Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@tomazek: Hja, to so kar eni človečki tam vpisovali.
Sicer pa je moja knjižica na splošno v slabem stanju. Že na začetku sem ovitek po nesreči zapacal z rdečo barvo za lase (kana) od takratne punce in je izgledalo kot zasušena kri. Potem pa so me neki poveljniki konkretno zasliševali.  Uh, ti spomini... :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

Jaz sem bil predzadnje leto hmmm A ste vi imel unga psihiča, ko ste treniral kockanje postelj ob 2h ponoč? :D (mal sem pozabil njegov priimek :D)

 

edit: lesi? neki takega :D

To ime mi sicer ni znano. 

 

Meli smo enega ki je mel zanimivo narečje:  Haj se vlečeste hot mehla.

Malo čudn tip ampak si prav vido da je zagret za vojsko. Žal sem pozabo kako mu je blo ime. Vem da so ga nekaj jebali takrat in so ga prestavli nekam drugam, nevem če je pol prišo nazaj al ne.

Povezava do prispevka

V Šentvidu je bil svojčas najbolj znan t.i. Tajson. En poveljnik, ki je bil čisto odfukan (pravi psihič) in ga je poznalo več generacij. Celo vsi ostali poveljniki so se ga izogibali. 

V Moste-Polje pa smo imeli enega, ki se je pisal Baudek. Še kar mlad in kao totalno zajeban. Ampak se je na koncu dobesedno jokal.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 8 minutami:

Poznamo tajsona


Mene je v zadnjem tednu služenja vojske skorajda hotel ubit. Pa niti moj poveljnik ni bil. Na srečo se je eden od častnikov zavzel zame in mi je dobesedno rekel: 
"Pustimo to..  Izogibat se ga je treba, ker vsi vemo, kako je z njim. Ti imaš pa tudi to srečo, da greš čez teden dni domov."

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 46 minutami:

Frend Jože Gorišek je bil iz Ruš.

 

Sovica reče pred 30 minutami:

A je slucajno delal v TAMu pol pa na fus?

 

Pizda je majhna ta slo

 

a poznata tud njegovega svaka, pravega Slovenca, ne pa nekega divjaka, Gorišekovga Pepija z Lovrenca na Pohorju? 

Bojda je hud kmet

No, ne navaden kmet, ampak gozdar. 

 

Ma dva metra čez rame in globoko vdrte oke, da prešteje do 4, rabi ibe roke. 

Njegovac žena je huksvarna, z njo se zastopi. Včasih ko žaga, je sploh nea vklopi. 

V gostilni se občasno zreže tak za rekreacijo, pa ko je slabe volje žaga smreke z markacijo. Da ko pol planinci iščejo uno drevo, jim kaže proti Dravi tu naravnost pa levo

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 22. 2. 2023 at 9:28:

Julija je cena za isto sobo 338€ (50€ več kot maja za 6 nočitev) za obe osebi :). Sicer pa je bil smisel povedati, da se lahko najde marsikaj... osnovne ponudbe, ki so najbolj na vidiku pa so postale drage in letos bojo še bolj, res je. Saj tudi valjda vem, da velike večine ne zanima lokacija :D

Mi damo letos v špici sezone 100€/noc app u P 85m2 2 locene spalnce pa cca 60m2 terase na otoku pr Zadru.Od lani se je podrazil iz 85€.

Tko da najde se vedno kej, je pa fora da nizje cene dosezes ce se direkt menis pa ce si veckrat bil tam.

Povezava do prispevka

Kdo so vaši letošnji favoriti za bodečo nežo? Žal tokrat ni med njimi nobenega forumaša :(

 

https://www.rtvslo.si/kultura/drugo/kdo-so-tokratne-nominiranke-in-nominiranci-za-bodeco-nezo-za-seksisticno-izjavo-leta/659353

 

P.S.: Ćamir @Chenier zakaj se bodeča neža oboje piše z malo začetnico? Ni to ime nagrade kot Oscar, Zlati Stojan ipd...?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazek:

Poimenovanja tujih nagrad praviloma slovenimo ali jih vsaj pisno prilagajamo, tako da dobijo malo začetnico, tudi če stojijo v prilastku (oskar, nagrada vilenica, velika nagrada Monaka), z veliko pa ostajata pisana pridevnik iz osebnega imena ali pridevnik oz. ime v rodilniškem prilastku (Nobelova nagrada, nagrada Prešernovega sklada, priznanje mesta Ljubljane).

oz.:

Pravopisna pravila imena nagrad, odlikovanj in trofej se uvrščajo med stvarna občna imena, zato jih zapisujemo z malo začetnico.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

@tomazek:

Poimenovanja tujih nagrad praviloma slovenimo ali jih vsaj pisno prilagajamo, tako da dobijo malo začetnico, tudi če stojijo v prilastku (oskar, nagrada vilenica, velika nagrada Monaka), z veliko pa ostajata pisana pridevnik iz osebnega imena ali pridevnik oz. ime v rodilniškem prilastku (Nobelova nagrada, nagrada Prešernovega sklada, priznanje mesta Ljubljane).

oz.:

Pravopisna pravila imena nagrad, odlikovanj in trofej se uvrščajo med stvarna občna imena, zato jih zapisujemo z malo začetnico.

 

Kera tuja nagrada pa je bodeča neža? :D

 

Aha... jaz sem vedno mislil, da se nagrada Oscar piše z veliko začetnico. Sem preveč šprical slovenščino v srednji šoli zgleda.

Povezava do prispevka

Mah te organizatorji bodeče neže so vedno večji joke. Krivi pa mediji, ker jim s svojo medijsko kritostjo dajejo zagon.

 

Evo dve proper izjavi dveh žensk za položajih, ki sta nominirani samo zato, ker negirata feministično ideologijo moškega partiarhata (ker sta dejansko obe uspešni ženski na položajih, kar seveda v patriarhalni družbi, kjer moški vladajo, ženske pa so malo da ne sužnji, kot bi radi prikazali feministični bebčki, pač ne bi bilo mogoče).

 

"

Predsednica republike Nataša Pirc Musar je deležna nominacije za svojo izjavo v Mladini: "Sebe ne vidim kot feministke, pa tudi projekt Onave, ki smo ga zastavile na pobudo Marte Kos, ni feminističen. Moje prepričanje, ki sem ga povzela po veliki Slovenki Aleksandri Kornhauser Frazer, je, da ženske ne potrebujemo prednosti, potrebujemo le enakopravnost. Namen projekta je pokazati, da na številnih področjih obstajajo strokovnjakinje, ki imajo vsaj primerljiva znanja kot njihovi moški kolegi in so pripravljene o svojem področju tudi javno govoriti. Medijem je na voljo baza podatkov, tako da ne bo moglo več biti izgovora, da 'nismo našli nobene strokovnjakinje.' (...) Moje mnenje je, da naj se primarno presoja strokovnost. Če se ženska profesionalno izkaže kot bolj strokovna, naj ima prednost, sicer pač ne. Tisto, proti čemur se je treba boriti, je pa, da boljša strokovnjakinja ali kandidatka odpade zato, ker je ženska. Še enkrat, ne potrebujemo prednosti, zahtevamo pa enakopravnost." Glede na utemeljitev je predsednica z izjavo pokazala, da je njeno razumevanje feminizma utemeljeno na predsodkih. Kot so zapisali pri Danes je nov dan: "Temelj feminizma ni obrat šovinizma v drugo smer, pač pa njegovo izkoreninjenje, z intersekcionalnim feminizmom pa se enakost, ki ga definira, širi tudi onkraj vprašanja spola."

 

Tudi predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič si je nominacijo prislužila z izjavo, povezano s feminizmom. "Ne, ne bi se označila kot feministka, zato ker v bistvu spoštujem oba spola enako, zavzemam se za vsakogar, kateremu so kršene, lahko rečeva, človekove pravice ali kakšne druge pravice, kakšne druge svoboščine. Za vsakogar, ne glede na to, ali je ženska ali moški, mlad ali starejši, ali veruje ali ne veruje, ne glede na to, kakšne narodnosti je in etnične pripadnosti, spolne usmerjenosti in tako naprej," je dejala za Televizijo Slovenija 1 in glede na utemeljitev, ki je enaka kot pri predsednici republike, pokazala, da feminizma ne razume.

"

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 minutami:

Evo dve proper izjavi dveh žensk za položajih, ki sta nominirani samo zato, ker negirata feministično ideologijo moškega partiarhata (ker sta dejansko obe uspešni ženski na položajih, kar seveda v patriarhalni družbi, kjer moški vladajo, ženske pa so malo da ne sužnji, kot bi radi prikazali feministični bebčki, pač ne bi bilo mogoče).

 

Tudi meni sta ti izjavi iz tega razloga padli najbolj v oči :D

Povezava do prispevka

Pač saj vsako leto nominirajo kup takih izjav, ne samo uspešnih žensk. Fora je v tem, da sodobni feminizem samega sebe ne dojema kot gibanja žensk (in moških) za enakopravnost žensk, pač pa gibanje vseh za enakopravnost vseh. Zato izpostavljajo to "nepoznavanje feminizma", ker citirane izjave feminizem še vedno dojemajo kot osredotočen na enakopravnost žensk in ne (tudi) subjektov drugih spolov. Če je to res, ali ne, jaz ne vem, ampak ogromno feminističnih mislecev se dandanes ukvarja tudi z enakopravnostjo moških in iskanju točk, kjer so moški dandanes po krivici šikanirani. Tako da nominacija ne izhaja iz tega, ker so to uspešne ženske (morda podzavestno, LP Vodeb), ampak iz tega, ker se interpretacija feminizma v quotih ne ujema s tem, kar so prepričani, da je prava definicija feminizma 2023. 

Povezava do prispevka

Ampak to je čisti bullshit. Feminizem je v svojem jedru in definicij 100% vezan na enakopravnost ženskega spola

 

Feminízem -zma m (ī)

1. gibanje žensk za enakopravnost z moškimi: pospeševanje feminizma
2. pojavljanje ženskih značilnosti, lastnosti pri moškem: feminizem pri evnuhih

 

femina (Latin)
Origin & history I
From Proto-Italic *fēmanā‎, from Proto-Indo-European *dʰeh₁-m̥h₁n-éh₂‎ ("(the one) nursing, breastfeeding"), the feminine mediopassive participle of *dʰeh₁(y)- ("to suck, suckle"). Related to fīlius, fellō, fētus.
Alternative forms
foemina (Medieval Latin)
Noun
fēmina (genitive fēminae) (fem.)
woman, wife
(of animals) female
(grammar) the feminine gender

 

Da je feminist zdaj kar še ves folk ki si prizadeva za pravice moških je dobesedno tko kot da bi se vegetarjanci prizadevali, da se poje čimveč mesa.

 

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

:D:ododava:

 

V res norem obdobju živim... 

 

Bo kdaj spisana kaka 1000 stranska knjiga pravil, da se bo folk vedel pravilno obnašati? Saj se menda ne pričakuje, da bo logično obnašanje dovolj pravilno... Jaz sem že itak izgubljena generacija. Za bodoče rodove gre :)

kaj ti v lajfu nisi videl printanega bontona

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...