Skoči na vsebino

[PS4] PlayStation 4


Priporočeni prispevki

Ma 75 je res standard.. mislim, cez dva dni ko se navadia je toto sede tako lepo kot tata na mamo in ne ves kako si lahko gledal na 55

 

Je pa treba povdarit, da na kilavi tv kabel kvaliteti, se ze opazi, da hd resolucija ni good enought.. tako da.. imo je 65 sweet za ppi in picture quality.. za 100 inch pa bos res rabil minimum 4k in 8k display pizda

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Kako je pa s tem proper HDR ali HDR za sirotinju?

75" TV ni drag, je pa 3x dražji če je proper HDR. Jest še v lajfu nisem videl proper HDRsploh. Je to vredno par tisoč evrov, ali je čisto lepo živeti pod kamnom in ne pogrešati nečesar, česar sploh ne veš da pogrešaš?

 

Ker eni pravijo da je proper HDR a must, medtem ko drugi, da je sicer OK, ni pa vreden toliko denarja...

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 minutami:

Kako je pa s tem proper HDR ali HDR za sirotinju?

75" TV ni drag, je pa 3x dražji če je proper HDR. Jest še v lajfu nisem videl proper HDRsploh. Je to vredno par tisoč evrov, ali je čisto lepo živeti pod kamnom in ne pogrešati nečesar, česar sploh ne veš da pogrešaš?

 

Ker eni pravijo da je proper HDR a must, medtem ko drugi, da je sicer OK, ni pa vreden toliko denarja...

Odvisno od igre.. meni je kar ql.. pri kakani igri ko ga izklopim, da vidim razliko oz kako je implementiran samo nop nop..

 

Ql je.. barve so bolj zive, slika je bolj svetlA.. dejansko je za nivo boljse.. pac recimo, nek glupa primerjaca, peobaj dat contrast tvja iz max na min neki takega je, ce je hdr dobro implementiran, se pravi kot da imas nek gnil kontrasr proti proper kontrastiu, to je uno minimum kar opazis.. pol so se podrobnosti v sverlih in temnih delih, in razni bomboncki ala ogenj in luci v temi ipd... sam to je ful odvisno od implemwntacije, ki je sekar Wild Wild west trenutni.. iscejo neke standarde kot je HGiG ipd, da bi to poenotli

 

Je pa res, da ce ga ne izkusis ti ne manjka.. ampak ko ga pa je kar bad it nazaj, ceprav clovel se navadi vsega.. podobno kot pei incih, ko gres na vec je tezko it nazaj.. ko gres iz hd na 1440p al 4k je tezko it nazaj.. ce pa ne ves kako je je ql.. in nenazadnje, ze ki so nam vsec peimeejave s pickami in avti.. tudi tle je podobno hehehe, ko imas 1x hudo picko al hud avto je pol kar bad it nazaj

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Oled in hdr je mal bad sploh za gaming kee jacca svetilnost lahko prej povzroci burn in

 

Iz tehnicnega vidika bres strahu pred burn inom in ce uporabljas tv normalno pa je ql.. ker ima oled hud kontrast in ne rabis neke jake svetilnosti kot qledi, da pride do izraza.. tako da jaca svetilnost hdr in oled razen straha pred burn inom so sekar ql kombinacija..

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 minutama:

Oled in hdr je mal bad sploh za gaming kee jacca svetilnost lahko prej povzroci burn in

 

Iz tehnicnega vidika bres strahu pred burn inom in ce uporabljas tv normalno pa je ql.. ker ima oled hud kontrast in ne rabis neke jake svetilnosti kot qledi, da pride do izraza.. tako da jaca svetilnost hdr in oled razen straha pred burn inom so sekar ql kombinacija..

 

ma ne vem če je to res - oled ima hud kontrast na papirju, ker ima pač neskončno črnino, ampak max svetilnost in spranost barv pri max svetilnosti je še vedno neprimerljiva z qledi.

Povezava do prispevka

Ma glede spranosti barv ne vem.. oledi imajo najjace barve to pravijo vsi...

 

Edino kar je bala pac razen burn inA

 

Jaz vidim pri mojem mobitelu npr ki je oled in ima tudi fejst burn in tipkovnice btw.. ampak barve so lepse, tudi definicija med svetlimi deli in temnimi, pure crnina.. ma oled je jaci glej.. ima samo te pomanjklivosti:

 

Burn in strah pri zlorabi

Manj svetle Podrobnosti v temnih kadrih se izgubijo

 

Ce imas svetlo sobo je svetilnost prenizka in zaslon je ital glossy v picku mater, tako da ce te motijo odsevi je res bala, glede tega mi je moj q90t z anti reflection premazom in hudo svetilnostjo zakon

 

In nenazadnje, nizja svetilnost, pomeni manj fleshi barve pri svetlih scenah, kar je meni tudi bad.. sam.. ni to nel ful problem.. over all.. so bolj polne barve oleda ipd dosti lepasa izkusnja.. to je skoraj kot da imas pol hdrja vec.. dobro pri boljsih quledih manj kot pri povprecnih ledih ampak ja, barve in kontrast, to je pri tveju najbolj pomebno in OLED ima oboje dejansko jacce

 

Sam jaz osebo.. se ful bojim burn ina ker ne pazim

Na kirac mi gre, ce je slika prevec temna v temnih kadrih ala GoT zadnja sezona al v kaksnij igrah

 

Plus ultra svetlec, odseven, ekarn oleda v kombinaciji z nizjo svetilnostjo.. vsi ti minusi mi prevladajo, raje imam malo slabso lvaliteto slike kot da se zivciram s temi pizdarijami

 

Aja pa se 10 inchov vec za isto ceno recimo ;)

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Feget reče pred 13 minutami:

A ni OLED kao top of the top glede barv? Jaz saj pri PS VITI kar precej opazim navadno prvo serijo z OLED ekranom in drugo serijo z LCD. Pa to so res najstarejši OLEDI, kjer ni bilo še nikakršne tehnologije:nicjasno:


Prva Vita je imela (oz. še ima) res top ekran. Primerjaj tudi s Switchem, pa bo ta razlika še bolj očitna. Sploh, ker gre za toliko let staro napravo.

Povezava do prispevka

Ma ja tip se ni prav izrazil, sej jaz vem kaj je mislil... pac barve nisto tako saturirane, ne popnejo, niso fleshy, fluroescentne kao.. sam to ne pomeni da so sprane.. dejansko so bolj polne, niso pa toliko svetlece.. iz vidika svetlosri niso tako mocne, svetlece pac, osvetljene.. so pa bolj mocne pristne.. in s kontrastom in crnino to pride dosti bolj do izraza in je boljse, bolj naravno

 

Dejansko tudi prevec svetlobe lahko na nek nacin spere bareve oz naredi, da ne pridejo tako do izraza, tako kot ce je svetulnost prevec nizka. OLED ima ravno prav svetilnost imo.. problem je sam da nima dovolj hude, da kontrira zunanji mocni svetlobi ali pri mocnih svetlobah efektih, strela, ogenj svetle scene z obilico sonca ipd ne pride tako do izraza ker pac real life svetilnosr teh zadev je zelo mocna in bolj ima tv mocno svetilnost bolj pristno lahko to sproducira ampak to so malenkosti

 

Overal za vecji del scen je OLED kontrasr, barve, motion ipd jacce

 

Mene tko najbolj moti pri oledih, da v temnih kadrih ne vidis dobro podrobnosti.. jaz sem vedno nasopal brightness monitorjev precej nad priporoceno, pa tudi, ce je bilo vse bolj sprano, ker enostavno sem jotel videt vec podrovnosti na temnih delih.. bmk za boljse barve in crnino, ce ne vidim vsega kar je dano videt.. tako da zame je pac qled.. sam priznam pa da je OLED res ql in lo sem sel iz obivnega leda na mobitelu, ki ni bil slab  na OLED je pac uau, to pa je boljse

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 14 minutami:

Ma ja tip se ni prav izrazil, sej jaz vem kaj je mislil... pac barve nisto tako saturirane, ne popnejo, niso fleshy, fluroescentne kao.. sam to ne pomeni da so sprane.. dejansko so bolj polne, niso pa toliko svetlece.. iz vidika svetlosri niso tako mocne, svetlece pac, osvetljene.. so pa bolj mocne pristne.. in s kontrastom in crnino to pride dosti bolj do izraza in je boljse, bolj naravno

 

Dejansko tudi prevec svetlobe lahko na nek nacin spere bareve oz naredi, da ne pridejo tako do izraza, tako kot ce je svetulnost prevec nizka. OLED ima ravno prav svetilnost imo.. problem je sam da nima dovolj hude, da kontrira zunanji mocni svetlobi ali pri mocnih svetlobah efektih, strela, ogenj svetle scene z obilico sonca ipd ne pride tako do izraza ker pac real life svetilnosr teh zadev je zelo mocna in bolj ima tv mocno svetilnost bolj pristno lahko to sproducira ampak to so malenkosti

 

Overal za vecji del scen je OLED kontrasr, barve, motion ipd jacce

 

Mene tko najbolj moti pri oledih, da v temnih kadrih ne vidis dobro podrobnosti.. jaz sem vedno nasopal brightness monitorjev precej nad priporoceno, pa tudi, ce je bilo vse bolj sprano, ker enostavno sem jotel videt vec podrovnosti na temnih delih.. bmk za boljse barve in crnino, ce ne vidim vsega kar je dano videt.. tako da zame je pac qled.. sam priznam pa da je OLED res ql in lo sem sel iz obivnega leda na mobitelu, ki ni bil slab  na OLED je pac uau, to pa je boljse

 

vidiš, to je to, ko se moraš pogovarjat z neukimi, ki ti potem še očitajo da vlečeš stvari iz riti. :)

no, vsaj ti si razumel, kaj sem hotel povedat...oled pač (vsaj zaenkrat, čeprav dvomim da kdaj sploh bo - prej ga bo zamenjala kaka druga tehnologija) ne more furat več kot določeno svetilnost, ker barve enostavno ne zdržijo, da ne izpadejo sprane - to lahko vidiš tudi na telefonu, ki ima OLED zaslon, ko recimo greš na sonce in se upali še tista dodatna svetilnost, samo vse zgleda sprano in čudno...qled teh težav nima, oziroma zdrži vsaj še enkrat večjo svetilnost kot oled, brez da barve popustijo - zato pač za HDR jaz osebno preferiram LCD, kljub ostalim prednostim oleda - za vse ostalo pa itak da je OLED boljši.

 

Komaj čakam pa MicroLED al karkoli bo next, da združi najboljše obeh svetov - to bo potem šele HDR, kot so si ga zamislili - to kar imamo trenutno je polovičarska varianta, tudi na top zaslonih (kot je recimo moj :D)...

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 minutami:

vidiš, to je to, ko se moraš pogovarjat z neukimi, ki ti potem še očitajo da vlečeš stvari iz riti.

 

Ti si omenil sprane barve in potem, če ne poznaš pravega izraza za to kar si htel povedat, si edini ti neuki tu ;) NIsem jaz tisti neznalica, ki se nisem znal izraziti.

 

Saj nima veze, malo heca :D Jaz sem pač na strani OLED. Niti mi ne pride tak full (čeprav tudi super) do izraza v igrica... neverjetno mi je blo, ko sem prvič pognal na Netflix HDR vsebino v 4K... tu je bla razlika kot dan in noč.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

ma ne vem če je to res - oled ima hud kontrast na papirju, ker ima pač neskončno črnino, ampak max svetilnost in spranost barv pri max svetilnosti je še vedno neprimerljiva z qledi.

 

Teb se trga :D QLED nima za burek, kontrast in barve so na OLEDih sick, sam peak brightness ni na takem nivoju kot QLEDI, čeprav še zmer solidnih 900 do 1000 nitov na tanovih (kar je žal tud max kar lahk tehnologija sproducira). Men majo QLEDi precej bolj neprijetno sliko, sploh cenejšega ranga so dokaj crap zarad neenakomerne osvetlitve in prijmerjalno slabega kontrasta. Pač sej sm že napisu, da qled ma svojo pozicijo na trgu, ampak res sam high end modeli, ker pač slika žal ni in more bit primerljiva z OLEDi. 

 

Ni fora v spranih barvaH, tud pri HDR prizorih so barve super, sam pač kontrast med prizori nima tazga popa kot na QLEDIh (predvsem q90r), ti maš pa sploh še tastar model k je mel brutalno svetilnosti, pač tega itak ne dosega. Šele CX  dosega teoretičen max, moj c8 in do manjše mere tud c9 sta bolj tm pr 800 nitih.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 7 minutami:

 

Teb se trga :D QLED nima za burek, kontrast in barve so na OLEDih sick, sam peak brightness ni na takem nivoju kot QLEDI, čeprav še zmer solidnih 900 do 1000 nitov na tanovih (kar je žal tud max kar lahk tehnologija sproducira). Men majo QLEDi precej bolj neprijetno sliko, sploh cenejšega ranga so dokaj crap zarad neenakomerne osvetlitve in prijmerjalno slabega kontrasta. Pač sej sm že napisu, da qled ma svojo pozicijo na trgu, ampak res sam high end modeli, ker pač slika žal ni in more bit primerljiva z OLEDi. 

 

Ni fora v spranih barvaH, tud pri HDR prizorih so barve super, sam pač kontrast med prizori nima tazga popa kot na QLEDIh (predvsem q90r), ti maš pa sploh še tastar model k je mel brutalno svetilnosti, pač tega itak ne dosega. Šele CX  dosega teoretičen max, moj c8 in do manjše mere tud c9 sta bolj tm pr 800 nitih.

 

ja, sej to sem v bistvu hotel povedat - drugo se pa itak strinjam, da so barve na oledu ful bolj prijetne in naravne, to vidi še otrok...že ko sem privlekel ta TV domov in ga prvič prižgal, mi je bil šok, koliko bolj neživljenske so barve, kot pri prejšnjem, ki je imel IPS panel - edino potem, ko zaženeš HDR vsebino, pride QLED/VA kombinacija do izraza...čudi me, da ni še nihče probal IPS panel z nekim hudim local dimmingom - to bi rad videl v akciji

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 13 minutami:

 

ja, sej to sem v bistvu hotel povedat - drugo se pa itak strinjam, da so barve na oledu ful bolj prijetne in naravne, to vidi še otrok...že ko sem privlekel ta TV domov in ga prvič prižgal, mi je bil šok, koliko bolj neživljenske so barve, kot pri prejšnjem, ki je imel IPS panel - edino potem, ko zaženeš HDR vsebino, pride QLED/VA kombinacija do izraza...čudi me, da ni še nihče probal IPS panel z nekim hudim local dimmingom - to bi rad videl v akciji

 

Sej so, high end LGji so FALD IPS. LG NANO90... Mešani uspehi so, sicer jim do določene mere ratuje vsak let narest napredek, ampak je očitno še zmer tehnološki zaostank.

 

Ta model specifično. 

 

https://www.mimovrste.com/televizorji/lg-65nano913na-4k-uhd-led-televizor-smart-tv

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Ma to kar sem jaz napisal je dobesedno iz glave prepisamo od Vincenta in vseh teh ytberjev, ki primerjajo oled proti qled.. razen to da nisem pac napisal minusov qleda

 

Sej priznam oled je boljsi kaj, sam jaz imam raje 10 incev vec, moznost visjega osvetljevanja, da me ne skrbi burn in ce zakinkam pred tv al pustim bratu da drka bogvekaj ko mene ni ipd.. to je to.. seveda bi imel tusi ql sliko od oled cx.. sam ce bi se se enkrat odlocal bi izbral isto jebiga

 

Da bom vsak mesec gledal ce je kje kaksen burin in se je ze zacelo, nizal svetilnost, da je bolj save, ugasal vse luci in zapiral polkna da se ne vidi odseva, in imel 10 inchev manj... lepo te prosim

 

Pac bomo vidli, bitsu bo baje kupil cx 75 al kaj je govoru, mogoce en dan pridem pogledat in bom vidu kurac kje izgleda boljse destiny 2 in kako in kolko ipd

 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 9 minutami:

Ma to kar sem jaz napisal je dobesedno iz glave prepisamo od Vincenta in vseh teh ytberjev, ki primerjajo oled proti qled.. razen to da nisem pac napisal minusov qleda

 

Sej priznam oled je boljsi kaj, sam jaz imam raje 10 incev vec, moznost visjega osvetljevanja, da me ne skrbi burn in ce zakinkam pred tv al pustim bratu da drka bogvekaj ko mene ni ipd.. to je to.. seveda bi imel tusi ql sliko od oled cx.. sam ce bi se se enkrat odlocal bi izbral isto jebiga

 

Da bom vsak mesec gledal ce je kje kaksen burin in se je ze zacelo, nizal svetilnost, da je bolj save, ugasal vse luci in zapiral polkna da se ne vidi odseva, in imel 10 inchev manj... lepo te prosim

 

Pac bomo vidli, bitsu bo baje kupil cx 75 al kaj je govoru, mogoce en dan pridem pogledat in bom vidu kurac kje izgleda boljse destiny 2 in kako in kolko ipd

 

 

 

Hehe jst morm rečt, da nism nikol v vseh teh letih niti pomislu na burn in. Mi pa najedajo vse te varnostne tehnologije, če sam grdo pogledaš tv se zakurbla screensaver. To je kr annoying.

Povezava do prispevka

Ja ma jaz nisem lih redoljub.. mislom ne vem sej lahko da paranojim brezveze.. sam vem da kako jaz uporabljam tv....... max svetilnost igranje iger z hdr po 16 ur na dan dva tedna zapored... pustim kar prizgan tv.. ziher bi ga fasal cez 4 5 let al se prej in pol bi se tle jokal in bi mi vi pravli sej ni cudno kako ai ravnal s tvjem.. fuck this..

 

Ne vem glej.. lako da je zdaj tehnologija res tako huda sam jaz bi ta tv rad imel do prihoda nove generacije konzol 6 7 8 let

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 4 urami:

Fak brez HDRja igrat je taka muka :D Jst učasih mal na službenem samsungu 71 al kaj je ta budget serija gejmam in sicer ma HDR, sam izjemno nizko svetilnost (ko da ga ne bi blo), men je to miljonkrat večja razlika kot 1080p proti 4k :D

Tole. HDR je bila najboljša pridobitev novega TVja.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 urami:

Ma to kar sem jaz napisal je dobesedno iz glave prepisamo od Vincenta in vseh teh ytberjev, ki primerjajo oled proti qled.. razen to da nisem pac napisal minusov qleda

 

Sej priznam oled je boljsi kaj, sam jaz imam raje 10 incev vec, moznost visjega osvetljevanja, da me ne skrbi burn in ce zakinkam pred tv al pustim bratu da drka bogvekaj ko mene ni ipd.. to je to.. seveda bi imel tusi ql sliko od oled cx.. sam ce bi se se enkrat odlocal bi izbral isto jebiga

 

Da bom vsak mesec gledal ce je kje kaksen burin in se je ze zacelo, nizal svetilnost, da je bolj save, ugasal vse luci in zapiral polkna da se ne vidi odseva, in imel 10 inchev manj... lepo te prosim

 

Pac bomo vidli, bitsu bo baje kupil cx 75 al kaj je govoru, mogoce en dan pridem pogledat in bom vidu kurac kje izgleda boljse destiny 2 in kako in kolko ipd

 

 

 

Sem vzel pred kakim tednom cx 65. Sem zelo zadovoljen, slika je noro lepa, sej z besedami težko človek opiše. Sicer pa vsake oči imajo svojega malarja, tako da kar je enemu top drugemu morda ne sede.

Povezava do prispevka

Ma ne sej jaz sem gledal tam v trgovini une demote na CX in Q90T.. in na OLEDu je res huda slika, dejansko je bolj cista.. mialim ni neki ful ampak se opazi.. nimas kaj oled je oled. 

 

Sam za 1750 eur.. jaz nisem mogu zdrzat da ne bi vzel 75 in se ta strah pred burn inom, ki je pac subjektivna zadeva

 

Pa pol sm gledal se ta video od Vincenta in mi je zgledal HZD lepsi na QLED zaradi svetlejse slike.. sam vprasanje kako je v zivo.. sam da najdem link

 

 

11:30

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...