Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 1 uro:

Uf, kaj sem danes našel v arhivu slik. (vezano na "domače čudne pizze"):

Dandanes dvomim, da bi to lahko pojedel (sploh za večerjo). Ampak tudi take "pizze" smo imeli, da. :)

 

Khm... khm... za mene so to najboljše pizze, ki si jih postal do zdraj. Moral bi ti videti, ko se jaz spravim jajca na špehu pečt... Ene 8 rezin slanine in 2 jajčki za dekoracijo zraven :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Pečena jajčka s slanino se mi že tako dolgo "luštajo"... Uhhhh., bi zdaj zmazal. 
Ampak imam potem naslednji dan vedno težave (zaradi žolča). Bom en dan pač tvegal in videl kaj bo. Jebatga. :) 

 

Če ti po resnici povem, nimam sicer težav z žolčem, ampak ko si naredim tako, kot meni paše ene 6 kosov slanine na bolj debelo vrezane in popečen... tudi meni potem ni najlažje v želodcu zvečer. Ampak mi je tako dobro, da tu pa tam pač potrpim to in pozabim. Dejankso tako uživam, ko jem, da mi tisti rahel občutek refluksa ne pokvari tega :D

 

P.S.: Dobil sem en recept za lignje v pečici... drugi teden poročam.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Pečena jajčka s slanino se mi že tako dolgo "luštajo"... Uhhhh., bi zdaj zmazal. 
Ampak imam potem naslednji dan vedno težave (zaradi žolča baje). Bom en dan pač tvegal in videl kaj bo. Jebatga. :) 

probi pojest čez eno žlico zemfa

gorčica spodbuja izločanje žolča in če maš težave zarad pomanjkanja zna pomagat

 

disclaimer: to ni medicinski nasvet, sam neki k sem prebrala v apotekah patra Ašiča

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

@tomazek; ne pozabi jutri objavit rezultata glede lignjev v pečici. :) Ker jih bom tudi jaz v kratkem pripravil. 
Čeprav bi skoraj rajši na buzaro, recimo po tem enostavnem receptu:
Lignji na buzaro - OblizniPrste.si

 

 

 

To gotovo ne bo jutri :D Rekel sem en dan ta teden, ne pa ponedeljek. Danes sem od 11h zjutraj do pred pol ure bil pri kolegu na 40 letnici in sem rahlo fajhten (za čuda rahlo hehe). Ampak se mi jutri ziher ne bo ljubilo ubadati s tem. En dan sred tedna bom. 

 

Obožujem morske sadeže na buzari, ampak jaz sem ljubitelj bele buzare. Rdeča mi ni tolko ok, ker je preveč "paradajzasta". Mi od vsega paradižnika full preveč kislo postane. Ko pa sem prebral še 2 žlici timijana pa me je itak obrnilo, ker sovražim timijan :) Bela buzara mi je ta dagnje recimo super, ker je v bistvu samo dosti česna in omakica. Kolega dela rad full na rdečo buzaro in mi sploh ni ok kar, skuha, ker je vse tako kislo od paradižnika in še začimb... Da osnovnega živila sploh ne okusis prav. 

 

Bom pa ti javil kako bojo uspeli moji... Katere še vedno nisem ziher kak bom naredil. Vem samo, da bo ziher v pečici s krompirjem, česnom in nekaj druge zelenjave. 

 

 

 

Povezava do prispevka

Nice, nice. Samo da bo čimprej. Pač radoveden sem :)

Drugače pa, meni so školjke tudi boljše v beli buzari. No, pri školjkah itak ne dodajam paradižnika, tako da tu ni nekega problema. 
Glede začimb se pa itak sam odločiš in narediš kompromis, ki je tebi všečen. Timijan bi tudi jaz izpustil. Raje dodam malce origana. 

Jutri tudi jaz nem nič kuhal doma za kosilo, ker ne bo časa. od 12. do 15. imam seminar/delavnico preko zuma, potem pa še naprej za uredit službene zadeve. Bo pač kak nezdrav fast-food padel. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 26. 11. 2021 at 20:05:

@tomazekMi nekajkrat na leto naročimo celega pečenega in že narazenega oddojka. Ponavadi ob kakšnem slavju, itak. No, potem se ga polovica poje še toplega, polovica pa hladnega. Oboje je OK. Če pa kaj ostane še za drugi dan, potem pa je dejansko vedno hladen. Nobenemu ni nekaj v feelingu, da bi ga pogreval. 

Evo, to sliko sem sicer že nalimal pred časom, ampak vseeno :) 

pujs_small.jpg.6a35c1198dd5c652674c3a7c9fe14052.jpg 

 

@5Stringed lej k sva čist falila debato

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 minutama:

Ne preveč o mestnih srajcah govort, da ne bo spet hijackana neka tema s pogovori o srajcah

Drgač pa - mesna srajca - pazi ta koncept, na sebi imaš srajco iz mesa, k lah trgaš iz sebe in ješ na poti, med delom, med obiskom Andiamota

Mesna srajca rofl, da ne bo DaCapo nalepil sliko mesne torte

Povezava do prispevka

Še enkrat ponudim svojo zbirko filmov na DVD-jih, cirka 500 kosov. Večina lepo ohranjenih, vsi v škatlicah in zelo redke z nekimi nalepkami, od tega je bil en huge batch, ko je šla kinda lokalna videoteka v zaprtje in so mi šenkal 450 filmov. Ampak vseeno so lepo ohranjeni, ker si itak folk zadnja leta ni sposojal DVD-jev. So v treh mega velikih in težkih škatlah in eni vrečki, imam popakirane v kleti v LJ, naslednji teden jih lahko prevzamete, v tednu po naslednjem bom verjetno fuknil vse skupaj proč, ker se mi zaenkrat ne da dajat na bolhača. 

Povezava do prispevka
Pr4iseK3K reče pred 2 urama:

Ma kaj pa vem glede tega, da so overpriced. Dej mi povej, kje dobiš burger <8€ pa da ni tak, kot iz Šiša

 

alo, ne mi Šiša žalit

konkretno nad "šiptarskimi" burgerji, sam nivo pod "hipsterskimi"

 

sicer že leta nisem bil

sam k bom naslednjič v MB, ziher pade

 

pa res se naješ k Tito

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 26. 11. 2021 at 15:48:

@tomazek: to je prvi zadetek, ki mi ga je vrgel google:

Recept: Lignji s krompirjem v pečici - Okusno.je

 

V pečici jih jaz osebno še nisem pripravljal. Bi bilo pa dobro poskusiti. Zdi se mi simple in presneto mikavno.

 

@tomazek sn malo pozno videl..jaz delam veckrat doma po tem receptu https://www.kulinarika.net/recepti/morska-hrana/ostalo/lignji-s-krompirjem-v-pecici/4461/ samo kuj cele, jih nic ne rezem na kose. Uporabljam one hoferjove zmrznjene ko so celi.  Edino na koncu ne pecem odkrito 15 min tak kot v receptu, ampak nekje 10-12 max in so fini mehki... lep lp upam da sem pomagal

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...