Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Kastor reče pred 2 minutama:

Jaz sem vseeno mnenja, da je čez domačo pizzo ni, res da rabiš nekaj časa pimpat stvari, sam rezultati so lahko dost kvaliteten približek, jaz sem trenutno na kislo testo+kamen v praktično čist basic pečici in mi je resnično na nivoju kakega verace/antika.


Največ je odvisno od testa. To je osnova za dobro pizzo. Vse ostalo je skorajda "prosto po Prešernu". :) Ni pa tudi slabo, če ima pečica več kot 250 stopinj, oz. je zelo dooobrodošlo.  
Btw. Kamen res toliko pripomore k rezultatu? Ker jaz sem imel namen, da bi nabavil, pa sem potem vedno odlašal.. Btw, dejansko se mi tudi zdi, da se mi bolj splača naročiti pizzo tistih nekajkrat, kot pa vse to pripravljat doma...

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 6 minutami:

Jaz sem vseeno mnenja, da je čez domačo pizzo ni, res da rabiš nekaj časa pimpat stvari, sam rezultati so lahko dost kvaliteten približek, jaz sem trenutno na kislo testo+kamen v praktično čist basic pečici in mi je resnično na nivoju kakega verace/antika.

 

imam kamen in kvalitetnega robotarja, ki mi naredi top tier testo

 

tako da se ZELO priporočam za recept za kislo testo, ker delam klasiko (pol kocke kvasa + voda + moka + 2 žlici olja + sol) in je sicer TOP pizza, res krasna, sploh če pustim testo ležat kak dan ali dva v hladilniku, ampak bi lagal, če bi napisal, da je na nivoju Verace

Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 minutami:

imam kamen


Koliko ti pečica nese največ? Res me zanima, ker bom verjetno nabavil kamen, ampak sem še vedno skeptičen.

Namreč, moja gre največ do 275 stopinj. Zdaj... če kamen res toliko pripomore k boljšemu rezultatu, ga takoj jutri naročim. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 5 urami:

Drugače moj frend, mega priznan biolog-desničar (da ne bo ugibanj), profesor na faksu, milijon citatov, ni da ni, pravi, da je 100 % straight res izredno malo ljudi. To so taki, ki fizično ne bi morali dobit erekcije ob istem spolu v nobeni situaciji. Po njegovem poznavanju tematike je takih manj kot 2 %. Vsi ostali so potencialni biseksualci, kar je tudi naravno stanje človeka. 

 

A bi rekel to nekomu ki je gej? Da on pa najbrž le ni 100% gej, da ima ziher tudi malo potrebe po ženskah recimo?

Povezava do prispevka
AMF reče pred 5 minutami:

Vodo menjaj z radensko

Pa ni za kej. Sam en slajs mi pošlji

 

To čist zares? Meni deluje bolj kot ofuj.gif zlivati radensko v testo od pizze ffs :D 

 

 

AMF reče pred 3 minutami:

Šerif

Podpiram, ampak kaj je narobe z navadno pečico?

 

Če to leti na rabo kamna. 2 stvari sem mislil, da sta bullshit snake oil, pa sta se izkazali, da sta legit:

 

- čistilec zraka (uporabljam Stadler Air Purifier Roger - v zadnjih 4 letih se nisem doma enkrat useknil v robec ali imel bilokako razdražen nos / sluznico)

- šamot kamen za pizzo (ampak mora biti brutalno razgret aka 1 uro na max stopinjah)

Povezava do prispevka

Šamot kamen ali glinen kamen? Ker zdaj sta v igri že dve varianti in obe kao marketinško na veliko promovirajo.
Sicer pa je oboje tako ali tako poceni in  ta šamotni je vsekakor za preizkusit (nekako se mi zdi bolj pripraven za pice, kot pa glineni, ki ga bolj priporočajo za kruh).   

Me pa še vedno skrbi, ker pečica ne gre več kot 275 stopinj. Kolega, ki je profesionalni picopek, je pekel in je bilo na koncu top (itak, ker je testo pripravljal 3 dni), ampak je pa tudi rekel, da bi bilo še veliko boljše, če bi bila pečica močnejša. Upam, da bo v prihodnje šamotna plošča vsaj nekaj pomagala..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Konec koncev pa se sploh ne splača to doma pečt. Naročiš za ca. 7-9 € pizzo in to je to. ;) 

Zelo podobno kot z odojkom. Včasih smo ga sami celi dan vrteli in potem še razkosavali, dandanes pa pač naročiš enega ob določeni uri in dobiš lepo na pladnju. Res je, da se izgubi veliko tistega vzdušja, ampak kaj pa vem ... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

imam kamen in kvalitetnega robotarja, ki mi naredi top tier testo

 

tako da se ZELO priporočam za recept za kislo testo, ker delam klasiko (pol kocke kvasa + voda + moka + 2 žlici olja + sol) in je sicer TOP pizza, res krasna, sploh če pustim testo ležat kak dan ali dva v hladilniku, ampak bi lagal, če bi napisal, da je na nivoju Verace

Osebno vsakič ko čaram s kislim testom malo spreminjam recept, je pa zlato pravilo kislega testa, da mora zadeva počivati zelo dolgo, ponavadi ne planiram pizze toliko vnaprej in potem velikokrat malo cheatam s tem da fuknem več starterja v testo(zelo pomaga, če pridno starter menjaš, recimo da pečeš 1x-2x na teden vmes pa ga hraniš v hladilniku da ne zdivja)... je pa fact, da mi tiste res omnom teksture pridejo šele, ko testo počiva/haja na sobni temperaturi 8+ ur...

Povezava do prispevka

Znanec je patentiral peč. Najprej samo na drva, sedaj pa je oboje drva/gorilnik. Pizza je pečena cca. 45 sekund. Ima tudi premični kamionček in praktično povsod razproda kar pripravi...

 

Ravnokar gre v prodajo prva serija. Prenosna stvar.

 

https://www.glowen.si/

 

https://www.facebook.com/glowenoven

 

https://www.facebook.com/Glowenpizza

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...