Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče Dne, 15. 5. 2022 at 3:56:

Pismo men je pa Verače res pojem fenomenalne pizze, prov trest se začnem, ko jo prinesejo na mizo. Ampak IMO morš naročit res tisto najbolj basic model (buffala mozzarela, paradižnik, list bazilike), da na proper zasije fenomenalno testo.

 

Ful mi gre na živce, ko lahko doma nažgem pečico samo na 250 stopinj, za takalega beasta pa rabiš tam nekje 400 :(


Ni kaj za dodati. Komaj čakam da sem poleti v LJ in skočim na eno klasiko v Verace. Saj doma lahko pacaš, tudi tisto testo od pečjaka je čist spodobno, ampak kraljica je sam ena. 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 urami:

Meni je hobotnica v solati top, ampak mi ni vredno to pripravljat doma - se mi zdi ful dela za malo veselja - tisto solate kar pride od ene hobotnice lahko sam pojem lagano v enem obroku - vem da ni mišljena kot glavna jed, ampak jaz bi se dostikrat tudi v restavraciji najraje najedel že od predjedi, ki so mi pogosto boljše kot glavna. :D

Drgac je cist legit da gres jest samo predjedi, ce majo dobre se res velikokrat splaca namesto basanja z glavno jedjo. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Jaz v restavraciji dostikrat naročim predjed kot glavno jed. Kot prvo mi je boljša, kot drugo mi porcija bolj sede. Sploh v tujini na kakih potovanjih, kjer hočeš sam čimprej it naprej raziskovat, pa se ti ne da jebat. Čeprav iskreno vsako leto mi je hrana na potovanjih bolj pomembna. Včasih me je bolel patak, magari so se jedle žemlje s pašteto, zdaj pa mi je dobro kosilo must na potovanjih :D 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

 

Slavistika je itak hoax. To je mlatenje prazne slame isto kot filozofija. Vsaki drugi bi si neka svoja pravila izmišljeval in jih zagovarjal kot sveto resnico.

 

Širhakl besede pa ne priznajo!

 

Slovenistika ;)

 

Slavistika je študij vzhodno slovanskih jezikov. 

Povezava do prispevka

Te pa lektor, pa mirna Bosna :) 

Btw, zdaj sem pa lačen, ker je Kočevc omenil tatarski biftek. Ne vem če bi sploh začel novo poglavje, ampak ajde:
Kupljen tatarski ali domač tatarski? Za domačega vem, da je über top, če je dobro pripravljen. Za te kupljene pa nisem preveč na tekočem. Sem namreč že velikokrat naletel na zelo betežne. Neki random (predpripravljeni) iz marketov so sploh brezvezni, v mesnicah pa je spet relativno. Nasvet prosim!  In tudi na Price & Performance gledat.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 21 minutami:

Kupljen tatarski ali domač tatarski? Za domačega vem, da je über top, če je dobro pripravljen. Za te kupljene pa nisem preveč na tekočem. Sem namreč že velikokrat naletel na zelo betežne. Neki random (predpripravljeni) iz marketov so sploh brezvezni, v mesnicah pa je spet relativno. Nasvet prosim!  In tudi na Price & Performance gledat.  

 

Biftek v lokalni restavraciji iz zorjene govedine... odličen, enkrat sem naletel na nekega, ki ga ne bi glih najbolje ocenil (slabo pa tudi ne).

 

Biftek.thumb.jpg.2e98f026efa9e1cabbc9d25a23774c09.jpg

 

In pa tuna... v sredo ponoči ulovljena in v petek popoldan že stejki na krožniku (piknik s kolegi - ženske šoferji pozno zvečer :D ) Skurcati sem moral kolega edino kaj dela rožmarin zraven, ampak ajde...enim paše.

 

1267043705_Tuna1.thumb.jpg.ab6b5f1617dd8604a1fdc1f0f9fb7b26.jpg    1778011154_Tuna2.thumb.jpg.8512f5ee0bd52bd815fa6df701c6333a.jpg

 

 

 

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 21 minutami:

Rožmarina res ne prenesem. Predvsem na ribah. Ogabno. :\

 

+1 

 

Rad imam okus ribe, zato mi je za njo čist dovolj samo sol. Ne pa da zraven žmaham "borove vejice". 

 

Saj sem že omenil kak so me enkrat sfukali. V eni restavraciji, draga riba... Dobim pred sebe in začnem jesti. Fak kaj je to za žmah??! Ko sem jo odprl vidim, da je v trebušni votlini vejica rožmarina. Po celi polovici ribe je pustila full močen okus. Sem moral en del kar pustiti :( Od takrat naprej se vedno trudim spomniti, ko grem na ribo, da rečem brez rožmarina. 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

@tomazek : Kaj pa suši? Jaz sem kar ljubitelj, ampak vseeno ne toliko, da bi ga jedel čisto vsak dan.

 

Če sem odkrit, ga že leta nisem jedel. Ko sem pa mi ni blo ne woow, ne za kurac. V restavracijah (klasičnih) ga itak nimajo, namensko pa se mi ne ljubi it eksperimentirat. Nimam nikjer v bližini, da bi se vozil uro in pol namensko na suši, pa mi ne pade na pamet.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 56 minutami:

Rad imam okus ribe, zato mi je za njo čist dovolj samo sol. Ne pa da zraven žmaham "borove vejice".

Brat moj.

Na ribo najraje ne dam ničesar razen soli, če je potreba. Edino kar mi res paše zraven je tržaška omaka, pa še tam se brzdam, da mi ne prekrije naravnega okusa.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 45 minutami:

Rožmanin in krompir može. Rožmarin in kaki steaki tudi svinjski top.

Karkoli drugega na ribi kot sol je pa too much sploh kak močan Rožmarin.

 

Tole. Rožmarin v pečici s krompirjem zna bit top. Še posebej s kakim res okusnim rdečim mesom (rip mesojedi k_k), da ga rožmarin ne more prekriti.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

@lizz In z veliko česnja ter peteršilja! ;) 

cesen ful nadvlada okus ribe in samo pogreni

jaz ga dam po peki gor, ce mi pase

petersilj pa itak oveni, ce ni prezet z ribjimi sokovi ali oljem

 

ok, v glavnem, bom nehala basat rezine pomarance (ja, ker limona mi isto unici okus morskih rib) v morske ribe

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...