Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 6 minutami:

 

To sem videl nekje, da nekaj rihtas ja. Kaj to so lastniki rihtali? Saj nisi menda ti renoviral kuhinje v najemniskem stanovanju? Al pa ste kaj kompenzirali... 

 

 

Stanovanje je bilo prazno, lastnik je zdruzba al kako se temu rece. Wc in kopalnica opremljena (skoljka, banja, lijak, bojler). Toj to, vse prenovljeno ampak prazno. To je klasika in pol si sam opremis. Ko se izselim ven, al najdem js naslednjega al pa oni, v tem primeru se lah z naslednjim zmenim, da odkupi morebitno pohistvo, kuhinjo itd. Ce se ne najde v tem odpovednem roku naslednjega, morm vse izpraznit (z lucmi vred, oz luci nadomestit z baustella zarnicami) -tko kt sm js dobil (razen prenovitve, to oni naredijo, ce je stuff dotrajan (tla, kopalnica itd) 

Povezava do prispevka

Lej podpišem za zmago kogarkoli od Milana, Interja, Napolija ali Atalanto, samo da Juve smrad ne zmaga

 

Verjamem da bi Inter imel zdej vsaj 6 pik prednosti, če bi Hakimi in Eriksen še bila tu oz. Lahko igrala za nas, tko so pa kitajci zajebal vse in bo razburljiv zaključek sezone.

 

Pfuj in fej Juve drgač, Atalanti včeraj niso piskali roke De Ligta, tko da so že začel razvaljivat, s to igro k jo majo letos si niti top4 ne zaslužijo, samo jih bo Vlahović pregural do tam

Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 urami:

To je kr zelo dacapo nakup ja :D Nobenega ki je kupil te stole ne poznam, da bi ga uporabljal dle kot 2 tedna. 


Ma saj imaš kar prav (sedaj po treznem razmisleku). Smo imeli že en tak masažni stol (sicer precej starejši in "revnejša" varianta), ampak vseeno ni bil 5% uporabljan. :)

Povezava do prispevka

@tomazek: za na stara leta bi bilo pogojno res OK. In ker rad berem, bi pač tam sedel ure in ure :). Čeprav, že lani poleti sem nabavil neko visečo mrežo, misleč, da bom celo poletje zunaj lepo bral. Veš da. 2x, 3x sem legno za pol urice in to je bilo to.
 Arcade pa žal (še) nisem nabavil. Vedno so neki "nepričakovani" stroški in je težko kaj prihranit. Bomo videli... drugače pa bom počakal @ke_kit-a da mi bo prodal svojega rabljenega za pol cene. :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 18 urami:

ponekod morjo met še parkete lastne

js sem dol padla k sem to slišala

 

to je kr standard v zahodnih drzavah. Kle v nemciji ponavad dobis stanovanje z kopalnico in prepleskanimi stenami. Vse ostalo moras prinesti sam. Ce so prejsnji stanovalci bli noter dolg in so sami polagal parket/ploscice se to vzame ven.  Slovenija je kr razvajena kar se tice tega ja.. 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Sicer malo drugačen primer, ampak jaz sem si stanovanje (lastniško po strani treh sorodnic bivše žene, ampak kasneje prepisano name), čeprav docela opremljeno, že pred vselitvijo komplet prenovil. Od poda, ploščic, sten, pohištva, kopalnice, wc, novih oken, radiatorjev, kuhinje (itak, ker slednja mi je zelo pomembna), tudi el. napeljavo sem preuredil itd.  Enostavno sem pač želel VSE po svoje opremit in uredit. :) Pred mano so stanovanje oddajali eni familiji, ki pa se je odselila in sva ga seveda DOBILA midva s takratno ženo. Dobesedno do golih sten smo vse olupili in potem praktično vse komplet na novo.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 5 minutami:

Verjetno so tudi najemi potem s prve že za več let? Pri nas je klasika pogodba 1 leto.

 

Meni se zdi, da je optimalno, da je v stanovanju kopalnica, kuhinja in seveda parket/ploščice, ostalo pa si prinese najemnik sam. 

 

nic vec, pogodbe so za eno leto in se podaljsujejo z vsakim letom, kavcija je visina treh najemnin, najemodajalec zadrzi kavcijo do 6 mesecev po prekinitvi najemniske pogodbe. Kle v Berlinu je itak stala z najemninami. Mas pa dost ljudi predvsem starejse generacije) ki drzijo neke pogodbe za nedolocen cas, ki se celo prenasajo med druzinskimi clani, tko da mas se zmeri ljudi k majo na najbolj elitnih lokacijah stanovanja v velikosti 100-150m2 in placujejo okol 400 EUR na mesec ( trenutna cena za tak flat nej bi bla okol 2-3k na mesec).  

 

DaCapo reče pred 1 uro:

@tomazek: za na stara leta bi bilo pogojno res OK. In ker rad berem, bi pač tam sedel ure in ure :). Čeprav, že lani poleti sem nabavil neko visečo mrežo, misleč, da bom celo poletje zunaj lepo bral. Veš da. 2x, 3x sem legno za pol urice in to je bilo to.

 

Ura masaznega stola na dan, prezene zdravnika stran. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 9 minutami:

Sicer malo drugačen primer, ampak jaz sem si stanovanje (lastniško po strani treh sorodnic bivše žene, ampak kasneje prepisano name), čeprav docela opremljeno, že pred vselitvijo komplet prenovil. Od poda, ploščic, sten, pohištva, kopalnice, wc, novih oken, radiatorjev, kuhinje (itak, ker slednja mi je zelo pomembna), tudi el. napeljavo sem preuredil itd.  Enostavno sem pač želel VSE po svoje opremit in uredit. :) Pred mano so stanovanje oddajali eni familiji, ki pa se je odselila in sva ga seveda DOBILA midva s takratno ženo. Dobesedno do golih sten smo vse olupili in potem praktično vse komplet na novo.

 

Pa si potem ko si šel ven vsaj potrgal stran vse te zadeve (pode, inštalacije...)? Tako kot se spodobi, da si kasnejši koristniki uredijo svoje. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 3 minutami:

 

nic vec, pogodbe so za eno leto in se podaljsujejo z vsakim letom, kavcija je visina treh najemnin, najemodajalec zadrzi kavcijo do 6 mesecev po prekinitvi... 

 

V vem pa je potem fora svoje "opreme"? Opremo razumem... Podi mi niso jasni. Kaj bom šel za eno leto polagat novi parket za par jurjev evrov in potem naslednji podnajemnik reče, da ga noče pa ga moram še ven strgat? 

Povezava do prispevka

@tomazek: nope, vse sem pustil (razen TV-ja v dnevni, PC-ja, PS3 in Hi-fi opreme). Izključno zaradi sina, ker sta z ženo seveda ostala tam in nisem želel delati nekih težav. Enkrat sem sicer omenil, da bom vse ploščice potrgal ven, ampak to je bilo bolj v afektu. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Dobro, da te ni tožila, ker nisi stanovanja spravil v prvotno stanje. Zdaj si lahko oddahnes po tolko letih. 


Če bi bil jaz bolj grob/hladen človek, bi dejansko lahko JAZ njo ven vrgel. Ker je bilo pisano name! ;) Ampak jaz sem pač čudn. In itak sem imel v prvi vrsti v glavi sina (takrat je bil še majhen, ravno v prvi razred je odhajal), da bo pač preskrbljen (uboga bivša je bila takrat celo brezposelna). Eh...v času ločitve sem imel pač res polno glavo vsega in samo komaj čakal, da bo vse to mimo, da spokam in da bo mir. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Verjetno so tudi najemi potem s prve že za več let? Pri nas je klasika pogodba 1 leto.

 

Meni se zdi, da je optimalno, da je v stanovanju kopalnica, kuhinja in seveda parket/ploščice, ostalo pa si prinese najemnik sam. 

ma js tud lastno kuhinjo vzamem k je razmeroma premakljiva pa lahko vidim kako folku ustreza da jo ima po svojih željah

 

podi in ploščice so mi pa zajebavanje poštenega folka v glavo, nič ne dosežeš s tem da ma najemnik svoje razen da ima dodatno delo

valda je pol obširen trg nekih lego kocke podov na voljo tko da je velik manj dela s tem kot pri nas k položiš parket za 50 let, in folk jih tud nosi med stanovanji

sam smisla pa v tem res ne vidim

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 15 urami:

 

V vem pa je potem fora svoje "opreme"? Opremo razumem... Podi mi niso jasni. Kaj bom šel za eno leto polagat novi parket za par jurjev evrov in potem naslednji podnajemnik reče, da ga noče pa ga moram še ven strgat? 

 

sej pod pa ploscice so bolj izjema kot pravilo, ni zdej glih vsako stanovanje popolnoma golo pa vec ali manj se da tud zment za odkup ce se bivsi najemnik noce jebat s tem.

 

Je pa drgac kr standard vsaj v stanovanjih iz 50,60,70 da ubisvu sploh nimajo parketa ali laminata ampak samo linolej cez betonsko plosco.  Altbau ( iz 20,30,40)  stanovanja imajo pa vecinoma dile (ne parket)  nad peskom. Iskreno raj polagam parket/laminat kot pa da zivim na linoleju.  

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...