Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Avion reče pred 11 minutami:

Mam, ampak ga zelo redko uporabljam, ker se mi za eno pico res ne da čakat in potem pucat vso to moko ven iz pečice. Če imam obiske in delamo več pic, potem itak. 

Ampak če ga uporabljam, se pečica segreje na, ne vem, cca 400 stopinj in imam pico notri cca minuto. Pač ves čas moram gledat.

 

V kolikor ga ne uporabljam, imam pečico ogreto na 250 stopinj in pico pečem 6 minut (cca).

 

 

Hmm, ne vem. 

Jaz sem kupil enega od Gorenja in gor piše da naj pečem pico 10-15 minut, wtf. Nisem zato kupoval kamna, če jo drugače brez kamna pečem tako kot ti (7 minut) 

 

In enkrat mi je pol clo ratal spečt tako, da je mel filing kot da je iz krušne, večino časa je blo pa slabše. Tako da potem sem dal sestri, ki redno peče kruh iz droži in ji pride ful prav, pride res proper ven. 

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 41 minutami:

 

Fak 22g kvasa na 70dag moke. Jst ponavadi dam ene vrečko (7g) na pol kile. 

 

Al pa se manj če mam čas. 

Malenkost se mi je mudilo pa ni blo druge, pa ponavadi dam manj kot je potrebno. Priznam da sem še 3 leta nazaj dal celga slona za kilo moke, ampak sem potem ugotovil, da čist pretiravam in v kolikor mam čas in voljo, da testo pripravim dan prej, je po navadi od oka ene 5-7g kvasa na kilo.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 minutama:

Meni izgleda testo na DaCapo pizzi tako prepečeno in zažgano kot da so pizzo našli nekje med izkopavanjem Pompejev FFS :D

 

 

Mal more bit

 

image.png.1063b021e4d2d4895101b6538bea213a.png

 

edit: pomoje ga bolj osvetitev jebe, ker je nasploh temna fotka in zgleda kot da jo je v kleti postregel 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 minutami:

Dacapo spoštujem te kot moškega, katolika in očeta

 

ampak KAJ ZA KURCA JE TO 


Doma pečena pica. Čisto simple. Edino za testo ne vem, ker ga je pripravil kolega (ki sicer že vrsto let dela kot "picopek") in jaz si nisem nič zapisoval. Nadev je bil pa res preprost: suha salama, sir, gobice in malo sveže rdeče paprike. Omaka pa še bolj enostavna: nekaj tistih vloženih pelatov iz (random) konzerve in malo začimb. 

Glede pečenosti / prepečenosti: Imam rad, da je tu in tam malce bolj zapečeno. Kolega je sicer rekel, da bi morali imeti boljšo pečico in bi bil tudi končni rezulat veliko boljši. Ampak... načeloma je bilo to OK. Sva jih sicer več spekla, ampak žal nisem nič drugega fotkal. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Uuuu, jaz sem našel ene res proper pelate / paradižnikovo mezgo za na pico, ne vem, v čem je fora, ker imam filing, kot da sem te iste že uporabljal, le da so mi sedaj svetlobna leta boljši.

 

Drugače pa sem našel v Sparu neko Mutti omako za testenine za baziliko, pa sem probal naredit pico s tem, ful najs.

Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 minuto:

 

 

Zdej me zanima a je res picopek, al je "picopek", torej dela testo za frende drugače pa polaga vodovod v nemčiji 


Ma delal je že v več picerijah, pa star je tud 50+, tako da neke izkušnje mora imeti. Je pa okrog testa kar kompliciral ja. Če se prav spomnim, ga je pripravl že en dan prej.. :)

Povezava do prispevka
kemik reče Pravkar:

 

 

Zdej me zanima a je res picopek, al je "picopek", torej dela testo za frende drugače pa polaga vodovod v nemčiji 

Pri Škofji Loki je bila picerija, mislim da Oliva ... Prisežem, da so tam zaposlili mojega kolega, ki je vse, kar je delal v lajfu, delal na črno, v kuhinji pa si ni znal pripravit več kot sendviča.

 

Ne vem, kako jih je prepričal.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Če se prav spomnim, ga je pripravl že en dan prej.. :)

Ma to si ga jaz vedno naredim zvečer po šihtu in potem lepo čez noč pustim na pultu, drugi dan ga en del uporabim, ostalo pustim vzhajat v hladilniku ali pa zamrznem, either way works.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 4 minutami:

Pri Škofji Loki je bila picerija, mislim da Oliva ... Prisežem, da so tam zaposlili mojega kolega, ki je vse, kar je delal v lajfu, delal na črno, v kuhinji pa si ni znal pripravit več kot sendviča.

 

Ne vem, kako jih je prepričal.


Verjetno niso bili izbirični oz. so pač nujno nekoga potrebovali. Sicer pa bi bilo treba poskusiti pice, da bi lahko sodil. Mogoče se je kolega pač takoj prilagodil (delal točno po navodilih/receptu) in je bilo pač OK? :) 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 minutama:

 

???

čist klasična "slovenska" pizza

z veseljem bi jo pojedel (če ne bi blo gor paprike)


Vseh pic je bilo v bistvu 6. Bila je tudi čisto klasična (šunka/sir/gobe), pa ena samo s par siri, ena brez gob in s pršutom itd.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Faaaaaaaaaaaaak meni je pa iskreno, brez trollanja, tisto testo zgoraj

- pretenko

- presuho

- preveč zažgano.

 

Uno ko prov začutim, kako se ti kar zdrobi v ustih v zažgane koščke. Tole: 

kemik reče pred 15 minutami:

image.png.1063b021e4d2d4895101b6538bea213a.png

 

Je pa itak ultimate hot cock james bond, ampak je precejšnja razlika no :D 

 

Pa ajde, bom pustil par procentov verjetnosti, da je "problem v osvetlitvi" hehe

Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 minutami:

Haha, ne vem, ampak nihče od nas ni šel takrat na pokušino :D


Btw, sem tudi jaz poznal enega, ki je dobil službo kot picopek. Na Lentu v MB. Človek praktično brez končane OŠ, mentalno nekoliko neuravnovešen (večkrat razna zdravljenja na psihiatriji), ampak s kolegi smo redno hodili tja na pico. Ne spomnim se sicer, če je testo pripravljal osebno (to v bistvu dvomim), ampak upošteval je vse naše želje/dodatke, vrgel pico v krušno peč ... In dejansko je bil rezultat vedno odličen. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

Je pa itak ultimate hot cock james bond, ampak je precejšnja razlika no :D 

Dobro, eno je napoletana, eno je pa pica, ki ni napoletana :D Malo si jo preveč skurcal za brezveze, ker ni ne zažgana (mogoče je bolj pečena, ampak "zažgana" je točno ta ultimate hot cock james bond pizza), ne presuha, testo je pač tanko oziroma isti kurac ko pri napoletani, samo da ima napoletana večji rob.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...