Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Pri nas je bejba alergična na mačke in sva to vzela, ko se je preselila k meni (imam 2 mački). Pa mene dosti sfuka prah, ki se dvigne pri kakih generalnih čiščenjih. 

 

In evo, brez heca, odkar je naprava pri bajti ni več smrkanja // piskanja v robce. Dejansko faking deluje zadeva, kljub temu da na začetku mal postrani gledaš na razne buzzworde tipa "filter z aktivnim ogljem", "HEPA filter" in podobna homoerotična jajca

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 minutami:

400€ je "celo bogastvo" za napravo, ki ti spuca zraka prahu, peloda, cvetnega prahu, mačjih dlak in čist tko spotoma še 99,9% virusov?

 

#sopoor #getajob

 

Resno vprašanja - klima s funcijo čiščenja zraka tega ne opravi? Če si alergik in ti pomaga te popolnoma razumem. V takem primeru bi ziher nabavil. Verjetno gledam drugače, ker nikoli nisem mel težav z alergijami. Zato sem pogledal ceno in mi je švignilo na misel, da raje dodam še 200-300€ in imam klimo, ki me zraven še poleti hladi, čez zimo pa greje.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 57 minutami:

Pri nas je bejba alergična na mačke in sva to vzela, ko se je preselila k meni (imam 2 mački). Pa mene dosti sfuka prah, ki se dvigne pri kakih generalnih čiščenjih. 

 

In evo, brez heca, odkar je naprava pri bajti ni več smrkanja // piskanja v robce. Dejansko faking deluje zadeva, kljub temu da na začetku mal postrani gledaš na razne buzzworde tipa "filter z aktivnim ogljem", "HEPA filter" in podobna homoerotična jajca

To si ti odslužen xbox360 postavil nekam v kot in ji prodal, kot čistilec lufta.

Pa je kaj manj prahu po pohištvu?

Povezava do prispevka

Talno hlajenje? Sliši se sumljivo :) Si ne predstavljam kako to deluje... Zakaj ne rajši vsaj konvektorjev za hlajenje?

Drugače je pa vrhunska opcija stropno hlajenje. Žal pride v poštev samo pri novogradnjah, ampak logika je ta, da se v plato vgradi razvod za vodo (enako kot v estrih za gretje) in celotna medetažna plošča deluje kot hladilno telo. Nič pihanja in hladen zrak.

uredilo bitje 1min3
Povezava do prispevka

Pri meni je novagradnja, Panasonic toplotna v stanovanju, in imamo talno ogrevanje/hlajenje. Nic ni sumljivo, sem tudi sluzbeno v teh zadevah :D

 

Ni pa najbolj zdravo, zato pravim, da bom pocakal, da vidim kako bo cez poletje. Kako sploh funkcionira zadeva, torej praksa me zanima. Druga opcije je klima. Ne da se mi pa luknjat sveze zgrajeno stanovanje, čist fajn mi je uzivat na dvoriscu in travo zalivat.

Povezava do prispevka

Po pravici povedano sem prvič slišal za to opcijo in mi čisto s stališča termodinamike ne gre skupaj. Ogrevanje štekam - hlajenja na ta način pa res ne. Ampak ajde - sem prepričan, da so to poštudirali pametnejši ljudje od mene.

Povezava do prispevka
kemik reče pred 19 urami:

A ma kdo izkušnje s prenosno klimo brez odvodne cevi, se obnese? Berem da niso za vlažne prostore (ni panike) in da precej manj ohladijo kot une s cevjo.

mela sva par let mal bolj fensi izvedbo, ki spreminja agregatno stanje enga polimera med trdnim pa tekočim in tako hladi zrak, tako da ne vlaži dodatno zraka

čez noč jo morš ven postavit da se strdi nazaj, al pa vzet panele ven pa jih namočit v hladno vodo - hladna voda jih mal bolj učinkovito strdi in je treba to počet sam na cca 3 dni, ne vsakega

efekta ma tolk da dobr opaziš (več kot vodne pizdarije, ampak še vedno neprimerljivo z dejansko klimo) plus pač kolikor ti paše k piha

 

prodam za male pare če ti pride prav, skupi z banjo za hlajenje panelov, mam 2 enoti k naj bi bli skupi primerni za hladit 50m2

 

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

  

AMF reče pred 1 uro:

To si ti odslužen xbox360 postavil nekam v kot in ji prodal, kot čistilec lufta.

Pa je kaj manj prahu po pohištvu?

 

Prahu po pohištvu je isto IMO. Zrak je bolj čist. Sploh je pa noro, kako je spucalo te razne mačje dodatke v zraku. Ženska je bila od tega včasih bolj zabuhla v ksiht kot ko sem še prihajal domov pijan in s pasom v roki. Zdej pa tko 0, nada, niente, nič od alergij. Enkrat na 3-4 mesecev prižge brata Rogerja in je to to.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Čakam da gre debata v smeri air purifierjev, da lahko ponovno pohvalim

 

STADLER ROGER AIR PURIFIER aka nakup leta 2019

 

spacer.png

 

pa počasi bo že čas, da švicarji kakšen frank nakažejo

 

 

 

Mors premikat iz sobe v sobo al je dost da das v neki central no pozicijo in premika zrak po fletu?

Povezava do prispevka
1min3 reče pred 11 minutami:

Po pravici povedano sem prvič slišal za to opcijo in mi čisto s stališča termodinamike ne gre skupaj. Ogrevanje štekam - hlajenja na ta način pa res ne. Ampak ajde - sem prepričan, da so to poštudirali pametnejši ljudje od mene.

Po istem principu kot ogrevanje, ce za ogrevanje crpas toplo vodo skoz cevi v tleh potem za hlajenje pac hladno vodo. Torej ce je 35°C voda dost topla za talno gretje prostora iz 15 na na 24°C, pol je tut ~10°C voda dost da ohladis sobo iz 30 na 24°C, ker gre za zaprt sistem jasno rabis toplotno crpalko, ki zna vodo tudi hladit. Razen ce te moti sam to da "gre vroc zrak gor" in bi hladen zrak torej ostal pri tleh, kar do neke mere ziher je razlika in je pod stropom toplejsi zrak, sam vseen unih 10°C ne ostane sam do visine gleznjev. Glej klet za primer, tam hlad izhaja iz tal pa je temperatura precej enakomerna po celi visini.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

400€ je "celo bogastvo" za napravo, ki ti spuca zraka prahu, peloda, cvetnega prahu, mačjih dlak in čist tko spotoma še 99,9% virusov?

 

#sopoor #getajob

sam pol si čist neodporen na vso to sranje in te samo vrže, ko prestopiš prag svojega doma, v katerem laufa ta mašin

Povezava do prispevka
1min3 reče pred 23 minutami:

Po pravici povedano sem prvič slišal za to opcijo in mi čisto s stališča termodinamike ne gre skupaj. Ogrevanje štekam - hlajenja na ta način pa res ne. Ampak ajde - sem prepričan, da so to poštudirali pametnejši ljudje od mene.

Ni tak komplicirano, toplotna dela kontra. To je mirno hlajenje. Tako, da hladi pri tleh. En kolega ima, pravi da se obnese. Spet pravim, ne vem koliko je zdravo ali prakticno. Bomo vidli.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 15 minutami:

 

Prahu po pohištvu je isto IMO. Zrak je bolj čist. Sploh je pa noro, kako je spucalo te razne mačje dodatke v zraku. Ženska je bila od tega včasih bolj zabuhla v ksiht kot ko sem še prihajal domov pijan in s pasom v roki. Zdej pa tko 0, nada, niente, nič od alergij. Enkrat na 3-4 mesecev prižge brata Rogerja in je to to.


Pol praviš, da bi moral babo s pasom, da bi izginil prah?
Kurc je edino, ker pleza in bi bil jaz tisti, ki bi fasal.

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 15 minutami:

... Razen ce te moti sam to da "gre vroc zrak gor" in bi hladen zrak torej ostal pri tleh, kar do neke mere ziher je razlika in je pod stropom toplejsi zrak, sam vseen unih 10°C ne ostane sam do visine gleznjev. ...

Točno to me moti... Zato se tudi hladilne konvektorje (in konec koncev tudi klime) montira ali pod strop ali pa “podparapetne”, ki (prisilno) pihajo navzgor. Sama (obratna) mehanika TČ mi je čisto jasna.

Anyway - ni važno. Boste povedal kako pogosto boste scal :) 

uredilo bitje 1min3
Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 urami:

Čakam da gre debata v smeri air purifierjev, da lahko ponovno pohvalim

 

STADLER ROGER AIR PURIFIER aka nakup leta 2019

 

spacer.png

 

pa počasi bo že čas, da švicarji kakšen frank nakažejo

 

 

A bi pol lahko kadil v sobi pa mel recimo v cca 2 urah alpski zrak al bi sam ta purifier fasu raka cez par mesecev in crknu

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

A boste kaj naročil novo 5d revijo

 

spacer.png

 

Tudi free pdf: https://issuu.com/revija5d/docs/5d__001_april_2021_tisk_iii?fbclid=IwAR1-ApYJXHGQnUGvipQpRblSjtSmzqIRpgK9ltDtqdCYyBiRkAoDyvqU3yY

 

image.png.6bdcace5393ca6679f82b40adaa34622.png

image.png.5f672afd6fcbc7d0ba1a0f5f0cde1cc7.png

 

:avadodo: 

 

Drugače bi res slavil, če bi kdo bil tako dedicated, da bi naredil 5d revijo za 1. april, sam zadeva je žal real, ker je bila objavljena že konec marca. Vseeno pa priporočam malo prelistat, ker začne se relativno normalno, pol pa samo stran za stranjo spust v madness. Iz "maske so bad" mentalitete do "pedofilskih satanističnih ljudožerskih demokratov" in "votle zemlje" je ponavadi trajalo več kot 4 strani ene revije :D :D :D 

 

Povezava do prispevka

Kvaj drugače mislite, da vodi človeka v to, da pade v te extra spicy teorije zarote aka Qanon, votla zemlja itd.?

 

Jaz poznam samo eno osebo, ki je padla v to, bilo pa je neposredno po tem, ko ji je zaradi zdravniške semi-napake umrl svojec. Kot da bi naredil klik v glavi, naenkrat je bila uradna medicina laž, 1 mesec kasneje pa so po svetu že hodili angeli in bogovi so se pogovarjali z njo & bivši prijatelji pa smo bili odrezani od nje kot s skalpelom, ker smo podpirali pedofilske ljudožerce

 

Sam ne verjamem, da vsi padejo pod to zarad neke travme

Povezava do prispevka

Imo je to preprost pojav ki se ji rece "vera".

 

Vcasih nisi imel dosti izbire ko si bil soocen z realizacijo da je ustroj sveta random in da nima nihce kontrole, si pac pograbil tisto kar je bilo takrat edino na voljo - cerkev/veroizpoved ki je bila v tvojem okolisu. Sej smo tudi ze tekom zgodovine videli razne spinoffe in sekte ki so vsega in svasta verjeli. Pac "to se je zgodilo ker je bog tako hotel oz naredil".

 

Danes pac nimajo vec klasicne religije monopola in po zaslugi interneta in overloada informacij, imas nebroj drugih stvari katere se ti mogoce v danem trenutku bolj skladajo v to kar te trenutno muci. Ekonomske krize, revscina, tehnoloski napredek kateremu ne morejo vec sledit so bile kr konstantne teme zadnjih par desetletij, imas pa zdele z corono in lockdowni perfect storm in hkrati odlicen primer stiske ljudi, kjer zacnejo iskat odgovore da si nekako razlozijo to dogajanje, ker randomness jim ni comprehensible. 5G ki se ravno vpeljuje (tehnofobija), lockdowni (strah pred avtoriteto/sprememba statusa quo), cepiva/medicina (spet strah pred spremembo statusa quo, ampak v okviru svojega zdravja/strah pred smrtjo) se je lepo zmiksalo skupaj in posledicno imas volatilno kemijsko reakcijo.

 

Ne pomaga seveda da je par vplivnih ljudi zavohalo priloznost in zacelo prilivat na ogenj, ker so imeli produkt za prodat tem ljudem (beri politika, "influencerji", razni mediji za klike).

 

Pac jebiga, doloceni ljudje rabijo vero da osmislijo zivljenje, pa naj bo to krscanstvo, 5D, veganstvo ali pa antivaxerji, ker se niso pripravljeni soocit s tem da nihce nima kontrole, smo samo vsak v svojem avtu brez pedalov pa volana, ki vijuga po avtocesti z 130km/h, in upas da se ti bo ratalo nekako izognit vsem ostalim avtom pa drevesom cimdlje, ceprav ves da na koncu bos nasel svoj ovinek. :) 

Povezava do prispevka

Smo meli na eni firmi grelna telesa na stropu in uganite kaj - mraz je bilo.

 

Zdej če furaš to talno hlajenje 24/7 zna bit kolikortoliko ok, čeprav bo mogoče komu mraz v noge, v glavo pa bo kuhalo. Pač zrak ne kroži v prostoru tako kot pri klimi.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...