Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Sovica reče Dne, 2. 7. 2022 at 21:32:

Slovenian clay cres i losinj

 

Bil lani, na Lošinju v apartmaju v naselju "Čikat", na Cresu v hotelu Kimen.

 

Top izkušnja. Lošinj mega lep, prijeten in precej nenagužvan, Kimen pa 10/10 top value deal. Proper stuff.

 

Letos pa Brač pa Šolta. Ravno googlam, kok sta kej cycling-friendly, da vidim, če se mi splača bajke dol trogat

Povezava do prispevka

Ma jz hodm ze 20+let saj za par dni sm ker mamo apartma.

Cikat je ok, sm bil enkrat s kaco tam sam realno mi je pa otok kul ker ni nek party otok ampak se pridm spocit. Vzamem hladilno, piva, ribisko pa se nekam odpelem s gumico.

 

Pri letaliscu mas eno brunarco k deluje dost cigansko sam ma carsko hrano in vino pa domacinske cene

 

Drugace mi je center velikega losinja super cozy in lep, Tista trdnjavca in cerkev, res lepo. mali je bl turisticen pa da gledas mal barkace.

Pa Osor mi je tut super lepo mini mestece.

Drugace bos cez par let najbrz mel ze zlo dobr urejen za kolesarje, v zadnjih 5ih letih so ful popravl pa razsiril cest. Prej je blo pa kr mal strasljivo na kakih delih :D

 

Jutr ce ustanem dost zgodi grem na televrin pol pa skrkat ene polnene kalamare pa pomoje bom se kr ene ocvrte (yolo) pr dolac_u v nerezinah, carski razgled na luko iz terase, odlicno vino. Dol mas pa eno picerijo ki mi ma res zakon testo, ne pomnim imena.

 

televrin-mali-losinj-0c794f42-2db3-4158-

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Bil lani, na Lošinju v apartmaju v naselju "Čikat", na Cresu v hotelu Kimen.

 

Top izkušnja. Lošinj mega lep, prijeten in precej nenagužvan, Kimen pa 10/10 top value deal. Proper stuff.

 

Letos pa Brač pa Šolta. Ravno googlam, kok sta kej cycling-friendly, da vidim, če se mi splača bajke dol trogat

damn livin large, šolta je baje otok z največjo podražitvijo na Hrvaškem :D 

Povezava do prispevka

Šolta je kar postala high end lokacija na Hrvaškem. Sm slišal, da imajo res dobre hotele. Evo še @Galko potrdil.

 

Cene so pa tko, evo jest sem bil mal na krku en teden. Pivo si na glavni promenadi lahko spil za 16kun. Zraven v trafiki 200m stran v piksni pa 24kun pa v gostilnah vse do 45kun...

Pač odvisno. Je pa šlo vse vsaj malce gor.

 

 

Ampak evo, zadnjič kliknem sem rekel da imam bone, to začetek junija še... nekam da pelem tamalo kopat. Terme olimia 650€ dve noči z zajtrkom sotelia hotel.

Najcenejši prost hotel na obali pa 750€ za dva dni.

20220625_211141.jpg

Povezava do prispevka

Mi smo se včeraj vrnili z Ugljana ter Pašmana. Ja se kar poznajo podražitve, prvo trajekt (200kun ,lani 150) pol pa itak lokali-gostilne. Isti lokal lani 16kun pivo, sedaj gladko 23:D 

Saj tu pa tam še dobiš kje za 18, samo redko kje. Hrana prav tako 20-30% večje cene. Enako podražitve v trgovinah, sam ok, to je pri nas tudi, tak da si samo misliš jebi ga

 

Bomo zgleda kar rekli adijo poceni dopustom na Hrvaškem :whistle:

uredilo bitje bojler1
Povezava do prispevka

Meni je bilo vedno fascinantno, kako so si eni pakirali za 1 teden dopusteka na morju. Medtem, ko sem jaz za 3 tedne vzel dvojne kopalke, tri majice, ene kratke hlače, nekaj knjig, fotoaparat, telefon in šteko cigaret. Nobene hrane, nobene pijače.. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Šolta je kar postala high end lokacija na Hrvaškem. Sm slišal, da imajo res dobre hotele. Evo še @Galko potrdil.

 

Tudi jaz lahko potrdim. Mamo bajto dol, hodim vsako leto tam ze od otrostva. Pred dvajsetimi leti đungla od otoka, nikjer nobenega, cene ugodne, top lokacija.

 

Danes vse zbetonirano, hoteli, barke, jadrnice, cene 100€ na noč za apartman. Turisti kalijo mojo željo po miru. Fuck them.

Povezava do prispevka

@Besko: točno dobesedno to se je zgodilo pri nas na Pagu. Katastrofa! Npr.: iz terase smo imeli res lep razgled na zaliv, zdaj pa vidiš samo eno ogromno grdo steno s par okni. Ali pa na plaži: postavili smo si lasten pomol, zdaj pa nimaš variante da bi stopil nanj. Še s čolnom ne moreš pristati, ker je nabasano do mm. Saj vem, da si pomola ne moremo lastiti (ker pač priobalni pas itd.), ampak kultura turistov je res na višku. Ni tu več tistega, da si rezerviraš prostorček z brisačo. Moraš imeti srečo, če brisačo sploh še kje najdeš.. Nek kreten nam je celo navadno bojo ukradel. Pustimo to, da so se itak vsi vezali nanjo.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 6 urami:

televrin zjutri <3 sam k morš res fajn zgodi vstat da te ne zapeče na skale preden dol prideš

Ne vem kok gugl nabija baje je od oka 2uri+ do gor, mislu sm startat uspod nekje ob 6ih, kdaj ste sli? 

 

Ugibam da si sla pr osorju, Sicr je ena krajsa pot pr.nerezinah, pa nism najdu naprej od ene markacije, suma je pa zgledala vsa ista in nic naprej ni zgledal pohojeno da bi spominjal na pot

 

Bom probu nazaj po drugi da vidm kam bom prisel ven

 

Navedek

Ma tok kokr se je Hrvaška v enem letu podražila, še jaz nisem jemal v lajfu, pa dosti potujem po celem svetu 

Sicr res ne gledam sam zgleda kr dobr ja, za 2 osebi vecerja me je prsla vec kot 3 osebe + tringelt lansk let

 

Drugace pa tle ful napihujejo zasedenost, ni slucajno tok folka kot lansko leto

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 41 minutami:

Ne vem kok gugl nabija baje je od oka 2uri+ do gor, mislu sm startat uspod nekje ob 6ih, kdaj ste sli? 

 

Ugibam da si sla pr osorju, Sicr je ena krajsa pot pr.nerezinah, pa nism najdu naprej od ene markacije, suma je pa zgledala vsa ista in nic naprej ni zgledal pohojeno da bi spominjal na pot

 

Bom probu nazaj po drugi da vidm kam bom prisel ven

 

Sicr res ne gledam sam zgleda kr dobr ja, za 2 osebi vecerja me je prsla vec kot 3 osebe + tringelt lansk let

 

Drugace pa tle ful napihujejo zasedenost, ni slucajno tok folka kot lansko leto

od nerezin, men je normalen tempo ene 45min do gor, sam ostale babe so me obtožile da sem divjak, tko da računam da je okol ure bolj realno

šli smo pa ponavadi tako da smo bli s soncem hkrati gor, tko da bolj ob 5h kot ob 6h, štartal smo še precej po temi

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Hrvaška bo mogla s cenami regulirat količino folka, drugače bo idrija, ko je blo v Španiji konec 80, začetek 90 let. Če ne bi bil vezan nanjo na druge načine, me ne bi bilo več dol - še tako grem raje izven sezone (ki zdaj traja maj-oktober) ko je folka zame lih prav. Lani sem naredu napako da sem skočil na Krk za par dni in me je skoraj pobralo ko sem vidu gužvo. Turizem ima pač svoje močne negativne posledice in Hrvati se morajo sprijaznit z tem, težko je za tiste, ki so prve vlake zamudili in bi radi zaslužli zdaj. Samo ko bo balon počil bo resna kriza na tem področju, ker se folk zadolžuje big time da gradi vile z manj ali več okusa daleč daleč od obale in jih želi prodat za bajne cene. Bomo vidli, veliko bolje pač ni tudi v naših turističnih krajih, pogoltnost nas daje...

Povezava do prispevka

Ni nobene potrebe po omejevanju, le uporaba klasičnega ekonomskega pravila ponudbe in povpraševanja :) klošarje in reveže je treba izločit - ko pridem na plaži hočem biti v družbi premožnih somišljenikov, ne pa revne drhali, ki ščije v morje in serje v pesek.

 

Hrvaška gre po pravi smeri, še za ene 50% dvignejo cene in odpravijo drhal. Osebno bi mi bilo tudi zelo cool, da bo občine najemale plažen redarje, ki bi potem s palicami lomili klošarje in preganjali romunske cigote. Če pa plačaš eksta občini, dajo pa še tebi palico, pa jih lahko še ti lomiš:wub:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...