Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ma kurac je casual :D Tko kot je Planscape Torment casual - ne preveč. Prebrati maš za eno knjigo dialogov, razumeti kontekste, raziskati ogromno okolij, likov in ozadij... Mislim iz vidika gameplaya ITAK da je casual, če imaš samo 1 tipko s kero klikaš po dialogih in point of ineterstih. Ampak da pa proper padeš noter, da razumeš kaj sploh delaš in da se vživiš v svet pa definitivno rabiš zelo konkreten effort. 

 

Ninja challenge: probi igrat Disco Elysium po tem ko cel dan neki hardcore mentalno delaš. Pa da vidimo :) 

Povezava do prispevka

Jop

 

Razlika je v tem, da v DkS te bo ob pobezljanih mislih/manj pozornosti razfukal random boss

 

Medtem ko v Discotu boš preklikal za 3 strani dialogov, nakar se boš zavedel, da si čital samo neki na pol in da v bistvu nimaš pojma, o čem je šel dialog. In tvoja izkušnja igrice bo okrnjena, saj je v zgodbi praktično ves point igrice, saj mehanično ni tako zanimiva 

Jaz drugače pri igricah z brezvezno zgodbo pogosto berem lore na način, da ga tudi minuto kasneje ne znam več obnovit. Recimo razni Tomb Raiderji in middletier RPG-ji, tam kao preberem opise nekih jadnih zakladov, ampak jih naslednji moment tudi že pozabim. Za random igrico, kjer to ni bistvo, je vseeno, pri Discotu pa si konkretno nafukal s takim pristopom

 

Pa še enkrat, pomoje si prvi, ki ga poznam in ki je imel težave pri razumevanju, kaj mora naredit pri Witnessu :D. Pizda no, tri korake stopiš iz prve jame in naletiš na iste panele, kot so v jami (kjer ti dejansko onscreen popin pokaže, kaj moraš poklikat). Le kaj je treba naredit??? 

 

To je tako, kot da bi rekel, da si začel igrat Dark Souls in so tam bili neki okostnjaki s sekirami in meči in nisi vedel, kaj moraš naredit, a debatirat z njimi o pravu, jih povprašat za nasvet glede čupe?? :D

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 11 minutami:

Pa še enkrat, pomoje si prvi, ki ga poznam in ki je imel težave pri razumevanju, kaj mora naredit pri Witnessu :D. Pizda no, tri korake stopiš iz prve jame in naletiš na iste panele, kot so v jami (kjer ti dejansko onscreen popin pokaže, kaj moraš poklikat). Le kaj je treba naredit??? 

 

To je tako, kot da bi rekel, da si začel igrat Dark Souls in so tam bili neki okostnjaki s sekirami in meči in nisi vedel, kaj moraš naredit, a debatirat z njimi o pravu, jih povprašat za nasvet glede čupe?? :D

 

Še jaz sem razumel - moraš znat uporabljat točno 2 gobici in 1 gumb in hodiš lahko, kamor te je volja. :D

Mogoče Mefisto samo ni probal The Witness - jaz sem tudi mislil, da se mi ne bo dalo jebat s tem po celem dnevu v službi, ampak v bistvu vidim zdaj, da mi je bolj sproščujoče to, kot neka streljačina recimo, kjer si cel čas napet in priklenjen na zaslon - tu lahko lepo mirno hodiš po sobi in tuhtaš naslednjo uganko, medtem ko piješ kavo - beat that for relax. :D

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 48 minutami:

ma kurac je casual :D Tko kot je Planscape Torment casual - ne preveč. Prebrati maš za eno knjigo dialogov, razumeti kontekste, raziskati ogromno okolij, likov in ozadij... Mislim iz vidika gameplaya ITAK da je casual, če imaš samo 1 tipko s kero klikaš po dialogih in point of ineterstih. Ampak da pa proper padeš noter, da razumeš kaj sploh delaš in da se vživiš v svet pa definitivno rabiš zelo konkreten effort. 

 

Ninja challenge: probi igrat Disco Elysium po tem ko cel dan neki hardcore mentalno delaš. Pa da vidimo :) 

 

Eh frpji mi niso panike, dokler vsaj približno veš kaj moraš početi v igrici in da ni stalnega umiranja in ponavljanje ena in iste stopnje mi je vse casual :)

 

Kar se tiče witness pa ne mi prodajat bučk fantje. Ok ko prideš ven iz luknje rešiš tistih 5 panelov, potem je pa cel otok nekega sranja in še sprehajaš kot opica in iščeš kje boš lahko rešil en puzzle. Pa nasploh so mi puzzle igrice najbolj bedne od vsega - ker osebno nimam čisto nobenega zadovoljstva ob tem, ko rešiš neko fake umsko uganko (pogosto z metodo trial & error). Meni je to za intelekt čisto enako, kot da mi nekdo prodaja mcdonald kot zdravo prehrano za 6-pack trebušne - poberi se mi s takimi klošar.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

 

Eh frpji mi niso panike, dokler vsaj približno veš kaj moraš početi v igrici in da ni stalnega umiranja in ponavljanje ena in iste stopnje mi je vse casual :)

 

Kar se tiče witness pa ne mi prodajat bučk fantje. Ok ko prideš ven iz luknje rešiš tistih 5 panelov, potem je pa cel otok nekega sranja in še sprehajaš kot opica in iščeš kje boš lahko rešil en puzzle. Pa nasploh so mi puzzle igrice najbolj bedne od vsega - ker osebno nimam čisto nobenega zadovoljstva ob tem, ko rešiš neko fake umsko uganko (pogosto z metodo trial & error). Meni je to za intelekt čisto enako, kot da mi nekdo prodaja mcdonald kot zdravo prehrano za 6-pack trebušne - poberi se mi s takimi klošar.

 

Kaj misliš, da je meni lepo, da sem v neki prvini zgleda podoben Ćamirju - samo jebiga, igra je dobra, če nisi quitter tip. :D

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 urami:

Prva dva Gothica sta legendi in meni dva od top frpjev ever made. Ampak tam je bil svet priročno majhen, na začetku pa še zelo zaprt, tako da ni bilo nekega izgubljanja ali tavanja v temi. Današnji frpji so ene 100x večji kot sta bila oba Gothica. Kar je seveda slabo - sem tudi velik fan krajših igric, ki so nabite s kvaliteto, kot (kar je žal danes trend) 10x preveč razvlečenih jajc.

 

Mislim pa da sta tako Risen kot Elex (spiritualna naslednika Gothica) imela precej več teh pomagal v igri.

 

Najjaci ti je gothic

 

A vse kar je narobe z remakeom je dobesedno

 

Navedek

quest markerje, kompase, zemljevide in podobna držala za roko v igricah

 

 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 2 urama:

Men so puzzle igre res med manj priljubljenimi zvrstmi (verjetno najmanj priljubljena takoj za klasičnimi FPSji in strategijami), sam Witness mi je čisti odlom. Moram se kdaj spet vrnit in jo proper obrnit.

 

Jaz evo zdaj v službi neki razmišljam, da tisti prvi panel v mlinu na veter sigurno ima neke veze s tistim enim zlomljenim krakom vetrnice - komaj čakam, da pridem domov sprobat - to je meni pokazatelj dobre igre... :D

 

Povezava do prispevka

Sam s to formo je tako - ohranjaš jo, če jo imaš energijo ohranjat. Nisem s faksom nehala brat zahtevnejših knjig zato, ker bi se zavestno tako odločila, ampak zato, ker sem jo probala brat na koncu dneva in ni več šlo. Definitivno ima kaj zraven tudi zagretost, mogoče bi se lahko bolj potrudila, če bi se hotela, ampak se mi ni zdelo vredno.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 42 minutami:

 

Jaz evo zdaj v službi neki razmišljam, da tisti prvi panel v mlinu na veter sigurno ima neke veze s tistim enim zlomljenim krakom vetrnice - komaj čakam, da pridem domov sprobat - to je meni pokazatelj dobre igre... :D

 

Tole isto se je dogajalo meni in ostalim tisočim igralcem Witnessa. Ko enkrat padeš not, pol začneš tudi videvat vzorce povsod IRL. :D

Povezava do prispevka

jz sm team "mutirani zombiji laufajo hitreje kot normalen človek, z weapni moraš kite_at da pobegneš, 1v1 načeloma ne bi smel met šans razn če si skilled, si one shot za zombija, zombi pa ogromen HP pool"

počasne horde so smeč, nikol nism maral, boring af

 

 

najjače mi je blo k smo neki časa špilal zmodane zombi mode csja, in at some point je bil balance tako perfekten, da če sta bla dva skupi pa krila drug drugega med releoadi, so metki ravno dost upočasnil 1ga zombača, da si mu še komaj ušel.

to so mi bli eni najboljših momentov pvp coopa res si mogu delat kot team še prej pa bit dobr

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 9 minutami:

A je še komu popolnoma mental, da po vsaki uporabi/igranju konzole slednjo pospraviš v škatlo? Zdaj sem pri Goblinu nekaj utapljal in je nekdo zraven razlagal, da po vsakem igranju odklopi in zapakira konzolo, da bo dlje ohranjena. Wtf?

hmmm zakaj mi je to tok znano, to je nekdo kle na forumu razlagal enkrat?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...