Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Bessie reče Pravkar:

Danes mladina ne zna S/H... pa itak ne štekajo, jaz sem sem S/H naučil iz stripov in sem imel 5 v šoli, cirilico pa še danes znam :D

Tudi jaz še vedno znam cirilico, ampak tiskano - pisano sem čist pozabil, saj je nikoli več nisem uporabljal :D Ko nekaj časa ne berem me jebe kaka črka, ampak celoto komoto preberem. Nisem pa mel 5, ker me učitelj ni maral in je točno vedel, da obvladam najbolj v razredu, saj sem imel sorodnike in veliko družinskih prijateljev po praktično celi jugi kamor sem hodil tudi na počitnice od kar sem shodil in me je fukal nekaj z makedonščino in ono pesmico "majčice si fativ peperuga pred vrata"... :) Namerno mi ni htel dati 5 prasec.

Povezava do prispevka

Posamezni stripi so cca 3€ (ali 3.20/3.50) v naših trafikah. Pa to oni, tanki. Pa potem nimajo nadaljevanja (ker se zgodba razprostira čez par številk) in nato bemtiš. Sam kupujem zima komplet (3.80?) in vsebuje ponavadi 2x Maxi Zagorja not, ali Zagor+Willer). Bolj slabo imajo ostale stripe. Kak Blejk, Dylan, pa se že konča.  Bognedaj, da je kak Mister No,  ali Martin Mistery. Imo se najbolje to plača kupiti preko spleta, direktno od izdajalca ali kaj podobnega.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 33 minutami:

Tudi jaz še vedno znam cirilico, ampak tiskano - pisano sem čist pozabil, saj je nikoli več nisem uporabljal :D Ko nekaj časa ne berem me jebe kaka črka, ampak celoto komoto preberem. Nisem pa mel 5, ker me učitelj ni maral in je točno vedel, da obvladam najbolj v razredu, saj sem imel sorodnike in veliko družinskih prijateljev po praktično celi jugi kamor sem hodil tudi na počitnice od kar sem shodil in me je fukal nekaj z makedonščino in ono pesmico "majčice si fativ peperuga pred vrata"... :) Namerno mi ni htel dati 5 prasec.

ni isto znat cirlico in znat jezik in brat njegov zapis v cirlici. lahko mi spises stavek v slovenscini in za spis stavka uporabis etruscansko pisavo. dokler je majuskula, bo slo vse razbrat.

 

ko je uporabljeba neka kurziva iz zacetka 20. stoletja, men pol K ni pomagalo znat jezik

Povezava do prispevka

Pričeli so s snemanjem filma Uncharted:

 

JR4fK7g.png?1

 

Glede na folk, ki sodeluje pri nastajanju filma lahko pričakujemo legendarne smeti na nivoju Uwe Boll zmazkov :rofl:

 

 

Ampak to sploh še ni vse !

 

 

Eleno:

350?cb=20160707202711

 

 

bo v filmu igrala(T.Gabrielle):

 

6ZotUWd.png?1

 

Kako progresivno, kako pogumno ! Bravo Sony :worship:

 

Slich in Čenir sta navdušena !

Povezava do prispevka
lizz reče pred 3 minutami:

ni isto znat cirlico in znat jezik in brat njegov zapis v cirlici. lahko mi spises stavek v slovenscini in za spis stavka uporabis etruscansko pisavo. dokler je majuskula, bo slo vse razbrat.

 

ko je uporabljeba neka kurziva iz zacetka 20. stoletja, men pol K ni pomagalo znat jezik

Hmmm... moram priznat, da absolutno nimam pojma kaj si htela povedat? Jaz sem povedal, da znam srbsko cirilico in poznam skoraj v nulo tudi jezik in to je to. Znam prebrati seveda tudi bolgarsko, ampak mi nič ne koristi, ker pač...

Povezava do prispevka
sskj reče pred 46 minutami:

še bolj dosadni od social justice warriorjev, ste modeli, ki vas po triggera vsaka taka stvar

 

To je pa res dosadno, če ti gre na kurac, da ti korporacije v imenu nekega posiljenega movmenta (za katerega grem stavit, da menedžmentom po svetu visi do Jajca; vsaj v SLO je večina menedžerjev proper rasistov in se prešerno nasmeji nedožni šali Kaj je razlika med gumo in zamorcem - guma ne začne peti, ko daš nanjo verige) spreminjajo like, na katere si se navadil in katere imaš rad, a ne :rolleyes: 

 

Ne vem zakaj so se sploh lotili franšize, ki tako ne spada v trenutno cancel in radikalno SJW kulturo. Pač Uncharted je relikt obdobja izpred 10ih let. Glavni protagonist je lep straight belec, ki fuka pičke, strelja bad guye, skače čez 15 m brezna, razfukava kulturne spomenike in išče zaklade, hkrati pa poka proper zdrave sekstične one linerje in komentira riti od kolegic. Kar je na zahodni obali ZDA nekaj podobnega, kot če bi bil SS poveljnik v Mauthausenu.

 

Rajši naj delajo nekaj, kar je bolj sinhrono s trenutno holywoodsko narativo. Ne pa da mesarijo neko tako ljubljeno franšizo kot je Uncharted.

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 5
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
gojc reče pred 2 urama:

Pričeli so s snemanjem filma Uncharted:

 

JR4fK7g.png?1

 

Glede na folk, ki sodeluje pri nastajanju filma lahko pričakujemo legendarne smeti na nivoju Uwe Boll zmazkov :rofl:

 

 

Ampak to sploh še ni vse !

 

 

Eleno:

350?cb=20160707202711

 

 

bo v filmu igrala(T.Gabrielle):

 

6ZotUWd.png?1

 

Kako progresivno, kako pogumno ! Bravo Sony :worship:

 

Slich in Čenir sta navdušena !

:avadodo:

 

Umrl

Povezava do prispevka

@Evita, na kaj drugega pa sploh še lahko vpliva rasa kot samo na videz? :)  Glih v tem je point - rasa nima veze z absolutno ničemer. Nič ne doda, odvzame, izboljša ali poslabša. V primeru Uncharted filma je notri druga rasa, da je cast bolj "progresiven", to je problem.

 

Mi pa mogoče ti znaš odgovoriti, zakaj je bilo potrebno spremeniti suhljato belo blond bejbo v kratkolaso črnko z rinko v nosu?

 

Glede tega, ali je razlog za hudo jezo ali ne, hja, kaj pa vem... Meni gre kot fanu Uncharteda in nekomu, ki mu je Elena carski lik, precej na kurac. Oziroma lažem - šlo bi mi na kurac, če bi ta twist padel npr. v Unchartedu 5. Za film me pa dosti boli kita :)

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 10 minutami:

Aha, ker še nikoli niso v nobenem filmu recimo spremenili videza kakšnega lika.

Ni idealno, ampak ni pa tud razlog za neko hudo jezo.

Vedno me je full motilo, ko se je kaj tak grobo spreminjalo. Daj po drugi strani pa mi ti povej en razlog zakaj spreminjat (iste karakterje z istimi imeni) like iz uspešne franšize z nečim drugim? Potem to več ni ista franšiza. Naj se potem raje lotijo česa svojega, novega... ne pa cuzat ljubitelje franšize.

 

P.S.: Lol, me je Galko prehitel s praktično istim postom.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
gojc reče pred 2 urama:

Kako progresivno, kako pogumno ! Bravo Sony :worship:

 

Slich in Čenir sta navdušena !

Jaz bi samo to še dodal: jaz sem fan carskih vsebin. Da je vsebina carska, mora pri filmu biti kvaliteten in osmišljen cast. Dodajanje rasne dimenzije v določenih filmih/serijah dejansko izboljša original (npr. Colonel v Looking for Alaska ali pa modelka v Little Fires Everywhere, oboje mi je zaradi dodane črnske tematike boljš kot izvirnik). Dodajanje raznolikosti zato, da se neki jadni studii trkajo po prsih, kako so inkluzivni, pa mi je samo get the fuck out res, sploh ker so dvolični za znoret. Je pa treba povedat, da to ni prvi tak trend v Hollywoodu, včasih so praktično vsak azijski lik v romanih priredili v največjega belca pod soncem oziroma ga spravili na nivo karikature (Zajtrk pri Tiffanyju - roman vs. film). Zdaj se dogaja obratna situacija. Razlog? Vsi imamo kakšno razlago. In družbena pravičnost ta razlog po moje ni, pač pa sweet bucks :D. Skratka. Po prvih sličicah tako nad novo Eleno nisem navdušen, nope.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 33 minutami:

@Evita, na kaj drugega pa sploh še lahko vpliva rasa kot samo na videz? :)  Glih v tem je point - rasa nima veze z absolutno ničemer. Nič ne doda, odvzame, izboljša ali poslabša. V primeru Uncharted filma je notri druga rasa, da je cast bolj "progresiven", to je problem.

 

Mi pa mogoče ti znaš odgovoriti, zakaj je bilo potrebno spremeniti suhljato belo blond bejbo v kratkolaso črnko z rinko v nosu?

 

Glede tega, ali je razlog za hudo jezo ali ne, hja, kaj pa vem... Meni gre kot fanu Uncharteda in nekomu, ki mu je Elena carski lik, precej na kurac. Oziroma lažem - šlo bi mi na kurac, če bi ta twist padel npr. v Unchartedu 5. Za film me pa dosti boli kita :)

Ajde v Unchartedu ni verjetno, da obstajajo liki, k bi jih rasa kakorkoli zaznamovala. Treba ni blo čist nič, ampak vpliv je tudi izključno kozmetičen. Ajde če bo še slabo odigrala, bo to zdej drugo, sam realno njena rasa tud nima vpliva na to kolk dobr bo opravila posel.

 

Progresivnost se mi zdi natanko isto beden razlog za zamenjavo zunanjosti kot katerikoli drug (tbh sem do zdej verjela, da je šlo večinoma za izmišljevanje producentov, in v bistvu je tud progresivnost ena oblika tega). 

 

Also, če ni jasno: ne maram nobenih sprememb videza likov iz drugih medijev za film, sam res gledam na to kot podrobnost.

 

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Ma Čamir si ti igral isto igrico kot jaz od Naughty Doga, imenovano TLOU 2, ffs? :D  Se ti zdi, da je Nathanov lik nekdo, za komer lahko NG devi / storytellerji še vedno stojijo in se z njem do določene mere poistovetijo? Tudi overall setting in glavni arch vsake main Uncharted zgodbe - lootanje grobnic, razfukavanje spomenikov, haranje za zakladi starih ljudstev - se ti zdi to nekaj, s čimer se strinja in kar bo lahko kvalitetno oddelal/-a/-o/-i 25 letni narrative assisstant/-ka/-ko z modro čupo, prepirsanimi ustnicami in Feel the Bern t-shirtom? :D 

 

Če bo Uncharted še kdaj the thing, bo IMO precej manj hardcore v smislu razfukavanja UNESCO dediščine in z bolj naravovarstveno / staroselci-varstveno noto. Pa s protaginisti a la Chloe in Nadine. Kar bi dejansko lahko bil ultra legit špil, brez sarkazma. Ampak glede na to, da lahko v TLOU 2 loru / backstoryju na 5 minut kaj prebereš proti moškim oz tradicionalni vlogi moškega, ne dvomim, da bi tudi v U5 zelo kvalitetno leteli lajnerji o zlih belih uničevalcih, beli krivdi in belem kolonializmu :D 

 

Tečen sem, vem. Zob me boli :(

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...