Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

WERY NICE. Jaz pa hobotnic ne jem več, odkar sem v Albaniji v nekem odročnem letovišču (Himare) par let nazaj naročil "svežo pečeno hobotnico", potem pa samo pogoltnil cmok v grlu, ko sem videl modela, kako je skočil v vodo in se s še živo, z lovkami opletajočo hobotnico odpravil v kuhinjo.

 

Sicer je bila neverjetnega okusa, ampak nikoli več, hvala lepa. To je bilo preveč za mojo nežno, nedolžno, rahlo homoerotično dušico

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

Me zanima koliko bi pojedli mesa, če bi moral sam ubiti žvau oz bi moral biti zraven pri klanju. Jaz vsaj zase vem, da si dam tam 1-2 dni, da bi bil fully fledged vegetarjanec :D

Kakšen moški pa si? 

Najboljša hobotnica, ki sem jo jedel je bila tista, ki sem jo sam ujel, na tenis žogco na ketni :sorcerer:

 

  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 29 minutami:

Me zanima koliko bi pojedli mesa, če bi moral sam ubiti žvau oz bi moral biti zraven pri klanju. Jaz vsaj zase vem, da si dam tam 1-2 dni, da bi bil fully fledged vegetarjanec :D

 

Če boš šel kdaj po gozdno-turistični poti Plešivec, potem ne naročaj rib, ko te bodo vprašali, kaj boš jedel, ko prideš nazaj - ker jih lovijo dobesedno za hišo. :D

Drugače pa vrhunsko za jest (bakica, ki ti pred nosom gre na vrt nabrat svežo solato) za ful malo denarja - 2 porciji postrvi s prilogami + 4 pijače + 2 sladici = 27€ :D

Danes je verjetno dražje, ki to je bilo 12 let nazaj - ampak tudi če je duplo, je še vedno poceni...

Povezava do prispevka

Jaz sem v mladih letih tudi veliko lovil: ribe, hobotnice, lignje, žabe ... 
Hobotnico sem enkrat ulovil zgolj z roko: potapljal sem se in jo opazil, kako gleda izpod kamna. Zaplaval sem do nje in roko potisnil v luknjo, avtomatsko se me je oprijela, jaz pa samo gas ven iz vode, na pomolu pa takoj z nožem direkt v glavo (da se reva ni mučila). 
Ne vem pa, če bi dandanes še lahko lovil žabe. Tisto, ko ji živi odrežeš krake in se odplazi nazaj v vodo je kar mučn prizor!  :( Sicer pa so zdaj itak zaščitene in niti ne bi želel tvegati kakšne kazni.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 26 minutami:

Če boš šel kdaj po gozdno-turistični poti Plešivec, potem ne naročaj rib, ko te bodo vprašali, kaj boš jedel, ko prideš nazaj - ker jih lovijo dobesedno za hišo.


To je tako kot v t.i. Dolini Winettou (naprej od Majšperka). Čisto enak princip, ribe si lahko dobesedno ogledaš v ribniku, preden ti svež ulov postrežejo na krožniku. So pa sila dobre postrvi tam in lepa okolica sredi narave. 

@Hernier: ja, zdaj ko si omenil: Tudi jaz nikoli nisem mogel biti zraven pri kolinah. Ne v mladosti, še manj pa sedaj.  Tudi kokoši ne bi mogel potamanit, kaj šele zajca... Dočim ribe, dvoživke, glavonožci, polži... to je pa vse kaj drugega in mi ne predstavlja prevelikega problema. Zanimivo, ker gre v vseh primerih za ŽIVA bitja.

Glede zajcev pa imam itak še travmo iz otroštva. Sosed jih je imel v eni baraki na vrtu, pa smo otroci vsake toliko hodili tja in jih gledali, hranili in božali. Potem pa enkrat nekega jutra... Grem na dvorišče in vidim na drugi strani ograje, kako Muki visi z neke veje. Od takrat nisem več prestopil sosedovega praga. Dočim zajce pa vseeno jem in so mi celo izvrstni (ampak seveda že pripravljeni!). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Moj dedek je bil uno res Real man personified, rojen na vasi (LJ Studenec), v familiji jih je bilo 10 otrok, tam ene 120 kg, višji od 1.80 m (kar je bilo za človeka rojenega na začetku 1930 kar zelo visoko), močan ko bik, ko je bil še tesar je na rami prinesel krilo od cerkvenih vrat od delavnice do cerkve (!!!) itd, tudi precej se je nasilno obnašal a la se skoz zdiral na folk, vpil, grozil, res uno alfa kmečki samec iz obdobja, ki ga na srečo ni več :D 

 

No in potem je enkrat za darilo v Jata Reji dobil zaboj živih piščancev, da jih pač pobije in shrani v zmrzovalnik al neki. In se je res lotil zadeve, evo bo zdaj gospod pokazal, kako se to dela, na dvorišče si je privlekel tnalo in ostalo robo, evo zdej pa bo

 

V živo se spomnim, kako sem moral biti zaprt v hišo, da slučajno ne bi kaj videl ali preveč slišal, isto so bile cel dan notri mama in babica. Jaz sem itak poslušal kaj bo. In sem v celem popoldnevu slišal samo malo na hitro nekaj ptičjega vreščanja, preklinjanja, spet vreščanja, potem se je zagnal avto, potem pa ni bilo nič več. Zvečer sem videl malo že izprane krvi na tleh in dedek je bil bled ko stena v faco, to je bilo pa to.

 

No, potem mi je babi čez par dni povedala, da je dedek s sekiro uspel odbiti glavo celemu enemu piščancu, nakar je piščanec še nekaj poskakoval po dvorišču brez glave in malo šprical s krvjo naokrog, preden je rekel lep lp in crknil. Za dedka je bilo to povsem dovolj, da je zagrabil celoten zaboj ostalih piščancev, jih odpeljal nazaj na farmo in prijazno objasnil sodelavcem, naj se sladko jebejo s takim darilom :D 

 

Ni ubijanje za vsakega. Hvala Bogu.

Povezava do prispevka

Kaj pa to, ko je moja mama v mladosti imela zajčka? Takega hišnega, udomačenega cartljivčka. In nekega dne so imeli kosilo in ko so vse pojedli in lepo pospravili, je dedek (njen ata) vprašal familijo: "No, kako se vam je zdelo?" Vsi zadovoljni pohvalijo, "Ja, dobro je bilo. Fin mesek.." itd. In potem dedek vpraša: "Pa veste, kaj ste jedli?". Nobenemu nič najbolj jasno, ko pa jim je povedal so otroci šli dobesedno bruhat. In od takrat se zajca niti ne dotaknejo več. 

P****, to mora biti res travma, da ti servirajo domačega ljubljenčka in ga nevede celo poješ! Ne znam si niti predstavljati, kako bi se počutil.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 26 minutami:

Kaj pa to, ko je moja mama v mladosti imela zajčka? Takega hišnega, udomačenega cartljivčka. In nekega dne so imeli kosilo in ko so vse pojedli in lepo pospravili, je dedek (njen ata) vprašal familijo: "No, kako se vam je zdelo?" Vsi zadovoljni pohvalijo, "Ja, dobro je bilo. Fin mesek.." itd. In potem dedek vpraša: "Pa veste, kaj ste jedli?". Nobenemu nič najbolj jasno, ko pa jim je povedal so otroci šli dobesedno bruhat. In od takrat se zajca niti ne dotaknejo več. 

P****, to mora biti res travma, da ti servirajo domačega ljubljenčka in ga nevede celo poješ! Ne znam si niti predstavljati, kako bi se počutil.

Psihopat, senilen, al samo drugačni časi?

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Sosedovemu otroku je še slabih 20 let nazaj dedek med počitnicami ubil zajca in iz njega naredil golaž. Pač prazna kletka, zajca ni več, dober je bil, lp. Se spomnim ker je potem bila totalna štala a la grožnje s selitvijo, jok, zmerjanje itd. Leta 2002, občina Ljubljana :D :D

 

Drugi mindset al neki. Pa mal žlehtnobe oziroma dokazovanja a la Jaz že vem, kaj se naredi z zajcem. Ne vem.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 12 minutami:

Psihopat, senilen, al samo drugačni časi?


Mislim, da zgolj drugačni časi. Takrat je bila pač ta zavest, da so živali izključno hrana in je v prvi vrsti preživetje. Šlo je za povojne čase, ko je bilo baje kar težko shajati.  

Povezava do prispevka

Drugače, kot otrok mi je bilo res uno rutina gledat starega kako ubija zajce, jih slači iz kože, pobira ven drobovje, etc.

Nona jih je gojila in prodajala rednim italijanskim strankam za mastne pare.

Tudi koline so bile vsakdanja stvar.

 

Men je res uno 50:50. Varijanta, sploh mi ni težko gledat, sam vseeno bi raj vidu, da vsi jemo regrat. Teško je. :D

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Aha, ok, toje pol čisto druga pesem. Štekam.


Ampak kljub vsemu ne verjamem, da je bilo res tako kritično, da bi morali pojesti hišnega ljubljenčka!! To jaz ne bi mogel, niti če bi umiral od lakote. Ker po drugi strani sem pa tudi slišal, da so dobivali ogromne pakete s strani vojaških osvoboditeljev. Nabasane s čokoladami in amerikanskim kikirikijevim maslom! In v bistvu moji starši zaradi tega dandanes sploh ne marajo kikirikijevega masla! Ker so se ga bojda v otroštvu na polno preobjedli in pridobili prav nek odpor.  
Hja, kakorkoli že... zanimive so te "travme" glede prehrane v otroštvu. :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...