glede trga: hja, sem bil kar nekaj časa v eni t.i. manjši vezi, ampak se je ženska izkazala preveč "čudno". Ne vem kako bi to razložil, možno tudi, da sem o tem že pisal. Non stop samo Afrika, Afrika in pa kako so vsi ljudje okoli nje v SLO slabi, pa šolstvo in njeni dve hčeri, ki ju učitelji ne obravnavajo, kot bi morali itd. itd. V glavnem: samo negativnost, non-stop. Simpatična res na polno in čisto moj tip ženske, ampak dolgoročno... no-go. Žal. Nisem pa še rekel zadnje.. ker kot praviš, če se dam na "trg", ni vrag, da na stara leta ne bom nekaj našel, kar bo zares ustrezno. Recimo. Čeprav se mi pa pravzaprav niti ne da kaj dosti delat v tej smeri, priznam. :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 41 minutami:

Zanimivo, men vsi ki so bli pravjo da bi vsak mogu jit v afriko za kak mesec, ker hitr zacnes spostovat RUPETINO in kaj mamo tle.


Hja, saj. Ampak ne poznaš še vseh podrobnosti, ki se mi jih ni dalo pisati. Recimo to, da gre za rupetino, kjer pijejo UVOŽENO ustekleničeno vodo v plastenkah iz EU, od hrane praktično ničesar (sveže ribe so no-go, ker so bojda strupene, druge domače hrane ni, še celo riž uvažajo). Zato je vsa hrana, ki je na voljo dobavljiva v lokalnem marketu in spet (presenetljivo) uvožena iz EU.
Razumem tvoj point, pač rupetina in če bi šlo za neko sobivanje z naravo, bi bil takoj za. Ampak ne to, kar je dejansko povedala in poslikala omenjena kolegica. Da grem v neko vas v Afriki in bom pil vodo iz plastenke made in EU in jedel uvožen instant burger?
Pa še kopanje načeloma ni bilo priporočeno (oz. izključno na lastno odgovornost), ker noben ni jamčil, da ni morskih psov in sila strupenih meduz v zalivu. 
Cena sicer sitnica, ca. 700 € na osebo za 1 teden (večina cene je šla na račun letalske karte, nekaj malega pa za nastanitev, hrana v lastni režiji).

Edino kar mi je bilo res všeč je, da so bojda vsi ljudje (domačini) res na polno cool in prijazni in sploh oh-in-ah v smislu pozitivne energije in prijateljstva.  Vsak večer so recimo skupaj bobnali na jembe (na plaži, po več ur). En lokalec jih je brezplačno peljal z nekim đipom na ogled okolice (puščava in nekaj komplet zapuščenih vasic).  To je pa tudi to.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 15 minutami:


Edino kar mi je bilo res všeč je, da so bojda vsi ljudje (domačini) res na polno cool in prijazni in sploh oh-in-ah v smislu pozitivne energije in prijateljstva.  

 

em ja, sej to je bil njen point ...

vidva s Sovico sta ga pa v zadnjem postu oba sfalila, kot da sta Gonzalo Higuain sam pred golmanom v polfinalu Lige Prvakov :D 

Povezava do prispevka

Hja, jaz nisem lepa belka z dolgimi vranje črnimi lasmi. In tudi še nisem bil v Afriki, zato svoje izkušnje ne morem povedati. Napisal sem pač to, kar sem izvedel iz prve roke, vsak pa naj presodi kako in kaj. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 minutami:

 

em ja, sej to je bil njen point ...

vidva s Sovico sta ga pa v zadnjem postu oba sfalila, kot da sta Gonzalo Higuain sam pred golmanom v polfinalu Lige Prvakov :D 

ma sj zaključek je isti

če bi šli fsi v afriko ne bi bli tok pikolovski kako je tle vse najslabše

ne  bi bli vsi negativni

pač polne riti

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 minuto:

ma sj zaključek je isti

če bi šli fsi v afriko ne bi bli tok pikolovski kako je tle vse najslabše

ne  bi bli vsi negativni

pač polne riti

 

 

to pa tak al tak

sam če je ona specifično kao govorila o ljudeh, ne o materialnem stanju

 

sej čist med nama, oba veva kaj je njen razlog ane :D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...