Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Tale topic je postal kar hud trip down memory lane, morm rečt da se kar malo tresem.

 

Drugač jaz sem kot mulc imel ful rad legice, samo jih nisem rad sestavljal. Pač kul ko je bilo sestavljeno, pa da sem se malo igral in to. Zdaj ful ne čutim nobenega pulla po nakupovanju, bo pa sigurno kdaj z deco (upam) carsko to počet. 

 

Sem pa malo poklikal po kitajcu, fak kere norije se da dobit

 

Imperial-Star-Destroyer-Monarch-11885pcs

 

Če bi imel tole bi sigurno z isti dozo erotičnega naboja gledal kot tale modelček, pa mi je drugač res vseeno za kocke.

 

Kar sem čital gre za kopijo MOC seta, kar so neki custom seti, ki jih folk pripravi. Če bi želel nabavit official lego kocke za ta set bi te stalo najmanj dva jurčka. Pri kitajcu? 350€. Fak no, če bi imel kam dat bi fuknil ta keš, bi imel za naslednjih 5 koronc kaj za delat.

Povezava do prispevka

Men sicer ni otrocje da odrasel clovek sestavlja logiko, igranje z njimi pa. Pa ne da sodim, sam res si ne predstavljam kako bi mi dogajalo igranje z legicami. Tut sestavljal jih ne bi ker se mi ne da, raj delam kej meni zanimivega (kaksno neumnost iz lesa, kej scodam, se naucim cesa, knjige, playstation, se ukvarjam s frocom, podruzim z zeno - ne v tem vrstnem redu :D). Ful je prevec res zanimivih stvari da bi si rekel "u fak kok mi sede sestavljat legice".

Povezava do prispevka
Arey reče pred 3 minutami:

Men sicer ni otrocje da odrasel clovek sestavlja logiko, igranje z njimi pa. Pa ne da sodim, sam res si ne predstavljam kako bi mi dogajalo igranje z legicami. Tut sestavljal jih ne bi ker se mi ne da, raj delam kej meni zanimivega (kaksno neumnost iz lesa, kej scodam, se naucim cesa, knjige, playstation, se ukvarjam s frocom, podruzim z zeno - ne v tem vrstnem redu :D). Ful je prevec res zanimivih stvari da bi si rekel "u fak kok mi sede sestavljat legice".

Sestavljanje Lego setov je za starejše ljudi en tak zen hobi. Zelo podobno modelarstvu, samo dosti manj zahtevno.

Eni kvačkajo, eni berejo, drugi poslušajo muziko na dragih setupih, etc. Čisto isto.

 

Drugače si tudi sam ne predstavljam, da bi si kdorkoli starejši od 12 let, po končanem sestavljanju reku "Ajde, zdaj pa naredimo par krogov z x-wingom po dnevni PIV PIV~".

Povezava do prispevka
Arey reče pred 28 minutami:

Tut sestavljal jih ne bi ker se mi ne da, raj delam kej meni zanimivega


Ja, saj imamo vsi različne hobije oz. delamo to, kar nam je zanimivo. Noben ni rekel, da ves prosti čas posveti zgolj sestavljanju Legic. Jaz recimo vsake toliko, ko pač nabavim kaj novega. Zdaj že tri mesece recimo nisem nič sestavljal. Če bi pa želel našteti vse svoje priljubljene aktivnosti v prostem času, pa verjemi, da se nobenemu ne bi dalo brat.  Npr. imel sem tudi obdobje, ko sem na polno izdeloval cvetlične lončke iz papirnate kaše z dodatkom cementa. :)

In pač to kar nas je že nekaj izjavilo: sestavljanje je kot nek zen. Pri meni ni nujno, da je to samo Lego, lahko so tudi Revell modelčki, pa potem še barvanje sestavljenih, kar sploh obožujem itd. Marsikateremu (starejšemu) sedejo tudi puzzli,  nekateri delajo modelčke ladjic v steklenicah, spet drugi rezbarijo šahovske figurice ali vezejo gobeline (to slednje sem nekaj časa celo delal v mladih letih) itd. Ni da ni.  

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 37 minutami:

 

Drugače si tudi sam ne predstavljam, da bi si kdorkoli starejši od 12 let, po končanem sestavljanju reku "Ajde, zdaj pa naredimo par krogov z x-wingom po dnevni PIV PIV~".

 

Guilty as charged

sam gre res za par krogov, ala 30s

ne da bi se res igral

 

nazadnje sem z AT-ST Evito ustrelil v glavo :D

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 22 minutami:

Kdo bi si mislu da je tolk folka na tem forumu ki si kupuje Lego. Zdej vem kdo jih je resu pred bankrotom.

 

Vsak dan kej novga. Kaj bo naslednje, folk kupuje pobarvanke?

Ma ne vem, jaz pa legice komot razumem. Pač nudijo nek entertainment tudi za stArejse v sestavljanju. Mi res ni teško razumet

Povezava do prispevka

Papirnati "mozaiki".  Še en moj hobi, ki je trajal kar konkretno obdobje:

Z vodenimi barvicami sem pobarval par listov papirja v različnih odtenkih bolj ali manj primarnih barv. Potem sem to s škarjicami nasekljal v koščke, tam nekje 2 x 2 mm. Na večji list papirja sem skiciral neko risbo (večinoma random pokrajine s kakšno staro hišo v ospredju). Potem sem pa lepil tiste mozaične izrezane odtenke barv in "sestavljal" oz. barval celoto.  Izredno poceni hobi, ampak rezultati so bili odlični. Škoda, da nimam nič ohranjenega (je ostalo nekje med selitvijo). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 12 minutami:

sam zanimiv mi je da je tolk folka tle.


Verjetno je vse nekako povezano in se najdejo (najdemo) sorodne duše.
Poleg tega je revija Joker že od nekdaj objavljala kar precej prispevkov na temo Lego kock. Mogoče je nekaj tudi na tem (ipak gre za Joker forum :) ) .

Povezava do prispevka

Jza sem imel en vlakec 

127-1.jpg?201401260400

 

al pa tole oz. neko podobno kombinacijo

 

107-1.jpg?201004210200

 

je pa najprej starejši brat imel ta modro...

102-1.jpg?201604040944

 ampak to se je skozi vse polomilo, pogubilo ta stari so pa potem kasneje cele vreče dal naprej otrokom na vasi...

 

Tale mi je bil najljubši set, zraven si dobil še ploščo, da si gor postavil hiše in je bilo kot, da si res na divjem zahodu :ninja:

 

kasneje se mi je zdelo čisto nezaslišano, ko je mlajši brat v 80tih dobil kakšne legice in so bili konji iz enega kosa WTF, top ni več lego :D pa človečki so imel roke ki so se premikale, pa noge... waou!

Mel smo pa itak vse živo...sploh ta mlajši je dobil kar je hotel, je 8 let mlajši, večine se pa niti ne spomnim več.

 

Povezava do prispevka

No, načeloma imamo tudi bolj resne (ampak žal žalostne) novice iz čisto domačih logov, npr.: 
 

Navedek

Umrl ustanovitelj Pekarne Pečjak
Iz Pekarne Pečjak so sporočili, da je umrl ustanovitelj in dolgoletni direktor družinskega podjetja Pekarna Pečjak Stanislav Pečjak. Star je bil 80 let.
Začetki blagovne znamke Pekarne Pečjak segajo v leto 1972, ko je Stanislav Pečjak zapustil službo v Astri in se podal na pot podjetništva.  ...


R.I.P. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...