Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Najboljše je kako tip opozarja, da se je treba podučit o 5G omrežju. In 95% teh ki bere njegov poast o tem, seveda gre na fejsbuk, poduči se v 5min, seveda pri tem jim pomaga neka random mlada mamica ki je po 10letih kurbarij na faksu, odkrila duhovnost in eterična olja...in bum, 5G nas bo ubil. Če jim ponudiš dejstva, je to itak zarota znanstvenikov, vlade itd..eh kurac u čelo

Povezava do prispevka

umru ob commentu :D:D:D

 

ker sem ravno par dni nazaj na FB blockal točno tako kolegico, tko jebeno 1:1 opis, samo zamenjaj eterična olja z jogo in je to to :D:D

 

res se je lepo stopnjevalo

 

najprej kurci žuri lizat šlatat fuk

 

potem joga gor dol

 

potem spiritualnost

 

potem duhovna očiščenost

 

potem pustit job in se "popolnoma prepustiti vesolju"

 

zdaj pokajo pa take moške teorije zarote o 5G in covidu da lahko rečeš samo respect, stisneš lajk in blockaš osebo :D

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

No a misliš, da jaz govorim o random mladih mamicah?? Dejansko so to ženske katere poznam iz študenta, težke radodajke (nimam nič proti radodajkam),

življenje obrnile na glavo, nekje odkrile eterična olja, kreme in pizde materine, v tvojem primeru jogo....in že objavljajo kaj in kje nam škodi, podučene o frekvencah in radiaciji...diretk s filo faksa, kar pomeni, da jaz, čeprav sem elektrotehnik, očitno mam MANJ pojma o vsem tem, ker zarota....

 

ok dejansko sem se razpizdo zdaj, grem s šihta, adio :D

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 minutami:

umru ob commentu :D:D:D

 

ker sem ravno par dni nazaj na FB blockal točno tako kolegico, tko jebeno 1:1 opis, samo zamenjaj eterična olja z jogo in je to to :D:D

 

res se je lepo stopnjevalo

 

najprej kurci žuri lizat šlatat fuk

 

potem joga gor dol

 

potem spiritualnost

 

potem duhovna očiščenost

 

potem pustit job in se "popolnoma prepustiti vesolju"

 

zdaj pokajo pa take moške teorije zarote o 5G in covidu da lahko rečeš samo respect, stisneš lajk in blockaš osebo :D

Nimas kaj, ni argumentov proti takim

 

Povezava do prispevka

Ma, mene je ena kolegica natutila, zakaj imam Wifi omrežje na 5G. Če sem zmešan in hočem raka fasat in po hitrem postopku vmret in take. Dejansko je izklopla telefon in šla ven na vrt sedet. Meni je sicer malo pritisk dvignilo, ampak se nisem hotel kregat in še manj karkoli razlagat. Sva zunaj spila pivo, malo podebatirala in se poslovila.  :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Ma, mene je ena kolegica natutila, zakaj imam Wifi omrežje na 5G. Če sem zmešan in hočem raka fasat in po hitrem postopku vmret in take. Dejansko je izklopla telefon in šla ven na vrt sedet. Meni je sicer malo pritisk dvignilo, ampak se nisem hotel kregat in še manj karkoli razlagat. Sva zunaj spila pivo, malo podebatirala in se poslovila.  :) 

kolegica in dacapo čez 5 let

 

The Last of Us Part 2: List of infected and their weaknesses ...

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 6
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

Ma, mene je ena kolegica natutila, zakaj imam Wifi omrežje na 5G. Če sem zmešan in hočem raka fasat in po hitrem postopku vmret in take. Dejansko je izklopla telefon in šla ven na vrt sedet. Meni je sicer malo pritisk dvignilo, ampak se nisem hotel kregat in še manj karkoli razlagat. Sva zunaj spila pivo, malo podebatirala in se poslovila.  :) 

 

Tu si zajebal, če ona vidi 5G Wifi omrežje je problem pri njej, zakaj ona nosi s sabo 5G napravo in jo celo nosi v tuje hiše.

Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 24 minutami:

 

Tu si zajebal, če ona vidi 5G Wifi omrežje je problem pri njej, zakaj ona nosi s sabo 5G napravo in jo celo nosi v tuje hiše.


To je tudi res. Ampak itak ni vedela, da ji telefon podpira neke 5G finte.
Sem se pa kasneje tudi spomnil, da imam ta omrežja nastavljena na routerju: 
 

5G_covid.png

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nope, pozabil sem. Ker sem dal kot guest omrežje in je odprto. Bom zdaj skenslal "5G Covid test", namreč, ker je dosegljivo tudi ven iz bajte na ulico, kjer je avtobusna postaja. :) 

Nekaj časa sem imel tudi "Janez Jansa Freespot", ampak tisto sem potem skenslal, ker so neki upokojenci celo paniko naredili, ko so prišli na obisk.


edit: ampak dejansko imam vklopljen (itak) tudi 5G wifi, kar 90% folka enači z onim drugim 5G mobilnim omrežjem.  Tega pa seveda ne bom skenslal, ker je pretok odličen (edino razdalja je slabša). Uporabljam na fonu, tablici in Switchu.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Prav je da je kolegica povedala svoje, drugače bi moral porabit ful truda za ugotovit da se nočeš z njo družit.

Moja žena je drastično zmanjšala število friendov na FB zarad COVID in 5G teorij zarote, men se zdi carsko. FB bi lahko mel kakšen checkbox da take avtomatsko unfrenda.

Povezava do prispevka

Problem je, da avtomatsko jaz ne bi kar unfriendal. Ker včasih me preseneti kdo, ki je bil še pred kratkim čisto normalen, potem pa uleti z neko teorijo zarote in če kaj pokomentiram, navrže "Kaj si ti ja nor, res ne dojameš tega?" stavek. Pa mu dam pač še eno priložnost, al nekaj... Sploh zato, ker se z večino poznam že precej časa in 90% tudi v živo. 

Pa FB je še najmanjši problem. Dejansko v živo mi je težje to "zdebatirat" oz. ohranit nek kontakt, odnos... Recimo, želim komplet menjat tematiko pogovora (ker pač vidim, da nismo na istem nivoju), ampak ne... še kar vztraja in natolcuje. Velikokrat mi res dvigne pritisk in hitro navržem: "Pa ti si fukjen/a." Seveda ne kot žaljivko, ampak v smislu: konec debate, gremo naprej... :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tezko ohraniš stike z osebo ki je toliko šla v skrajnost, ker ni nobene možnosti za pogovor, vsaj ne neko konstruktivno debato. Ker vsi tvoji argumenti in ideje avtomatsko padajo v vodo. Jaz sem se včasih še zapletal v te pogovre, ampak zdaj se mi ne da več.

 

Ker tudi sam vem, da 15-20 let nazaj sem sam padal na neke teorije zarot ampak to je trajalo 2 mesca, in nisem začel prodajat eterična olja na instagramu. Pride do hudih razlik, ampak tako je življenje.

Oseba, ki nima predznanja na določenih področjih, enostavno ne more spodbijat dejstev na osnovi nekih obskurnih youtube posnetkov. Sej takih ljudi ne moreš niti glede drugih stvari resno jemat.

Greš svojo pot in je to to.

Povezava do prispevka

Jaz dostikrat ne morem iz svoje "kože", pač v smislu,  da želim pomagati nevednim. Oz. jih nekako vsaj usmeriti, da ne obstajajo ultimativna dejstva zarot. Vse manj se seveda "trudim" na tem področju. Določeni so še sprejemljivi za pogovor in posledično priznajo, da ima vsaka medalja dve plati in podobno ... Ampak vedno več je teh, ki so preveč "not padli". Ojoj, kam gre ta svet... :) Pa ni tako samo pri teorijah zarot in podobnem. Tudi pri veri, čeprav sem ateist in sprejemam vse možne oblike verovanj in me verstvo dejansko zanima, se znam spustiti v kakšne debate, ki pri nekaterih (sploh starejših) ne padejo na čisto nobena plodna tla. Obup. Zanimivo pa je, da o veri lahko izredno dobro debatiram s kakšnim (normalnim) duhovnikom, recimo v smislu krščanstva in tega.

edit: btw,  če bi jaz v mladih letih gledal Ancient Aliens na TV, bi po moje norel zraven. In si snemal na VHS in kaj vem kaj vse, delal zapiske... Zdaj? Nem rajši komentiral. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

O religiji se da načeloma lepo pogovarjat, če nisi skrajno za ali proti ker ni oprijemljivih dokazov, ljudje imajo različne, ne samo materialne poglede, na obstoj boga itd...lahko iz večih smeri se pogovarjaš o tem.

 

Ampak če je znanost nekaj potrdila, in ti to zavračaš...kako se naj pogovarjamo.

Povezava do prispevka

Saj to. Ampak tudi, če pustim znanost čisto ob strani. Recimo na hitro iz glave en kratek pogovor s starejšo, zelo verno gospo:


Jaz: "Če Bog obstaja, zakaj je dopustil, da ima moj sin sladkorno bolezen?"

Gospa: "Ja, ljudje plačujemo za grehe."

Jaz: "Kakšne grehe? Sin še ni niti 9 let star. Ne verjamem, da ima že kakšne grehe."
Gospa: "Joj, za stare grehe izpred več tisoč let vendar."

Jaz: "A tako. Vzeto na znanje."
...konec debate... 

 

Povezava do prispevka

Z mojo, zdaj ze pokojno babi sva se pred leti veckrat pogovarjala o religiji, veri. Izkazalo se je, da je bila nasa babuska dokaj kriticna rkc vernica, ki se ni slepila (ali bodnedaj celo slepomisila) in je verske dogme jemala z neko distanco in razmislekom. Zato se mi je blo vedno dobro pogovarjat z njo, nikol nisi mogu trcit v tisti zid enoznacnosti, vkovane v spone biblije in predpise cerkvenih koncilov. Upam, da je zdaj tam, kjer bi rada bila, nebesa gor alpa dol.

Povezava do prispevka

Ma jaz pri dialogu o religiji sploh ne pristopam z znanstvenega vidika, ker večina normalnih vernikov ti ne bo oporekala, ko začneš govorit o evoluciji itd. Na srečo nismo v kakšnih posebej sweet USA mestecih, kjer otrokom prepovedujejo pravljice o zmajih pa jim govorijo, da je naša vrsta na svetu 5000 let. So mi pa teološki dialogi res carski in obožujem tudi teološke filme in staro likovno umetnost. Je pa treba povedat, da mi je bedno, ko mi mama razlaga, da ji duhovnik pri maši namiguje, koga naj voli (tudi mama je leftie, kot jaz, tako da si loh predstavljate, da lih ne shilla njenih intimnih izbir --- je pa verna), pa da se mi zdi, da je žanr pridige ostal nekje v 18. stoletju. Pač ker sem študiral staro slovenščino je prav noro, kako so razni Svetokriški in Slomški modernizirali pridigo glede na svoje predhodnike in jo naredili za takrat sodobno. Po Slomšku pa se je to kar ustavilo in sodobne pridigarske blodnje nimajo nič za ponudit človeku v 21. stoletju žal. Ne da sem velikokrat slišal pridige, samo za razne pogrebe pa druge posebne maše, sem zmeri razočaran, sploh glede na to, kak nor napredek sta recimo zgoraj omenjena pokazala, dandanes pa nimam filinga, da bi duhovniki vlagali nek trud v to.

Povezava do prispevka

@Zamorc: kul napisano. Saj naletiš tudi na takega človeka. Moja prababica (oz. prababica bivše žene, če sem natančen) je bila v takšnih pogovorih zelo podobna tvoji babici. Kapo ji dol. Res sem jo imel rad in dejansko je bila bolj "pametna" (prebrisana?) kot marsikateri "mlajši" od nje. Občasni pogovori so bili čisti užitek. Iskreni, neobremenjeni. Ne glede ali o veri, zgodovini, politiki ... 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...