Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Na "Price / Performance" sem jaz načeloma pozoren, kolikor se le da. Ampak jebat ga, pri določenih izdelkih pač moraš sprejeti ceno, ki je ponujena. Ker: 1.) ni drugega ponudnika, 2.) ni popustov oz. podobnega in 3.) enostavno želiš zadevo in čim prej, da jo imaš doma. :) Skratka, v veliko primerih je enostavno brez veze razpravljati o P/P, sploh pri kakšnih "nišnih" izdelkih in tam, kjer veš, da HOČEŠ TOČNO TO in nič drugega (npr. "nadomestek" ali podoben model). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

Na "Price / Performance" sem jaz načeloma pozoren, kolikor se le da. Ampak jebat ga, pri določenih izdelkih pač moraš sprejeti ceno, ki je ponujena. Ker: 1.) ni drugega ponudnika, 2.) ni popustov oz. podobnega in 3.) enostavno želiš zadevo in čim prej, da jo imaš doma. :) Skratka, v veliko primerih je enostavno brez veze razpravljati o P/P, sploh pri kakšnih "nišnih" izdelkih.  

 

 

Kaj govoriš - p/p ne more biti stvar posameznika, razen če je ta posameznik tomazek :D

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 minutami:

 

 

Kaj govoriš - p/p ne more biti stvar posameznika, razen če je ta posameznik tomazek :D

 

 

 

Se vidi, da ti je angleščina španska vas :) Ti je italijanščina bliže? Itak logično, da p/p ni stvar osebne preference ampak splošno jasna stvar. Google translate ti bo dobesedno preved besedi :D Pogosto ga uporabljaj ob teh izrazih. 

 

Sovica reče pred 13 minutami:

ne vem kaj te je zbodlo. ne obsojam te.

 

 

mir s tabo in s tvojim duhom

 

Instant defensive mod. Dobro je streniran.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Morem dat prav tomazku, ker price se ne gleda na to kolko ti zasluzis ampak kaj ponuja v primerjavi s ceno podobnih izdelkov

 

In v twm smislu tudi opisovalci uporabljajo pp pol ce si ti Abramovic itak... zate pp ne pride v postev

 

Tako da pp je sekar objektiven ker so cene podobnih izdelkov sekar objektivne opnavadi

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Meni je price/performance čisto logičen izraz. Primer: čevlji. Kupiš neke ugodne (nizka cena), ki so kvalitetno izdelani in ti bodo služili vrsto let. Ne kupiš pa nekih fancy šuhov (visoka cena, recimo na račun znamke), ki so pač bolj slabo izdelani in ti bodo crknili po eni sezoni. Logično.
Ampak to je težko ugotovit, če kupuješ preko spleta. Nek drug primer bi sicer moral poiskati. Mogoče kaj v vezi kompjuterskih komponent. Ali kaj pa vem, kuhinjske pečice... :) 

In spet vezano na tisti airsoft gun zgoraj: tukaj ne morem govoriti o PP, ker enostavno nisem našel primerljivega izdelka, oz. drugega ponudnika ...

 


Evo, domača naloga: naj vsak navede 1 izdelek, ki ga je kupil in ima super P/P in 1 izdelek, ki ima slab (ali celo zanič) P/P. Dodatno utemelji, zakaj je temu tako. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 5 minutami:

Morem dat prav tomazku, ker price se ne gleda na to kolko ti zasluzis ampak kaj ponuja v primerjavi s ceno podobnih izdelkov

 

In v twm smislu tudi opisovalci uporabljajo pp pol ce si ti Abramovic itak... zate pp ne pride v postev

 

Tako da pp je sekar objektiven ker so cene podobnih izdelkov sekar objektivne opnavadi

 

Ok, vsi vemo kaj je p/p po definiciji.

Zdaj pa jaz tebe vprašam; kaj vsi opisovalci vedno svetujejo isti p/p izdelek?

  

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 7 minutami:

 

Ok, vsi vemo kaj je p/p po definiciji.

Zdaj pa jaz tebe vprašam; kaj vsi opisovalci vedno svetujejo isti p/p izdelek?

  

Hahaha 

 

Sem vedu jaz..to sem cakal. Ta stipe kot pravi bosanec vedno zna obrnit, da ti da mislit. Prav sem cakal kaj si bo izmuslu

 

Ma itak da ni cisto objektivno

 

Jaz sem samo reku, da nima veze kolko kdo zasluzi ampak da se pruce nanasa na ceno konkurencnoh izdelkov ki niao tolko subjektivni

 

Ne da se mi tle neke filozofske debate okoli tega upalit 🤣🤣 itak ni nic absolutno objektivno v tem lajfu 🤣

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 3 minutami:

Hahaha 

 

Sem vedu jaz..to sem cakal. Ta stipe kot pravi bosanec vedno zna obrnit, da ti da mislit. Prav sem cakal kaj si bo izmuslu

 

Ma itak da ni cisto objektivno

 

Jaz sem samo reku, da nima veze kolko kdo zasluzi ampak da se pruce nanasa na ceno konkurencnoh izdelkov ki niao tolko subjektivni

 

Ne da se mi tle neke filozofske debate okoli tega upalit 🤣🤣 itak ni nic absolutno objektivno v tem lajfu 🤣

 

Sej verjetno bo res to, da sem jaz preveč bosanec, da bi razumel to logiko; :D

Kupiš izdelek, ki je po mnenju opisovalca najboljši p/p zanj = kupil si najboljši p/p izdelek zase

Kupiš izdelek, ki je po tvojem mnenju najboljši p/p zate = nisi kupil najboljši p/p izdelek zase

 

 

 

Povezava do prispevka

Tak, en primer iz glave (da malce bolj vemo, pri čem sploh smo):

 

Kateri izdelek ima po vašem boljši P/P:

 

a) Original Leviske

b) Ponarejene Leviske 

c) boli me đoko, kupil bom tisto, kar bom v danem trenutku dobil najhitreje

d) boli me đoko, kupil bom tisto, kar bo dražje, ker bo itak kvalitetnejše in dolgoročno mi bo služilo dlje časa

e) boli me đoko, kupil bom cenejši izdelek, ker gledam na vsak cent in lahko za polno ceno originala dobim kar dva komada

 

:) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 50 minutami:

Tak, en primer iz glave (da malce bolj vemo, pri čem sploh smo):

 

Kateri izdelek ima po vašem boljši P/P:

 

a) Original Leviske

b) Ponarejene Leviske 

c) boli me đoko, kupil bom tisto, kar bom v danem trenutku dobil najhitreje

d) boli me đoko, kupil bom tisto, kar bo dražje, ker bo itak kvalitetnejše in dolgoročno mi bo služilo dlje časa

e) boli me đoko, kupil bom cenejši izdelek, ker gledam na vsak cent in lahko za polno ceno originala dobim kar dva komada

 

:) 

 

Manjka še f opcija za nas bosance;

tetka iz Njemačke Leviske :D

 

Povezava do prispevka

@Stipe2 en moj kolega je imel pred leti v MB dejansko eno malo fizično trgovino z "uvoženimi" cotami. Sicer je pa vsako nedeljo prodajal tudi na boljšjem sejmu. Dobra in poceni roba. Ampak za nekoga, ki apriori zahteva original, seveda to ni bilo to. Jaz nekih problemov sicer nisem videl, sem kar nekaj zadev tudi nabavil. Leviske itak večinoma. Dejansko ne bi vedel, da niso original, če ne bi bilo ene podrobnosti.. (niso imele tistega rdečega mini našitka) :). Držale so pa itak enako dolgo, kot originalne. 

 

Pa še en tak, mogoče sicer ne toliko povezan p/p primer, je pa zanimiv: Ena bivša sodelavka je privat šivala za NES. Pol firme je pri njej naročilo bunde po meri. Lahko smo si celo izbrali lastno barvno kombinacijo itd. Razlika med originalom in njenim "ne-ponaredkom"? Samo NES našitek je manjkal. Material, šiv, itd. pa vse identično. Hja, sicer v tem primeru ne gre dobesedno za ponaredek, ampak p/p je bil pa vrhunski ;)
 


Če ostanem še malo pri originalih in ponaredkih: Pri tehničnih zadevah je to malce bolj zakomplicirano. Spomnim se recimo, da je bila kar konkretna razlika med original Wiimote kontrolerji in ponarejenimi. Najmanj  enega ali celo dva neoriginalneža sem poslal nazaj. In tudi na otip (sam material) so se zelo razlikovali, to mogoče komu ne bi bilo pomembno, ampak je dejstvo. Razlika v ceni pa seveda enormna, zato pač: vsakomur svoje.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

Sej verjetno bo res to, da sem jaz preveč bosanec, da bi razumel to logiko; :D

Kupiš izdelek, ki je po mnenju opisovalca najboljši p/p zanj = kupil si najboljši p/p izdelek zase (če se strinjaš z opisovalcem)

Kupiš izdelek, ki je po tvojem mnenju najboljši p/p zate = čisto možno, da nisi kupil najboljšega p/p izdelka zasena splošno

Sem ti fiksal. Upam, da sem pomagal bosanski tintari. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 27 minutami:

@Sovica: glasujem za Fall guys. Čeprav je tudi Among cool (ampak tam je veliko boljše (oz. skoraj nujno), da igraš z neko "zaključeno" družbo, ki jo dejansko poznaš). 

Sj na psu mislim da nimas kricanja kot na pcju ampak samo vote in chat(lahko da se motin)

 

Fallguys me sam skrbi da je igra ze v tryhard fazi in ne mores mal po sreci pridt naprej ampak moras svicat

 

Kumi cakam sicer da pade nek popust na lego skywalker sago :blush:

 

Sm drhac odprt za druge =< 7.99 predloge 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 urama:

Kumi cakam sicer da pade nek popust na lego skywalker sago :blush:


Ej, 100x hvala za ta info. Sploh nisem imel pojma, da prihaja nova SW Lego igra. Must have zame, ker: obožujem Lego + obožujem Star Wars =zmagovalna kombinacija! :)  

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 15 urami:


Ej, 100x hvala za ta info. Sploh nisem imel pojma, da prihaja nova SW Lego igra. Must have zame, ker: obožujem Lego + obožujem Star Wars =zmagovalna kombinacija! :)  

Jazbina ima 20% popust na Skywalker sago - koda “starwars”.

Povezava do prispevka

Jaz priznam da sem glavno zgodbo prebral samo enkrat, ampak ni slabo. Tisti dve knjigi, ki sta prequel in polni kratkih zgodb, sta mi najljubši, tako da priporočam da začneš s tem pa potem vidiš, če bi bral naprej

 

Mi pa ni to na nivoju Abercrombieja, Martina, Rothfussa ali Robin Hobb, sploh ker tudi sama ideja glavnega lika in sveta ni zares njegov

Povezava do prispevka

so kul, zabavno branje, res pa niso neke vrhunske

bi pa skor bolj priporočal branje v srbščini, kot angleščini (če ti gre)

v kolikor rabiš, mam tud ebooke :)

 

velikrat se te original slovanske zadeve dosti boljš obnesejo v slovanskem, kot angleškem prevodu

Metro serija ni debate angleščina (obupal pri 2034) v primerjavi s slovenščino (žal preveden samo 2033) ali srbščino (prevedene vse 3)

Povezava do prispevka

Drgač bo Witcher preveden, če se ti da mal čakat. Bi že moral izit, sam so pač produžil roke al neki, jaz ne vem. Mladinska knjiga je v glavnem kupila pravice za slovenski prevod in pomoje bo zdaj zdaj to izšlo, ker pač je ponavadi v teh pogodbah, da moraš v 2 letih od podpisa izdat 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 18 minutami:

Drgač bo Witcher preveden, če se ti da mal čakat. Bi že moral izit, sam so pač produžil roke al neki, jaz ne vem. Mladinska knjiga je v glavnem kupila pravice za slovenski prevod in pomoje bo zdaj zdaj to izšlo, ker pač je ponavadi v teh pogodbah, da moraš v 2 letih od podpisa izdat 

Navedek

Mladinska knjiga je potrdila govorice, ki so se pričele stopnjevati tik pred dogodkom Na meji navidnega, ki je bil na veliko žalost prestavljen na poletni čas. Povprašali smo po resničnosti govoric in z veliko mero prijaznosti so nam tudi odgovorili.

Veščec: Zadnja želja bo prva knjiga v seriji Veščec, ki bo izšla letošnjega maja. Temelj prevoda bo The Witcher: The Last Wish, sklop sedmih zgodb iz Geraltovih dogodivščin. V slovenščino bo prvi del in vse preostale prevedel Klemen Pisk.

Student.si, 20.01.2022

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...