Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

OK fantje, sem bil že pomirjen da ima Konzolec dovolj eno toksično debato na dan, ma tole me pa pogreje. Najprej berem, da pizza zažgana do nivoja Dresdna '45 u bistvu ni zažgana ampak je okusna gurmanska specialiteta, zdaj bodo pa še krucifiksi pametovali kako je izraz "pizza" neustrezen, o ti hudič ti ohrn

 

Če bi bil bogat pravnik bi se šel verjetno ohladiti v bazen in se za sprostitev lizat z manekenko... ampak nisem in nimam ne bazena ne manekenke, imam pa precej debele deske v drvarnici pa za več kot enega forumaša vem, kje živi ali dela 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

OK fantje, sem bil že pomirjen da ima Konzolec dovolj eno toksično debato na dan, ma tole me pa pogreje. Najprej berem, da pizza zažgana do nivoja Dresdna '45

okej, static, uredu je.

 

Galko reče pred 1 minuto:

Če bi bil bogat pravnik bi se šel verjetno ohladiti v bazen in se za sprostitev lizat z manekenko...

dej ne klič hudiča :D

Povezava do prispevka

Osebno sem sicer "fan" pic (pizz) na debelem testu. Oz. to preferiram v 90%.
V MB je (vsaj po mojih izkušnjah) trenutno zgolj ena picerija (izključno dostava), ki pa že najmanj 25 let nudi točno te omenjene pice. Njihovo testo je res... hupi? Reklame ne bom delal (čeprav, sem že večkrat omenil, da gre za Maxi :) ). 
Npr. to imam v mislih (na tej fotki se niti ne spomnim točno, katere pice so bile naročene, mislim pa da Štirje siri, Srbrska in Štajerski burek):


pizza1.thumb.jpg.17849f3aa57688a7b373421bf17b743e.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Verjetno ne misliva iste serije, ampak spomnil sem se pa ene iz konca 80-ih. Captain Powerja in vojake prihodnosti sem jaz dobesedno oboževal!!! :) Mislim, ves ta CGI za tiste čase... noro.
 

 

 

jaaaa to je to :avadodo:

 

terrahawks je pa itak nadcarski, mam kompletno serijo na onedrive-u spravljeno

 

sram pa zelda sta mi povzrocala nocne more

Povezava do prispevka

Rece se pica, napise se pizza, razen ce si bb82 in se ti ne da pisat prav pol lahko napises pica, ampak izgleda klosarsko..

 

Jaz ko vidim, da nekdo napise pica dobim filing da ne gozdar iz vukojebine, pa tudi ce ima doktorat iz prava

 

Drugace pa pizda ste natucali komentarjev svaka čast

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
kemik reče pred 2 minutama:

Kao da se ti ne da pisat pizza ker je en znak več (in še ta podvojen) in samo zato pišeš pica :ododava:

 

Hahah farbej ti rajš pobarvanke ne nas

 

Pizza piše ker je Primorec, torej iz najbolj narodnoosvobodilne in zavedne regije v Sloveniji ;);)  Hkrati pa je geografsko najbližje domovini pizze.

 

tako da jaz mu verjamem

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

 

Pizza piše ker je Primorec, torej iz najbolj narodnoosvobodilne in zavedne regije v Sloveniji ;);)  Hkrati pa je geografsko najbližje domovini pizze.

 

tako da jaz mu verjamem

 

Narobe

 

On piše PICA, ker je len in se mu ne da pisat PIZZA, čeprav misli da je slednje pravilno 

Povezava do prispevka

Ma kdo pise pica?? Ne vem kako je pri vas.. ma pri nas se v menijh pise pizze, ce pise pice je ultra lame..

 

Tudi ce je pravilno slovensko..

 

Sicer izgovori se picca.. ampak ok pustmo stat

 

Je pa res da kaksen krat te pravilne slovenske izpeljanke so smesne.. boljse uporabljat tujko..

 

 

Povezava do prispevka

https://www.leemeta.si/blog/jezikovne-dileme/neologizmi-hrustopek-nosiglas-in-mnogovoz-veste-o-cem-govorimo

 

Navedek

Ste že slišali za besede, kot so mesni krof, pica, hrustopek, vrženček, nakolenčnik in razpočnica?

Tudi če niste, ste pa verjetno že slišali za hamburger, pizza, kreker, žeton za avtobus, prenosni računalnik in žemljo, kaj? 

 

Neologizmi in njihov izvor
Eden od avtorjev nekaterih od teh pa tudi drugih novotvorjenk je prof. dr. Jože Toporišič, verjetno eden najbolj znanih slovenskih jezikoslovcev, čigar predlogi so bili pogosto kritizirani ali tarča posmeha, saj naj bi slovenske besede želel prisilno sloveniti.

Verjetno ni treba posebej omenjati, da se zgoraj navedeni izrazi niso uveljavili. Odgovor na to, zakaj ne, je večplasten, gotovo pa je k slednjemu prispevalo tudi to, da smo govorci slovenskega jezika prvotne izraze »vzeli za svoje« oz. jih zaradi vse pogostejše rabe prenehali prepoznavati kot tujke.

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 18 minutami:

Rece se pica, napise se pizza, razen ce si bb82 in se ti ne da pisat prav pol lahko napises pica, ampak izgleda klosarsko..

 

 

 

bigboss82 reče pred 3 minutami:

Ma kdo pise pica?? Ne vem kako je pri vas.. ma pri nas se v menijh pise pizze, ce pise pice je ultra lame..

 

Povezava do prispevka
Galko reče Pravkar:

Škoda mi je samo, da ni uporabnik Saosin začel te debate in sicer z najbolj nedolžnim vprašanjem a la "Katero moko uporabljate za pizzo?" :D:D 

 

 

Ma on je že od vedno znal zapalit te debate tut med frendi, varjanta praša nekaj nedolžnega in potem spizdi, medtem ko ob njegovi debati še par ur teče kri potem 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...