Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 21 minutami:

@Berbasecks
Old Shatterhand je glavni junak (Karl May se je poistovetil z njim) v večin knjig. Old Surehand pa je zgolj eden od mnogih bolj znanih likov. Samo dve knjigi pa nosita naslov Old Surehand (1 in 2) in tam je v bistvu on v ospredju dogajanja.

Čeprav dvojka mi je bila malce "zatežena" (četrt knjige so pripovedi iz preteklosti različnih likov, in pa Surehandova izgubljena mati (tista indijanka) mi je na polno creepy delovala :) . 

 

oh wow

res je dobro diferenciiral imena likov :D

Povezava do prispevka

@tomazek in @Hernier: Zanimivo pa mi je, da nekako ne morem not pasti v Karl Mayeve knjige, ki se dogajajo na bližnjem vzhodu oz. Orientu. Čeprav gre za zelo podoben princip zgodb in tudi glavni lik je spet Karlov alter ego (Šarli/Old Shatterhand) oz. v teh prigodah Kara Ben Nemsi. Ne vem, mogoče me setting ne pritegne toliko kot pač indijanarice... 

V bistvu pa mi itak gre ravno Old Shatterhand / Šarli / Kara Ben Nemsi najbolj na živce! 
Zato, ker je v vseh knjigah nadmočen, najbolj pameten in najbolj izkušen. In brezmadežno zatreskan v Vinetuja!! ;) . In ja, tudi tisto z Vinetujevo sestro se žal ni izšlo (mislim, da edina ženska v knjigah, ki mu je vsaj malce pihnila na dušo). 
Človek se mora res vprašati, kakšno bolano (dobro) fantazijo je imel pisatelj, ki bojda nikoli niti ni bil v teh krajih, ki jih tako natančno opisuje. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 40 minutami:

Yo, Disney+ovci, sem googlal, ampak ne najdem nobenega pametnega resourca.

Kako to, da Moon Knighta ni na našem Disney+? Regijske omejitve, ali je kaka druga fora zadaj?

Sem odprl in lahko normalno gledam? Pejdi na moj profil, mene danes ne bo več gor, pa počekiraj, če ti na AC dela. Mogoče sem (pomotoma valda) dal kak age restriction na tvoj profil? Mal načekiri settingse pod mojim profilom

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

@tomazek in @Hernier: Zanimivo pa mi je, da nekako ne morem not pasti v Karl Mayeve knjige, ki se dogajajo na bližnjem vzhodu oz. Orientu. Čeprav gre za zelo podoben princip zgodb in tudi glavni lik je spet Karlov alter ego (Šarli/Old Shatterhand) oz. v teh prigodah Kara Ben Nemsi. Ne vem, mogoče me setting ne pritegne toliko kot pač indijanarice... 

V bistvu pa mi itak gre ravno Old Shatterhand / Šarli / Kara Ben Nemsi najbolj na živce! 
Zato, ker je v vseh knjigah nadmočen, najbolj pameten in najbolj izkušen. In brezmadežno zatreskan v Vinetuja!! ;) . In ja, tudi tisto z Vinetujevo sestro se žal ni izšlo (mislim, da edina ženska v knjigah, ki mu je vsaj malce pihnila na dušo). 
Človek se mora res vprašati, kakšno bolano (dobro) fantazijo je imel pisatelj, ki bojda nikoli niti ni bil v teh krajih, ki jih tako natančno opisuje. 

Mam original uno zeleno zbirko kjer je vse kar se tice divjega zahoda in mi je blo carsko prebrat k sm bil mulc, lohk bi pocas naredu Rerun :) drgac pa res carski liki, Apanacka, Old Firehand, Old Wabble, Sans-Ear, Bloodyfox so sam nekateri k se jih spomnem...pa itak greenhorn Sam Hawkens :D

 

Drgac pa ne bojda..clovek sploh ni bil nikoli izven Nemcije kamoli kje drugje in je ustvaril res hud svet k se kr potopis not in vzivis v vse te like.

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 1 uro:

Drgac pa ne bojda..clovek sploh ni bil nikoli izven Nemcije kamoli kje drugje in je ustvaril res hud svet k se kr potopis not in vzivis v vse te like.


Evergreen poletno branje. V bistvu res za vse generacije in tudi ko že vse prebereš se še vedno rad vračaš. Takih knjig žal več ne pišejo! Mislim v smislu tematike divjega zahoda.  

Prebral sem itak čisto vse (in to velikokrat). Edino Vinetujevi dediči mi pa res ni sedla, ker je bilo eno samo duhamorno razpredanje o problematiki rdečekožcev, izumirajočega naroda.
Zanimivi so ti Nemci! (ja Adolf, tudi tebe gledam; čeprav iz malce drugega zornega kota :) )

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Imo so bolj za mlajse generacije, vsaj meni je pri ponovnem branju v starejsih letih nadvse presedala shatterhandova superiornost in prebrisanost in sem hitro obupal. Ce se ne motim, kdor je bil posten in pravicen, je bil ponavadi nemec :D sem jih pa v mladosti poziral eno za drugo in jih imam se danes v lepem spominu (in na polici). Prva zbirka, tiste puscvske so mi bile krneki

Povezava do prispevka

@Ezoterik; katerega točno misliš? Sam Hawkens se mi zdi, da je bil bolj debelušen, majhen in z ubitačno brado iz katere sta gledali samo dve očesci. In "pameten" kot sto hudičev. 

Drugače pa mi je bil tudi Tetka Droll eden izmed najbolj zanimivih in na polno komičnih likov. No, v bistvu jih je kar veliko, teh posebnežev.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 urami:

Sem odprl in lahko normalno gledam? Pejdi na moj profil, mene danes ne bo več gor, pa počekiraj, če ti na AC dela. Mogoče sem (pomotoma valda) dal kak age restriction na tvoj profil? Mal načekiri settingse pod mojim profilom

Sem ravno prej pregledoval age restriction pa ni to. Bom probal, thx.

 

vlaho reče pred 4 urami:

Mam original uno zeleno zbirko kjer je vse kar se tice divjega zahoda in mi je blo carsko prebrat k sm bil mulc, lohk bi pocas naredu Rerun :) drgac pa res carski liki, Apanacka, Old Firehand, Old Wabble, Sans-Ear, Bloodyfox so sam nekateri k se jih spomnem...pa itak greenhorn Sam Hawkens :D

 

Drgac pa ne bojda..clovek sploh ni bil nikoli izven Nemcije kamoli kje drugje in je ustvaril res hud svet k se kr potopis not in vzivis v vse te like.

:avadodo:

Kjeri spomini, fak.

Povezava do prispevka

In vsi taglavni liki so bili "old"! :) Old Shatterhand, Old Firehand, Old Surehand, Old Wabble, Old Death ...

Ajde, za starega mahedrača še rečem, da je bil res star. In recimo še za res starega smrtneža.  Po drugi strani pa je itak znano, da je pridevek Old k imenu služil drugemu pomenu. Izkušnjam in slavi. Zanimivo si je to zamislil, ta naš Karl.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

carski karli mayi res, sm bral dost teh pofl knjig od amerov pa je to dost dost bolš. mam jst tud vse te zelene knjige, sam nism že dolg nobene prebral, ene sm tok pogosto bral, da sem ko sm končal še enkrat začel. Zarad enga razloga so mi te arabske še posebi dobre ble. 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Dejansko sm zdej razmišljal zakaj je tok hud ta Karl May in pomoje je pač ta self insert k pač pripovedovalc prodaja zgodbo, kot da se mu je zares zgodila, pol dobiš ta fake docu feeling in bolj verjameš dogodkom, kokr so že neverjetni. Pol tud hudo je ta melodrama k je not, skoz kdo crkne, v Vinetuju prvo une sestra k pol o njej jamrajo do konca, pol na konc valda tud Vinetu, tko vedno kdo umre valda razen self insert avtor. Večina teh ameriških westernov je blo tretjeosebnih in pol nisi tok res feelal tega divjega zahoda. Pol tud hudo je blo k skoz prodaja neke zgodovinske, sociološke ipd bučke. Ne vem kako je zgrajen pueblo, o muslimanski veri, kako se vari pivo, kako se dela puške. Pač na polno so fucking zanimive knjige iz tega kultorološkega stališča, kle me spominja na Verna.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

@HernierEvo, sem zdaj preveril in na vseh profilih normalno pokaže serijo, razen na mojemu. :avadodo:

 

EDIT: Našel problem. Sem preko web browserja moral loginat in sem spremenil age restriction.

 

Tip mi nastavu rating na 14 let ali manj. XD

Haha, sorry, ni bilo namerno :avadodo: 

Modelčku ni kazalo četrt libraryja (ajde, 1 %, vseeno govorimo o Dizniju), dobro da si opozoril

Ezoterik reče pred 7 minutami:

prepozn sm se pofočku pizda

Ja mal prepozen si bil, sem že nafilal folk

 

80 € na leto je res killer, 20 € pa je OK

Povezava do prispevka

Se kdo še spomni kakšnih drugih Karl May knjig? Nekaj je pisal tudi o gusarskih prigodah in pa o Balkanu.  Imam jih, ampak nikoli pa nisem bral.

@Ezoterik: jap, tudi Verna imam komplet zbirko. Tiste prastare v modri izdaji. Včasih je sicer res pretiraval s podrobnimi opisi in dolgovezenjem, ampak mi je pa vseeno zakon že od rane mladosti. 
V Civ2 sem imel celo inštaliran Jules_Verne_Mod, ki mi je bil sila sila všeč!! Steampunk pa te finte :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

A gusarji niso ble te zelene, to pol nism bral. Bral sm uno novejšo  povoščeno zeleno zbirko, pol pač vinetuja iz zlate knjige, pa to zbirko ne vem kok jih je 30ih zelenih knjig, kjer se jih dost podvoji iz une povoščene zbirke. Pol sm si u knjižnici še uzel ene bol bizarne (kjer se kao avtor zaljubi in peca neko pičko v Koln gradu, kr bizarno res). Te s pirati so mi pa res mal ušle :D

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Jaz pa zdaj berem H. G. Wellsa, ker so neki momci iz JURŠINCOF začeli izdajat nove prevode. Jebemo mater, nisem vedel, da je folk tam sploh pismen, kaj šele da bodo furali založbo 

 

Sem pa šel v knjižnico s seznamom 10 knjig, kao za mal začetek poletja, pa sem samo eno dobil, ostalo pa vse zasedeno na max do konca poletja, WTF, rupa spet začela brat knjige :D 

Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Jaz pa zdaj berem H. G. Wellsa, ker so neki momci iz JURŠINCOF začeli izdajat nove prevode. Jebemo mater, nisem vedel, da je folk tam sploh pismen, kaj šele da bodo furali založbo 

 

Sem pa šel v knjižnico s seznamom 10 knjig, kao za mal začetek poletja, pa sem samo eno dobil, ostalo pa vse zasedeno na max do konca poletja, WTF, rupa spet začela brat knjige :D 

 

Haha kje ti živiš :D Pač folk uzame na plažo, septembra pa vse spet frej.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 minutama:

Jaz pa zdaj berem H. G. Wellsa, ker so neki momci iz JURŠINCOF začeli izdajat nove prevode. Jebemo mater, nisem vedel, da je folk tam sploh pismen, kaj šele da bodo furali založbo 

 

Sem pa šel v knjižnico s seznamom 10 knjig, kao za mal začetek poletja, pa sem samo eno dobil, ostalo pa vse zasedeno na max do konca poletja, WTF, rupa spet začela brat knjige :D 

 

wells je dost smeti useen, je pa tok kratko, da pač we, ni neka časovna investicija. invisible man, island of dr. moreau, time machine, ostalo se mirno spusti.

Povezava do prispevka

Island ravno berem 

 

Evo momci, to nudijo brati pirati od Karla Maya, kvaj čem zbrat za na plažo

https://ug1lib.org/s/karl%20may/?languages%5B0%5D=slovenian

 

Pa Vinetou sem edino bral od Zlate knjige, tako da tega mogoče ne bi

 

Se mi zdi tako uizi brain off čtivo za na plažo, ampak razen Vinetouja res nič ne poznam, kaj bi zbral 

Povezava do prispevka

@Ezoterik: Od Wellsa se mi zdi, da sem v mladosti (in v SLO prevodu) bral edino nekaj o Luni. Zelo slabo se spomnim, ampak: šli so tja in potem tam v podzemlju srečali neke naseljence itd. Naslova se dejansko ne spomnim! 

@Hernier: Po Vinetou trilogiji direkt Old Surehand, pa itak kultni Zaklad v Srebrnem jezeru in všečni Petrolejski kralj. Potem pa še preklopiš na Rio de la plati in V Kordiljerah.  Mislim, da bo čisto dovolj za čez poletje :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


@Hernier: Po Vinetou trilogiji mogoče direkt Old Surehand, pa itak kultni Zaklad v Srebrnem jezeru in všečni Petrolejski kralj. Potem pa še preklopiš na Rio de la plati in V Kordiljerah.  Mislim, da bo čisto dovolj za čez poletje :) 

Pomoje bom imel energije sam za enega Maya. Vinetou, če si prebral moj post, sem že. Torej kaj zdaj? Naštel si pet knjig, daj se fokusiraj na eno, ker za več res ne bo volje :D. Old Surehand? 

Povezava do prispevka


@Hernier: Old Surehand je kar "špeh" in vsebina druge knjige je več kot četrt nekih pripovedi ob tabornem ognju. Če ti znese, potem itak. Ker je vendarle res bomba od knjige!
Dočim za kratko branje pa absolutno priporočam Zaklad v srebrnem jezeru (tudi film je bil posnet!). Čudno, da te kultne knjige še nisi bral. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 14 urami:

Mam original uno zeleno zbirko kjer je vse kar se tice divjega zahoda in mi je blo carsko prebrat k sm bil mulc, lohk bi pocas naredu Rerun :) drgac pa res carski liki, Apanacka, Old Firehand, Old Wabble, Sans-Ear, Bloodyfox so sam nekateri k se jih spomnem...pa itak greenhorn Sam Hawkens :D

 

Drgac pa ne bojda..clovek sploh ni bil nikoli izven Nemcije kamoli kje drugje in je ustvaril res hud svet k se kr potopis not in vzivis v vse te like.

če se prav spomnim naj bi šel potovat pol k je bil slaven pisatelj in so ga spustil iz zapora (ajde to dvoje ni neposredno povezano)

napisal je pa res vse sam na podlagi zemljevidov pa tujih opisov :D

 

men je Old Surehand > Vinetou

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...