Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Hernier reče pred 10 urami:

A je kdo od Konjzojlačev gledal Cobra Kai serijo?

 

Majkemi, da je to najboljša karate brca nostalgije, kar sem jim bil priča v zadnjih letih. Omg, vedno sem mislil, da so to neke bedne smeti in nisem nikoli poklikal, par dni nazaj pa si rečem "ajd, načekiram, ker mi je Karate Kid res bil GOAT v otroštvu" in sem mindblown, kako dobra zadeva. Itak cheesy na polno in tudi trashy, sam kako resno te igralci jemljejo vloge mi je nerealno, fan service je brutalen, fighti so kar carski, ni da ni, sem mega fan, idemo v drugo sezono :D 

Pogledal vse sezone, čedalje bolje je, sicer nostalgično, patetično... ampak vseeno gledaš :fun:

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 urami:

Iz backloga, ker smo se o Echo zvočnikih že kar nekaj pogovarjali, pa sem takrat menda obljubil, da bom napisal, če in ko dobim novega.

No, danes je prišel. Priklopljen in nastavljen v treh minutah, Spotfy deluje brezhibno, prav tako "povezava" z obstoječim Echo v drugi sobi...

Echo (4th generation) International Version | With premium sound, smart home hub and Alexa | Charcoal : Amazon.de: Electronics & Photo

 

Brez težav se lahko poslužiš nakupa "nemške" verzije, ki ni označena kot international varianta in je ne pošiljajo izven DE in AT, je pa cenejša. Jaz imam ene 6 komadov Echo Dot 3, DE varianta, še par komadov Echo Dot 2 in zadnja 3 leta vse delajo brez problema. No, Echo Dot 2 že nekje 5 let. Za nakup uporabiš posrednika, da zadevo spraviš v Slovenijo (Mailboxde, Cheaper and More,...). Če vzameš več komadov se sigurno splača, sploh zdaj ko so izdelki znižani. 

 

Prav tako uporabljam Spotify že skoraj ves čas odkar si lastim Echo Dote, vse ok. Če vam Alexa jamra, da zaradi regije ne more predvajati vsebine pojdite samo na Amazon.com, pod svoj profil, digital content and devices, izberite državo USA in bi zadeva mogla delovati.

 

Pravi Alexa, da vas tudi ona lepo pozdravlja.

Povezava do prispevka
reaper reče pred 10 urami:

Brez težav se lahko poslužiš nakupa "nemške" verzije, ki ni označena kot international varianta in je ne pošiljajo izven DE in AT, je pa cenejša. Jaz imam ene 6 komadov Echo Dot 3, DE varianta, še par komadov Echo Dot 2 in zadnja 3 leta vse delajo brez problema. No, Echo Dot 2 že nekje 5 let. Za nakup uporabiš posrednika, da zadevo spraviš v Slovenijo (Mailboxde, Cheaper and More,...). Če vzameš več komadov se sigurno splača, sploh zdaj ko so izdelki znižani. 

 

Prav tako uporabljam Spotify že skoraj ves čas odkar si lastim Echo Dote, vse ok. Če vam Alexa jamra, da zaradi regije ne more predvajati vsebine pojdite samo na Amazon.com, pod svoj profil, digital content and devices, izberite državo USA in bi zadeva mogla delovati.


Se mi je kar zdelo, da je to z variantami neka "finta", ampak vseeno nisem upal. Sem pač šel na bolj "ziher" varianto in vzel international v obeh primerih. 
Mi je pa zanimivo, ali se mi tako samo zdi?, da je 4. generacija (torej ta okrogli Echo) zvočno kar nekoliko boljša od 2. generacije in tudi glasnejša. Malce sem pač primerjal in definitvno imam občutek, da so zvok izboljšali. Drugih razlik (razen seveda v obliki) pa zaenkrat nisem opazil. :) 

 

Povezava do prispevka

kot blagajnicarka v BB morm delat reklamo, ki je ne smem

 

anyhow, dons sm zvedla, da to obstaja: https://www.bigbang.si/outlet-bazar/

gre za prodajo odprtih produktov z odprtimi embalazami in kakimi lepotnimi napakami

ex sodelavci pravjo, da se kdaj dobi dober deal

js ne vem, cej to res

 

stacuno majo pa v LJ 

poleg upravne stavbe je vhod

(upam, da je na tej povezavi tudi vsa zaloga stacune.. bog si ga vedi)

 

mogoc vam pa kej prov pride

 

 

uredilo bitje lizz
Povezava do prispevka

Ko smo že pri konkretnem cheesu 80-ih in pač teh karate filmih: meni je bil v mladih letih Karate Tiger (oz. No Retreat, No Surrender) svetovn film.  Dejansko precej bolj od Karate Kida! :) 

Komplet film (sicer bedna kvaliteta):

 


Zaključni fight:

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 21. 12. 2021 at 20:42:

A je kdo od Konjzojlačev gledal Cobra Kai serijo?

 

Majkemi, da je to najboljša karate brca nostalgije, kar sem jim bil priča v zadnjih letih. Omg, vedno sem mislil, da so to neke bedne smeti in nisem nikoli poklikal, par dni nazaj pa si rečem "ajd, načekiram, ker mi je Karate Kid res bil GOAT v otroštvu" in sem mindblown, kako dobra zadeva. Itak cheesy na polno in tudi trashy, sam kako resno te igralci jemljejo vloge mi je nerealno, fan service je brutalen, fighti so kar carski, ni da ni, sem mega fan, idemo v drugo sezono :D 

 

Jaz sem pogledal vse 3 sezone - sprva zaradi juniorja, ki je slišal v šoli - najprej sem mislil, da je neka brezvezarija, pa potem me je že prva epizoda posrkala. :D

Tako kot praviš - najboljša karate brca nostalgije zadnjih let - 4. sezona mislim da pride zdaj 31.

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

@DaCapo pripravljaš kdaj tacose? Kaj ti je najljubša fila? Jaz jih doma še nikoli nisem delal in mi je prav žal, ker so mi odlični, ko pridem kje do njih... Še posebej kake mesne file s fižolom, sirom...


Uf, mehiško sem jedel na polno, ampak že res veliko let nazaj. Vse živo sem pripravljal, chimichange, tortilje, tacose... Nadevi bolj ali manj klasični. Pač po receptih, ki sem jih takrat imel. Iz glave: popečeno piščanje meso, obilo različne zelenjave (koruza recimo nikoli ni manjkala, pa sir, paprika, fižol, itd. itd.). Še neke začimbe itak in to je to. Dokaj simple v glavnem. Variacij pa je res ogromno in lahko narediš marsikaj. Po želji in okusu...
Kot prilogo na mizo sem dal vedno tudi spasiran rdeč fižol (ki je sicer izgledal kot kakec), ampak je bil dober.  Pa seveda nacho sir v posodici. In skodelico kisle smetane. 
Zdaj sicer res že oohoooohoho dolgo nisem doma delal. Si pa dal dobro idejo! 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

Maš kako fotko?


V bistvu niti ne. Ker se mi je v tistem obdobju pokvaril HD in sem izgubil 2 leti arhivskih slik. Eno in edino sicer še začuda imam, ampak res ni najboljša (ni točno razvidno katera jed je sploh na sliki, razen pasiranega fižolčka in tortilja čipsa :) ):
DSC_5415.thumb.JPG.b169ca45522f2f8543841e8899721ac1.JPG

Pa če boš tortilje zavijal (BURRITO varianta) si poguglaj sistem. Ni komplicirano, ko se enkrat navadiš.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Iz tortilj sem jaz največ delal burrito variante in chimichange
Zajebat nimaš kaj. Razen če tortiljo nepravilno pogreješ (npr. da je preveč hladna-surova ali bohnedaj že skoraj zapečena-preveč trda). Mora biti pač lahka in voljna, da jo lahko lepo zviješ. Sicer pa to pogrevanje gre zelo hitro. Lahko se tudi mikrovele poslužiš.
Potem pa bodisi postrežeš sveže ali ocvreš. Odvisno, ker kot pravim, miljon variant je. Sploh pa pri nadevih... ;) 

Povezava do prispevka

Ja, saj pravim, da je ogromno variant. Magari tudi samo pogreto tortiljo nadevaš, prepogneš in to je to. Na koncu vseeno še malo pogreješ, itak kar v mikrovalkovki.
So mi pa priprave vseeno vedno vzele kar nekaj časa. Ker sem pač sekljal zelenjavo, pripravljal nadev in te zadeve .. Pa še več variant naenkrat sem delal, tako da smo imeli potem konkretno "mehiško" kosilo al kaj je že pač bilo na sporedu.  

Aaaa.. pa quesadille sem še pozabil omenit (te so v obliki trikotnikov, nadevi pa itak spet različni oz. po želji). Razen če greš striktno guglat za neke orignalne. Jaz sem recimo vedno naredil nekaj sirnih quesadill in nekaj mesnih. Tako, da je bilo vedno za vsakogar nekaj oz. smo lahko poskušali različne jedi. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Mene je kuhanje dejansko res veselilo že iz rane mladosti. Pa ne samo zaradi "silom prilike", ker pač moraš nekaj skuhati, dati na mizo, pojesti ... Ampak res, tak navdušensko. No, saj me še zdaj veseli, ampak ne najdem več časa in volje. Bomo videli.  

Recimo, večinoma sem vedno jaz kuhal. Žena ni bila nekako za te zadeve. Me je pa nadvladala edino pri sarmi. To pa res priznam. Njena sarma je bila namreč top over the top!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Kjer je volja je tudi pot ;) Pa "zelhat" se moraš naučit, da prevzameš tradicijo od fotra :)


Mhmm... Foter ravno te dneve ful nekaj boleha. Čaka izvide iz bolnice itd. Leta pač (79).
Upam samo, da mu ne bodo "sporočili" kakšnega raka (prostata, slinavka, to je namreč v igri..) :( 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Za 'mehiško' js vzamem tortilje + popraženo zelenjavo, fižol včasih vzamem cel in dam med zelenjavo, včasih pa spasiram v pire. Pišče je opcijsko, v bistvu sva večkrat jedla vegi kot z njim. Koruze ne maram najbolj v tej kombinaciji oz. bolj ta mala konzerva je prevelika za 2, za 4 ali 6 ljudi bi jo še nekak dala zraven. Na koncu praženja stopim sir na vrhu zelenjave. Za začimbe kupim eno salsa ali fajita omako in kislo smetano, razen tega pa bolj ali manj samo solim.

Tortilje so mi najboljše te:  https://www.220stopinjposevno.com/na-kro381niku/koruzne-tortilje-cips-take-ki-se-ne-drobijo

delajo pa tud kerekoli kupljene, od njih so mi mogoče Hofer najbolj všeč.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Aaaa.. pa quesadille sem še pozabil omenit (te so v obliki trikotnikov, nadevi pa itak spet različni oz. po želji). Razen če greš striktno guglat za neke orignalne. Jaz sem recimo vedno naredil nekaj sirnih quesadill in nekaj mesnih. Tako, da je bilo vedno za vsakogar nekaj oz. smo lahko poskušali različne jedi. 

Quesadilla ni quesadilla če ni vsebina večinoma sir. Rabiš samo poguglat kaj queso pomeni.

 

Če koga zanima Mehičani zlo redko uporabljajo sir. Sploh topljen je ameriška pogruntavščina ker tam so obsedeni z njim. Fižol jejo dost, ampak skor vedno je pasiran (frijoles refritos) in ne v kosih.

 

Mehiška hrana kt jo večina pozna je drugač samo iz severnega dela mehike kjer dejansko imajo tud pšenične tortilje (drugje je koruzna). Od tam izvirajo burrito, chimichanga in fajita.

 

Je pa tortilja fajn za recepte kjer spraznis hladilnik, sam to je skor zihr mehiška hrana z narekovaji, ja.

 

 

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 14 minutami:

Quesadilla ni quesadilla če ni vsebina večinoma sir. Rabiš samo poguglat kaj queso pomeni.

Tega sem se držal. Tiste omenjene mesne so bile z minimalno mesa, ker dejansko gre res večinoma za sir.
 

MIHA_IS_GOD reče pred 15 minutami:

Je pa tortilja fajn za recepte kjer spraznis hladilnik, sam to je skor zihr mehiška hrana z narekovaji, ja

 To je tudi nek glavni point debate. In da bo Tomazek vsaj približno vedel kako in kaj. ;) 
 

Povezava do prispevka

Kaksne burrite to jeste? Noben ne omenja green rice, mole, govedino, guacamole ect...sem bil v SLO pred dvemi mesci pa sem hotu narest guacamole tko za snack za zvečer za pred tv, sem se mogu skor na pol dat da sem v lj najdu svez koriander. Hvala kurcu za Leclerc. 

 

Drgač pa ni ga čez res proper burrito. Kle v Berlinu je en imbiss Dolores https://www.dolores-burritos.de/ ce bi kdo rad probal res proper burrito 🌯 mocno priporočam. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 1 uro:

Kle v Berlinu je en imbiss Dolores https://www.dolores-burritos.de/ ce bi kdo rad probal res proper burrito 🌯 mocno priporočam. 

Fak, zgledajo proper porcije.

 

Če bi kdo rad probal res proper burrito/mehiško, naj ne gre v Que Pasa nasproti železniške v Ljubljani, kakšne smeti so pa to, nerealno. Jaz sem naročil burrito/chimicango al koji kurac, notri sem dobil neko random zmrznjeno zelenjavo iz Mercatorja, pač tist brokoli, korenje, fižola sploh ni bilo, res sam za v kanto.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...