Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 18 urami:

Vsaka sezona doda še en dodaten element, pa za razliko od ostalih popularnih serij (npr. Breaking Bad) je The Wire oddet v pravo dozo realizma, kjer se obenem naučiš veliko o policijskem delu, o prodajalcih drog, o modelih v pristaniščih, o temu kako sploh pride, da šolski mulci začnejo delat za lokalne gangsterje, o temu kako obupen je šolski sistem, o politiki, o novinarjih (glavna gazda serije je itak bivši novinar)

Mogoče moraš dat čas, moja tud ni bla into it sprva, potem sva pa sezone žrla na dva dneva

 

Dost serij samo hoče povedat neko zgodbo, mogoče z mal humorja, mal queer baitat, mal romance baitat, The Wire pa vse skupaj zapakira v zgodbo mesta Baltimore, ki je drugače v bistvu groba realnost dejanskega mesta, ne neki CSI Miami popcorn bullshit. Ena od igralk v seriji je bla celo v zaporu IRL po končani seriji :D

 

Vsekakor še en glas za The Wire. Zame celo top serija vseh časov (in verjemi, takih trditev človek ne izreče zlahka).  Pred Sucession, Sopranos, in pred Breaking Bad in podobnimi kralji serij.  Pri seriji je ta "krimič" del res še najmanj pomemben. Serija je res tko mal vpogled v celotno več ali manj gnilo ameriško družbo, karakterji v seriji pa so eni najbolj markantnih, kar jih kdaj videl. Bunk, Omar,  poročnik Daniels, Bubbles.. neverjetno, vsak je bil zvezda zase.  Še šarmantni Idris Elba zaigra.. Zadnjič ko se še šetal pa Baltimoru, itak sem razmišljal o McNucltuyu&druščini  in scenah iz filma  :mafija: Mesto je še vedno en velik skret, razen tega bolj turističnega dela ob starem pristaniškem delu in akvariju, je polno enih zadetkov, nasploh je Baltimore še vedno med najbolj nevarnimi mesti v ZDA, a hkrati ima en čar, ki ga težko opisat.  S tem, da so razlike med mesti, a Baltimore je več ali manj prispodoba za vsa ameriška mesta, ali vsaj določen soseske, in katerih ni več rešitve.  

 

Tako, da če želiš kaj pogledat, je to the Wire. Priznam, pa da tudi jaz v prvo, gledal 2 dela.. pa nisem nič začutil, potem pa po nasvetih ljudi, katerih res cenim mnenje, vztrajal malce dlje, in potem ni bilo več vrnitve :)

 

 

uredilo bitje Boba-Fett
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 urami:

Je sploh kaj dobrega, ki ima ene 2 sezoni ali največ 3? Nekako ne zberem volje, da bi se spravil od začetka gledant nekaj, ki ima cel kup sezon in razmišljal vmes na kateri točki se bom naveličal.

Good Place ima 4 sezone, ampak so dosti kratke, sicer je komična serija, jaz sem kar užival. Da ne rečem en cel kup britanskih, od Black Books do IT Crowd, pa Coupling

 

Arrested Development lah gledaš prve tri sezone, sicer zgodba ni zaključena, ampak je vseeno fajn gledat. To je taka serija k je vseen kdaj nehaš gledat

 

Pol maš pa une serije kjer je vsaka sezona svoja zgodba - True Detective (tle bi itak reku glej samo prvo sezono), The House on Haunting Hill (grozljivka, ampak kr dobra serija overall), Fargo

Povezava do prispevka

Meni je tako

 

Od mainstrem serij mi je najjača pomoje Six Feet Under, sem pa ga nazadnje gledal 10 let nazaj, tako da je to bolj nostalgia feeling tbh, pol pa blizu sledi The Wire

 

On nemainstream pa vsekakor Dekalog (čeprav ga lahko upoštevamo tudi kot cikel desetih filmov, ampak dobro, Poljaki so mi rekli, da jo dojemajo kot serijo, tako da I stick with that)

 

Tbh kdor je gledal Dekalog in mu to ni ena najboljših stvari na televiziji, se bi ga kot prvo moralo pretepst ko prasca (ampak artfagi smo pičkice, tako da to ne gre skozi), kot drugo pa se ima za zamislit nad svojim okusom

 

https://www.imdb.com/title/tt0092337/

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pogledal včeraj Doktor Strejnđa 3D v kinu. Ma kar OK. Ampak po moje bolj zaradi efektov, ker leta in leta nisem bil v kinu, kaj šele 3D. Zgodba me drugače niti ni nekaj zanimala. Najbolj ponosen pa na sebe, da sem zdržal ti dve uri brez večjega problema in neke želje po opravljanju česa drugega vmes (ker imam doma ultimativne težave z attention spanom in vedno vmes preklapljam zadeve kot butec). Ene 3x vmes sem imel filing, da bi par minutk ven vrgel, potem bi tudi dobil neko idealno dolžino filma zame - cca. 90-100 minut.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 urami:

Je sploh kaj dobrega, ki ima ene 2 sezoni ali največ 3? Nekako ne zberem volje, da bi se spravil od začetka gledant nekaj, ki ima cel kup sezon in razmišljal vmes na kateri točki se bom naveličal.


Uh, ogromno, res ogromno se najde. Vsaj malo več boš pa moral povedati za neke konkretne nasvete. :)  V smislu, kaj ti je všeč in česa ne maraš (npr. žanr, setting ...). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tam v oni drugi temi (Slikosuk) sem omenil, da sem zadnjih par dni gledal Bored to Death. Mislim, meni je res dober humor, super igralci, pa tudi deli so kratki in bolj ali manj zaključeni. 
Bored to Death (TV Series 2009–2011) - IMDb

Žanr? Neka mešanica. V prvi vsti seveda dobra komedija s primesjo kriminalke in mogoče z mičkenim dodatkom drame. Ni pa to neka nova zadeva, tako da si mogoče že gledal.
Zach Galifianakis pa itak blesti (remember Hangover filme? :) ) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 18 minutami:

Komedij edino nisem gledal nič novejših od kakega Seinfelda in še starejših zadev naprej.

Probaj Arrested Development.  Men je res top. Sam ima mal poseben stil režije in samosvoj humor. Dej šanso ene par epizodam. Če ti ne potegne po kakem 3. ali 4. delu, pusti.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

Tnx... bom prečekiral zadeve. Imam dol tudi italijansko Gomoro, ampak nisem vsak dan volje za gledat in bi včasih res prav prišlo kaj bolj sproščenega in zabavnega. Drugače pa mi je kul Gomora.

Aja, pa še ena serija, ki mi je res zakon in odštekana je Brooklyn 9 9.

Gre za tak stil humorja:

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 19 minutami:

Tnx... bom prečekiral zadeve. Imam dol tudi italijansko Gomoro, ampak nisem vsak dan volje za gledat in bi včasih res prav prišlo kaj bolj sproščenega in zabavnega. Drugače pa mi je kul Gomora.


Gomora je dober material z odlično glasbeno podlago, ni pa nič sproščujočega :). Enkrat celo Slovenca omenijo, kot nov kontakt za dilat hehe.

 

Če rabiš nekaj lahkotnega, a vseeno na nivoju poglej The White Lotus, na Hbo. 
Res nekaj dobrega za smejat na nivoju Seinfeld, Friends, Big Bang T,  pa tezko najdt. Jaz sem začel kar še enkrat The Office gledat. Mogoce Catastrophe, ni slabo. 
 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 43 minutami:

Komedij edino nisem gledal nič novejših od kakega Seinfelda in še starejših zadev naprej.

 

Od komedij imaš Curb Your Enthusiasm, ki je kot nek duhovni naslednik Seinfelda...pa Veep (še vedno veza Seinfeld) mi tudi zgleda kul, čeprav nisem še pogledal.

 

Povezava do prispevka
1min3 reče pred 5 minutami:

Od “pisarniških” komedij seveda ne gre pozabit na The Office in pa (v senci Offica malo krivično spregledan) Parks and Recreation (Ron F* Swanson!).


Community ima tudi kar nekaj genialnih delov.

O ja, vse zgoraj napisano.

Povezava do prispevka

Hja, za grozljivke bi bil pa zame kar dobrodošel kak nasvet. Ker to je tisti žanr, ki ga dejansko najmanj gledam, občasno pa mi res sede. Priporočate kaj novega (od 2020 naprej), ampak res res dobrega?

Opomba: nisem preveč navdušen nad "slasherji", dočim kak dober, predvsem psihološki horror pa obožujem.
Pa ne zdaj pisati 40 predlogov, ampak se osredotočite na tisto res TOP zadevo, podkrepljeno s kakšnim osebnim mnenjem (ne samo link + to je OK, ker guglam lahko tudi sam).
In pustimo zdaj starejše filme in serije, sploh kakšne znane "klasike", to itak poznam večino.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 28 minutami:

Hja, za grozljivke bi bil pa zame kar dobrodošel kak nasvet. Ker to je tisti žanr, ki ga dejansko najmanj gledam, občasno pa mi res sede. Priporočate kaj novega (od 2020 naprej), ampak res res dobrega?

 

Dejansko si vse omembe vrednega do tega leta že pogledal al? Ker to ne pusti ravno veliko izbire (izven bolj obskurnih zadev), sem mislil, da res bolj poredko pogledaš kak horror in maš luknjo zadnjih 5+ let :D

Povezava do prispevka

@Raz: hja, tako nekako. Itak nisem VSEH pogledal, lol.  Ampak najbolj me pač zanima od 2020 dalje. Torej res zelo nove zadeve. Ajde, lahko tudi dve, tri leta nazaj; da ne bo preveč zajebano in če sem mogoče pozabil na kak biser. :) 

edit: pri t.i. horrorju sem pač precej izbirčen. Kulski so mi bili recimo The Others, Woman in Black, 1408... pač ta zvrst srhljivk. Večna kultna klasika pa mi je Rosemary's Baby. Iščem torej zelo nove zadeve v tem stilu..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

@Raz: hja, tako nekako. Itak nisem VSEH pogledal, lol.  Ampak najbolj me pač zanima od 2020 dalje. Torej res zelo nove zadeve. Ajde, lahko tudi dve, tri leta nazaj; da ne bo preveč zajebano in če sem mogoče pozabil na kak biser. :) 

edit: pri t.i. horrorju sem pač precej izbirčen. Kulski so mi bili recimo The Others, Woman in Black, 1408... pač ta zvrst srhljivk. Večna kultna klasika pa mi je Rosemary's Baby. Iščem torej zelo nove zadeve v tem stilu..

Midsommar, Hereditary, VVitch, Lighthouse ...

 

Kaj od tega si kaj gledal? To je par cenjenih in dobrih reči zadnjih let. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...