Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 17 urami:

 

Čudno, jaz tudi imam EON, pa je bila slika čisto normalna...ma to govoriš za EON smart tv app, al tisti za telefone/tablice?

Sj to je problem, ker je normalna.

RTVslo so bili daleč prvi v SLO, ki so predvajali HD sliko. 15 let nazaj. To je 720p, to je bilo takrat res dobro, ker je večina folka imela 32" tisti z večjimi kurci pa 40", tako da poleg 720p nizek bitrate ni motil. 

Zdej geeki itak TV največ uporabljamo za konzole in netflix filme itd... To je soliden bitrate in najmanj 1080p in zadnje čase večinoma 4K.

 

In si predstavljaš, igraš FIFO vedno, na 4K in 60fps po tanovem celo 120fps in tot na TVju, ki je več, kot 4x večji, kot tisti, ki si ga imel 15 let nazaj. Ja 720p, k ti raztegne na 86" in gledaš fuzbal @ 24fps in še kokmpresija, kar je sicer normalna slika, ampak je ogabno. 

V 15ih letih bi lahko dvignili stopničko več. Fuzbal bi moral biti 1080p in 48fps, kaj bi bilo to milina gledat...

Povezava do prispevka

Kar se tiče mesa pa te živaljubci in vegiji in te k furajo diete itd...

Zakaj takoj ekstremno? Meso not good, onesnažuje itd... To so tako grdo posplošene stvari, kot da bi rekel, daje svinjina mastna. Svinjski hrbet, stegno, ribca, pleče... so manj mastni od ne vem piščančjega bedra, ki sicer tudi ni mastno, ampak lahko vidimo, kako je lahko svinjina ne mastna.

Isto to, meso onesnažuje. Mislim ja... ampak kaka razlika je v piščancu in govedi v onesnaževanju. In tudi moralno gledano. Tudi jaz surov čefur se obrnem stran k vidim v specializiranih trgovinah, zapakirane 8kg male odojke ali zajce. Zadnjič sem v neki fancy restavraciji dobil za hladno predjed, rezine hrbta mlečne teletine. Mislim fuck off ane... kaka mlečna teletina je bo te...

 

Tko da ja, ni isto stara kravetina, ki jo McDonalds uporablja za pleskavice, ali pa tele oziroma pujsek, ki se še doji. Lahko da se motim, ampak tko zdej k pomislim, bi lahko zaklal 300kg prasca in tistega, ki bi zaklal 8kg odojka. To imaš v trgovinah. Pa dej ne me jebat, kam smo prišli kot civilizacija.

 

Tudi pri ljudeh malce drugače geldamo, a so otroci žrtve ali odrasli, pri živalih nas pa boli kurac.

 

 

Tko da zakaj bi šli v neke ekstreme in takoj prepovedat meso itd... Gremo počasi lepo, da se ljudje navadijo. Jest sem gor rastel zt vrtenjem odojka, v bosni sem kot 7 letnik sam najraje vrtel pujska na ognju, to je naša kultura, za katero je čas, da gre na smetišče zgodovine.

 

JEst bi za začetek prepovedal: teletino in zakol goveda mlajšega od določenih let, zakol svinje manjše od 150kg ali podobno. Mesojedcem probal spromovirat perutnino, ribe, morske sadeže... Sj raca je faking dark, čisto ok nadomestek govedini. Imajo precej manj efekta na CO2.

 

Mal več nadzora nad vsem. Divjačina če je pravi lovec in se držai pravil, je dost OK. Pač ve kdaj je žival za odstrel, kako jo mora zadet, da umre takoj brez trpljenja, ne pa tiste lovske zgodbe, k sem jo slišal od lovcev, k je en n00b šel na jago in je srni noge odstrelil, da je po krvavih gležnjih kračah hodila.

 

Mi doma ne jemo teletine, odojka, največ piščanca in morske zadeve in mogoče prevčkrat svinjino. Ena hčerka je itak vegetarijanka.

 

Protein_Sources_9.16.2021_1_0.jpg

Povezava do prispevka

Dober post Atomic!  Bravo!

 

Klanje otrok živali, sploh odojki je meni res nekaj najbolj krutega možno. Samo to je pač narava ljudi - krutost, nečimrnost, egoizem in potem še delanje žrtve iz samega sebe.

 

In potem naj me še kdo vpraša zakaj se mi nikoli nihče od ljudi ne smili, oziroma zakaj nimam niti najmanjšega kančka simpatije do kogarkoli.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

civilizacijsko nismo žal še niti blizu temu, da bi lahko karkoli prepovedovali folku kar se tiče porabe mesa. Oziroma bi bil brutalen politični samomor. Mogoče čez 5, 10 let? Pejdi kej takega na Gnojišče predlagat covid-ruso svojati, pa boš videl, kje smo. In taka je IMO večine prebivalstva, vsaj kle. Kaka Njemačka bo še najbližje temu, samo tudi ko bo tam kdo stegoval kremplje po klobasah, brrrr...

 

edit: evo to kar buzzkill omenja

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Mah naredili bodo kot z avti... do leta 2050 se ne sme vec prodajat govejega mesa v EU... pol cez par let bo prisu s5 nek virus, ki bo izviral iz govedine al neki se nodo izmuslili...

 

Ce so prepovedali kajenje v notranjih prostorih, zdaj pocasi ne bos moral vec z avtom na notranje izgorevanje v center vecjih mest, pol jih bodo nehali prodajat..

 

Pac to te povmcasi takticno skuhajo, niti ne ves kdaj si skuhan in na koncu ti je se vsec

 

Samo nek interes za to pri vodilnih mora nastat in takcino pocasi, ne prehitro z ukrepi

 

Vidis zdaj kaj se dogaja, neki mladi po svetu protestirajo na hard glede podnebnih spremeb, ki mecejo neke barve po stenah in slikah ipd in financira jih neka organizacija iz Beverly Hillsa od Bill Clintona

 

Se na game awards je prisel uni bumbar in javno povedal, kdo mu je boter

 

Bodo ze pocasi, brez skrbi

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Kaki weaklingi lol :D

 

Kaj je kje dokazano, da piščanec ali mlada riba manj trpijo kot odojek ob zakolu? Odojek je mrtev v roku minute... piščanca pa živega trak pelje zapetega za vrat po dolgi liniji dokler ne pride do mesta, ki mu odreže glavo. Ni zdaj, da odojki ne trpijo... samo ni neke razlike, da si zdaj bolj human, če ješ raco, piščanca ali odojka.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Naj prepovejo prdenje najprej in potem po 10 letih naredijo raziskavo, če pomaga... če ne pa nek drug ukrep, dokler se jaz ne stegnem.

 

Pa spet bo vse fural samo zahod? 3/4 sveta pa bo lahko naprej izkoriščalo premog in ostale pizarije? Enkrat se bo ves sistem sesul (se že sesuva), ker nismo več približno konkurenčni. Do sedaj je vse gor držala naprednejša tehnologija... ampak nas z veliko hitrostjo dohitevajo "nerazviti".

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Eno vprašanje za vse tiste, ki se jim odojek, zajček ne smilita pred zakolom?


A se vam smilijo lačni afričani, reven folk na cesti, nekdo, ki po prometni nesreči ostane na vozičku?

 

Torej ali usmiljenje za živali ne, za ljudi pa, ali ste vsaj toliko nehipokritični, da se vam potem vsaj ne smili nihče?

Povezava do prispevka

Tomažek jest sem govoril o starosti živali. In ja men je razlika, a nekdo pride v vas in otroke pokolje ali pa vojake. Sama ženevska konvencija in zakoni tega ne enačijo. Enačimo pa pri živalih. 

 

Če bi se naslednje življenje reinkarniral v bikeca, je mal drugače če se polet paseš, ti furajo razne krave, da jih naskočiš in te na koncu ko ti tič več ne stoji peljejo v klavnico in zmeljejo v faširan meso, ker tako star big za drugega kot mcd pleskavice in golaž ni primeren. Ali pa če te, kot telička odtrgajo od matere, medtem ko se dojiš in te zakoljejo zato, ker si nekdo želi mlečne teletine.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Tomažek jest sem govoril o starosti živali. In ja men je razlika, a nekdo pride v vas in otroke pokolje ali pa vojake. Sama ženevska konvencija in zakoni tega ne enačijo. Enačimo pa pri živalih.

 

Ok, to pa ne morem komentirati, ker ne enačim ljudi in živali. Simpatijo imam do obojih, je pa mi vseeno neprimerljivo.

 

Kak lahko primerjate ubiti otroka ali odojka?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

Kak lahko primerjate ubiti otroka ali odojka?

 

Meni gre pa ravno ta človeška hipokritičnost na kurac. Klati in žreti odojke ok, en človeški otrok dobi eno okoli pese pa cele scene in cela država na noge.


Fuck that shit. Zato mi gre človeštvo kot vrsta svinjsko na kurac in če danes pocrka polovica svetovnega prebivalstva bo to dober dan in bom happy ko prasec.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

 

Meni gre pa ravno ta človeška hipokritičnost na kurac. Klati in žreti odojke ok, en človeški otrok dobi eno okoli pese pa cele scene in cela država na noge.


Fuck that shit. Zato mi gre človeštvo kot vrsta svinjsko na kurac in če danes pocrka polovica svetovnega prebivalstva bo to dober dan in bom happy ko prasec.

 

Dvignili smo se nad ostale vrste in jim pač zavladali. Jaz nisem kriv, da se ni nobena živalska vrsta bolj razvila in šla nad nas. Survival of the fitest... Prinese pa to tudi neko odgovornost, ki jo moramo imeti. Živali tega nimajo.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

Sj to je problem, ker je normalna.

RTVslo so bili daleč prvi v SLO, ki so predvajali HD sliko. 15 let nazaj. To je 720p, to je bilo takrat res dobro, ker je večina folka imela 32" tisti z večjimi kurci pa 40", tako da poleg 720p nizek bitrate ni motil. 

Zdej geeki itak TV največ uporabljamo za konzole in netflix filme itd... To je soliden bitrate in najmanj 1080p in zadnje čase večinoma 4K.

 

In si predstavljaš, igraš FIFO vedno, na 4K in 60fps po tanovem celo 120fps in tot na TVju, ki je več, kot 4x večji, kot tisti, ki si ga imel 15 let nazaj. Ja 720p, k ti raztegne na 86" in gledaš fuzbal @ 24fps in še kokmpresija, kar je sicer normalna slika, ampak je ogabno. 

V 15ih letih bi lahko dvignili stopničko več. Fuzbal bi moral biti 1080p in 48fps, kaj bi bilo to milina gledat...

 

Pa sej RTV SLO je 1080p - na rtvslo.si lahko izbereš 1080p, a preko EON smart tv appa je še boljša slika.

Ne bi se bunil, če bi testno oddajali v 4K, ko so neki taki dogodki, ampak že tako kot je, nimam nobenih pripomb...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 53 minutami:

 

Dvignili smo se nad ostale vrste in jim pač zavladali. 

 

Tako kot smo se določeni pripadniki naše vrste dvignili nad ostale primate, tako da potem je to da mi njihova življenja nič ne pomenijo očitno tudi rezultat te nadvlade.

 

Dolfe je v resnici res bil kar vizionar.

 

Povezava do prispevka

Jaz po eni strani, dam Fegetu prav. Ljudje, ki se jocejo, protestirajo in pisejo komentarje proti mucenju zivali in pol gredo mirne duše v McDonalds na hamburger visek ignorance in hinavstva. Al ne gres v Mca in protestiras ali pa gres v Mca in si tiho glede mucenja zivali. Tako, da to nejgovo izpeljanko, da imas empatijo do ljudi, ne pa do zivali, lahko razumem. Ceprav tip hodi rad v Mca, ne vem.

 

Po drugi strani pa sem mnenja, da kdor je zmozen empatije do zivali in ima antipatijo do ljudi, je na nek način omejen, ker je neizmerno lazje biti empaticen do zivali, kot do cloveka, ki je zaradi svojega intelekta zmozen vecje zlobe, ce temu lahko tako recemo.

 

Jaz sem mnenja, da je to vse nagon. Tudi clovek je samo zival in deluje po nagonu isto kot zival, le da ima bolj razvit intelekt in se nam zdi, da so nekatere stvari zlobne.

 

Nenazadnje, ce bi prisli vesolci in bi nas zaceli gojiti in kalti, kot mi pocnemo z zivalmi, se bi nam zdeli zelo zlobni. Zdaj al smo tudi mi zlobni ali pa le skrbimo za prezivetje vrste in to zlorabljamo. Kot bi poceli vesolci.

 

Pa tudi pri zivalih, ce gledas dokumentarce o raznih šimpanzih, tudi oni znajo biti "zlobni" imajo neko hierarhijo in sistem. Zadnjic sem gledal dokumentarec o šimpanzih v Kongu, kjer tece neka reka med gozdom in jih je naravno razdelila. Na eni strani, kjer sadezi slabse uspevajo so se razvili tako, da so moški glavni in ce se kdo ne podredi ali pobuni, ga linčirajo. Na drugi strani reke, kjer dolcoeni sadezi bolje uspevajo so se razvili, v druzbo kjer samice vladajo in ce se kiri moski pobuni ali protestira mu da jo fukat do onemoglosti in pol je mir.. resno se ne zajebavam. Pa noben se ne buni glede prostitucije =)))

 

tako da to je vse stvar nagona, evolucije in kar ne funkcijonira, se iztiri avtoamticno, samo sebe unici in tako bo tudi pri cloveku, ce se ne bomo prilagodili.. vse je stvar pomanjkanja, obilja, nagona in pri zivalih je podobno, samo da so bolj glupe in je lajzje biti empaticen do njih, kot do nekega soforumasa, ki te zajebava na forumu

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

@bigboss82 kaj si ti začel jemati? Zadnje čase sem kar nekaj takih dolgih vsebinskih postov od tebe zasledil :D Nekaj čist novega in celo brez nekih zatipkov. 

:)

Imam nov pc in sem vec na pcju, tam mi je bolj naravno pisat

 

pa dedek mi je umrl ta teden in trenutno sem malo zalosten, tako da nisem neki zivcen in nestrpen kot ponavadi

 

jemljem pa ze vec casa Brintellix, ma ne pomaga dobro za zivcnost :)) ..ampak se mi vsaj da fukat, ko je prilika :)))

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...