Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ĆAMIR reče pred 1 uro:

Old school nigga al neki :D

 

Ma ne, saj drgač zdaj opažam te svoje post-1990 generacije, da se generalno spet hitreje odločamo za oženit se pa met familijo. Valda ne vsi, ampak iz moje generacije je kar neki posameznikov v mojem krogu, ki so oženjeni ali pa blizu temu. Ena kolegica je pet let mlajša, res na hard prepoznaven glas v naših leftie-kulturniških krogih, pa se čez en mesec poroči. Mi je kar zanimivo opazovat tole, ker se mi zdi, da tam generacije 80-90 pa so se generalno ful pozneje odločale za te poteze

konservativnost on the rise

Povezava do prispevka

Jp sej Čamir je na zadnjem meetu večkrat po tihem zamrmral, bolj tko sam zase kot za druge, "sej Janša ima kar prav" in vmes živčno zavrtel poročni prstan :D 

 

aja pa Matej24cm, drgač si IMO kr zelo zlata sredina po letih na tem delu foruma :D

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 4 minutami:

Tbfh ne vidim glih kaj majo konzervativna prepričanja s poroko, kaj če je gejevska :P

Še tolk hujš. Kaže na popolno kapitulacijo gejev v prid desničarskemu religioznemu tradicionalizmu.

 

Poroka je dobesedno eden najbolj konservativnih obredov, kaj se jih lahko spomniš. Pa tudi, če so ljudje v full bondage opravah.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 minutami:

Pa sej veš, da je kr precej gejem dosti blizu "desni religiozni tradicionalizem"? Kolega gej bi recimo takoj volil NSi oz mu je NSi politično najbližje, če bi zrahljali svoj stance do gejev. Tko Ljudmila mu je dejansko najljubša SLO političarka :D 

Jp. Fajterji za ta in oni cause my ass. Fajterji za hočem biti lep ko princeska na svoj magični dan edino, ampak ni mi dost, da se pač lepo oblečem in imam svojo ceremonijo, hočem, da je uradna ceremonija, drugače sem zatiran

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka

Ko smo že pri tej temi, najbolj fascinantni so mi istospolno usmerjeni in kaj mnogi hetero "zagovorniki", ki so še par let nazaj kričali kako so ljudje zagovedeni in naj pustijo drugim, da so kar so, pol se je pa malce bolj odprla tema transspolnih oseb, gredo pa full hate mode "bolniki, etc...". RuPaul pa drag je kul, ostalo pa ne. Svašta.

uredilo bitje Doppelganger
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 1 uro:

Old school nigga al neki :D

 

Ma ne, saj drgač zdaj opažam te svoje post-1990 generacije, da se generalno spet hitreje odločamo za oženit se pa met familijo. Valda ne vsi, ampak iz moje generacije je kar neki posameznikov v mojem krogu, ki so oženjeni ali pa blizu temu. Ena kolegica je pet let mlajša, res na hard prepoznaven glas v naših leftie-kulturniških krogih, pa se čez en mesec poroči. Mi je kar zanimivo opazovat tole, ker se mi zdi, da tam generacije 80-90 pa so se generalno ful pozneje odločale za te poteze

 

Potrjujem. Jaz sem se tudi pred kratkim zajeb... poročil

Povezava do prispevka
Doppelganger reče pred 13 minutami:

Ko smo že pri tej temi, najbolj fascinantni so mi istospolno usmerjeni in kaj mnogi hetero "zagovorniki", ki so še par let nazaj kričali kako so ljudje zagovedeni in naj pustijo drugim, da so kar so, pol se je pa malce bolj odprla tema transspolnih oseb, gredo pa full hate mode "bolniki, etc...". RuPaul pa drag je kul, ostalo pa ne. Svašta.

 

Jst mislim da kr spadam med take, priznam. Geji so mi top shit, res respect, cenim da ti je seksi lepo nabit tip s kvalitetno poraščenimi prsmi, čvrsto ritjo in nabreklim, jekleno trdim tičem - to je to, to je lajf. Lezbe tudi še, ajde, čeprav sem pa zdej že tok enih hateful anti-vse-ne-gej pičk spoznal med lezbijkami da skor ne more biti naključje - geji so ful bolj joyful bunch. Pač valda, dva čvrsta kurca  = joy and happyness, dve suhi češplji = pain and anger. Ta pravi transi imajo tud moj eternal respect, za s sekiro po tiču moraš biti kar moški, to je proper manhood stuff.

 

Ampak vsi ti Ne vem kerega spola sem pacienti, Ne določaj mi spola po izgledu ninđa želve, Moj sex je moški ampak moj gender je pa ženski klovni... To pa sam palico v roke pa Jezusa v srce.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 53 minutami:

 

Jst mislim da kr spadam med take, priznam. Geji so mi top shit, res respect, cenim da ti je seksi lepo nabit tip s kvalitetno poraščenimi prsmi, čvrsto ritjo in nabreklim, jekleno trdim tičem - to je to, to je lajf. Lezbe tudi še, ajde, čeprav sem pa zdej že tok enih hateful anti-vse-ne-gej pičk spoznal med lezbijkami da skor ne more biti naključje - geji so ful bolj joyful bunch. Pač valda, dva čvrsta kurca  = joy and happyness, dve suhi češplji = pain and anger. Ta pravi transi imajo tud moj eternal respect, za s sekiro po tiču moraš biti kar moški, to je proper manhood stuff.

 

Ampak vsi ti Ne vem kerega spola sem pacienti, Ne določaj mi spola po izgledu ninđa želve, Moj sex je moški ampak moj gender je pa ženski klovni... To pa sam palico v roke pa Jezusa v srce.

 

Galko v svojem naravnem okolju

 

Aslan-Narnia-320x480.jpg.99f65882237e6afcef05c3973d618550.jpg

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 minuto:

Ja. Ker so (bili?).

 

Boj za takšno pravno zadevo je zgolj boj za uradno sprejetje v obstoječem sistemu/stanju stvari, kjer zatiranja ne bo konec samo zato, ker bosta lahko 2 moška/ženski sklenila zakonsko in ne zgolj partnerske zveze.

Nekaj podobnega kot homoseksualci-katoliki, ki si samo želijo, da bi jih Cerkev sprejela. Čeprav vera uči, da je treba homoseksualce ubiti - zakaj hočeš pripadati takšnemu "klubu"? (npr. tipson je o tem naredil celo predstavo/performans https://mynight.si/events/rok-kravanja-arija-omagaj-2/ ).  

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Pa sej veš, da je kr precej gejem dosti blizu "desni religiozni tradicionalizem"? Kolega gej bi recimo takoj volil NSi oz mu je NSi politično najbližje, če bi zrahljali svoj stance do gejev. Tko Ljudmila mu je dejansko najljubša SLO političarka :D 

 

To je povsem razumljivo, socially liberal, fiscally conservative je super pogost combo. Sploh dva geja, ki nimata frocev in s konkretnim zaslužkom, valda se ne počutita, kot da bi plačevala vse možne socialne prispevke od katerih nikol ne boste mela nč.

Povezava do prispevka

Vesela sem, da vidim toliko homoseksualcev danes v publiki. A danes, prijatelji, bom govorila o tragediji gejevske emancipacije. Zakaj tragediji? Ker je to, čemur danes pravimo emancipacija, iluzija. Širi se ideja, da bo formalno uzakonjena pravica do sklenitve zakonske zveze osvobodila geje. Ampak, ali je ta osvobodila heteroseksualce? Širi se ideja, da bodo geji osvobojeni s tem, ko bodo priznani kot mož in mož. Je priznanje heteroseksualcem, da so mož in žena, privedlo do njihove emancipacije? Tako tragično emancipiran gej se boji piti iz vodnjaka življenja. Ko bodo geji spoznali, da mora njihova svoboda priti iz njih in skozi njih, se ne bodo več bali. Morajo si reči: Jaz sem oseba, ne blago. Reči morajo: Nikomur ne dam pravice do svoje seksualnosti. Ljubil in ljubljen bom, kot si sam želim. Zavračam svojo vlogo sužnja Bogu, Državi, Možu. Svoje življenje bom napravil bolj enostavno, globlje, bogatejše. Takšni geji bodo goreli v ognju svobode in osvetljevali svet za vse. Nasprotujem vsem institucijam, ki zahtevajo podložnost. Kakšen svet bo to, ko bodo homo- in heteroseksualci zavrgli cerkev, zavrgli državo, se odrekli žrtvovanju svojih otrok pošasti vojne in se zbližali v ljubezni.

 

lep lp

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka

  

Ezoterik reče pred 19 minutami:

 

To je povsem razumljivo, socially liberal, fiscally conservative je super pogost combo. Sploh dva geja, ki nimata frocev in s konkretnim zaslužkom, valda se ne počutita, kot da bi plačevala vse možne socialne prispevke od katerih nikol ne boste mela nč.

 

Ma tudi kar se tiče nekega širšega pogleda na družbo boš našel geje, ki so jim zelo blizu bolj desni pogledi "temeljimo na socialno-krščanski evropi, čefurji (sploh muslimani) raus". Pa več kot ko boš imel priseljencev, neizogibno več boš imel (verbalnih in fizičnih) napadov na geje, več boš imel "desnih" gejev. 

 

Mislim a ni še celo faking Janša ob prvem nagovoru kot predsednik vlade pribil v stilu "zavarujmo naše evropske vrednote kot so (sic) možnost istospolne zveze", tko da neki volilni potencial že mora bit :D

 

Ampak kaj se kle neki lovimo, sej imamo proper geja na forumu pa naj pove kako in kaj, če lahko pošilja slike kurca po ZS-jih bo tudi še en al pa dva commenta spisal,  A NE @dzaver;);)

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 4 urami:

Ma ne, saj drgač zdaj opažam te svoje post-1990 generacije, da se generalno spet hitreje odločamo za oženit se pa met familijo. Valda ne vsi, ampak iz moje generacije je kar neki posameznikov v mojem krogu, ki so oženjeni ali pa blizu temu. Ena kolegica je pet let mlajša, res na hard prepoznaven glas v naših leftie-kulturniških krogih, pa se čez en mesec poroči. Mi je kar zanimivo opazovat tole, ker se mi zdi, da tam generacije 80-90 pa so se generalno ful pozneje odločale za te poteze

 

Sem tudi dobil tak vtis v zadnjih letih, pa ne bi glih rekel, da je vzrok v nekem splošnem obratu mladih v konservativno smer (ki ga zaenkrat ne vidim, bolj anti-levičarski odpor do določenih idej hardcore levih struj).

 

Mogoče kombinacija boljših ekonomskih (kriza po 2009 že zdavnaj minila, meli smo leta in leta rasti; bomo vidli, kako bo zdaj po koroni) in stanovanjskih razmer (starši več podedovali, ker je blo že v njihovi generaciji v povprečju manj otrok/dedičev) in tega, da je folk opazil, kako vlečenje študija v nedogled in odlašanje starševstva vodi do povprečne starosti 30+ pri prvem otroku in ženinov, ki so vsi 35+. Mogoče so tudi družabni mediji nardili svoje, ker mlade mamice v svojih feedih na polno oznanjajo vsem, kako #blessed nosečnice so in kakšen ekstra special božji dar je njen tamali, ki je ravnokar prvič rignil :D

 

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 31 minutami:

 

To je povsem razumljivo, socially liberal, fiscally conservative je super pogost combo. Sploh dva geja, ki nimata frocev in s konkretnim zaslužkom, valda se ne počutita, kot da bi plačevala vse možne socialne prispevke od katerih nikol ne boste mela nč.

 

in res žalostno je, da v Sloveniji nimamo niti slučajno ene takšne stranke. Edina programsko blizu je bila Virantova. Kako se je pa razpletlo, pa tudi vemo :(

 

js kot socially ful liberal, ilegalni migranti + krščanska/muslimanska "religizacija" sveta raus, pa fiscally tud bolj conservative, preprosto nimam izbire. Niti približno blizu ni kdo. Pol pač mečem glas stran za pirate.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...