Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 56 minutami:

Hja, za grozljivke bi bil pa zame kar dobrodošel kak nasvet. Ker to je tisti žanr, ki ga dejansko najmanj gledam, občasno pa mi res sede. Priporočate kaj novega (od 2020 naprej), ampak res res dobrega?

Opomba: nisem preveč navdušen nad "slasherji", dočim kak dober, predvsem psihološki horror pa obožujem.
Pa ne zdaj pisati 40 predlogov, ampak se osredotočite na tisto res TOP zadevo, podkrepljeno s kakšnim osebnim mnenjem (ne samo link + to je OK, ker guglam lahko tudi sam).
In pustimo zdaj starejše filme in serije, sploh kakšne znane "klasike", to itak poznam večino.  

Kar je rekel Ćomski. Midsommar je kul. Priporočam še predhodnika istega režiserja, Hereditary. Oba sta pre-2020, sam če nisi gledal, pol moraš nujno.

 

EDIT: Slowpoke_kit strikes again. Vse kar je zgoraj napisal Hernier je zakon.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Uf, hvala! Naštete zadeve so dodane na seznam in mislim, da bo zaenkrat kar dovolj. Dejansko zdaj sploh ne vem, kaj naj najprej pogledam, hehehe. Bom šel kar po vrsti, pa bo. Tnx!

Za knjige pa bom vprašal ob naslednji priliki ;) 
Včeraj sem recimo prebral Shutter Island (Zlovešči otok) in sem imel skoraj nočne more. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

V psihološkem smislu, da. Noro, kaj dela šizofrenija. Sploh pa tisti "prizor" z umorom otrok, ej. To je zame skoraj preveč. (na splošno nimam rad tematike, kjer nastradajo otroci)

Dočim filma se pa dejansko ne spomnim oz. niti nisem čisto prepričan, da sem ga sploh gledal. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 minutami:

Dočim filma se pa dejansko ne spomnim oz. niti nisem čisto prepričan, da sem ga sploh gledal. 

 

Film moraš tudi pogledati, če še nisi. Dober film od DaCapria z dobrimi ocenami... Psihološki triler.

 

https://www.imdb.com/title/tt1130884/

 

Jaz sem lani med korono in zaprtji imel obdobje, ko sem gledal filme po igralcih. In takrat sem spet pogleal tudi ene 10 DaCapriovih filmov in je kar nekaj zelo všečnih.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Itak, saj za film dobro vem. Morebiti ga celo imam kje na DVD-ju. Čisto možno, da bo na sporedu danes zvečer, ker bo kar sedlo pogledati filmo verzijo knjige.

 

Dokler je spomin na knjigo še svež :) Potem pa poročaj kaj ti je bilo bolje, če boš pogledal. In ali si ob filmu imel iste občutke.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Noben film me nikoli toliko ne doseže kot dobra knjiga. Ajde, je par izjem, ampak to mislim da smo tudi že debatirali. ;) 

Sicer pa je imel Leonardo kar precej odličnih vlog v precej različnih žanrih. Recimo že na začetku filmske kariere (This boy's life, What's eating Gilbert Grape, Basketball Diaries, Romeo+Juliet ...). Lik Arnia Grape-a je mogoče celo njegova najboljša vloga!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 urama:

 

lol nope

 

(v bistvu sem  samo zato prišel nazaj na forum saj grem zdaj llp)

 

definitivno je metonimija

 

lahk dava še dodatno slavista @Hernier v cc, lahk pa tud uporabim pomoč publike :D Če boš zdej s kakšno sinekdoho uletel te bom sam užgal :D

 

neki so stilske figure ala sinekdoha, antonomazija, neki je pa nadpomenka, to so vse metonimije. 

 

EDIT:

 

Ne vem edino če misliš, da gre tuki za neko apelativizacijo, kar je seveda res. Sam jebeš, hotu sm izpast učen pa povedat kako pride do te zamenjave.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 33 minutami:

Zakaj res ni več Slinča na forumu? Je uspel v lajfu in šel al to velja samo za gnoj? 

Uspel v lajfu fix

 

Tudi izven foruma se ful manj javlja :(

 

Pomoje je na polno uspel v lajfu in ni več časa za bednike iz Konzolca

Povezava do prispevka

Menli smo se za kampiranje, da gremo en vikend konec maja

 

6. aprila je Slinch napisal, da nekje 10. aprila zve, če bo fraj konec maja, in da nam 10. aprila takoj napiše, da se rezervira plac in ostalo

 

Zdaj smo 8. maja in še zmeri nismo izvedeli, če je frej in če bomo lahko šli kampirat

 

Pomoje so droge

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...