Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ĆAMIR reče pred 1 uro:

Tnx momci, saj nisem želel neki attention whorat, samo za moment sem res bil uno al fuknem komp skos okno al pa napišem, kaj me teži

 

Tnx za support vsem

Izlit jezo/žalost na netu je čist enakovredno RL pogovoru s frendom ali kričanjem po gozdu, čist prav si naredil. Oziroma ma tak "izliv" tudi določene prednosti kot interakcija na štiri oči, ampak je dost odvisno tut od situacije.

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 6 urami:

Fak, meni se bo zmešalo. Zadnji mesec in pol imam tako, da bi vse poslal nekam v tri krasne ...

 

1) Cca. par tednov nazaj foter operacija prostate. Druga, ker prva ni uspela. Operacija kaže da je OK. Pride iz bolnice, sicer dokaj nepokreten, ampak ajde. Mama skrbi zanj. 

 

2) Teden dni kasneje klic, babica hospitalizirana. Levkemija (od prej) in proper rana na želodcu, celostno okrevanje nemogoče. Enjoy your agonija.

 

3) Ljuba sestrična operacija zarad črevesja neki neki, vse uspešno hvala bogu.

 

4) Foter se začenja slabo počutit, vročina itd. Zdravnica ga zaradi koronca na hitro odpika, tu so antibiotiki vamo tamo.

 

5) Med dopustom klic od doma: mama padla z biciklom in si zdrobila komolec, ki ga je med padanjem nastavila. Rezultat: cela roka v gipsu, bolečine hude.

 

6) Vmes zboli žena. Ni hudo, neko vnetje. Lepo skrbim zanjo in se imava OK, dobro pohendla, ker je tough.

 

7) Okej se vse umiri, postaja mal boljše, mama gips prenaša dobro. Danes uletim na obisk uno vesel, fotr mat kaj zdaj. Me na vhodu pričaka mati: fotr pred dvema urama nujno prepeljan v bolnico, neki ni bilo kul in so ga bolele ledvice, ne vejo kaj je, delajo teste. 

 

Pa daaaaj faaaak no, kaj bom še ta mesec dočakal? A lahko še več familije natrpajo v bolnico??? Faaak pardon za ta rant, samo sem res tok sfukan in utrujen od vsega, da sem prav moral vam zamorit

 

Bo slo mimo tako al drugace. Pridejo jebeni zivljenski casi, sploh v teh nekih letih okoli 30, ker stari postajajo stari ipd.. Kar te ne pokonca te ojaca bos vidu, se izplaca ostat optimist in se ne prepuscat nekim negativnim mislim. Pameten si, ne bos se izgubil ;)

 

Drugace ce je res frka anksijoznos panika ipd.. pa nocem izpast cringe, sam v lajfu nikoli ne ves.. gres h psihjatru, ti da neke antidepresive v izi in bos kot Bruce Willis v die hard ;) sam to je res uno, ko ce si akoraj totalka v k.. pa se moderno je ;)

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ko si mu omenil psihiatra sem bil ful za, pogovor z nekom, ki (vsaj naj bi bil) strokovno podkovan lahko zelo pomaga, če ne drugega da ti nekdo iz foha reče "stvari ki jih čutiš so normalne" oziroma ti da kak nasvet kako se z določenimi stvari spoprijeti, pa so to včasih čisto banalne stvari, za katere ti potem ni jasno kako to da tega nisi sam stuhtal.

 

Sej ne, da č to potrebuje, sam tko, za intermezzo, da naj nobenmu ne bo bed poiskat strokovno pomoč, če je malce izgubljen/čuti da sam ne zmore več.

 

Včasih so tableti nujni, včasih za lajf, včasih samo za tisto križno obdobje, ampak že pogovor je lahk res močno zdravilo.

Povezava do prispevka
Doppelganger reče pred 13 minutami:

Ko si mu omenil psihiatra sem bil ful za, pogovor z nekom, ki (vsaj naj bi bil) strokovno podkovan lahko zelo pomaga, če ne drugega da ti nekdo iz foha reče "stvari ki jih čutiš so normalne" oziroma ti da kak nasvet kako se z določenimi stvari spoprijeti, pa so to včasih čisto banalne stvari, za katere ti potem ni jasno kako to da tega nisi sam stuhtal.

 

Sej ne, da č to potrebuje, sam tko, za intermezzo, da naj nobenmu ne bo bed poiskat strokovno pomoč, če je malce izgubljen/čuti da sam ne zmore več.

 

Včasih so tableti nujni, včasih za lajf, včasih samo za tisto križno obdobje, ampak že pogovor je lahk res močno zdravilo.

Ma psihjater ti pove par pametnih ja.. sam ni uno, da ti bo stal ob strani. Za to so bolj kolegi in familija al psihoterapevt ce mas res kaksne hude.. psohjater pac oceni situacijo in ti da primerne magicne tabletke, odobrene od stroke, v pravi kolicini in majkemi delujejo dobro =)))

 

sam to je res uno ce si na dnu in zacasno, ker te stvari imajo vse neke stranske ucinke.. ni pa nujno da so vedno slabi.. ampak ja.. ni to nic kaj takega, tisti ki imajo glede tega predsodke, pac nimajo pojma.. ker tudi psihjater ti jij ne da kar tako..

 

Nenazadnje sej vidis unega Bruce Willisa ko nonstop zre neke tablete v filmih hehe

 

Drugace pa je tam polno random folka ki pridejo po pomoc, ko so razne smrti v druzini ipd ko se nakopicijo stvari

 

Mislim najvec stvari lahko das sam skozi ampak kaksen krat pac je bolj zajebano in pride prav pomoc.. drugo je ce hodis tam za vsak kurac.. sam hej.. zakva bi bil v kurcu par mesecev in da ti trpi lajf in vse, ce lahko gres na eno kurico v izi in postanes Bruce Willis =)))

 

Sam folk ma predsodke, ce jih boli koleno takoj jocejo pri zdravniku da jim da zdravila, ce pa se jim zalomi kaj v glavi furajo nek ponoa iz meni neznamega razloga

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Z antidepresivi moraš met kar nekaj sreče, da ti iz prve pomagajo in prvih par tednov nimaš kakšnih res neprijetnih stranskih učinkov, če pa dobiš anksiolitike si pa itak na zeleni veji, sam je pa večje tveganje za zlorabo/hujši withdrawal, ko/če neko zdravilo izgubi učinkovitost. 

 

Če pa dobiš antipsihotike pa sožalje in rip. Ne sej ne, "novejši" so nekateri čist kul in majo res širok spekter delovanja, kar je včasih kul, drugič spet ne.

 

Kar se pa predpisovanja tablet tiče, so po mojih izkušnjah in izkušnjah znancev/prijateljev zdravniki dost sproščeni kar se tega tiče, dobiš ni da ni. Res je, da psihiater ne bo sprejel (se odločil za zdravljenje) čisto vsakega, ker določeni res pridejo z čist navadnimi tegobami, ampak ko si enkrat notri, se morš kar ornk brant da ne dobiš AD alpa vsaj kutijo helexov, za svaki slučaj. Ne me narobe razumet, nič ni narobe z zdravili, ampak ne vem če je prav da je to prva bojna linija.

 

Štekam, da v tiste pol ure vsake x tednov lahk glih pobožaš lupino svojih problemov, ampak vseeno, a ne bi probal vsaj mal govorit preden gremo all in s farmacijo, če ni to nujno potrebno.

 

Je pa res da je glava jebena stvar in po večini še psihiatri sami ne vedo točno kaj delajo in bolj kot ne tipajo po temi, mal probajo to, mal ono in upajo, da se ne fentas do naslednjega srečanja. :D

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 25 minutami:

Sam folk ma predsodke, ce jih boli koleno takoj jocejo pri zdravniku da jim da zdravila, ce pa se jim zalomi kaj v glavi furajo nek ponoa iz meni neznamega razloga

Hehe sej to ja. Še nobenega nisem videl, ki bi pri zlomu noge prosil za eterična olja alpa cbd kapljice. 

Povezava do prispevka

Vidim, da si bolj vesc kot jaz ne bom ti pametoval.. ampak ja se strinjam naceloma

 

Sicer pomoje, ce mas epizodo nek zmereno tezavo in je nel racijonalen vzrok zadaj ni panike, je sekar safe, da ti pomaga preblodit uno krizico. ce pa imas kaksne res hude, pol je loterija itak preden najdejo neki da deluje relativno okej pravo dozo, pa da te medtem se ne sjebejo stranski. sam pustmo stat to. To so druge zadeve.

 

Je pa res, da ko si not je bala, ce ne pomaga itak hoce povecat dozo, menjat ipd, dokler ni ql.. ce je ql pa ti rece, evo zakaj bi nehal ce je ql =)))) tako da pac konc koncel se mores sam odlocit ce ti se rabi al ne in kdaj ti ne rabi vec.. drugace lahko zacnes jemat to kot vitamine.. je pa res da rabi cajt da prime in pol mores neki casa jemat in tudi ko nehas mores postopoma.. sam iz mojih izkusenj deluje.. neko tako minimalno dozo bi lahko jemal tudi cel lajf in se pocutil kot Bruce Willis.. sam........ vprasanje kva ti nardi na dolgi rok ipd.. ipak je droga.

Povezava do prispevka

Bolj vešč je sam lepši izraz za bolj nor. :P Te stekam to, ko praviš da določene stvari bi lahko jemal cel lajf, ampak tko kot praviš, neki je za krajše časovno obdobje, neki pa kronično, ni pa nič brez posledic/stranskih učinkov, tko da je na koncu dneva več al manj na tebi, da daš na tehtnico pa vidiš kaj se ti najbolj splača.

Povezava do prispevka

Ma ja, pa fora je tudi, da se ti zvisa toleranca isto kot pri drogah in pol rabis vedno vec, sploh ce pride s5 kaj pol moras se vec. Tako da vsekakor se splaca dar uno minimalno obdobje skozi in ce je ql pac nehat. Ker ce se prevec navadis je shit in pol lahko ne pomaga vec.

 

Dovro dpvolj dej, ki ze vidim jutri ko se zbudijo, kako nas bojo prcali ;))

 

Pac hotu am mu dat zivljenski nasvet, da se splaca potrpet in pretrpet, ki pol te ojaca. V skrajni sili, ce vidis, da sw vlece pa ni nobena sramota povprasat za pomoc. To je to.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Kakšne debate, ko pošteni ljudje že spimo :P. Nimam drgač nobenih predsodkov si poiskat pomoč, če bi jo rabil. Zdaj so jeba predvsem skrbi, ki jih imam preveč in mogoče jih ne najbolj racionalno handlam. Druga stvar pa je, da ti je itak zelo žal za domače plus sweet korona po faci, zaradi česar so zabranjeni vsi obiski v bolnicah. Tako da mi je bad, da ne moreš it obiskat fotra in ga človek tam cele dneve sam tugira. No, saj sem mu na srečo že zadnjič prinesel zalogo Zagorjev, Velkih Blekov in kompanije, tako da ma še neki materiala.

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 16 urami:

Fak, meni se bo zmešalo. Zadnji mesec in pol imam tako, da bi vse poslal nekam v tri krasne ...

 

1) Cca. par tednov nazaj foter operacija prostate. Druga, ker prva ni uspela. Operacija kaže da je OK. Pride iz bolnice, sicer dokaj nepokreten, ampak ajde. Mama skrbi zanj. 

 

2) Teden dni kasneje klic, babica hospitalizirana. Levkemija (od prej) in proper rana na želodcu, celostno okrevanje nemogoče. Enjoy your agonija.

 

3) Ljuba sestrična operacija zarad črevesja neki neki, vse uspešno hvala bogu.

 

4) Foter se začenja slabo počutit, vročina itd. Zdravnica ga zaradi koronca na hitro odpika, tu so antibiotiki vamo tamo.

 

5) Med dopustom klic od doma: mama padla z biciklom in si zdrobila komolec, ki ga je med padanjem nastavila. Rezultat: cela roka v gipsu, bolečine hude.

 

6) Vmes zboli žena. Ni hudo, neko vnetje. Lepo skrbim zanjo in se imava OK, dobro pohendla, ker je tough.

 

7) Okej se vse umiri, postaja mal boljše, mama gips prenaša dobro. Danes uletim na obisk uno vesel, fotr mat kaj zdaj. Me na vhodu pričaka mati: fotr pred dvema urama nujno prepeljan v bolnico, neki ni bilo kul in so ga bolele ledvice, ne vejo kaj je, delajo teste. 

 

Pa daaaaj faaaak no, kaj bom še ta mesec dočakal? A lahko še več familije natrpajo v bolnico??? Faaak pardon za ta rant, samo sem res tok sfukan in utrujen od vsega, da sem prav moral vam zamorit

 

 

Bad čamir

 

 

Še zdej ne morm verjet, da si poročen

  • Nekul -1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 3 minutami:

Bad čamir

 

Še zdej ne morm verjet, da si poročen

Old school nigga al neki :D

 

Ma ne, saj drgač zdaj opažam te svoje post-1990 generacije, da se generalno spet hitreje odločamo za oženit se pa met familijo. Valda ne vsi, ampak iz moje generacije je kar neki posameznikov v mojem krogu, ki so oženjeni ali pa blizu temu. Ena kolegica je pet let mlajša, res na hard prepoznaven glas v naših leftie-kulturniških krogih, pa se čez en mesec poroči. Mi je kar zanimivo opazovat tole, ker se mi zdi, da tam generacije 80-90 pa so se generalno ful pozneje odločale za te poteze

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 4 minutami:

Mi je kar zanimivo opazovat tole, ker se mi zdi, da tam generacije 80-90 pa so se generalno ful pozneje odločale za te poteze

 

Nekaj na temu je očitno res :) Jaz in moja punca se bova poročila tedaj, ko bova vsaj 5 let preživela zvezo (ker naju številka 5 ful povezuje kao). Kmalu bova na polovici do poroke, tako da bo treba počasi tuhtat v tej smeri.

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 29 minutami:

Old school nigga al neki :D

 

Ma ne, saj drgač zdaj opažam te svoje post-1990 generacije, da se generalno spet hitreje odločamo za oženit se pa met familijo. Valda ne vsi, ampak iz moje generacije je kar neki posameznikov v mojem krogu, ki so oženjeni ali pa blizu temu. Ena kolegica je pet let mlajša, res na hard prepoznaven glas v naših leftie-kulturniških krogih, pa se čez en mesec poroči. Mi je kar zanimivo opazovat tole, ker se mi zdi, da tam generacije 80-90 pa so se generalno ful pozneje odločale za te poteze

Sej, že če pogledaš cene raznih poročnih storitev vidiš kasn porast je

 

Jst sm se lani poročil, pa sem dal v povprečju za enake storitve od 5-10% več kot od frenda ki se je poroču 2018. 

 

Pa ta dvig cen je kr trend zadnjih pet let (kar se porok tiče). 

 

 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 3 minutami:

Kok si pa star, če ni skrivnost? Ker mislim, da tukaj ni ravno nekih najstnikov ipd. :D 

 

Najboljsi letnik...edini letnik, ki kaj steje...(in tko naprej).

 

'81

 

BTW. Ne se prevec sekirat zarad situacije trenutne, me je zadelo neki podobnega v zacetku julija...vse se porihta. Vplivat itak ne mores na to, support bliznjim do maximuma in guraj svojo dalje. Zal je tako, da zdravje vsi jemljemo kot samoumevno, dokler ne gre neki narobe...pol smo pa vsi v paniki...zdravstvo dela pa cuda stvari, samo gledas, res. Kepp your chin up! :)

uredilo bitje Matej24
Starost.
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...