Skoči na vsebino

Lesena bar top arcade kabina (Arcade cabin) - ročno delo!


Priporočeni prispevki

Men pa zgleda dizaster. Neki kar ti lokalni mizar naredi za 150€.  7" ekran je velikost telefona. Pa še te rumene tipke mi izpadejo res grdo na tem lestu, ker ni nobenega kontrastra. Raspery pi pa tudi ni najbolj nabrušen nož v predalu.

 

Skratka men totalne smeti. Ne bi dal niti 100€

Povezava do prispevka

Se strinjam. Tudi meni ni všeč in tudi meni absolutno precenjeno. Vizualno ni lep - kot prvo arkadne mašinice niso bile nikoli enobarvno lesene, pač pa pisane, tako da neke nostalgije ne zadovoljiš. Če si hipster estet ter hočeš lesen stuff doma, pa konkretno zmotijo cheap ass plastični gumbi v rumeni (??? res grdo) barvi. 7 inčni ekran je zelo majhen, kar je slaba poteza, sploh ker zgleda stranica velika vsaj za 10 inčev. Pi pa ima žal težave s konkretnimi arkadnimi igrami, pa tudi MAME koda ni najbolj optimizirana za ta sistem, tako da moraš furat stare verzije (kar posledično pomeni, da ti dosti arkadnih iger ne bo delalo optimalno aka ne bodo delale igre, zaradi katerih bi kaj takega sploh imel)

 

Nočem bit dušbeg, ampak ker je "samo" od frenda, smo lahko iskreni :D 

 

Skratka kot izdelek ni neki baš. Tudi sam ne bi dal 100 € zanj. Naj frend še malo natrenira, preden bodo padali 500 € izdelki :D 

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 7 urami:

Sam po drugi strani 'ne bi dal 100€ zanj' je tudi podcenjujoče, ker 100€ ni niti material za vse tole IMO

Nekje 200-300€ je imo vredno nekomu ki bi to cenil.

Tko nekako, meni osebno sicer ni vredno to niti 20€ ker bi ga moral najprej razstavit predn ga vrzem v pec sam se vedno je z delom vredno vsaj 200€. Definitivno pa ne 500, tudi s tem se strinjam. 

Povezava do prispevka

No da se razume. Nisem jest rekel, da ni vredno 100€, da ne bom douchbag. Celo napisal sem, da je samo leseni del "vreden" 150€ oziroma bi cca toliko dal pri lokalnem mizarju.

Samo dejstvo, da so men Arcade hiti največ vredni tisti iz 1988-1993. Te pa so vsi CO-OP ali VS in dejstvo, da je ta ta naprava singleplayer in ima res miniaturen LCD. Ajde da bi vsaj bil 4:3 CRT za proper feel.

 

Isto, kot da bi men kdo ponujal paleto kondomov M velikosti za 500€. Nekomu je dober deal. Jest s tako majhnimi kondomi nimam kaj počet. Ne bi dal niti 100€.

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 12. 3. 2021 at 17:16:

No da se razume. Nisem jest rekel, da ni vredno 100€, da ne bom douchbag. Celo napisal sem, da je samo leseni del "vreden" 150€ oziroma bi cca toliko dal pri lokalnem mizarju.

+1 Tako kot napisano, tudi meni se zdi sicer vredno čez 100, ampak sam zanj toliko ne bi plačal

 

Pa bi rekel, da sem kot relativno strasten gamer s pomoje ene 15 konzolami tekom lajfa, proper zbirko fizičnih iger in nostalgik, ko pride do takih zadev, plus vsega dejansko še nekdo, ki bo tako ali drugače v bližnji prihodnosti dobil arcade machine, dejansko ciljna publika takega izdelka :D 

 

Skratka. Večji ekran, drugačna barvna shema (res ni preveč lepo izbrana barva gumbov), not drugačen hardware kot RPI 3, za katerega je pač dejstvo, da vseh arkadnih iger na zmore laufati v optimalni obliki, možnost CO-OPanja je praktično essential, vsaj nek USB hub za priklopit gor arcade stick ... To mi je nek bare minimum za to ceno

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 uro:

+1 Tako kot napisano, tudi meni se zdi sicer vredno čez 100, ampak sam zanj toliko ne bi plačal

 

Pa bi rekel, da sem kot relativno strasten gamer s pomoje ene 15 konzolami tekom lajfa, proper zbirko fizičnih iger in nostalgik, ko pride do takih zadev, plus vsega dejansko še nekdo, ki bo tako ali drugače v bližnji prihodnosti dobil arcade machine, dejansko ciljna publika takega izdelka :D

 

Velik + tudi z moje strani.

Kot kar dosti izkušenj igralec retronostalgičnih zadev, zbiratelj retail nostalgičnih iger, bralec knjig o konzolah/PC-jih ter popravljec/uštimovalec starodobnih (PS1, NES, SNES, Mega Drive, itd.) ter tudi "sodobnih" (Switch, PS4, itd.) konzol, se lahko samo na široko smejim ceni, ki je prav pretirana za moj okus.

Saj vem, da obstajajo ljudje, ki so dejansko živeli v času, ko so bile igralnice še zelo "IN". Ampak za takšno ceno bi si mislil, da bi dobil kaj več. Kakšen USB port ali Wi-Fi support. Kolikor jaz vem, je pri Rapsberry PI-ju tudi kar velika težava v zamudi oz. lagu pri določenih iger. To sem lastnoročno testiral, ko sem nekoč, v neki osrednjeslovenski kavarni pred korono probal igrati z gostilniškem emulatorjem. Ni bila ravno podobna konzola, kot je videna v tej temi, ampak je bil lag dejansko preveč obupen za kakršnokoli igranje. Ubistvu je lag dobesedno uničil uživek v igranju. To je potrebno vzeti v zakup.

Moja dva centa :whistle:

Povezava do prispevka

No vidiš, kakšne petarde dobiš za 600€. Res proper kabinet 2 player in velik ekran. Zadeva je ogvormna, ampak ne zasede prostora. Spodaj narediš vratca in imaš lahko pospravljen set za šivanje in bdsm opremo. Men sta čist huda!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...