Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

"Če nekdo pokaže račun, od kod je denar, kje je bila kuhinja kupljena in koliko je bila plačana, to ni težko dokazati,"

 

 

V TEŠ so šle milijarde, v orožje gredo stotine milijonov, Janša Janković (and sons) imajo kupe denarja, ki jim je padel z neba kot mana ...

 

ampak enega za 50.000 evrov smo dobili - pravna država back on the menu

uredilo bitje CPC_agent_za_SrednjoEvropo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

 

to se kr pogosto

 

@CPC_agent_za_SrednjoEvropo  heh, povsod gledam ta whataboutism :D.  Kaj pa bolje išta nego ništa?

ni kake ište

 

to je isto, kot novica, da so na random dan "zasegli" 20 kil droge v kopru (policija dela dobro), čeprav je v tistem istem dnevu (in vsak drug dan v letu) šlo mimo 200 kil neovirano? :D hurray 4 small victories

Povezava do prispevka
CPC_agent_za_SrednjoEvropo reče pred 3 minutami:

 

to je isto, kot novica, da so na random dan "zasegli" 20 kil droge v kopru (policija dela dobro), čeprav je v tistem istem dnevu (in vsak drug dan v letu) šlo mimo 200 kil neovirano? :D hurray 4 small victories

to je tko definicija najbolj debilnega misljenja ever.

 

a nisi ti filozof?

Povezava do prispevka
viddek reče pred 1 minuto:

to je tko definicija najbolj debilnega misljenja ever.

 

a nisi ti filozof?

nisem filozof

 

sem pa zgodovinar in zgodovina kaže, da se sistemov korupcije in kriminala ne reši/razgradi tako, da na vsake kvatre enega low-level kretena začopatimo (ki pa si zasluži vse najslapše, da ne bo pomote). Policija lahko vsake tolk enga dilerja na vogalu strpa v kehu, ampak to ni rešitev za trgovino s prepovedano drogo in nasilje, ki to spremlja. Moravški župan je sicer lušna tarča in dobra zgodba za medije, da lahko razpravljajo, kako pa pravna država vendarle deluje, a če ne bo v tem letu še 5 oseb, pa vsak naslednji z čedalje resnejšo korupcijo na glavi, je to vse skupaj brezveze in četudi ne bi bilo. Trideset jurjev za kuhno, pa še par jurjev za izdajo knjig je pač zgolj najbolj low tier možen, ki se ga noben "resen" človek ne gre, Jankovičev ne bomo dosegli na tak način - ker njihov level korupcije poteka tako, da so organi, ki preganjajo korupcijo, tudi na listi za prejemanje deleža, ki jim gre. 

 

In na koncu bo še ta low-level kreten iz Moravč verjetno dokazal, da je bil postopek falš in bo dobil še odškodnino za "vso gorje", ki ga trenutno prestaja.

Povezava do prispevka
viddek reče pred 6 minutami:

okej, carsko

 

kaj pravi zgodovina da je ucinkovit in primeren nacin razresevanja korupcije in kriminala?

Zgodovina lepo kaže, da korupcija, o kateri jaz govorim (ne, da ti nekdo kupi ikea kuhno, ti mu pa v zameno odobriš gradbeno dovoljenje - če bi bil to edini preostanek korupcije v naši družbi, bi bili že skoraj utopija), vedno prihaja z vrha in poteka z vednostjo in privolitvijo vsakokratne vladajoče politike in organov, ki naj bi sicer tovrstno korupcijo preganjali.  Moj politični program na tem foromi pa je tudi že zelo dobro znan. Harsher predlog je, da je treba vse, ki so bili del katerekoli vlade med 4.4. 1990 in 4.6. 2026, postavit pred zid za en veliki reset (kot bi se izrazil Lahovnik). En dober trenutek, da v praksi uveljavljamo 3. člen: V Sloveniji ima oblast ljudstvo. Državljanke in državljani jo izvršujejo neposredno

 

Malo bolj realistična in manj krvava rešitev (ki mi politično ni blizu, je pa dobra zgodba za kak holivudski film) pa je, da najdeš tim idiličnih ljud ki gredo na poSKOK, se spraviš najprej na klan Jankovič (ker je pač najbolj eklatanten primer) in ga razfakaš na prafaktorje, na koncu pa vse to zasuješ z soljo, da ne ostane nič več; vso njihovo premoženje preneseš v javno last. In nato greš naprej. TEŠ-6 znova odpreš, 2. tir znova odpreš, patrijo znova odpreš. Na koncu pa prideš še po vse tiste, ki so 36 let pisali korupciji prijazno zakonodajo v postopkih in sodbah uspešno razsojevali, da ni nikjer videti nobenih znakov korupcije, kaj šele očitnih dejanj. Seveda nam v Dubaju feštajo tudi fantje, od katerih je minister kupil na tisoče kuhinjskih gumic in serviet za 2 al 3 milijončke. 

 

Screenshot_2026-02-03-16-31-41-790_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.5f96ae9156a28e9a1dbca1c453267520.jpgScreenshot_2026-02-03-16-31-24-671_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.9880550dfd637ff4ede43047688ce867.jpgScreenshot_2026-02-03-16-30-38-573_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.671fbeb36c0a08efc5450e6e9847276d.jpgScreenshot_2026-02-03-16-30-02-408_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.cac5db996e6f498cc385a6a7c01d9994.jpgScreenshot_2026-02-03-16-25-38-379_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.c5207b174af227da1303d5e61bb5013f.jpgScreenshot_2026-02-03-16-24-33-381_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.7f8523ebf0b7f83eaa8852c49da0cdab.jpgScreenshot_2026-02-03-16-24-16-987_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.36140f27e5aa23bfd3ef4e56bd54fe63.jpg

 

iJOM68y.png

 

UgrCEU7.png

 

8JM3s1t.png

 

0SnyQ4b.png

 

MhdQyid.png

 

Povezava do prispevka

Če delaš za sistem in si embezzlal več kot x evropskih evrov, greš po hitrem postopku v sekalnico, maksimalno podpiram. Skrutinija nad dejanji ljudi ki delajo v javni upravi in državni birokraciji mora biti popolna in toleranca ničelna. Meja X bi pa dal tam nekje 250€, za zih. 

Povezava do prispevka

vprasam za zgodovinske kazalce kaj deluje in mi fuknes propagando sistema kjer se protikorupcijski ukrepi izvajajo samo kadar skorumpiranemu vrhu tezavnezi niso vsec/se izvaja korupcija na prevec javen nacin/so tezavnezi prevelika groznja skorumpiranemu vrhu

 

a man is sitting on a couch with his eyes closed and the words `` get the fuck outta here '' written on his face .

 

 

plus, se enkrat, dej mi jebene zgodovinske objektivne primere

Povezava do prispevka
viddek reče pred 3 urami:

vprasam za zgodovinske kazalce kaj deluje in mi fuknes propagando sistema kjer se protikorupcijski ukrepi izvajajo samo kadar skorumpiranemu vrhu tezavnezi niso vsec/se izvaja korupcija na prevec javen nacin/so tezavnezi prevelika groznja skorumpiranemu vrhu

 

a man is sitting on a couch with his eyes closed and the words `` get the fuck outta here '' written on his face .

 

 

plus, se enkrat, dej mi jebene zgodovinske objektivne primere

Da tukaj nadaljujem.

 

Ja, za napredek ljudstva/drzave je avtokratska drza centralne figure in cistka vseh unaligned absolutno efektivna. Konec koncev se zgodovinsko to vidi ravno sedaj. Od vseh jebenih velesih je trenutno Xi absolutno masten med nogami.

 

Rusija je po 40 letih koncno s socialnim inzeniringom pofukala ZDA preko pozresnih kanalov ki se jim recejo hiperkapitalisticni bilionarji. Demokracija je omogocila da je glas alt-right miopicnih tardov absolutno zjebal trhel balans ki ga ravno demokracija zahteva. Class warfare se je zakril in ga je spodrinil culture clash, kjer si folk skace v zobe zaradi muhgrantov in muh fee feejev, medtem ko se v ozadju dela se vecji prenos bogastva. Hkrati, tudi tukaj na forumu, se je se eno leto nazaj mastno rigalo debilom na "pravi strani" zgodovine, medtem ko je ZDA ekonomija v free fallu. Ker se pa gleda napacne kazalce ki so ze zdavnaj divergirala od dejanskega stanja ekonomije so pa se vedno vsi "KESH KESH MONEY YO". Ta jebeni crash, ki bi naravno moral pridt itak ze 2019/2020, in je (ce bi bil malo bolj conspiracy minded, bi rekel da je malo precec convenient bilo) lih slucajno COVID prisel in umetno proppal vse z par let, bo zgodovinsko pofukal vse kar naokoli leze in mrgoli. Edino Kitajci bodo lepo izolirani in bodo rekli "lej, Tajvan, juzno kitajsko morje, jugovzhodna Azija, mmm mmmm M!"

 

Hkrati imas Rusijo ki se je z Ukrajino itak vojasko izkazala za najvecjo mlacno mlako skisanega jogurta. Hkrati imajo se neobstojece gospodarstvo, ki je bilo vmes umetno proppano z vojasko ekonomijo - ista vojaska ekonomija ki je na kratek rok mogoce efektivna, ampak na dolgi rok ti pa absolutno zjebe in pofuka vse kar si delal, kar vidimo tudi sedaj. Na vrhu imas isto v Rusiji avtokrata, ki pa, za razliko od Xixija, pusti da se krade na vseh nivojih druzbe. Skupaj z ruskim karakterjem folka, kjer je mentaliteta od dna do vrha pac jebivetrska, je pa pac samo vprasanje casa kdaj se ga bo zamenjalo. Edino kar je tukaj je vprasanje kako bo Putko sel - a bo se koga fuknil v zrak skupaj seboj.

 

EU je itak lol. 

 

Habibiji so zgodovinsko bili itak navadne picke in se je lepo izkazalo kako so eni kozjejebci, ki nimajo lih nekaj za zgubit in so ekvivalent guerilla warfare celotne drzave, pofukali druge kozjejebce ki imajo marsikaj za zgubit.

 

Pakiji imajo itak na vseh kurcevih frontah pozar in so vedno bili 3rd rate velesila ki jo je US proppal, Indija se hoce it neko jebeno velesilo ampak niso sposobni doing the needful...pol se pa ze konca.

 

Japonska in J. Koreja sta itak populacijsko cisto v pizdi, s tem da prvi pocasi izgubljajo primarij lih s strani Kitajcev, drugi so pa vazali vsem jebenim chaebolom ki isto harajo kot zelijo in jim dol visi za narod/drzavo.

 

Edini z nekim leverageom so Tajvanci. Ki imajo lih eno navezo - jebeni ASML.

 

 

All-in-all je samo vprasanje casa kdaj bodo Kitajci dovolj nakradli/pokupili znanje (princip MICE je z razlogom mocan ko kurba) da ne bodo vec odvisni od Tajvana-ASML naveze.

 

 

Bottom line - ja, Kitajci zmagujejo, ampak zmagujejo se ker jih vodi lih ena majhna locina ki ima, zaenkrat, se vedno "CHYNA FIRST" mentaliteto. Vse je odvisno kaj bo naslednjik Xija naredil. Itak bo pri prenosu oblasti se bolj zanimivo - Hu Jintao je bil ultimativno brutalno pofukan.

 

Folk ki tukaj na polno proppa, hvali in hajpa ta avtokratski rezim ima en velik problem. Mislite, da bi ob istem sistemu v Sloveniji/EU/zahodu bili vi tisti ki bi od tega profitirali in bi bili vi tisti ki bi igrali Na Golici pod taktirko 7.62x39.

Me zanima ce bi bil ta isti folk pripravljen umreti, tudi ce se nedvoumno z 110% ziherastvom prikaze "tvoja smrt bo pripomogla drzavi".

Povezava do prispevka

TL:DR;

iz istega razloga bom jaz, ce se vrnem v SLO, sel v politiko in se bom sel benevolentnega diktatorja.

Program bo itak vseeno kaksen bo, ker nimam pojma kaj bo takrat.

 

Bo pa troje kar se do takrat ne bo spremenilo in bo edino absolutno veljalo:

1. Sprejmem mesto mandatarja samo ce bom imel 2/3 vecino.

2. Ne bom spreminjal ustave.

3. Po 4 letih vladavine se bom odstranil iz politike za vedno.

uredilo bitje viddek
Povezava do prispevka
viddek reče pred 3 urami:

vprasam za zgodovinske kazalce kaj deluje in mi fuknes propagando sistema kjer se protikorupcijski ukrepi izvajajo samo kadar skorumpiranemu vrhu tezavnezi niso vsec/se izvaja korupcija na prevec javen nacin/so tezavnezi prevelika groznja skorumpiranemu vrhu

 

a man is sitting on a couch with his eyes closed and the words `` get the fuck outta here '' written on his face .

 

 

plus, se enkrat, dej mi jebene zgodovinske objektivne primere

najboljš so taki posti in pametovanja. jebeš sej je skoz korupcija, let it be a ne. i proved my point, y'all are suckaz

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...