Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Kakšno vrtenje odojka na smetišče zgodovine, alo, sram vas bilo. :D

 

Meni so to res 1st world meščanske debate katerim se lahko samo smejem - če bi bli s kmetov, bi vedli da kmet ima svoje živali še 100x raje kot vi, kljub temu da jih na koncu zakolje.

Če se hočete pa rešit mučenja živali po klavnicah, dejmo naj nekdo končno določi za cel svet max 1 otroka po družini in bo stvar rešena - bolj simple kot tako.

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 minutami:

Kakšno vrtenje odojka na smetišče zgodovine, alo, sram vas bilo. :D

 

Meni so to res 1st world meščanske debate katerim se lahko samo smejem - če bi bli s kmetov, bi vedli da kmet ima svoje živali še 100x raje kot vi, kljub temu da jih na koncu zakolje.

Če se hočete pa rešit mučenja živali po klavnicah, dejmo naj nekdo končno določi za cel svet max 1 otroka po družini in bo stvar rešena - bolj simple kot tako.

 

Ma ne vem no. Sem živel v otroštvu na kmetiji, potem po par letih in do konca faksa na vasi, okoli kmetije, ni da ni, pa se ni nikoli vrtelo odojka. To ne pomeni, da se ne zakolje živali --- tako kot praviš, rado se jih ima in zakolje se jih. Samo vsaj tukaj v bližnji okolici se odojka ni NIKOLI vrtelo, preprosto zgleda ni bil del tradicije. 

Povezava do prispevka

Ahja, na listo top mn3njalničarjev sem pozabil dodati še Stipeta in Chanierja. Tadva sta mi tudi kul.
Zdaj pa moram res nehat, ker bi ziher še koga našel, ki bi ga dodal na ultimativni seznam. Potem pa nastane že prevelika gužva. 

To bi lahko enkrat naredili neko glasovanje; kao izbor naj Mn3njalničarja vseh časov (a'la GOAT). Nominacije, potem pa finalisti in razglasitev zmagovalca, ki prejme večno slavo in statusni simbol. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 4 minutami:

Ma ne vem no. Sem živel v otroštvu na kmetiji, potem po par letih in do konca faksa na vasi, okoli kmetije, ni da ni, pa se ni nikoli vrtelo odojka. To ne pomeni, da se ne zakolje živali --- tako kot praviš, rado se jih ima in zakolje se jih. Samo vsaj tukaj v bližnji okolici se odojka ni NIKOLI vrtelo, preprosto zgleda ni bil del tradicije. 

 

Ja valjda, to je bolj dol tradicija - ko sem jaz bil mali, je bilo pečenje odojka velik dogodek, ker ni da si imel 10 prascev za ubit, si imel tistega enega in je to potem nekaj pomenilo. Vrtelo se je na roke, veter ti je nosil dim v oči da nisi mogu gledat, zeblo te je ko prasca (nekoč je bil dejansko mraz pozimi :D) - je bilo kar delo v primerjavi z današnjim cuganjem piva in debatiranjem, medtem ko se vse samo obrača.

Danes se je tudi dol to malo izrodilo - večina ljudi ne redi več svojih prascev ampak jih kupuje (in jih potem v najboljšem primeru samo malo doredi) in posledično se peče za vsak kurac - nima več takega pomena kot nekoč - isto velja za koline...

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

Ahja, na listo top mn3njalničarjev sem pozabil dodati še Stipeta in Chanierja. Tadva sta mi tudi kul.
Zdaj pa moram res nehat, ker bi ziher še koga našel, ki bi ga dodal na ultimativni seznam. Potem pa nastane že prevelika gužva. 

To bi lahko enkrat naredili neko glasovanje; kao izbor naj Mn3njalničarja vseh časov (a'la GOAT). Nominacije, potem pa finalisti in razglasitev zmagovalca, ki prejme večno slavo in statusni simbol. 

 

Hvala DaCapo, tudi jaz tebe imam rad. :D

 

Povezava do prispevka

@Stipe2 To o pečenju prašičkov se čisto strinjam. Imam dobrega kolega (ime: Čedo, starost: 60+) iz Bosne, ki sicer že kar nekaj let živi v SLO in preverjeno zna speči odojka v nulo!  Ajde,  traja vsaj pol dneva, ampak rezultat je vrhunski.  Seveda pa se taka pečenja ne delajo kar na random.
Res kapo dol za dobrega odojka!  (mmmm, kak bi zdaj maznil kakšen kos)

Povezava do prispevka

Tbh, sem na fešti, ki se odojek prav vrti cca. 1x na leto. So že tudi glede tega postali leni in ga naročijo razrezanega. Imaš kar nekaj ljudi, ki jih pečejo po naročilu, pa naj si bo na ognju obrnjen ali pa iz krušne peči.

 

Prvi spomin na odojka pa je, ko sem bil froc na naši trgatvi. 2 sta bila zadolžena za vrtenje in sta se ga zraven tako nasekala, da je en padel po škarpi, drugi pa se zvrnil s stola skoraj v ogenj, ko sta se spravlljala ga dol vzet. Koma sta bla na koncu.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Moj prvi spomin na odojka je, ko so moji starci gradili vikend hiško. Odojka so pekli v neki jami (ki je kasneje postala vinska klet). Cel dan se je vrtel, vsaj kolikor imam v spominu. In od takrat sem si tudi zapomnil, da je glava največja specialiteta. Takrat sem bil star ca. 6 let. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 minutami:

Moj prvi spomin na odojka je, ko so moji starci gradili vikend hiško. Odojka so pekli v neki jami (ki je kasneje postala vinska klet). Cel dan se je vrtel, vsaj kolikor imam v spominu. In od takrat sem si tudi zapomnil, da je glava največja specialiteta. Takrat sem bil star ca. 6 let. 

 

Evo... Jutri v Lidla za nedeljsko kosilo :D Sam nisem glih za glavino... nogice pa mmm......

 

477696579_Posnetekzaslona(94).png.15e12c51132a3b6235d88f93c87c570a.png

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

Ko gledam te noge, sem se spomnil; kaj pa žolca/hladetina, vam je dobra?

Jaz obožujem...

 

Zanimivo, da v naših koncih, kjer je še vedno dosti kolin, to kuha kar malo ljudi, ki jih poznam. Meni je kot mulcu, ko je bilo več tega, zgledalo ogabno in nikoli nisem hotel niti probati. No, o sedaj sem jo probal samo 1x in mi je bilo okusno... še vedno pa me moti tista želatina in me spominja na žele pri sladicah... tako, da nisem neki fan.

Povezava do prispevka
Navedek

civilizacijsko nismo žal še niti blizu temu, da bi lahko karkoli prepovedovali folku kar se tiče porabe mesa. 

Noja, folk je slikal otroke na igralih in mediji so to v soku objavljal zarad cOvIda 

 

Svinjam dajo par netopirjev v hrano, par 100 fake tweeter veterinarjev, vsakga mesojedca stejemo pod statistiko ko umre, trust the science pa smo set

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Men je bil vrhunec GTAja,  GTA 4. Že kot mulcu, ko sem bral reviewe od GTA 1, je bilo v jokerju vedno napisano simulacija čefurja. Pa jest nikoli ne ggledam in ne berem o igercah in nekegga večera, majskega večera leta 2008 dam igro notri v svoj XBOX 360. Fak kakšen intro in muska na začetku, prispeš v New York in dejanskoo igraš pravega ČEFURJA, še kako našo besedo ven vrže in še oblečen v kavbojke in zgorn del trenerke, res samo čefurji so to nosil.

 

Potem sama zgodba, kritika ameriške družbe, najboljše stranjske vloge, ki so obile res zapomljive, dober konec itd... Potem je pa prišla dolgo pričakovana petka, ki je tekla na 18-22 fps, igraš nezanimivvega črnca, res neko budalo in ok Mike al kaj je kolikor toliko zanimiv. Ne spomnim se pa niti enegga stranskega lika več.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...