Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 1 uro:

 

Fak, bom pogledal video. Len sem glede takih zadev. Ampak, če bo koristilo in me nasitilo... :D

 

To se pol surovo je? Imam rad bučke, ampak popečene in začinjene ... Surove so mi bljek. Isto korenje. Kuhano kul, surovo bljek. 

 

Ja, surovo - namesto špagetov uporabiš to - ko daš omako čez, skoraj ne veš da ješ bučke...jaz sem se ful presenetil

Povezava do prispevka

Take bedastoče pa nastanejo, ko pride ženska v kuhinjo:rofl:

 

Praktično vsa premium artisan pasta je v suhi obliki, svežo pasto dobiš pa res samo če jo delaš sam (kar je kar dober recept za polom), ali pa če greš h kakemu lokalnemu italijanskemu mojstru.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 45 minutami:

Domaca pasta je neki najbolj basic kar se tice priprave.

 

Je zamudno to je pa tudi vse.

 

Ni to pica testo, ki ga zna pripraviti vsaka opica. Če pa ti verjameš, da lahko doma pripraviš pasto na nivoju italijanskih artisan mojstrov:rofl:

 

Povezava do prispevka

Jaz se še spomnim davnih časov, ko je moj dedek delal rezance za juho. To je bil cel projekt in kuhinja je bila seveda ves dan zasedena. Ne spomnim pa se, če so bili kaj boljši od kupljenih! Verjetno že, oz. v čem bi bil drugače point da jih je delal sam?
Sestavine seveda lokalne. Npr. moka direkt iz vaškega mlina, sveža jajca od sosedov, voda iz studenca nekaj metrov od bajte  .. Good old times! :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Feget: te testenine iz Eurospina si že poskusil? Ali pa kdorkoli drug?

spageti.jpg.14ed2283ab860ff2edd53202c69030c1.jpg

 

Navedek

Sestavni del blagovne znamke Tre Mulini je linija izdelkov Bronzo. Testenine iz zdroba trde pšenice 100 % italijanskega porekla, ki so izdelane na modelih iz brona.

Poleg tega so izdelki pridelani po tradicionalnih metodah. Pri vlečenju čez modele iz brona površina testenin postane bolj groba. Jedi so tako še okusnejše, saj na testeninah ostane več omake. Eurospin s ponosom predstavlja svoje italijanske korenine, ki so botrovale nastanku teh testenin.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 urami:

 

Ni to pica testo, ki ga zna pripraviti vsaka opica. Če pa ti verjameš, da lahko doma pripraviš pasto na nivoju italijanskih artisan mojstrov:rofl:

 

 

Saj ni noben tega trdil. Blo je napisano da priprava paste ni zajebana samo zamudna. 

 

Pa lol at artisan.. Moka, jajca mal soli in olja. 

Povezava do prispevka

@lizz; ti bi lahko pripravila ene dobre špagete in jih prinesla na naslednji m33t. Mogoče bi celo jaz prišel na pokušino! ;)  

In obvezno bi se moral zavrteti točno ta komad in bi romantično zaplesala v mesečini:


 

Spoiler

Šele potem bom lahko nekoč srečno umrl, zavedajoč se, da sem v življenju doživel vse, kar sem pač lahko.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 20 minutami:

Indija zlo zanimiva dezela, sploh rad gledam razne temple in zgodovinsko relevantne lokacije, ter kake "bald goes v totalne odrocne vasice in stranske ulice"

 

Ali samo prek ekrana, nikol ne bi sel tja :D

 

par let nazaj sem videl tele fotke (ene so res ogabne in nsfw)

 

https://www.planetcustodian.com/over-50-scary-images-depicting-filth-of-varanasi-and-river-ganges-that-went-viral-in-china/8134/

 

ne bi sel v to greznico, ce mi placas

 

Povezava do prispevka

Hm

Sm mislu zih bo food related, pol pa tak depresiven reply 

Drugace hrana/higiena v gradu je nekje da bi se "bal" jit. Mislim da sm gledal pa ze ene 3 dokuje ko je reporter prva dva tedna prezivel na straniscu :D

Pa fuckton folka je, introverts nightmare, pa vsi bulijo kot da si ali bog ali pa hudic, upam da ne slednje. No, mogoce pa zato ker snemajo, tle mal ugibam. Delujejo pa zlo friendly narod

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Indija Koromandija, Zulu Afrika, Dubaj ... To so države/kontinenti, ki bi se jim jaz na veliko izognil. Veliko raje bi šel recimo na Kitajsko ali v Avstralijo. Ali pa celo nekam v severne dežele. Recimo Aljaska, sever Norverške... 

Moja intimna kolegica pa je tak fan Afrike, da gre letos spet. P***, jaz samo čakam, da bo enkrat neko bolezen fasala. In rodila enega lepega mulatka. Kot da ji ni že dovolj, da plačuje "preživnino" za kao posvojenca v neki zakotni Afriški vasi, ki ga nikdar v življenju ni videla v živo ...  In to ne govori ljubosumnost iz mene, ampak samo razmišljam na glas :) Enkrat mi je celo čisto odkrito rekla, da je seks s črncem čisto nekaj drugega kot z belcem!!! Dobesedno užaljen sem bil in skorajda bruhal. Pa niti slučajno nisem rasist!!! Kje je moja čast v tem primeru???

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Bil dol par mesecev. Res fenomenalna izkušnja. Upam, da bom spet šel kdaj.

 

Sicer je na začetku kar hud kulturni šok, sam te fotografije od amnesije zgoraj so pa res ful napumpane. Bil sem v Varanassiju (od kod so te fotke) in sem prav iskal, če bom kje videl kakega mrtvaka, sam ni blo ne. Edini kraj kjer je bilo možno kaj uzreti je bilo na pogrebih, ko so sežigali trupla.

 

Moje fotke:

https://www.dropbox.com/sh/1sg8jfqglckem5w/AABBpoqCN-mfU-PRcGSEMPbfa?dl=0

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 19 minutami:

Indija Koromandija, Zulu Afrika, Dubaj ... To so države/kontinenti, ki bi se jim jaz na veliko izognil. Veliko raje bi šel recimo na Kitajsko ali v Avstralijo. Ali pa celo nekam v severne dežele. Recimo Aljaska, sever Norverške... 

Moja intimna kolegica pa je tak fan Afrike, da gre letos spet. P***, jaz samo čakam, da bo enkrat neko bolezen fasala. In rodila enega lepega mulatka. Kot da ji ni že dovolj, da plačuje "preživnino" za kao posvojenca v neki zakotni Afriški vasi, ki ga nikdar v življenju ni videla v živo ...  In to ne govori ljubosumnost iz mene, ampak samo razmišljam na glas :) Enkrat mi je celo čisto odkrito rekla, da je seks s črncem čisto nekaj drugega kot z belcem!!! Dobesedno užaljen sem bil in skorajda bruhal. Pa niti slučajno nisem rasist!!! Kje je moja čast v tem primeru???

Kam v Afriko pa hodi?

Povezava do prispevka

@Hernier: Zelenortski otoki, al nekak tak. Cabo Verde.

Pa ne v neke hotele (Hilton je sicer dokaj blizu), ampak čisto v lastni režiji! (povratna letalska je ca. 300 €, ostalo pa prosto po Prešernu). Večinoma jedo testenine in riž (vse uvoženo) in pijejo ustekleničeno vodo (uvoženo). Ribic iz morja ne jedo, ker so večinoma bojda strupene. Kopanje ni priporočljivo oz. je na lastno odgovornost, ker so pogosti napadi morskih psov. Večere preživijo na plaži, kjer bobnajo na jembe.
Saj, po eni strani je tak dopust čisto ok. Vsakomur pač svoje. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

@lizz; ti bi lahko pripravila ene dobre špagete in jih prinesla na naslednji m33t. Mogoče bi celo jaz prišel na pokušino! ;)  

In obvezno bi se moral zavrteti točno ta komad in bi romantično zaplesala v mesečini:


 

  Skrij vsebine

Šele potem bom lahko nekoč srečno umrl, zavedajoč se, da sem v življenju doživel vse, kar sem pač lahko.

 

sori, sem team siroki rezanci

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Indija Koromandija, Zulu Afrika, Dubaj ... To so države/kontinenti, ki bi se jim jaz na veliko izognil. Veliko raje bi šel recimo na Kitajsko ali v Avstralijo. Ali pa celo nekam v severne dežele. Recimo Aljaska, sever Norverške... 

Moja intimna kolegica pa je tak fan Afrike, da gre letos spet. P***, jaz samo čakam, da bo enkrat neko bolezen fasala. In rodila enega lepega mulatka. Kot da ji ni že dovolj, da plačuje "preživnino" za kao posvojenca v neki zakotni Afriški vasi, ki ga nikdar v življenju ni videla v živo ...  In to ne govori ljubosumnost iz mene, ampak samo razmišljam na glas :) Enkrat mi je celo čisto odkrito rekla, da je seks s črncem čisto nekaj drugega kot z belcem!!! Dobesedno užaljen sem bil in skorajda bruhal. Pa niti slučajno nisem rasist!!! Kje je moja čast v tem primeru???

 

Ta post je čist irelevanten brez slik kolegice. Žal... Ne moremo si prave predstave narediti.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...