Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 2 urama:

Z airsoftom se še ukvarja?


Uh, itak. Pred kratkim je ravno dobil pošiljko novih kroglic. Je pa varčen (ali škrt?) ko pes in mi ni dovolil, da bi jih pet postreljal na domačem vrtu. 5 iz vrečke, kjer jih je 5000.

edit: nekaj se je zgovarjal, da naju lahko kdo prijavi, da streljava.. Nekaj pa na račun plina, ki bi ga porabil (zanemarljivo) za proženje pištole. Puška je pa itak na baterijo, ampak te sploh noče dat iz rok. Hecno v glavnem.

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 13 urami:


Uh, itak. Pred kratkim je ravno dobil pošiljko novih kroglic. Je pa varčen (ali škrt?) ko pes in mi ni dovolil, da bi jih pet postreljal na domačem vrtu. 5 iz vrečke, kjer jih je 5000.

edit: nekaj se je zgovarjal, da naju lahko kdo prijavi, da streljava.. Nekaj pa na račun plina, ki bi ga porabil (zanemarljivo) za proženje pištole. Puška je pa itak na baterijo, ampak te sploh noče dat iz rok. Hecno v glavnem.

DaCopata

Povezava do prispevka

@DaCapo, DaPubec je verjetno edinec?

 

Sicer je že prepozno, ker je že zdavnaj prestar za spreminjanje core osebnosti, ampak povej mu, da je škrtost ena od lastnosti, ki gre folku najbolj na kurac in naredi človeka mega neprivlačnega za vse spole in vse starosti.

 

One edinec to another :D

 

  • Račka +1 5
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

@Galko: itak. Je pa hecno, ker je škrt samo pri določenih zadevah.
Recimo: streljat mi ne bo "dovolil", posodil volana (da bi na svojem PC-ju odpeljal 1 krog v formuli) pa še manj. Lahko pa volaniziram na njegovem PC-ju, to pa ni problem. Izgovarja se, da ni dobro preklapljat kablov, ker se "zdrmajo".
Dočim, komot  mu lahko spijem celi vez Coca-cole ali si "izposodim" čips/Milko/karkoli za v želodec. Celo € niso problem in če mi kdaj zmanjka drobiža je prvi, ki bo prispeval. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 30. 4. 2022 at 14:20:

Razen svetlobe, me skrbi tudi internet, ker nisem čisto 100% da nam bo uspelo potegniti tako dolg LAN od routerja (ki je v moji sobi v pritličju hiše) do njegove kletne kamre. Tisti wireless adapter bi moral itak preizkusiti (stene so sila debele, saj je bajta stara "sto let"). In vprašanje je, če bi bil wireless sploh dovolj za njegove potrebe (torej primarno online igre, občasno gledanje TV - hbo, netflix, yatube in glasba - spotify; seveda ne vse naenkrat). Tukaj verjetno nihče ne more svetovati, ker je dejansko treba narediti preizkus, ali? Ker je internet izrednega pomena, me pač skrbi, da bomo sobo že skoraj uredili, potem pa se bo to izkazalo za največjo težavo.

 

    

Kaj pa mrežni adapter, js uporabljam že kaki 2 leti in nimam problemov.

Povezava do prispevka
Pr4iseK3K reče pred 1 uro:

Kaj pa mrežni adapter, js uporabljam že kaki 2 leti in nimam problemov.


Nekaj signala je. Yatube recimo (na telefonu) dela OK. Drugega v kleti še nisem uspel preizkusiti. Ne vem pa, če bo to dovolj za kakšne "večje" zadeve. Npr. za večje update za kakšne igre ali celo za nalaganje celotnih iger (Steam, Epic, GoG, PS store..). Načeloma bo pač šlo več časa in adapter je vsekakor zasilna rešitev. Vsaj dokler ne potegnem jebenega kabla :)  .
Problem v bajti je pač ta, da so stene in tla res debele. Veš, gre za gradnjo krepko izpred druge svet. vojne. Bajta je stala že v času prve oz. še prej.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Pr4iseK3K reče pred 57 minutami:

Ti verjetno govoris o wifi adapterju, jaz o tem govorim https://www.mimovrste.com/mrezni-adapterji-power-line-adapters/tp-link-tl-pa7017p-kit-mrezni-adapter-av1000 Ni pomembno kako debele stene so, ker gre net po elektriki.

Dajte še kakšno mnenje te rešitve. Me mika za vikend, ker zdaj si vržem kabel čez celo bajto, ko rabim dobro povezavo

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 5 minutami:

Ma ni vec leto 2000

Dokler ne kupis glihnajcenej pizdarije bo drlal bp.

 

Kolega v centru fura nek mid tier router pa mu lovi cez tisto grajsko bajto in metrske+ zidove k nc.

Js mam v tej situaciji kraško bajto s tako debelimi stenami, da še zdaj kdaj iščem skrite sobe not

Povezava do prispevka
Pr4iseK3K reče pred 1 uro:

Ti verjetno govoris o wifi adapterju, jaz o tem govorim https://www.mimovrste.com/mrezni-adapterji-power-line-adapters/tp-link-tl-pa7017p-kit-mrezni-adapter-av1000 Ni pomembno kako debele stene so, ker gre net po elektriki.


Been there, done that. Ni variante, da gre skozi (el. omrežje je namreč na več fazah in ravno tista v kletni sobi je no-go). :) 

V bistvu še iz primarne sobe do dnevne sobe v istem nadstropju(!) ne morem uporabiti, ker sta spet na dveh različnih fazah. Vem ja, samo LoL lahko rečem. 
In kaj je še najbolj smešno? Imam točno ta adapter iz tvojega linka.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 16 minutami:

Zvrti lukno, potegn kabl.


Ja, saj to je edina rešitev. Problem je samo zvrtat (stene so debele kot v zaklonišču, v tleh pa je vmes še pol metra nekega balasta...). To rabim najmanj 1 m dolg sveder. In luknja ni samo ena (kabel mora it od routerja v dnevni skozi tla v klet, nato pa še skozi 2 steni do končne postaje). Ampak ja, druge ni. Itak bom kabel nabavil (50 m bo upam dovolj). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 50 minutami:

Dobr 1m ziher niso debela tla, ampak ok.

Odvisno od situacije, mogoce pa lazje samo cez stene do kakega stopnisca ali pa ven in od tam dol in spet not.


Jap, update: ravnokar sem meril in 30 m kabla bi moralo biti dovolj. Gre iz ruterja skozi tla v klet, potem pa samo še skozi eno steno in do switcha. (v zakup sicer vzamem, da mora biti kabel lepo napeljan v kanaletah in ne kar "prosto po prešernu")
Lahko bi pa tudi ovinek naredil, kot si predlagal, ampak potem bi rabil krepko več metrov. Bi bilo pa precej manj oz. skoraj nič vrtanja. :) 

/tla so dejansko res skoraj meter. Ajde, malo pretiravam, ampak računaj da gre za dve betonski plošči, vmes pa je pol metra nekega "šamota". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 3 urami:

Zvrti lukno, potegn kabl.

 

Itak. A je ahko tak debela stena (v privat bajti), da se ne more zvrtati luknje? Hočem sike take stene, ki je ne morem prevrtati z navadbo "bormašino" za 30€!

 

Al pa pač po poti kjer ti greš peš in prevrtaš samo pri vratih. Parapetni kanal bo itak moral biti. Pa kako bajto imate to, da bi s prtičja v klet rabi 50m kabla? :wacko:

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 36 minutami:

 

Itak. A je ahko tak debela stena (v privat bajti), da se ne more zvrtati luknje? Hočem sike take stene, ki je ne morem prevrtati z navadbo "bormašino" za 30€!

 

Al pa pač po poti kjer ti greš peš in prevrtaš samo pri vratih. Parapetni kanal bo itak moral biti. Pa kako bajto imate to, da bi s prtičja v klet rabi 50m kabla? :wacko:


Ti bom narisal skico/shemo bajte enkrat ob prvi priliki. In ja, stene so totalno debele. Sploh pa tla/strop (za kar sem že napisal, da so iz treh plasti!), kar je največja težava.
OK, stene bi še šle. Recimo. Ker z udarnim vrtalnikom za 150 € in svedrom 30 cm smo se kar nekaj časa mučili, da smo eno f*** luknjo zvrtali v steno, skozi katero je komaj šel 1 Lan kabel. 

In kot sem tudi že napisal: če bi šel po "peš poti" in bi kabel vlekel samo pri vratih/oknih, bi ga rabil več kot 50 m. Moram res skico naredit, ker si ne predstavljaš, kako velikaaa je bajta. 

edit: si pa komot vabljen, če kakorkoli želiš pomagati pri prenovi oz.urejanju bunkerja. Dobiš brezplačno malico, pivo in iz kupa arhivske navlake si lahko izbereš karkoli želiš (zagotovo se najdejo kakšni stari biseri, verjemi ;) ). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...