Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@DaCapo sva se pogovarjala že nekaj časa nazaj o tvojih sosedih- vojašnici Generala Maistra :)

 

Evo, to soboto mamo dan odprtih vrat, tak, da si vljudno vabljen, da si boš lahko pogledal kak zapravljamo tvoj davkoplačevalski denar :devil:

No tudi vsi ostali mn3njalniški partizani in pedri z Maribora ter okolice ste vljudno vabljeni 🍻

 

 

 

 

FB_IMG_1652893755902.jpg

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

@bojler1: 100x ti hvala za opomnik! Ti boš tam? Ker potem se 100% vidimo v živo. /samo nek prepoznavni znak mi daj, ker ne morem tam vsakega spraševat: "Zdravo, si ti Bojler1 iz foruma?" :)
Btw, DaPubec že "grozi", da bo imel ogromno vprašanj glede orožja. Najbolj ga pa zanimajo ostrostrelske zadeve...


@tomazek: mislim, da Hitri G. še vedno obstaja. Niti ni tako dolgo, kar sem tam naročil neke pizze. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@bojler1 Potem je pa čisto možno, da smo se enkrat celo skupaj peljali v Svarunu (Patriji). :)  Prav tako je bil dan odprtih vrat in s pubecom sva bila tam in so naju en krog peljali. Všečna izkušnja je bila! Nekaj sem celo snemal z GoPro. 
En vojak, ki je bil poleg voznika je rekel, da moramo kar pohitet, ker bo kmalu tekma (Maribor je takrat igral neko bolj pomembno tekmo v Ljudskem vrtu). Ampak je imel precej prekmurski naglas in potem je dodal še nekaj v smislu, da za navijače Maribora odpelemo še en krog (moj sin je imel neko NK Maribor majico oblečeno) :) . 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Res je. Pred Covidom! Moram enkrat ob priliki poiskat fotke, ker sem kar dosti mahal s fotoaparatom. Dejansko sem pred Covidom bil skoraj vsako leto tam. :) 
(itak je dve minut peš hoje od moje bajte)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 12 urami:

Meni so vozili v bolnico na intenzivno nego večerje par krat in še sestre sem počastil, ker so mogle iti ven to dvignit, saj na intenzivno seveda ne smejo. 

 

Woot? Na intezivno si si lahk naroču dostavo?

A nam zapisovali vsak grižljaj, požirek, prdec ...

 

fizioterapevtka mogla vprašat, a mi lahk kupi eno tamalo coca colo iz avtomata ...

Povezava do prispevka
bojler1 reče pred 12 urami:

@DaCapo sva se pogovarjala že nekaj časa nazaj o tvojih sosedih- vojašnici Generala Maistra :)

 

Evo, to soboto mamo dan odprtih vrat, tak, da si vljudno vabljen, da si boš lahko pogledal kak zapravljamo tvoj davkoplačevalski denar :devil:

No tudi vsi ostali mn3njalniški partizani in pedri z Maribora ter okolice ste vljudno vabljeni 🍻

 

 

 

 

FB_IMG_1652893755902.jpg

 

Ej kok ste bili kej profi vojaki zadovoljni s Toninom in to vlado kar se tiče razmer v vojski? Se je kaj izboljšalo? So bile morebitne izboljšave diktirane od zunaj (NATO) ali dejanako posledica vlade? Ker skoz poslušamo ena mnenja da je bilo vodenje zanič, druga da je bilo kul, same vojske pa dejansko nihče ne vpraša :D

 

No je pa tudi res da ima SLO mega apolitično vojsko, pač zaradi slabih izkušenj iz prejšne države, tko da se je itak nikdar ne sprašuje kej preveč :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 47 minutami:

 

Woot? Na intezivno si si lahk naroču dostavo?

A nam zapisovali vsak grižljaj, požirek, prdec ...

 

fizioterapevtka mogla vprašat, a mi lahk kupi eno tamalo coca colo iz avtomata ...

Ce je intenzivna nega, valda. Fak :D To pomeni da si v zivljenski nevarnosti, mislim da je to, da moras pocakat par dni z burgerjem iz glowota dost majhen tradeoff za ZIVLJENJE. 

Povezava do prispevka

@Galko 

 

V vojski sem od 2006 in bi rekel, da je IMO v zadnjih 4ih letih bilo daleč najboljše. Sicer tam do 2008/2009 je tudi bilo cool, potem pa, ko je prišla gospodarska kriza so nam dobesedno vse pobrali-nobenih dodatkov, nič. So se stvari končno precej porihtale/šle na boljše v času zadnje vlade. Velki problem je bil tudi majnko mladega kadra, kar jim je tudi uspelo nekako popravit v zadnjih letih z aktivno kampanjo novačenja (reklamni filmi, vojaški tabori,...). Sedaj se kar odločajo mladi pubeci in dekline za vojsko. No, če je to vse delo Janševe vlade + Tonina, ne bom trdil zagotovo (se osebno niti tolko ne spuščam v politiko), samo kot pravim, je šlo dosti dosti na boljše v zadnjih letih. Je pa bil pritisk s strani NATA tudi velik, tu se strinjam.

 

Kar se pa tiče apolitične vojske, bi jaz rekel ravno obratno. Stalno ko se zamenja vlada, se zamenja vrh vojske-si nastavijo svoje ljudi. In tu je tudi največji problem, ker eni si nastavijo neki plan za 15let (kar je v strateškem pomenu za vojsko zelo malo), se vlada zamenja in spet naredijo vse po svoje-spet problemi....

 

No, bomo o tem več debatirali na kakem meetu ob pivu :D:beer:

 

Pa kakor koli se sliši to, evo priznam, sem ponosen na Slovensko vojsko in sem vesel, da živim v Sloveniji!:D

 

Povezava do prispevka

Pismo, res bo treba organizirat meet, dosti zanimivih fac bi bilo treba spoznat. Sam v zadnjih mesecih od vojne v Ukrajini dalje sem (so)organiziral par antivojnih eventov, tako da sem malo burn-outal

 

A bi se komu dalo malo pomagat, predvsem na nivoju, da se najde optimalen prostor za meet. Ostale stvari (fočkanje folka, komunikacijo z gostilno ipd.) komot prevzamem jaz, samo da nekdo najde kak cool place, da lahko jaz pol vodim komunikacijo naprej :D 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 35 minutami:

Ce je intenzivna nega, valda. Fak :D To pomeni da si v zivljenski nevarnosti, mislim da je to, da moras pocakat par dni z burgerjem iz glowota dost majhen tradeoff za ZIVLJENJE. 

pa tko tle v polintenzivi k sem prišla na obisk je blo bolj tist k so moral met relativno velik preverjanja aparatur in zdravil in na splošno več pozornosti kot na navadnih oddelkih

sam so bli tud vsi pri sebi pa vsaj delno mobilni

 

Hernier reče pred 2 minutama:

Pismo, res bo treba organizirat meet, dosti zanimivih fac bi bilo treba spoznat. Sam v zadnjih mesecih od vojne v Ukrajini dalje sem (so)organiziral par antivojnih eventov, tako da sem malo burn-outal

 

A bi se komu dalo malo pomagat, predvsem na nivoju, da se najde optimalen prostor za meet. Ostale stvari (fočkanje folka, komunikacijo z gostilno ipd.) komot prevzamem jaz, samo da nekdo najde kak cool place, da lahko jaz pol vodim komunikacijo naprej :D 

glede na letni čas bi kazal nek piknik plac vzet, kaj mislimo?

Povezava do prispevka
bojler1 reče pred 15 minutami:

@Galko 

 

V vojski sem od 2006 in bi rekel, da je IMO v zadnjih 4ih letih bilo daleč najboljše. Sicer tam do 2008/2009 je tudi bilo cool, potem pa, ko je prišla gospodarska kriza so nam dobesedno vse pobrali-nobenih dodatkov, nič. So se stvari končno precej porihtale/šle na boljše v času zadnje vlade. Velki problem je bil tudi majnko mladega kadra, kar jim je tudi uspelo nekako popravit v zadnjih letih z aktivno kampanjo novačenja (reklamni filmi, vojaški tabori,...). Sedaj se kar odločajo mladi pubeci in dekline za vojsko. No, če je to vse delo Janševe vlade + Tonina, ne bom trdil zagotovo (se osebno niti tolko ne spuščam v politiko), samo kot pravim, je šlo dosti dosti na boljše v zadnjih letih. Je pa bil pritisk s strani NATA tudi velik, tu se strinjam.

 

Kar se pa tiče apolitične vojske, bi jaz rekel ravno obratno. Stalno ko se zamenja vlada, se zamenja vrh vojske-si nastavijo svoje ljudi. In tu je tudi največji problem, ker eni si nastavijo neki plan za 15let (kar je v strateškem pomenu za vojsko zelo malo), se vlada zamenja in spet naredijo vse po svoje-spet problemi....

 

No, bomo o tem več debatirali na kakem meetu ob pivu :D:beer:

 

Pa kakor koli se sliši to, evo priznam, sem ponosen na Slovensko vojsko in sem vesel, da živim v Sloveniji!:D

 

Kolega ima dost podobno mnenje, Tonin daleč najboljši minister do sedaj, mi navadna raja smo pametni, sam dečko se je pa očitno konkretno izkazal.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 22 minutami:

Pismo, res bo treba organizirat meet, dosti zanimivih fac bi bilo treba spoznat. Sam v zadnjih mesecih od vojne v Ukrajini dalje sem (so)organiziral par antivojnih eventov, tako da sem malo burn-outal

 

A bi se komu dalo malo pomagat, predvsem na nivoju, da se najde optimalen prostor za meet. Ostale stvari (fočkanje folka, komunikacijo z gostilno ipd.) komot prevzamem jaz, samo da nekdo najde kak cool place, da lahko jaz pol vodim komunikacijo naprej :D 

Drugače jaz tudi pogosto rihtam kake piknike za sodelavce, kolege in imam super plac tukaj blizu mene, ob muri sredi narave:D

 

Sicer se zadnje čase bolj redko angažiram, ker mam konstantno probleme s fraj časom in  malo kdaj mam kaki dan v vikendu fraj (familija, hobiji, delo,...)

 

No, če vam nebo velki problem se daleč vozit (prekmurje), se lahko komot dogovorimo za kaki dan v juniju/juliju/ avgustu, pač ko bomo meli čas.

Pa če bi nas bilo tam do 20, 25 ( kolikor vem vas itak nikoli ni bilo tak dosti) lahko tudi sam pripravim hrano in nam tam spečem. 

 

Saj pravim, največji problem je "samo" pravi termin določit :lol:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...