Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Moja babica je legenda, ampak cel lajf je požirala material o nezemljanih - revija misterij in slično, sicer pa proper komunist po srcu. Zarad teh njenih revij sem celo otroštvo mislil, da me bodo ugrabili nezemljani. Jebeš poštasti pod posteljo pa nevem kaj, it v temi sam čez neobljuden neosvetljen kos zemlje, to je bil the real deal. Pol pa še X files serija čez, damn son, instant kakanje v hlače 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 3 minutami:

Res je, taki ljudje so suho zlato...


Problem je, ker jih je vse manj. Zdaj babice in dedki gledajo yatube in fejsbuk in žal jih veliko preveč verjame (nepreverjenim) objavam. Potem pa vztrajajo in če želiš debatirati rečejo: "Ja, saj pa sem vidla na internetu. Seveda je resnica." Konec debate :) 

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 23 minutami:

Ma jaz pri dialogu o religiji sploh ne pristopam z znanstvenega vidika, ker večina normalnih vernikov ti ne bo oporekala, ko začneš govorit o evoluciji itd. Na srečo nismo v kakšnih posebej sweet USA mestecih, kjer otrokom prepovedujejo pravljice o zmajih pa jim govorijo, da je naša vrsta na svetu 5000 let. So mi pa teološki dialogi res carski in obožujem tudi teološke filme in staro likovno umetnost. Je pa treba povedat, da mi je bedno, ko mi mama razlaga, da ji duhovnik pri maši namiguje, koga naj voli (tudi mama je leftie, kot jaz, tako da si loh predstavljate, da lih ne shilla njenih intimnih izbir --- je pa verna), pa da se mi zdi, da je žanr pridige ostal nekje v 18. stoletju. Pač ker sem študiral staro slovenščino je prav noro, kako so razni Svetokriški in Slomški modernizirali pridigo glede na svoje predhodnike in jo naredili za takrat sodobno. Po Slomšku pa se je to kar ustavilo in sodobne pridigarske blodnje nimajo nič za ponudit človeku v 21. stoletju žal. Ne da sem velikokrat slišal pridige, samo za razne pogrebe pa druge posebne maše, sem zmeri razočaran, sploh glede na to, kak nor napredek sta recimo zgoraj omenjena pokazala, dandanes pa nimam filinga, da bi duhovniki vlagali nek trud v to.

Ha, te bi mogo obiskat pravoslavno cerkev! Ker sem krščen v pravoslavni in back in the day hodo v cerkev, je bilo precej zanimivo, ker pravoslavni župniki še vedno uporabljajo staroslovenski jezik. Dvomim, ali ga pravilno uporabljajo, ampak je kar je :D

 

Povezava do prispevka

@Vučko3 Pa ne samo mlade (sveže) mamice. Poznam par mam, ki imajo otroke že v srednji šoli. Nekatere tudi s končanimi visokimi študiji / magisteriji itd. To res ne dojamem, kaj jim mora delati v glavi. 

Btw, glede vere: Jaz sem bil krščen, klasično krščansko. Mislim, da sem kot mulc leto ali dve obiskoval tudi verouk in to je to, kar sem dosegel v krščanstvu. Potem sem se zavestno odločil, da bom zaprisežen ateist in tako je ostalo. Je pa tu še en twist: komot sem se lahko cerkveno poročil. Duhovnik ni kaj dosti kompliciral (ker bojda moraš imeti neke zakramente in kaj vem kaj...). Dorekli smo dan poroke, človek je bil dejansko vesel, da bo vodil poroko (poročil je namreč že moja starša).  Ni bilo nobenih prispevkov, sem mu pa 50 € dal naknadno in čisto osebno (ker sem s poroko toliko zaslužil, da mi je bilo to manj kot tringelt).
Je pa tudi res, da sem se par let kasneje necerkveno ločil. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 3 minutami:

Moj bratranec pade na čist vsako tako neumnost. Trenutno izvaja tečaje kjer si zdravijo dušo s pomočjo srčne energije al nekej.

 

Še vedno trdi da je zarad slabe samokontrole enkrat povzroču potres na drugi strani sveta.


Ti to resno? Saj verjamem, da  ja... ampak dejansko umiram zraven. :)

Povezava do prispevka

najbolj žalostno je, da ne gre samo za ljudi levega dela inteligenčnega spektra po gaussovi krivulji, temveč res pogosto za zelo inteligentne in visoko izobražene posameznike

kot kolegica, dr. biokemije, razvojnik v farmaciji, STEM in znanstvena metoda sta ji takorekoč življenje

pa je to še vedno ne odvrne od razne ezoterike

 

ampak po drugi strani, se vedno lahko igramo hudičevega advokata

kdo pravi, da je človeškemu umu dano doumeti naravo objektivne resnice

in da znanost edina objektivno opisuje resnico,

ko pa je, kot vso drugo človeško delovanje in vedenje

zgolj socialni konstrukt (z za naša čutila ustrezno preverljivo metodo)

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 8 minutami:

Moj bratranec pade na čist vsako tako neumnost. Trenutno izvaja tečaje kjer si zdravijo dušo s pomočjo srčne energije al nekej.

 

Še vedno trdi da je zarad slabe samokontrole enkrat povzroču potres na drugi strani sveta.

 

Tvoj bratranec kaže CEO-level nivo egota pa še proper fuknjen, na tvojem mestu bi imel odlične stike z njim, iz tega nekoč še bo nekaj :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 11 minutami:

najbolj žalostno je, da ne gre samo za ljudi levega dela inteligenčnega spektra po gaussovi krivulji, temveč res pogosto za zelo inteligentne in visoko izobražene posameznike

kot kolegica, dr. biokemije, razvojnik v farmaciji, STEM in znanstvena metoda sta ji takorekoč življenje

pa je to še vedno ne odvrne od razne ezoterike

 

ampak po drugi strani, se vedno lahko igramo hudičevega advokata

kdo pravi, da je človeškemu umu dano doumeti naravo objektivne resnice

in da znanost edina objektivno opisuje resnico,

ko pa je, kot vso drugo človeško delovanje in vedenje

zgolj socialni konstrukt (z za naša čutila ustrezno preverljivo metodo)

 

Newton je bil na primer kar precej v fiziki, bi se kar lahko reklo... ...ampak je bil pa še trikrat bolj v alkemiji in drugi totalno okulistični robi :D Mislim da je tudi kr ene par zelo obsežnih čarovniških knjig izdal :D

 

Ampak se bolj malo govori o tem ko se ga obravnava, hm le zakaj :D To je utemeljitelj klasične fizike, Isaac Newton, znan je po treh zakonih sile in po tem, da je poskusal iz mačke skuhati čisto zlato. Danes bomo delali poizkuse iz sile, za naslednji teden pa smo zmenjeni s prostovoljci iz Mačje hiše

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Zadnjič sem na FB opazil nek oglas, kjer prodajajo neko Teslino (Nikola Tesla, ne Musk) zadevo. Neka ploščica.  Moram poiskat, mogoče je kaj na tem. :)

Btw, pred časom so bili popularni neki podstavki za vodo. Kao, da dajejo neko pozitivno energijo, prečistijo in kaj vem kaj. Pač nek sprintan in plastificiran podstavek za kozarec / vrč...
Jaz sem se takrat malo zajebal, ker sem v šali sprintal in plastificiral en tak podstavek in ga za rojstni dan podaril eni sorodnici. Bila je že malenkost v letih in dokaj dovzetna za te "šarlatanske" zadeve. Upal sem pač, da bo razumela hec. Ker na postavku je pisalo: "Podstavek za spolno moč." Je bil  pa no-go in je bila dejansko užaljena. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

Zadnjič sem na FB opazil nek oglas, kjer prodajajo neko Teslino (Nikola Tesla, ne Musk) zadevo. Neka ploščica.  Moram poiskat, mogoče je kaj na tem. :)

 

in pol ti ni jasno, kaj se folk dela norca iz tebe

 

prej lepo nastopiš proti 5G bedarijam

potem pa opet krčevine 

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 5 minutami:

Dacapo, cerkveno si še zvezan? Nista šla kao v to opcijo razveljavitve poroke, ki jo imajo? 


Nisem sploh vedel, da imajo to opcijo. Ločitvene papirje sem samo podpisal in to je bilo to. Ker župnik mi je že pred poroko razložil, da ločitev pred bogom ne obstaja in cerkev kot institucija ne more dati razveze.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 17 minutami:

 

Tvoj bratranec kaže CEO-level nivo egota pa še proper fuknjen, na tvojem mestu bi imel odlične stike z njim, iz tega nekoč še bo nekaj :D

Ubistvu sm edini v familiji ki se še pogovarja z njim. Ostali so ga izobčil ko je javno prek FB pisal da so ga celo mladost mentalno posiljeval in mu niso pustil da razvija svojo dušo.

 

Pa na podeželju nekak ni glih mesta za 5d.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 7 minutami:

nisi neki znan po sarkazmu in sem se očitno nafukal 

dobro zate, če je bla res zajebancija :)


Čaki, da poiščem sliko svoje Kocke usode by Karin (ki sem jo dobil v dar). Sicer sem jo potem dokaj hitro želel prodati naprej (bojda je stala več kot 50 €), ampak ni bilo interesa in mi še zdaj nekje leži v omari.

Edit: resnemu interesentu prodam po simbolični ceni, poštnino plača kupec :)
kocka_usode.thumb.jpg.41cd997c7a1b92f229ef2859a1e7f97c.jpg

 

Navodil nimam več. Gre pa nekako tako, da kocko vsake toliko postaviš na zunanjo okensko polico (mislim, da ob določenih luninih menah), da se napolni z energijo. V tem času si zaželiš nekaj, kar hočeš, da se ti izpolni. Oz. nekaj v tem smislu. 

uredilo bitje DaCapo
  • Ne me jebat 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:


Nisem sploh vedel, da imajo to opcijo. Ločitvene papirje sem samo podpisal in to je bilo to. Ker župnik mi je že pred poroko razložil, da ločitev pred bogom ne obstaja in cerkev kot institucija ne more dati razveze.

Jaz bi se skliceval na Henrika. 

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 4 minutami:

Jaz bi se skliceval na Henrika. 


Eh, je že davno mimo vse to. Žena je tudi priimek menjala nazaj. Zdaj, če imajo kje v kakšnih cerkvenih arhivih zapisano, da sva še vedno poročena (v dobrem in slabem itd.), pa me še najmanj moti. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 minutami:


Nisem sploh vedel, da imajo to opcijo. Ločitvene papirje sem samo podpisal in to je bilo to. Ker župnik mi je že pred poroko razložil, da ločitev pred bogom ne obstaja in cerkev kot institucija ne more dati razveze.

temu se reče ničnost zakonske zveze

ampak ponavadi mora bit nek razlog, za katerega se pred poroko ni vedelo

recimo da bi župnik napisal, da ti je bil vedno všeč isti spol ali pa kaj 

potem se poroka razveljavi 

Povezava do prispevka

Prvič slišim. Ampak ok. Saj zdaj je tako ali tako vseeno. :) In tudi če bi takrat pri ločitvi vedel, ne bi šel v neke cerkvene negacije, ker pač nisem veren in mi cerkvena poroka dejansko nič ne pomeni. Razen tega, da je bila po poroki dobra fešta. In pač, želja bivše žene je bila, zato tudi nisem oporekal. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

men je pr swattingu predvsem zanimivo kok teško (saj kar sm jz gledal clipov) je blo stremerjem u bistvu ohladit situacijo, pojasnt da jih je en očitno prankal

 

mislm modelu z battering ramom vdreš v sobo ko ima gor slušalke in igra igrce :D ga vkleneš na tla medtem ko ti model razlaga da fuck model, a ne vidš da igram igrce, dobesedno prankajo vas

in kaže modelu komp pa to in kep bul not direkt v kamero kek

vidu si mu v faci da mu ne verjame al neki in še kr čaka da ni to neka epska zaseda

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...