Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jaz nisem nekaj ful hodil na Hrvaško na dopust, sva pa kako leto dve pred korono šla v Podgoro in je blo zakon. Res dopust dopust, v bistvu prvič, da ženska ni načrtovala izletov, jahanja želv, konjev, oslov, kamel. 

Cele dneve plaža, pijače in hrana. Prišo domov prerojen, oprostil bratom hrvatom cestnine in neskoncno dolge kolone. Top!

Povezava do prispevka

Če gremo na hrvaško morje, gremo v Istro, ki mi je 10x boljša destinacija od Dalmacije, pa ne grejo mi tolk na kurac ko dalmosi. 

 

Istra je blizu, prelepo, hoteli so kul, pa še več je za videt. 

 

Letos greva verjetno do Opatije za kak podaljšan vikend, ta velik dopust bo letos najverjetneje jeseni oz pozimi Dubai. 

 

Drgač je nekoč bil Bol na Braču top shit destinacija, ne vem kako je danes.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 15 minutami:

Če gremo na hrvaško morje, gremo v Istro, ki mi je 10x boljša destinacija od Dalmacije, pa ne grejo mi tolk na kurac ko dalmosi. 

 

Istra je blizu, prelepo, hoteli so kul, pa še več je za videt. 

 

Letos greva verjetno do Opatije za kak podaljšan vikend, ta velik dopust bo letos najverjetneje jeseni oz pozimi Dubai. 

 

Drgač je nekoč bil Bol na Braču top shit destinacija, ne vem kako je danes.

 

se ne bi mogel bolj nestrinjat

 

istra = overpriced nagužvano sranje z grdo obalo in odurnim morjem. Opatija je ena (zelo) svetla točka ker je res izjemno kjut in lepo mestece s popolnoma unikatno arhitekturo, druga svetla točka je carski nightlife. Kot destinacija pa samo en mega eurogamer AVOID

 

kvarner in dalmacija = carska obala, izjemno morje, super kulisa, prijetno ozdušje. Eurogammer ESSENTIAL

Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

Rab, kraj Suha Punta. Najbolj samoten od vseh treh, ampak pojma nimam zakaj - kraj je za umret luškan, ful lepši od bolj znane Rajske plaže aka Cvretje na 40 stopinjah brez sence. Polno mini plažic z borovim gozdičkom, propertyji so poceni, imaš tudi zelo lepo prenovljen Valamarjev hotel Carolina. 

Meni je pa Rab bil en najslabših otokov, ki sem jih obiskal (ok razen koncentracijskega taborišča, ki je kar kul za videt). Drugače pa oderuške cene in natrpane plaže. 

 

Od hrvaške otokov ne maram preveč, na teh kar sem bil, ajde mogoče lošinj. Najbolj mi je všeč magistrala in tevi majhni kampiči pod cesto ala Kamp Ujča. 

 

Smo pa bili lani v albaniji s punco, in predlagam da se zgornjega dela albanije izogibate na polno (cigansko naselje, sama ravnina, močvirja), od prelaza (Panorama Llogara) naprej pa je obala zelooo lepa in kar poceni (je pa res da je turizem ful v "razvoju": nobenih ladjic, ki te peljejo na skrite plaže al neki, da ne govorimo o kampih, ki imajo sekrete na štrbunk in tuš na vodni pad). Aja pa stranske ceste so živa katastrofa. V albaniji se splača jest v restavracijah in kmečkih turizmih. Prijatelj albanec je predlagal da greva s punco med potovanjem v kmečki turizem "Mrizi i Zanave Agroturizëm", ki je za njihove standarde "High end". Bolano dobra hrana, domače VSE. 5 predjedi, pijača, glavna jed in desert 30€ za dve osebi. Letos pa greva junija raziskovat južni del italije. Se že bojim cest okoli Positana. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 55 minutami:

Kaj vam je tak kul na Korčuli? Daleč v božjo tetko in nič kaj takega kar ne dobiš precej bliže. Jaz sem bil razočaran in me ne vleče več nič kaj nazaj. Sicer pa ne vem kaj sem pričakovaal drugačnega, razen dolge vožnje.

 

Ne vem s čim primerjaš ampak če recimo z istro 

 

- miljon lepš morje in plaže

- popolnoma drug vibe (chill na polno) 

- notranjost je s temi vinogradi in hiškami mal tista italjanska vinorodna pokrajina vibe (ne spomnem se zdej imena) in je zaradi tega cel otok ful lep 

 

Sam kokr poznam tebe sva si midva ful nasprotna in si ti bolj: istra ma tut morje, vibe in notranjost, tko da vse dobiš tudi tam :D

 

 

Kočevc reče pred 10 minutami:

Informativno, ce ni avtov na silbi, kako si pa do tja prisel 😁

 

 

Z Azovom itak :D 

 

Trajekt? 

Potem ko prideš tja ti pa dajo nek vozek da si dofuraš prtljago do apartmaja

Je pa to res mali otok tako da je vse v izi walking distance. Edin enkrat sem šel na drugo stran otoka skozi gozdno pot (požrl me pajki), tisto je blo tko ene 15 minut hoje. Ni pa tam nič razen zalivi za kopat 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 minutami:

 

se ne bi mogel bolj nestrinjat

 

istra = overpriced nagužvano sranje z grdo obalo in odurnim morjem. Opatija je ena (zelo) svetla točka ker je res izjemno kjut in lepo mestece s popolnoma unikatno arhitekturo, druga svetla točka je carski nightlife. Kot destinacija pa samo en mega eurogamer AVOID

 

kvarner in dalmacija = carska obala, izjemno morje, super kulisa, prijetno ozdušje. Eurogammer ESSENTIAL

 

Opatija in Rovinj sta top, Poreč so so. Z mojo nam ni nekam do kopanja in izležavanja na soncu, pa sta nam dobra plaža in morje sekundarnega pomena. Drgač bi sigurno lezla južneje. Hotel mora bit dober, mora bit kaka destinacija za obiskat, tega ma pa Istra dovolj.

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 4 minutami:

Sam kokr poznam tebe sva si midva ful nasprotna in si ti bolj: istra ma tut morje, vibe in notranjost, tko da vse dobiš tudi tam :D

 

Sicer nikoli nisem preferiral Istre, ampak sem večino Dalmacijo. Kljub vsemu me Korčula ni nič navdušila, saj vinograde in stare hišice... imajo tudi številni otoki. Potuješ pa tja približno toliko kot na Novo Zelandijo :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galko reče pred 31 minutami:

 

se ne bi mogel bolj nestrinjat

 

istra = overpriced nagužvano sranje z grdo obalo in odurnim morjem. Opatija je ena (zelo) svetla točka ker je res izjemno kjut in lepo mestece s popolnoma unikatno arhitekturo, druga svetla točka je carski nightlife. Kot destinacija pa samo en mega eurogamer AVOID

 

kvarner in dalmacija = carska obala, izjemno morje, super kulisa, prijetno ozdušje. Eurogammer ESSENTIAL

Bil sem v Opatiji 2 dni iz zajebancije. Kot mesto, je res lepo. Ampak takoj ko vidim betonirane plaže, si želim it nazaj na šiht.

Povezava do prispevka
Chris reče pred 30 minutami:

Milsim da bo letos marsikateri slovenec menjal kamp/apartma, saj so cene na hrvaškem šle v nebo. Za pavšal v istri želijo tudi 5-7k

350€ na noč za apartma v sezoni že lani ni bilo nič posebnega :sorcerer:

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 29 minutami:

Bil sem v Opatiji 2 dni iz zajebancije. Kot mesto, je res lepo. Ampak takoj ko vidim betonirane plaže, si želim it nazaj na šiht.

 

Itak itak, tam si zaradi smoodth viba, lepo narejenega avstrijskega mesteca, hrane in sprehodov.

 

Za plažo bi moral iti v Lovran ali Moščeniško Drago :)

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 59 minutami:

Sam a avto pustis na celini v kakem varovanem parkiriscu al kako 😁

Ja pač na parkirišču pustiš avto. Enako kot če greš na letališče, jaz skos puščam na teh parkiriščih okoli Trevisa ali pa Bergama, ker se mi ne da z Goopti ukvarjat za te kratke fure

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Sicer nikoli nisem preferiral Istre, ampak sem večino Dalmacijo. Kljub vsemu me Korčula ni nič navdušila, saj vinograde in stare hišice... imajo tudi številni otoki. Potuješ pa tja približno toliko kot na Novo Zelandijo :D

 

Sej štekam itak :)

 

Keri pa so tebi najljubši otoki?

 

Kočevc reče pred 1 uro:

Sam a avto pustis na celini v kakem varovanem parkiriscu al kako 😁

 

V Zadru je parkiriške od Jadrolinije. Ni zdej varovano indoor, je pa rampa kamere in precej avtov tako da dvomim da se ropa tam 

Ena pot je pa čez mali lošinj, verjetno je tam isto 

Povezava do prispevka
Chris reče pred 1 uro:

Meni je pa Rab bil en najslabših otokov, ki sem jih obiskal (ok razen koncentracijskega taborišča, ki je kar kul za videt). Drugače pa oderuške cene in natrpane plaže. 

 

Od hrvaške otokov ne maram preveč, na teh kar sem bil, ajde mogoče lošinj. Najbolj mi je všeč magistrala in tevi majhni kampiči pod cesto ala Kamp Ujča. 

 

Smo pa bili lani v albaniji s punco, in predlagam da se zgornjega dela albanije izogibate na polno (cigansko naselje, sama ravnina, močvirja), od prelaza (Panorama Llogara) naprej pa je obala zelooo lepa in kar poceni (je pa res da je turizem ful v "razvoju": nobenih ladjic, ki te peljejo na skrite plaže al neki, da ne govorimo o kampih, ki imajo sekrete na štrbunk in tuš na vodni pad). Aja pa stranske ceste so živa katastrofa. V albaniji se splača jest v restavracijah in kmečkih turizmih. Prijatelj albanec je predlagal da greva s punco med potovanjem v kmečki turizem "Mrizi i Zanave Agroturizëm", ki je za njihove standarde "High end". Bolano dobra hrana, domače VSE. 5 predjedi, pijača, glavna jed in desert 30€ za dve osebi. Letos pa greva junija raziskovat južni del italije. Se že bojim cest okoli Positana. 

 

Zelo ne priporocam. Bil dva tedna nazaj in si ne predstavljam kako mora biti ko je high-season. Ce mas sanso ti je najboljse dobit nek b&b v Napoliju, ki ima tudi parking. Od tam dalje pa lepo vlak+bus. Vlak do Sorrenta je 4e nato pa lahko vzames dnevni bus pass za Amalfi coast ki te pride 10e. Ma nasploh ne vem ce bi ti priporocal tisti del Italije v casu "visoke sezone'.

 

@kemik ce ti sede tak chill vibe preveri se Mljet. Sicer sem bil tam ogromno casa nazaj ampak je tudi bil zelo chill otok.

uredilo bitje Mutombo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

istra = overpriced nagužvano sranje z grdo obalo in odurnim morjem. Opatija je ena (zelo) svetla točka ker je res izjemno kjut in lepo mestece s popolnoma unikatno arhitekturo, druga svetla točka je carski nightlife.

Opatija ni Istra. Da nisi zamešal z Rovinjem? Ki je poleg Opatije tudi tako malce bolj resno mesto, v Istri je in glede nighlifa si verjetno misli swinger club Anaconda.

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 23 minutami:

 

Zelo ne priporocam. Bil dva tedna nazaj in si ne predstavljam kako mora biti ko je high-season. Ce mas sanso ti je najboljse dobit nek b&b v Napoliju, ki ima tudi parking. Od tam dalje pa lepo vlak+bus. Vlak do Sorrenta je 4e nato pa lahko vzames dnevni bus pass za Amalfi coast ki te pride 10e. Ma nasploh ne vem ce bi ti priporocal tisti del Italije v casu "visoke sezone'.

a konec maja/začetek junija je že visoka sezona? Kar jaz vem imajo italjani dopuste v avgustu. 
Fora je v tem da ne bova spala po aparmajih ampak divje s kombijem. Sej načeloma si bomo okolico napolija na hitro ogledala, saj imava plan mesto enkrat konkretno z letalom obiskat in pregledat. Pač ne planirava veliko kje se bova za koliko časa ustavila. če nam je kul ostaneva dlje, če ne pač naprej. Zato sva albanijo "predelala" v 5 dneh. 

Povezava do prispevka
Chris reče pred 1 uro:

a konec maja/začetek junija je že visoka sezona? Kar jaz vem imajo italjani dopuste v avgustu. 
Fora je v tem da ne bova spala po aparmajih ampak divje s kombijem. Sej načeloma si bomo okolico napolija na hitro ogledala, saj imava plan mesto enkrat konkretno z letalom obiskat in pregledat. Pač ne planirava veliko kje se bova za koliko časa ustavila. če nam je kul ostaneva dlje, če ne pač naprej. Zato sva albanijo "predelala" v 5 dneh. 

 

Ma niso problem italjani ampak vsi ostali narodi :D Sam sem bil drugi teden februarja. Folka res ni bilo veliko ampak je problem ker je 3/4 stvari bilo zaprtih. Positano 1 restavracja, Amalfi celo 3. Ostalo je bolj kot ne v obnovi in v pricakovanju navala, ki se imo zacne sredi marca.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...